Syntéza amfetaminu z P2NP pomocí NaBH4/CuCl2 v jednom hrnci (měřítko 1 kg)

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
když jsem zkoušel frakční destilaci, myslím, že část vody prošla s ipa. a teplo bylo po celou dobu destilace jen na 80c. už jsem to párkrát dělal, kdy kdybych nechal destilaci probíhat, skončil bych jen s mědí jako pevným slizem a bez kapaliny.
Co nejdřív vysrážím amfetamin a uvidím, jaký bude produkt, protože možná byla ipa přítomna jako kontaminant v předchozích várkách.

Existují nějaké návrhy, co mohu udělat, abych měl jistotu, že získám pouze ipa a žádnou vodu obsahující amfetamin?

Budu zkoušet i varianty této syntézy.
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
IPA tvoří s vodou azeotrop, takže veškerá IPA, kterou vydestilujete, bude obsahovat přibližně 30 % vody. IPA můžete vydestilovat bez možnosti, že by se do ní dostal nějaký amfetamin, buď vakuovou destilací, stačí jen malé vakuum, jaké vytváří odsávací pumpa, řekněme, když máte IPA přicházející při 60 °C nebo méně, nebude v ní žádný amfetamin. Nebo reakci okyselíte přidáním zředěné kyseliny octové, dokud ph nebude 3 nebo méně. Amfetamin vytvoří sůl a nebude se destilovat. Nechte vychladnout, pak přidejte ledově studený 10% roztok NaOH na ph 12 a amfetaminovou bázi vydestilujte parou.

Je třeba říci, že přídavek 20% NaOH "pro bazifikaci reakce" je naprosto bs, protože když to změříte, zjistíte, že reakce je již pekelně zásaditá, ph 12 nebo více, protože NaBH4 a jeho produkty jsou všechny silné zásady. Proč je to v původním textu nechápu, proč to bylo zveřejněno zde, no..... To se stává, když něco z článku nebo tady z teze 1:1 zvednete, aniž byste o tom věděli nebo se snažili. Viz přiložený dokument strana 20 a strana 30, na straně 30 najdete postup slovo od slova.
Problém je zřejmý: máte směs vody a IPA a amfetaminu. Mohli byste přidat solný roztok a tak osolit IPA s Amfetaminem ven, to by fungovalo dobře. Ale přidáním 20% NaOH se IPA nevysolí, ale v nejlepším případě se na povrch dostane trochu Amph a ten bude obsahovat IPA. Nebo extrahujete IPA a Amph nepolárním rozpouštědlem nerozpustným ve vodě. To funguje také dobře. Nebo postupujte, jak je popsáno výše. V každém případě zkontrolujte ph a zjistíte, že NaOH pro zvýšení zásaditosti/alkality prostě není nutný.
Obecně IPA jako rozpouštědlo pro extrakci něčeho z vody funguje pouze v případě, že je vrstva vody zcela nasycena solemi, jako je například NaCl, něčím, co NENÍ rozpustné ani v IPA, jako je NaOH.

Viz strana 20 a strana 30 přiložené práce Jademyra.
 

Attachments

  • fsJpFAHak0.pdf
    3.1 MB · Views: 492
View previous replies…

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
Po přidání CuSO4*5H2O a následném udržování roztoku při teplotě 80c po dobu 30 minut jsem přidal kyselinu chlorovodíkovou v nepřítomnosti kyseliny octové (to by mělo být v pořádku?), takže roztok dosáhl ph 2, a poté jsem pomocí jednoduché destilace vydestiloval IPA mezi teplotami 83C - 91C (i když prakticky nic nepřekročilo asi 87c), poté jsem roztok ochladil, přefiltroval a přidal vodný NaOH. V tomto okamžiku budu destilovat amfetamin parou. Dejte mi vědět, jestli je v tomto pořadí něco špatně. (Myslím, že jsem roztok nemusel filtrovat a že budu muset roztok refluxovat asi 3 hodiny místo toho, abych ho držel 30 minut při 80C).

Když jsem roztok přefiltroval, abych oddělil komplex mědi, a přidal jsem vodný roztok NaOH, roztok se změnil na tmavě kalný hnědý a byl trochu cítit rybinou s ph 11 a měď byla zelená koláčovitá látka. Přidám další vodný roztok NaOH, abych zvýšil ph na 12, a pak budu odtud destilovat parou. (Po přidání NaOH se nevytvořily žádné vrstvy, takže se zdá, že jsem se zbavil veškerého ipa z roztoku).

Mohl by být toluen vhodným kandidátem na nepolární rozpouštědlo nerozpustné ve vodě?

Pokud jde o bazifikaci reakce, říkáte, že 20 % NaOH je příliš a že stačí 10 %?
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
Jakákoli koncentrace NaOH bude stačit, pokud se dostanete na ph 12. Lepší je více zředěný, například 10% a studený z lednice, a přidávat ho do reakce, která se také ochladila, protože se snadno může stát, že se spálíte, řekněme zničíte část svého výrobku přidáním silného louhu do horkého roztoku A. Totéž platí pro přidávání kyseliny, zředěné a studené. Pokud byla vaše HCl zředěná a vše bylo alespoň studené, pak to bude v pořádku.
No ano, ryby to jsou, to je vůně A.
Chceš, aby roztok, který paříš, měl ph 12, ale ne dusivý s NaOH, protože jinak když se voda zmenší, člověk snadno přefoukne nějaký NaOH a to nechceš v A. Filtrace se dělá, protože se zdá, že některé věci s bórem rády přefoukávají - to také nechceš.
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
ok. Zatímco to píšu, destiluju páru (nebo se o to snažím). Problém, který mám, je obrovské kolísání teploty páry. změna o 1 stupeň na plášti může zvýšit nebo snížit teplotu páry o 15+ stupňů.

Myslím, že rybí zápach je naoh, (je stejný, jako když jsem se pokoušel o extrakci dmt).
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
Teplota páry by měla být 94 až 98 °C, těžko se dostanete nad 100 °C, takže pokud se vaří, vytvoří se pára a pára má 94 °C+ s A a 99-100 °C s obyčejnou vodou.

NaOH nemá žádný zápach, páry NaOH jsou extrémně žíravé, ucítíte je, když vám zažere obličej.
Aminy jsou ty, které mají zápach hnijící ryby.
 

ethanaaa

Don't buy from me
Member
Joined
Apr 7, 2023
Messages
2
Reaction score
3
Points
3
Dobrý den,
Lze v tomto experimentu nahradit borohydrid sodný cas25895-60-7 kyanoborohydridem sodným?
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
Kyanoborohydrid je velmi vhodný pro redukční aminace, protože neredukuje ketony, řekněme, že je méně silný než NaBH4. Je také náchylný k uvolňování kyanidu při kontaktu s kyselinami a je poměrně drahý. Zde by mohl být schopen práce jen v kombinaci s chloridem nikelnatým, u Cu(II) mám pochybnosti a myslím, že spíše ne. Pokoušet se ho použít pro tuto reakci nemá téměř žádný smysl.
 

Cctim

Don't buy from me
Member
Joined
Oct 18, 2023
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
Jaké PH by měl mít ?
Vypovídají PH něco o kvalitě ?
 

T0lek511

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 10, 2023
Messages
126
Reaction score
84
Points
28
Deals
1
Mohu CuCl2 nahradit CuSO4. četl jsem to na redditu a idk jestli je to možné, ale myslím, že ano bc Cu(II) mám pravdu?
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
Ano, měli byste to umět. I když já sám mám s touto syntézou problémy, takže bych možná měl místo toho zkusit CuCl2. Je však mnohem dražší a mnohem hůře dostupný.
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
CuSO4 funguje stejně nebo lépe než CuCl2, musíte ho však použít o něco více, protože pentahydrát obchodu je těžší (na atom mědi) než dihydrát CuCl2. Abychom byli přesní, musíte vynásobit číslo pro CuCl2.2H2O číslem 1,5, abyste získali správné množství CuSO4.5H2O.

Vaše problémy jsou způsobeny něčím jiným.
Tady někdo tvrdí, že výtěžek je >90 %:
iPRrOH je IPA
Všimněte si, že přidává NaOH - to by se mělo dělat vždy, pokud se v reakci používá voda, methanol nebo ethanol, protože všechny tyto látky reagují s borohydridem, tato reakce je částečně potlačena silnou zásadou. To je důvod, proč se reakce NaBH4 v methanolu obvykle provádí při teplotě 0° až 5 °C.
Také si myslím, že vodu přidává pouze s druhým borohydridem před měďnatou solí. V tomto případě by se měl NaOH přidat až potom. Pokud se měďnatá sůl zbarví světle modře - to je také v pořádku, jedná se o hydroxid měďnatý a uhličitan, obojí funguje stejně.

Není to můj postup, ale jsem si jistý, že to funguje. 91% výtěžek? Spíše ne.
....
 

alf405

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 26, 2024
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
" Abychom byli přesní, je třeba vynásobit číslo pro CuCl2.2H2O číslem 1,5, abychom získali správné množství CuSO4.5H2O." V tomto případě je třeba vynásobit číslo pro CuCl2.2H2O číslem 1,5.

Platí toto násobení 1,5x v jakémkoli měřítku? Od malého až po průmyslové?
 

T0lek511

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 10, 2023
Messages
126
Reaction score
84
Points
28
Deals
1
@G.Patton
Dobrý den, mohu použít 15% kyselinu sírovou pro výrobu síranu amperného z volné báze? V České republice je kyselina sírová velmi omezená.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Dobrý den, můžete to zkusit. Vezměte v úvahu, že Váš amfetamin sulfát bude rozpuštěn ve vodě tohoto roztoku.
 
View previous replies…

T0lek511

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 10, 2023
Messages
126
Reaction score
84
Points
28
Deals
1
Děkujeme za rychlou odpověď. Ještě jedna otázka @G.Patton Mohu místo bezvodého CuCl2 použít CuSO4*5H2O (jak je v původní syntéze). Myslím, že ano, ale velmi mě zajímá váš názor. Pokud je odpověď ano, jak mohu provést výpočet?
 

T0lek511

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 10, 2023
Messages
126
Reaction score
84
Points
28
Deals
1
Dobrý den, mohu v kroku 8 použít normální odpařování ipa bez vakua? Myslím tím, že ji zahřeji a IPA se vyvaří bez vakua.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Dobrý den, ano, můžete. Roztok nepřehřívejte. V opačném případě ztratíte výtěžnost.
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
Pokud je v roztoku, z něhož se amfetamin sráží, již voda (jako ve videu), vadila by tato další voda přítomná v kyselině?
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
Ano, je to tak. Lze použít jakoukoli sůl Cu(II). Potřebné množství CuSO4.6H2O by bylo asi dvakrát větší než bezvodé CuCl2.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Dobrý den, stojí za to zbavit se vody, protože síran amfetaminový (výsledná sůl) je rozpustný ve vodě a je pro vás mnohem snazší provádět srážení bez vody. V případě, že to nemůžete udělat, měli byste po srážení vodu odpařit, abyste získali ve vodě rozpuštěný síran amfetaminový.

Edit: omlouvám se, myslel jsem, že se bavíme o pervitinu. %)
 
Last edited:

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
Takže před srážením by byla na místě extrakce, aby se jednak zbavila vody a jednak zachovala amfetamin?

Co mi doporučujete, abych sehnal čistou kyselinu sírovou nebo fosforečnou, protože se mi nedaří najít prodejce kyselin a nákup v tuzemsku není momentálně možný.
 

T0lek511

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 10, 2023
Messages
126
Reaction score
84
Points
28
Deals
1
Pro bezpečnost je tedy lepší použít elektrický ohřívač než propan-butan? Kolik se vyrábí vodíku? Málo nebo hodně? Problém je, že mám pouze propan-butanový ohřívač, udělám jen asi 20 g P2NP. Je v tomto měřítku nebezpečné používat ohřívač na propan-butan?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Ano, samozřejmě
Můžete to vypočítat podle reakční rovnice a molární konstanty plynu (22,4 l/mol).
Důrazně nedoporučuji používat otevřený plamen, protože získáte vodík a laboratoř vám může explodovat.
 

GDC

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 30, 2022
Messages
41
Reaction score
9
Points
8
Je třeba se na to soustředit. Zahříváním po dobu několika hodin :) znám problémy :D
Zkontrolujte to podle hustoty!
 
Top