Extrakce efedrinu z rostlin

googie

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 1, 2023
Messages
45
Reaction score
32
Points
18

V příštích měsících se pokusím o extrakci a zveřejním výsledky.
 

nobody66

Don't buy from me
Member
Joined
Jan 6, 2023
Messages
3
Reaction score
2
Points
3
Dobrý den, bratře, už jste to zkusili? Jaký je výsledek? Uspěli jste s touto metodou?
 

9-Tryptophan

See my products
Seller
Language
🇩🇪
Joined
Dec 21, 2022
Messages
8
Reaction score
6
Points
3
Deals
8
Objednal jsem 250 g Ma Huang a vyzkoušel jsem jednoduchou extrakci s 25 g.

V mixéru jsem ji rozemlel na prášek a extrahoval 1 díl etanolem a 1 díl IPA, oba extrakty jsem sušil při teplotě kolem 30 °C a podle očekávání byly oba extrakty zelené od chlorofylu a po zahuštění a zmrazení se nic nedělo a po odpaření nezůstal bílý prášek, ale spíše viskózní zelený olej.

Napadlo mě, že když tento olej extrahuji s naftou a dobře promíchám, mohu z něj získat efedrin. Po zmražení se však nic nestalo a po odpaření nafty zůstal jen černý dehtovitý zbytek.

Poslední věc, kterou jsem zkusil, bylo rozpustit ho v troše napthy a vysrážet acetonem, ale ani to nepomohlo.

Mohlo to být také tím, že mi Číňané poslali šmejd, ale přinejmenším to vypadá jako Ephedra sinica.
 

DrGodMan

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 13, 2023
Messages
17
Reaction score
3
Points
3
Nepolární rozpouštědla
Ropa => nepolární rozpouštědlo ?
 

Irving Langmuir

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 23, 2024
Messages
9
Reaction score
5
Points
3
Před časem jsem vyzkoušel acidobazickou extrakci na ephedra distachya, protože etanolová extrakce rozpouští chlorofyl a další sajrajty.

Zdá se, že to fungovalo, protože mi zůstal bílý prášek, ale příliš malé množství na to, aby to byl použitelný zdroj efedrinu.

Ephedra distachya, kterou jsem dostal, pravděpodobně neobsahovala mnoho efedrinu a já jsem to tak trochu očekával, nebo moje práce stála za houby.

Pro ty, které to zajímá, je zde dokument o vlastnostech různých efedrinových solí.

https://onlinelibrary.wiley.com/doi/epdf/10.1002/jps.20927
 

Nikolas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Aug 25, 2022
Messages
8
Reaction score
3
Points
3
Dobrý den, přátelé, mám k dispozici extrakt z efedry v práškové i tekuté formě. Mohu z extraktu efedrinu získat efedrin? Jakou metodu doporučujete? Musí to být suchý rostlinný prášek?
 

lapgan1

Don't buy from me
Member
Language
🇬🇧
Joined
Apr 26, 2024
Messages
11
Reaction score
0
Points
1
Dobrý den, mohu bílý prášek z kroku 1c získaný druhým způsobem extrakce použít k syntéze pervitinu?
 
Top