Často kladené otázky k syntéze GHB (gama-hydroxybutyrátu)

TheWaterman

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Aug 4, 2022
Messages
158
Reaction score
48
Points
28
Dobrý den, mám dotaz týkající se procesu Sand Mayer. Skončím s procesem a zůstane mi pouze GBL, pokud se zastavím po kroku 4 v extrakční části, protože se zdá, že vše, co následuje, se mění na GHB?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Dobrý den, pokud vám dobře rozumím, chcete získat GBL Sandmeyerovou reakcí. Ano, můžete ji získat ve 4. kroku.
 
View previous replies…

Jeffrey B.

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 25, 2023
Messages
10
Reaction score
2
Points
3
Omlouvám se za pozdní vstup, ale mám podobný dotaz týkající se této cesty.
1. Destilujeme GBL přímo z RM v kroku 1a? Pokud ano, je naše GBL v azeotropu s vodou? A jak by to bylo možné, když je rozpustný v nepolárních rozpouštědlech?
2. Pokud budeme produkt až do kroku 4 pouze shromažďovat extrakcí pomocí DCM z RM (a možná i destilací, jak je uvedeno výše), měli bychom být schopni z něj udělat jakoukoli sůl GHB, po které toužíme, je to tak?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Ahoj
1. Ano, přímo. Existuje popis procesu, azeotrop se netvoří.
2. nejlepší způsob je zastoupen, můžete to udělat svým způsobem, ale bude to horší kvůli vedlejším produktům.
 

Rumpelstiltskin

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 11, 2023
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Jaká je reakční teplota Naoh s GBL. Protože vaření není dobré, ale jak potom poznáme, že reakce probíhá.

Jinými slovy. Na jakou teplotu mám přivést a držet reakční směs ?
 

DMTCalendar

Don't buy from me
New Member
Joined
May 23, 2023
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Třeba ... hodil bych na to na chvíli zpětný kondenzátor. Nikdy jsem GHB nepálil na tu nechutnou plastovou hmotu... možná 100c, pak počkej 30m a znovu zkontroluj PH... ochlaď vzorek, který ph inguješ, na pokojovou teplotu... hraj to podle sluchu... jemně upravuj teplo... piš si deník, abys mohl vylepšovat své dovednosti... Vždy použijte GBL k úpravě, pokud ho máte (počítám).. Chvála, teto B, smutná bohyně.
hodně lásky, (trochu přátelské závisti, heh)
chemmy
 

Katty Korner

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 17, 2022
Messages
75
Reaction score
10
Points
8
Může být v případě reakce kyseliny brommáselné s ethoxidem sodným nějak "zahuštěna"?

60 gramů v 500 ml roztoku ethoxidu mi nepřipadá ideální, pokud by to mohlo být řekněme dvojnásobek nebo více, pak si myslím, že bychom se mohli bavit.

Dalo by se to udělat s vyšší koncentrací roztoku ethoxidu sodného, aby to bylo "hustší" z hlediska toho, kolik reaktantů a produktu lze vyrobit? Kolik procent je původní roztok, jak je uvedeno v příspěvku?
 

Irving Langmuir

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 23, 2024
Messages
9
Reaction score
5
Points
3
Každému, kdo se pokouší syntetizovat GHB prostřednictvím GABA, bych doporučil, aby si dával velký pozor na pomocné látky přidávané do GABA (pokud si ji kupujete například jako doplněk stravy), protože některé z nich způsobují, že GABA je ve vodě nerozpustná.
 

TheAlchemist23

Don't buy from me
Resident
Language
🇮🇹
Joined
May 24, 2023
Messages
5
Reaction score
2
Points
3
Doslova moje první syntéza v roce 2006... Stále si pamatuji na hyperjednoduchost při provádění této jednokrokové syntézy z butyrolaktonu na oxibát sodný; tehdy jsem použil syntézní cestu "Chems-R-Us", která fungovala zázračně. Po více než 300 sloučeninách testovaných v 15-16 letech zůstává NaGHB, zejména ve spojení s horním (DYOR, be safe guys), jednou z nejúžasnějších rekreačních kombinací vůbec, ne-li tou nejúžasnější. Žádný gabapentinoid nikdy neposkytoval euforii a zároveň nevyvolával nulovou kocovinu jako tento úžasně jednoduchý endogenní sacharid!
 

Jorg

Don't buy from me
Member
Joined
Apr 14, 2024
Messages
16
Reaction score
12
Points
3
Existuje nějaký způsob, jak provést Sandmeyerovu reakci bez destilační aparatury? Podařilo se mi rozbít tu moji... Je Gbl touto metodou tak špinavý?

 

diyguy

Don't buy from me
New Member
Joined
May 5, 2024
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
Ahoj lidi, řeším velký problém s upscalingem pro svou výrobu GHB. Cam se na to možná podíváte?


Děkuji
 

Win Win

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 10, 2023
Messages
100
Reaction score
4
Points
18
Dobrý den, pane, pokud je můj gbl sodík, může se použít?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Dobrý den, GBL nemůže být sodík. Sodík je kov, zatímco GBL je organická látka.
 
View previous replies…

Win Win

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 10, 2023
Messages
100
Reaction score
4
Points
18
Koupil jsem, že je v práškové formě. Dá se to použít?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Pravděpodobně máte na mysli kyselinu γ-hydroxymáselnou číslo CAS502-85-2, nikoli GBL.
Ano, můžete ji použít.
 

Win Win

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 10, 2023
Messages
100
Reaction score
4
Points
18
Můj návrh je
Y-Butyrolakton (laktóza kyseliny 4-hydroxybutronové - č. CAS: 96-48-0. Je to totéž?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Ne, tato látka je kapalná.
 

Win Win

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 10, 2023
Messages
100
Reaction score
4
Points
18
Ale ten můj je opravdu práškový. Prášek a kapalina také totéž, že?
 

Win Win

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 10, 2023
Messages
100
Reaction score
4
Points
18
Je hotový výrobek podle vašeho receptu tekutý nebo krystalický?
 

Win Win

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 10, 2023
Messages
100
Reaction score
4
Points
18
Žádné porozumění
 

Irving Langmuir

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 23, 2024
Messages
9
Reaction score
5
Points
3
Syntézu jsem dokonale dodržel a vysvětlím zde, jak jsem výsledný produkt purifikoval.
Po syntéze byl získaný NaGHB skutečně hnědý. Stojí za zmínku, že jsem GBL nedestiloval (GBL byl žlutý) a že destilace bez vakua ho zřejmě rozložila, protože byl stále oranžovější/hnědší.
Proto jsem hnědý NaGHB rozpustil v minimálním množství bezvodého methanolu (bezvodý ethanol také funguje). Je důležité, aby byl bezvodý. Vše, co se nerozpustí, se vyhodí. Pak jsem přidal aceton a vytvořila se bílá sraženina. Přidává se další aceton, dokud se nevysráží veškerý NaGHB. Nečistoty zůstaly rozpuštěné v roztoku. Sraženina byla vakuově filtrována a promyta acetonem, přičemž zůstal bílý NaGHB. Zbytkový aceton byl z NaGHB odpařen. Teplota tání byla přesně stejná jako u NaGHB.
Tuto metodu jsem použil, protože jsem měl potíže se správnou rekrystalizací, která poskytla čistý produkt.
 
Top