Příklad separace izomerů pro Meth

hunter12

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 18, 2023
Messages
37
Reaction score
4
Points
8
Prosím o pomoc, po smíchání a ponechání přes noc to zrůžovělo.
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Růžová barva obvykle znamená příliš kyselou, ale ne ve 100 % případů by také mohlo jít o nečistoty z vaší volné báze, zkontrolujte PH by mělo být kolem 4, každopádně na vašem obrázku nevidím žádnou sraženinu.
 
View previous replies…

hunter12

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 18, 2023
Messages
37
Reaction score
4
Points
8
Takto vzniká během míchání, ale po něm nevzniká sraženina
 

Attachments

  • Ey0bI56kiP.jpg
    Ey0bI56kiP.jpg
    2.9 MB · Views: 37
  • twEuOPWVD9.jpg
    twEuOPWVD9.jpg
    2.7 MB · Views: 39

hunter12

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 18, 2023
Messages
37
Reaction score
4
Points
8
Dobře, díky, zkusím to a vrátím se s výsledky.
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Na základě mých zkušeností si myslím, že potřebuje více času míchání, aby zhoustl a konečně ztvrdl.
 

hunter12

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 18, 2023
Messages
37
Reaction score
4
Points
8
Právě jsem přidal velmi málo roztoku hydroxidu sodného asi 5 gramů a jeho zobrazování krystalů. Nevím, jestli jsem přidáním hydroxidu sodného udělal správně.
 

Attachments

  • udWYVsTINt.jpg
    udWYVsTINt.jpg
    2.9 MB · Views: 40

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Jednoduše jste zvýšili PH, zkontrolujte si nyní PH, abyste měli představu, zda jste na správné cestě.
Upřímně řečeno, nikdy jsem tu barvu v tom procesu neměl a dělal jsem to stokrát různými způsoby, množstvími, cestami... ale možná je správně, že to uvidíte.
 
View previous replies…

hunter12

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 18, 2023
Messages
37
Reaction score
4
Points
8
PH je na úrovni 5
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Mohlo by to fungovat, aktualizujte nás, až proces dokončíte, díky.
 

hunter12

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 18, 2023
Messages
37
Reaction score
4
Points
8
Ahoj, podařilo se mi dokončit proces. Po oddělení jsem bazifidoval obě vrstvy (d a l). Celkové množství volné báze, které jsem použil, bylo 300 gramů. Z vodné vrstvy jsem získal 90 gramů a z pevné vrstvy asi 170 gramů. Pak jsem krystalizoval pomocí hcl. Krystaly z vodné vrstvy (d-insomer) byly jen prášek, i když jsem se snažil rekrystalizovat, a druhá vrstva (l-insomer) měla více malých sklovitých krystalů s práškem.
 

qwe111

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 25, 2024
Messages
65
Reaction score
5
Points
8
Hejtmanství je bratr,
Můžete se podělit o to, jak jste toho dosáhl?
Hodnota pH?
Také jsem tento proces úspěšně dokončil, ale můj výtěžek byl velmi nízký,
Ze 100 ml volné báze jsem získal 20 ml d. Víc se mi nepodařilo získat.
Co jsi udělal správně?
 

hunter12

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 18, 2023
Messages
37
Reaction score
4
Points
8
Nemyslím si, že jsem postupoval správně, brácho. Jelikož mé krystaly jsou stále racemické. Zkusím to ještě jednou
 

qwe111

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 25, 2024
Messages
65
Reaction score
5
Points
8
Dobrý bratr
Čekám, až se podělíte o správné věci!

Ztráta 300 ml volné báze je opravdu smutný příběh!

Včera jsem také udělal nějakou hloupost. Destiloval jsem P2P parou a pak jsem použil DCM k extrakci P2P. Pak jsem usnul, zatímco se DCM odpařoval. A teplota topného pláště je vyšší než 200°.
Když jsem se probudil, p2p se odpařil!
Ztratil jsem asi 500 ml
 

chef learner

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 9, 2024
Messages
43
Reaction score
3
Points
8
Mohu se zeptat, co je důvodem, proč když přidám kyselinu vinnou, nerozpustí se a nekrystalizuje? Je to špatná báze bez metamfetaminu? Nebo je nesprávné pH?
Již skladováno po dobu 24 h

Jaké je správné pH volné báze metamfetaminu?
 

Attachments

  • voQ58HIUJ7.jpeg
    voQ58HIUJ7.jpeg
    5.1 MB · Views: 189

hunter12

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 18, 2023
Messages
37
Reaction score
4
Points
8
Jaké je vaše aktuální PH? A jaké bylo vaše volné Ph před přidáním kyseliny vinné?
 

Sjeik

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 30, 2023
Messages
18
Reaction score
7
Points
3
Musí to tak být..

FkJsC5vV1D
FkJsC5vV1D
 

hunter12

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 18, 2023
Messages
37
Reaction score
4
Points
8
Pěkné, použili jste stejnou metodu?
 
View previous replies…

Sjeik

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 30, 2023
Messages
18
Reaction score
7
Points
3
Ano, ph volné báze by se mělo pohybovat kolem 11
 

qwe111

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 25, 2024
Messages
65
Reaction score
5
Points
8
Počáteční hodnota pH volné báze je 11?
Jaká je hodnota pH po smíchání?

Kolik methylových skupin D získáte po oddělení?
 

Sjeik

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 30, 2023
Messages
18
Reaction score
7
Points
3
Ne, používám odstředivku
 

Fringg

Don't buy from me
New Member
Joined
May 7, 2024
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
Prosím, jaký druh odstředivky používáte? Zkoušel jsem filtrovat pomocí sníženého tlaku a Buchnerovy nálevky, ale vinný kámen byl na konci stále mokrý a zadržoval tekutinu. Na konci jsem získal trochu izomeru D.
 

Fringg

Don't buy from me
New Member
Joined
May 7, 2024
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
Dobrý den, všechny vás zdravím. Chci se s vámi podělit o své zkušenosti se separací izomerů pomocí L-vína. Provedl jsem tři testy. 2x s použitím methanolu, kdy jsem v obou testech změnil poměr volné báze methanolu a kyseliny vinné. Oba testy dopadly v podstatě stejně, po spojení složek a promíchání se vysrážela pevná hmota, kterou jsem po 24 hodinách přefiltroval. Co se týče vzhledu produktu a celkového rozdělení izomerů, možná bylo v jednom testu o něco více produktů než v druhém testu. Z 30 ml volné báze jsem získal asi 9 g d-meth. Během odpařování, kdy se začaly objevovat krystaly, to zpočátku vypadalo dobře, tu a tam se vytvořily malé jehličky, ale čím to bylo sušší, tím více to připomínalo racemát (ošklivá amorfní látka). Po úplném zaschnutí jsem z hlediska vzhledu nepoznal rozdíl mezi racemátem a tímto rozděleným produktem. Když se to dalo na fólii a trochu se to zahřálo, bylo zřejmé, že krystaly po rozpuštění krystalizují o něco rychleji, než když se to dělá s racemátem. Z toho jsem usoudil, že k určitému rozdělení došlo, ale ne dostatečně. Podotýkám, že jsem práškový vinný kámen během filtrace neproplachoval. V postupu to nebylo napsáno, takže jsem to raději neudělal. No a nyní se dostáváme ke třetímu testu, který jsem provedl s pomocí vody podle postupu v btcboss. Po spojení všech ingrediencí a intenzivním míchání mi po chvíli vznikla hustá, opravdu hustá hmota připomínající jakýsi krém. Měla konzistenci v podstatě jako na fotce, kterou přidal uživatel Sjeik o pár příspěvků výše než já. Nádobu jsem uzavřel a nechal 24 hodin odstát, poté jsem tuto hmotu vložil do filtru a rozetřel po vakuovém filtru a zapnul odsávání. Tato hustá krémovitá látka se opravdu špatně filtrovala, také v postupu nebylo nic napsáno o promytí vinného kamene ve filtru, takže jsem to neudělal. Z 60 ml volné báze jsem získala pouze 11 gramů produktu. Ale krystalky, které dorazily, byly průhledné a krásné. Zkusil jsem je roztavit na alobalu, abych zjistil, jak rychle tuhnou, a bylo to opravdu rychlé jako pseudoefedrinový pervitin. Takže si myslím, že Split izomer byl úspěšný až na tu hmotnostní tragédii pouhých 11 gramů. Problém byl asi hlavně v tom, že jsem měl trochu problém při filtraci s tím, že nálevka na odsávací baňce špatně těsnila a možná by také pomohlo při filtraci odplavit tartrátovou sůl, ale poraďte mi prosím, kolik vody na to mohu použít, abych nenarušil rozpustnost tartrátu ve vodě a nedostal tak do výrobku L izomery. Děkuji vám.
 

Acab1312

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 20, 2022
Messages
138
Reaction score
73
Points
28
Opakováním izomerní separace získáte vyšší výtěžek.

Uvolněte neúspěšnou sůl a proces opakujte

- Promyjte ji studeným bezvodým methanolem, směs L-meth/kyseliny vinné není v methanolu rozpustná.
 

qwe111

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 25, 2024
Messages
65
Reaction score
5
Points
8
Pane, po vyčištění směsi methanolem se methanol přimíchá do směsi D methylu a vody.
Je D methyl rozpustný v methanolu?

Pokud se D a methanol smíchají, stačí k jejich oddělení přidat roztok hydroxidu sodného?
 

Fringg

Don't buy from me
New Member
Joined
May 7, 2024
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
Děkuji, pokusím se vám dát vědět. Prosím, jakou teplotu by měl mít methanol, stačí ho dát do lednice, nebo mám místo toho použít mrazák
 
Top