Metoda purifikace MDMA/ekstasy

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
V některých zdrojích jsem se dočetl, že přidání uhličitanu sodného do roztoku je dobré, pokud se vytvoří emulze. Uhličitan sodný snižuje rozpustnost vody, takže se z vody oddělí volná báze.
Zkoušel někdo tento způsob?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Vyplatí se používat NaCl. Potravinářská jakost je v pořádku.
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Na noc mi v kádince zůstalo poměrně malé množství MDMA HCl vyrobené z volné báze. Barva tedy byla samozřejmě lehce nahnědlá nebo nažloutlá, to je jedno, ale k žádoucí barvě měla daleko, dokonce i testy ukázaly čistotu kolem 95. Krystalizace přesyceného vodného roztoku nepřinesla žádný výsledek, stejně jako aceton. Proto jsem se rozhodl, že jako poslední možnost zkusím použít IPA.

Zpráva o výsledku přijde později. Už teď ale mohu říct, že objem IPA, který uvádí vznešený @G.Patton, je dost nadměrný. Měl jsem 22 gr, takže jsem začal s 80 ml IPA. Pak, když to začalo vřít - 82,6C, jsem ubral část objemu až na 60 ml a pomalu přidával sůl. Rozpustila se úplně bez potíží. Tak jsem to ještě chvíli nechal na plotně.

Na konci, jak jsem viděl stoupající prášek v kádince (ale mohly to být i nějaké nerozpustné nečistoty), byl celkový objem 71 ml. Samotná sůl zabere 22,0/ 1,1 = 20 ml. Takže objem IPA bude 71 - 20 = 51 ml, to znamená, že 1 ml horké vroucí IPA rozpustí nejméně 0,43 g MDMA HCl nebo i více, uvidíme.

Čistota IPA je >99,5.

Možná je lepší začít s 20 ml IPA na 10 gr MDMA?

M3pXx9ZyOR
 
Last edited:
View previous replies…

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
514
Reaction score
278
Points
63
Nebojte se, bro, je tam všechno, dokud něco nevyhodíte.
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
asi mi rostou ruce ze zadku. udělal jsem, jak jsem popsal výše, zchladil kádinku na RT a dal ji na 2 hodiny do mrazáku. pak už jen vidím, že celý RM je úplně zmrzlý kus ledu. je nějaký návrh, co s tím? zopakovat postup s další IPA v RM?

MStTcfsiEg
 
View previous replies…

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Nejedná se o barvy. Problémem je, že se celý RM (MDMA HCL + IPA) změnil na kus ledu (nebo spíše na jakousi hustou kaši).
Dokonce jsem přidal 20 ml IPA, abych zvýšil celkový RM na 80 ml, a nenechal ho chvíli v lednici místo v mrazáku se stejným výsledkem: celkový RM se změnil ve stejnou kaši bez možnosti saperace špinavé IPA z chloridu.
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
rozumí se vám.
pokud se snažíte vytvořit krystaly, pak je důležité pomalé chlazení, nádobí bez škrábanců, také proveďte částečné pomalé odpařování alkoholu při pokojové teplotě. pokud je roztok příliš nasycený solí, pak sůl vypadne v mouce.
 
Last edited:

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
ano, mám pocit, že se sůl sráží příliš rychle. možná by bylo správné nechat kádinku na RT 5-8 hodin, aby se zjistilo, co se děje.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Pro růst krystalů je lepší co nejpomalejší ochlazování při pokojové teplotě bez protřepávání.
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Čtyři pokusy krystalizace IPA. Úplná zpráva s množstvími, objemy a časovým rozvrhem
aneb RYCHLOST JE VŽDY ŠPATNÁ!

Čistota IPA je >99,5.
Relativně malé množství MDMA HCl vyrobené z volné báze ponechané přes noc v kádince. Takže barva byla zřejmě lehce nahnědlá nebo nažloutlá, to je jedno, ale zdaleka ne žádoucí, nehledě na to, že testy ukázaly čistotu kolem 95. Hmotnost vzorku - 22 gr, vypočtený objem vzorku - 22 / 1,1 = 20 ml.
Použitá míchací plotýnka.
Veškeré chlazení se provádí s hermeticky uzavřenou kádinkou, aby se zabránilo zachycení vlhkosti ze vzduchu.

HtEHimR7MW

1. Nejprve jsem připravil 60 ml vroucí IPA 82,6C na míchací vařič, poté jsem vložil sůl, která se okamžitě rozpustila. Vzhledem k tak rychlému rozpouštění jsem usoudil, že objem IPA je příliš velký, a část jsem odpařil.
Kádinku jsem nechal na varné desce vychladnout na RT, což trvalo přibližně 80 minut, a pak jsem ji přemístil do mrazáku.
Výsledek se dostavil po jedné hodině jako hustá kaše beze stop špinavé IPA.
Celkový objem RM po zahřátí na RT byl 62-63 ml, to znamená, že zbytek IPA byl 42-43 ml.
Výsledek: VÝSLEDEK: CHYBA!

2. RM byl zahřát na RT, poté byla za určitého míchání přidána určitá IPA, aby se objem RM zvýšil na 87 ml za RT.
RM byl zahříván na 75 C až do úplného rozpuštění. Poté se srazil na RT na horké plotýnce (stejně jako předtím), což trvalo 80 minut, a pak se přemístil do mrazáku.
Výsledek byl zkontrolován po 5-6 hodinách: opět hustá kaše.
Výsledek: VÝSLEDEK: CHYBA!

3. RM byl zahříván na RT za občasného míchání, poté zahříván na 75 C až do úplného rozpuštění. Poté sražen na RT na horké plotýnce (stejně jako předtím), to trvalo 80 minut, pak přesunut do lednice.
Výsledek byl zkontrolován po 1 hodině: opět hustá kaše.
Výsledek: VÝSLEDEK: CHYBA!

4. RM byl za občasného míchání zahříván na RT, poté zahříván na 75 C až do úplného rozpuštění. Poté se srazil na RT na horké plotýnce (stejně jako předtím), což trvalo 80 minut, a nechal se chvíli na RT. Po 120 minutách zahřívání se na dně objevily nějaké krystaly. Celkový objem RM v tomto okamžiku byl 81 ml - to znamená, že se během zahřívání odpařilo asi 6 ml.
KlyiJnLASE

Poté jsem RM nechal při RT ještě 240 minut. Když uplynulo 240 minut, krystalky se staly pěkně viditelnými a průhlednými.
AonWXsdmeb
Kádinku jsem tedy přesunul na 2 hodiny na okraj, aniž by došlo k nějakým znatelným změnám.
S dalším krokem byla kádinka přesunuta do mrazáku, aby se proces dokončil.
2xKUoFEOns WglyqFQiKS

Výsledek: VÝSLEDEK: ÚSPĚCH!

Doufám, že tento úplný popis pomůže některým nováčkům s odhadem objemu a načasování a umožní jim vyhnout se mým chybám.

Celková hodnota yeldu je 18,5 gr.
3,5 gr jsou někde ve špinavé IPA nebo se vypařily((((
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Ve skutečnosti je to přijatelná barva pro mdma =)
V tématu Rekrystalizace a horká fltrace (sekce Lab FAQ) jsem napsal, že je třeba použít co nejpomalejší chlazení. Také nepoužívejte mrazák s teplotou -17*C. Vyplatí se chladit při 3-4*C v běžné chladicí kameře lednice.
IPA můžete odpařovat v matečném louhu na horké plotýnce asi 1/2 nebo více a pomalým ochlazováním získat druhou dávku trochu špinavějších krystalů.

Každopádně gratuluji a děkuji za kompletní report s výsledky "FAULT!". Pomáhá to lidem, aby neopakovali stejné chyby.
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Ano, je to přijatelné. Test s metanolem a pravítkem také vykazuje vysoké procento. Každopádně hledáme co nejčistší produkt. Proto tolik úsilí.
 

Mdp2p

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 5, 2022
Messages
16
Reaction score
12
Points
3
Takto jsem to dělal už dávno:



1 litr Ipa (isopropylalkoholu) 99% laboratorní kvality (kvalita "drogerie" nefunguje).

1 litr acetonu 99 % ("drogistická" jakost nefunguje a méně než Mercadona)

1 sklenice o objemu 1 litr

1 vařič (ale protože ho nemá každý, je možné použít dvojitý vařič)

1 laboratorní teploměr

To je vše.


Na každý gram Mdma potřebujeme 3,50 ml ipa (měření je velmi důležité!).

Dáme ipa do kádinky a také teploměr, který se dotýká ipa.
Zahřejeme ipa na 55 stupňů (nepřekračujte 60 stupňů).


Jakmile dosáhneme této teploty, vložíme mdma a ta se rozpustí.



Sklenici přikryjeme kusem papíru a necháme ji 4 hodiny při pokojové teplotě.



Po těchto 4 hodinách by měla být na jeden den v lednici.



den po zmrazení na další den a již se tvoří krystalky.



První várka:
Špinavou ipu přelijte do jiné sklenice a dejte ji zpět do mrazáku.

do kádinky s krystaly přidáme aceton (polovinu ipy) kádinka je tak studená, že se krystaly rozpustí a aceton je zablokuje.

Přibližně za hodinu ten samý aceton převrátíme do sklenice se špinavou ipou.

Krystaly necháme jeden den zaschnout.

Proč do ipa přidáváme aceton? Protože v ní stále zůstávají krystaly, ale potřebujeme aceton, jinak se krystaly nevytvoří.

Vyřazený aceton přidáme do špinavé sklenice na ipa z mrazáku. Bez acetonu se druhá várka krystalů nevytvoří!

Tyto krystaly se budou tvořit déle, nechte je v mrazáku několik dní.

Sklenici jsme vyndali a špinavou ipu vyhodili.

Přidáme aceton, aby se krystaly nerozpustily. Když má sklenice pokojovou teplotu, aceton vyhodíme a necháme krystaly zaschnout.
 

Attachments

  • BsgKQplDIq.jpg
    BsgKQplDIq.jpg
    485.1 KB · Views: 351
  • PmGt5pj3nx.jpg
    PmGt5pj3nx.jpg
    159.5 KB · Views: 337

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Pokud vím, rozpustnost MDMA ve vroucí IPA je přibližně 1,4 ml IPA na 1 gr chloridu.
Možná můžete upřesnit, jaká je rozpustnost MDMA v IPA při RT a ve zmražené IPA?
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Empiricky jsem zjistil zajímavou skutečnost. Rozpustnost v IPA závisí na čistotě.

Měl jsem dvě šarže, jednu po ABE, čistě bílou, druhou nahnědlou po krystalizaci ve vodě.

Obě šarže se rozpouštěly váhově v IPA ze stejné láhve při T=65C.
Hmotnost chloridů - 70 gr
Hmotnost IPA - 193 gr

První baňka se zcela rozpustila.

Druhá baňka měla problém s rozpouštěním: K úplnému rozpuštění jsem musel přidat 9 gr IPA. Hmotnost IPA byla upravena v okamžiku úplného rozpuštění, aby se doplnila odpařená.

Také v průběhu krystalizace byly v druhé baňce vidět na povrchu plovoucí chloridové vločky. Toho si v první baňce nevšimli. Hustota se zřejmě liší v důsledku kontaminantů.

QxRzqkinOs
 
Last edited:

Mdp2p

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 5, 2022
Messages
16
Reaction score
12
Points
3
Jak říká G. Patton, čistá mdma je toto:
 

Attachments

  • pjVyRnK476.jpg
    pjVyRnK476.jpg
    1.2 MB · Views: 308

Macondor

Don't buy from me
Resident
Joined
May 14, 2023
Messages
42
Reaction score
8
Points
8

Ahoj, dělám hodně purifikací shity mdma a teď mám problém.
Dělám acetonovou pračku, byla pěkná i barva není moc špatná.
Pak rozpustit v horké IPA (velmi pěkná barva čirá) a crash krystaly ,filtrovat a sušit.
Rozpustím opět v IPA chci udělat velké krystaly ( dělám to hodněkrát) v horké saturované IPA a roztok zaseju, tentokrát jsem nechal roztok v horké plotýnce na 80 celcius celou noc, druhý den když jsem chtěl začít pomalu snižovat teplotu pro růst... vidím celý Roztok tmavý! velmi hnusný. vypnul jsem teplo a nechal vychladnout. Skončilo to hůř, než když to začalo opravdu špinavé shity cukrové krystaly. Nechám zaschnout a udělám další acetonové promývání.. a mám looooot oleje, když jsem odpařil aceton z druhého promývání..! !
Co je to kurva ten červený tmavý olej? je rozpustný ve vodě/alkoholu/acetonu?

Možná, že teplo může rozkládat MDMA hcl, nebo nějaký impurit?


PD: co si myslíte o antisolventním crashi s acetonem/ipa? kdy je lepší?
Může být dobrý... volná báze extraktu MDMA s diethyletherem a recrash s několika ml kyseliny chloridové 37%?

díky šéfe
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Dobrý den, vaše MDMA reagovalo se vzdušným kyslíkem. Jaký smysl má zahřívání při 80*C v noci? Předpokládám, že veškerá IPA byla odpařena a váš produkt byl zahříván v kádince při 80*C. Rozpouštědlo musíte zahřát, aby se zvýšila rozpustnost MDMA v minimálním množství rozpouštědla. Pak jej pomalu ochlazujte, aby rostly krystaly.

Další informace o rekrystalizaci a horké filtraci
 
View previous replies…

Macondor

Don't buy from me
Resident
Joined
May 14, 2023
Messages
42
Reaction score
8
Points
8
IPA se neodpařila, protože byla v těsnicí baňce pod tlakem, dělal jsem to několikrát a vyrostly velké krystaly, možná to bylo štěstí...?
Takže MDMA hcl reaguje s oxigenem a rozkládá se na co? co je oxidační produkt?
Myslím, že MDMA byl opravdu odolný vůči teplu.

díky
 
Last edited:

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Nevím. Myslím, že k dehtovanému výrobku. Může tam být přebytek kyseliny HCl, která váš produkt při varu zoxidovala.
Nevím, ale váš způsob je nebezpečný (baňka může explodovat) a nemá smysl tak dlouho zahřívat.
 

Macondor

Don't buy from me
Resident
Joined
May 14, 2023
Messages
42
Reaction score
8
Points
8
Po promytí acetonem a jedné rekrystalizaci v ipa může být stále přebytek hcl? můžete mi prosím vysvětlit více?

Při druhé horké rekrystalizaci, kdy se objevil červený olej, byla silná sladká vůně, velmi silná. Teď jsem to, co zbylo, vymyl acetonem asi 6krát nebo 7krát, abych to znovu vyčistil... byla to otrava, ale... uvidíme, co se stane při normální rekrystalizaci.

Co si myslíte o metodě a/b pro čištění? Rozpustit ve vodě Báze s hydroxysodíkem a extrahovat diethyletherem a srážet hcl jako shulgin v pikhalu nebo bublinkový hcl plyn.

Díky!!!
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Ne, žádná kyselina určitě neexistuje. Jaký je důvod vašich manipulací s varem v IPA? Opravdu nerozumím vaší motivaci. Říkáte mi, že jste svůj produkt již promyli a překrystalizovali. Nesvědčí vám po tom váš výrobek?
Založil jsem téma o a/b extrakci amfetaminu. Zde je stejný postup s plynnou HCl místo kyseliny sírové.
 

Macondor

Don't buy from me
Resident
Joined
May 14, 2023
Messages
42
Reaction score
8
Points
8
Nechápu, proč se nerozpadají bílé krystaly... rozpadají se litlle hnědé... a dělám druhý rex. udělám 3 . Možná je reakce, která se spustí a lze ji zastavit? Když zahřívám IPA pro druhou rekrystalizaci, začne opět tmavnout.

Metoda přidávání kapek 37% roztoku hcl do éteru nebude fungovat dobře? je teď pro mě jednodušší,,

Je pro růst velkých krystalů... dělám to několikrát a funguje to... a s piperinem na, při 70 celciích... saturovaný roztok, výsevní uzávěr baňky (jsou to ty na sterilizaci a vydrží tlak) a pak zpomalit teplotu za jeden nebo dva dny... jen pro zábavu, rád vidím velké krystaly.

Dělal jsem to několikrát... a žádný problém... možná je něco víc v produktu před čištěním, co reaguje.
Díky chlape, omlouvám se za všechny otázky..
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Nyní mám stoprocentní důkaz, že dlouhodobé působení MDMA při vysoké teplotě ovlivňuje barvu.

Používám různé metody krystalizace a není pro mě problém získat čistě bílé krystaly. Obvykle zahřívání netrvá dlouho a krystaly jsou dokonale bílé.

Tentokrát jsem ale zkusil udělat něco pro mě nového, jen aby byly krystaly větší a průhlednější: "Per aspera ad astra".

Použila jsem stejnou dávku čistě bílého prášku po ABE, jakmile byl roztok hotový, měl stejnou barvu jako obvykle, průhlednou lehce nahnědlou. Nechala jsem ho na plotýnce 10 hodin, T většinou 40-70C.

Bohužel jsem udělal chybu ve výpočtech a mé očekávání se nenaplnilo. Výsledkem bylo, že jsem musel celou tuto dávku překrystalizovat. Když jsem si připravil roztok k rekrystalizaci, byl mnohem horší než předtím.
ZkcX30qVLh


Stále je otevřená otázka, čím to je. Mohl by to být uhlík kyseliny karbolové. Také by to mohla být přirozená vlastnost soli, že při zahřívání tmavne: klenotníci to často používají a zahřívají kameny po dlouhou dobu, aby změnily barvu.

Ale všiml jsem si, že roztok MDMA HCL, který nebyl přečištěn extrakcí bází, získá mnohem tmavší hnědou barvu a dokonce mnohem rychleji.

Domnívám se tedy, že stále existuje přítomnost nějakého vedlejšího produktu (ne mnoho, možná 1-2 %), který při zahřívání zčerná.
 
Last edited:

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Dobrý den, mnoho organických sloučenin má tendenci po zahřátí tmavnout. Vzdušný kyslík s nimi za zvýšené teploty dobře reaguje. Také může dojít k dimerizaci být.
 
Top