Extrakce efedrinu z rostlin

Microogata

Don't buy from me
Resident
Joined
May 2, 2022
Messages
9
Reaction score
6
Points
3

cesc

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 25, 2023
Messages
7
Reaction score
2
Points
1
Ahoj. I ve bough téměř 1 kg na Xina, možná bych mohl pomoci u
 

raw

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 7, 2022
Messages
12
Reaction score
5
Points
3
Mrazení a tření (tření dna skleněnou tyčinkou)? Děkuji. To jsem nezkoušel. Po tomto postupu by se po vytažení z lednice měla tvořit stabilní krystalizace i při pokojové teplotě?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Ano, podívejte se na bod tání v horní části tohoto příspěvku.
 
Last edited:
  • Like
Reactions: raw

lililibetfan

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 20, 2022
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
zajímavé informace
 

raw

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 7, 2022
Messages
12
Reaction score
5
Points
3
O rostlinách efedry... Kde ji mohu najít ? Má někdo zkušenost, že roste v některé zemi v Evropě? Například na jihu? V Chorvatsku ?
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
279
Points
63
Opravdu doufám, že Ephedra dystachia není na mysli, protože je na pokraji vyhynutí a je zločinem proti přírodě sbírat z jejího biotopu pro výrobu věcí, kde je její diastereoizomerní čistota irelevantní (například pervitin, kde je pseudoefedrin v pořádku)... ani kdybyste řekli, že chcete vyrábět aminorexové deriváty, kde je chiralita věcí, nechte prosím přírodu být a zkuste si ji opatřit přímo nebo se vrhněte na enantioselektivní syntézu, to je v poslední době horká oblast chemie.
 

PewPew411

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 16, 2022
Messages
11
Reaction score
3
Points
3
Vyzkoušel jsem to více způsoby uvedenými zde i na jiných místech a získal jsem pouze kal, který je při Chen-Kao reakci testován jako negativní.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Provedli jste je za naprosto podobných podmínek? Jste si jisti, že vaše suroviny obsahují efedrin? Pravděpodobně máte jen trávu.
 

PewPew411

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 16, 2022
Messages
11
Reaction score
3
Points
3
Kvalita efedry je neznámá mám nějaký 10:1 a běžný rostlinný materiál z Číny
Postupoval jsem přesně podle tohoto návodu, ale při 50% objemu s extraktem a při zplynování to jen ztmavlo bez sraženiny

https://www.thevespiary.org/rhodium/Rhodium/Vespiary/talk/files/4762-writeupd9b9.PDF?topic=2723.0

Extrakce alkoholem a další pokusy s rostlinnou hmotou nikam nevedly. Příště zkusím ten zápis s čistou rostlinnou hmotou a uvidím, jak dopadnu.
Možná bych mohl použít ghetto soxhletův extraktor s použitím vyrovnávací nálevky s kondenzátorem pro čerpání chloroformu přes rostlinnou hmotu.
 

nobody66

Don't buy from me
Member
Joined
Jan 6, 2023
Messages
3
Reaction score
2
Points
3
Dobrý den, jsem nováček a stále se snažím naučit chemii. Moje angličtina není dobrá, používám překladač Google, prosím o pochopení。
Co se týče vašeho "Druhého (zjednodušeného) způsobu extrakce na bázi bez efedrinu", mám několik otázek。
Otázka 1。 Kolik gramů efedrinového prášku by se mělo použít v 1. a 2. kroku?
Otázka 2。1. krok: "b) Po 15 minutách přefiltrujte kaši přes zlatý filtr č. 15 s kávovým filtrem uvnitř zlatého filtru (můžete použít laboratorní skleněnou nálevku nebo jiné filtrační sítko) a poté kaši odstavte.". Funguje "kaše" i poté? Mohu "kaši" z tohoto kroku vyhodit poté, co s ní skončím? Co mám s "kaší" udělat?
Otázka 3。2. krok: "a) Stejně jako předtím jsem ji vložil do čtyřlitrového pyrexového hrnce. Do hrnce přidejte 750 ml nafty, silně protřepejte 5-10 minut a nechte ji tři dny nasáknout." "placed it in four quart Pyrex pot". Na co se "to" primárně vztahuje? Je to bílý prášek po prvním kroku? Nebo pasta z kroku b v prvním kroku? Nebo nový prášek z efedry?
Omlouvám se, protože moje angličtina není dobrá, takže některé otázky mohou být pro vás obtížně srozumitelné. Těším se na vaši odpověď, děkuji!
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Dobrý den, omlouvám se za dlouhou odpověď.
Odpověď 1: Na konci příspěvku si můžete přečíst toto:
A2: prosím, přečtěte si příspěvek pozorně. Ano, tuto kaši musíte použít u 2a kmene a dalších.
A3: To znamená, že hodně
 

nobody66

Don't buy from me
Member
Joined
Jan 6, 2023
Messages
3
Reaction score
2
Points
3
Děkujeme za odpověď! Nyní jsem dokončil první krok, v blízké budoucnosti vytvořím příspěvek, který bude pojednávat o "Druhém (zjednodušeném) způsobu extrakce na bezednou bázi efedrinu", pojďme společně získat lepší zkušenosti a pokročit společně
 

nujrc

Don't buy from me
Member
Joined
Feb 16, 2023
Messages
7
Reaction score
0
Points
1
Čistý etanol je u nás téměř nemožné sehnat. Je možné místo něj použít metanol nebo isopropanol (ve 2. kroku)?

Možná bude stačit etanol z dezinfekčních prostředků (70 % etanolu, 30 % vody)?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Můžete si vyzkoušet IPA. Vhodný je také 70% EtOH. Kromě toho si můžete EtOH vysušit.
 

broken_sharded

Don't buy from me
New Member
Joined
May 9, 2023
Messages
9
Reaction score
6
Points
3
Lze vyrobit D-metamfetamin pomocí L-efedrinu?
 

googie

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 1, 2023
Messages
45
Reaction score
32
Points
18

googie

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 1, 2023
Messages
45
Reaction score
32
Points
18
Našel jsem tento patent extrakce xylenem a kyselinou šťavelovou.

 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
279
Points
63
Idk o hojnosti alkaloidu v rostlině a obávám se, že se setkáte s obtížnou purifikací.
 

googie

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 1, 2023
Messages
45
Reaction score
32
Points
18
Za malou částku hobby chemik, takže si myslíte, že by to mohl být zábavný experiment?
 
Top