Syntéza amfetaminu z P2NP pomocí NaBH4/CuCl2 v jednom hrnci (měřítko 1 kg)

Mystery_chemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 12, 2022
Messages
82
Reaction score
32
Points
8
Pánové, jak zjistíme, jaký objem 25% roztoku NaOh máme přidat? Myslím tím, kde se vzalo těch 8 l, jak to vypočítat?
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Určitě existuje způsob, jak ji vypočítat, ale důležitější zde bude hodnota pH, kdy je roztok dostatečně zásaditý, aby se uvolnila volná báze.
 

Mystery_chemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 12, 2022
Messages
82
Reaction score
32
Points
8
Dobře, spočítal jsem dobře pro 250 g p2np, že budu potřebovat 550 g NaOh v 1650 ml dh20? Našel jsem závislost, že roztok NaOh se přidává v poměru 44 % k množství IPA + dh20.
 

Mystery_chemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 12, 2022
Messages
82
Reaction score
32
Points
8
aaa a otázka zní, jaké by mělo být pH po skončení reakce? mi ukazuje 10-11. po přidání zásady vyskočí báze a je 12-13.
 

Mystery_chemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 12, 2022
Messages
82
Reaction score
32
Points
8
Přemýšlím, jestli nebude lepší, když nakonec nepřidáte 50% kyselinu octovou, abyste se dostali z pH níže, a pak přidáte trochu zásady k těm 12... co myslíte?
 

Bartholomeus

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 23, 2022
Messages
127
Reaction score
67
Points
28

Není třeba přidávat kyselinu octovou, stačí přidat NaOH, jak je uvedeno v syntéze
 

Mystery_chemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 12, 2022
Messages
82
Reaction score
32
Points
8
pánové, stále jsem nedostal odpověď na bod 7. pro mě se po odebrání horní vrstvy a přidání do spodní (voda) IPA NIC NESTANE. dvě vrstvy se opět nevytvoří.
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Voda a IPA se také skvěle mísí, ale z bodů 6 a 7 jsem vyčetl, že se nejprve přidá IPA a pak se vrstva oddělí. Pro mě je spíše otázkou, proč se místo IPA nepoužije ve vodě nerozpustný petrolether, díky čemuž by množství vody, které je třeba odstranit, bylo menší. Sušení zde neprobíhá vůbec, ať už z jakéhokoli důvodu.
 

Mystery_chemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 12, 2022
Messages
82
Reaction score
32
Points
8
podle vašeho názoru se po přidání báze a vytékání oleje přidá a promíchá IPA a poté se stáhne vrchní vrstva?
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Ano, přesně tak jsem to pochopil. I když použití IPA se mi nezdá optimální.
 

Mystery_chemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 12, 2022
Messages
82
Reaction score
32
Points
8
Tuto nepřesnost by mohl vysvětlit některý z odborníků heh
 

chemden

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 29, 2022
Messages
18
Reaction score
1
Points
3
Můžete se o tento článek/knihu podělit?
 

Mystery_chemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 12, 2022
Messages
82
Reaction score
32
Points
8
Proč syntetizovaný amfetamin nemá žádnou sílu?

vše provedeno tak, jak bylo napsáno v receptuře. vůně tam je, chuť je hořká a síla je velmi slabá... čím to může být?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Provedli jste a/b extrakci svého produktu? Pravděpodobně máte mnoho vedlejších produktů.
 

Mystery_chemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 12, 2022
Messages
82
Reaction score
32
Points
8
tak jsem to udělal. nebo by to mohlo být způsobeno příliš vysokým pH aminu... myslím, že je příliš zásaditý. na proužcích není skoro vidět rozdíl, ale zdá se mi, že pH je 13-14
příště po dokončení reakce budu chtít snížit pH kyselinou octovou nebo chlorovodíkovou a pomalu zvýšit pH na 12 pomocí zásady.
 

Mystery_chemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 12, 2022
Messages
82
Reaction score
32
Points
8
Do jakého pH je nejvhodnější klesnout při extrakci a / b pro čištění aminu?
 

TerminusEst

Don't buy from me
New Member
Joined
May 11, 2022
Messages
7
Reaction score
0
Points
3
Chci nastavit vše, co potřebuji k provedení této reakce, nejsem si jistý svým zdrojem vakua, protože s vakuovým odpařováním pracuji poprvé, dívám se na poměrně levnou vakuovou pumpu, která zřejmě vytáhne 5 Pa konečného vakua.
To je docela hluboké vakuum, pokud tomu dobře rozumím, pořídím si 2litrovou studenou past a mám v plánu ji použít s vodní/ledovou lázní, abych zabránil vniknutí IPA do vývěvy, ale pokud vím, čím hlubší je vakuum, tím chladnější musí být moje studená past, aby se zabránilo vniknutí rozpouštědla do vývěvy. Je praktické jen ručně vypnout a zapnout vývěvu, když tlak klesne? Když jsem se díval na vakuové operace a konkrétně na studené sifony, zjistil jsem, že lidé docela běžně používají více než jeden studený sifon, je to jen kvůli shromažďování zbytkových par, nebo je tu ještě nějaké sekundární použití, kterému nerozumím?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Dobrý den, tlak vakua můžete nastavit pomocí jednoduchého děleného vakuového ventilu. A máte pravdu, pokud jde o závislost teploty chladicí kapaliny a vakuového tlaku.
Nemusíte upravovat pH amfetaminového oleje. O čištění amfetaminu acidobazickou extrakcí jsem již hovořil. Pravděpodobně vaše hodnota pH 13-14 je chyba měření metody (pomocí pH proužků), chci říct, že je to v pořádku.
p.s. Pro získání odpovědi nemusíte používat tučné písmo .:)
 

Mystery_chemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 12, 2022
Messages
82
Reaction score
32
Points
8
Moc děkuji za odpověď mám ještě jednu otázku . co ovlivňuje vznik všech těchto škodlivin? záleží také na teplotě? Zajímalo by mě, zda by reakce neměla probíhat při teplotě 55-60 stupňů ... zdá se mi, že 80 stupňů po dobu 30 minut způsobuje, že vzniká tolik znečištění ...
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
K čerpadlům se nemohu vyjádřit, pokud se nejedná o jejich rozbití. doporučuji se možná podívat na čerpadla s vodním paprskem? Můžeš použít vodu z kohoutku, čímž vyplýtváš spoustu vody NEBO to napojit na recirkulační vanu s upravenou vodou a jednoduchým vodním čerpadlem (dají se sehnat výkonná za levno). je to docela elegantní, myslím, že mister G má vlákno, stejně jako Chemplayer na bitchute.
ALE pokud chceš dělat tuhle reakci v malém měřítku, prostě hodíš hotový, bazifikovaný, vychlazený RM do velkého sepu, spolu s trochou petetheru, toluenu, xylenu, hexanu párkrát protřepat, párkrát odvzdušnit badabing badaboom, 3x opakovat, extrakce bazénu přes sušící činidlo (MgSO4, NaSO4, BaSO4 [ano, funguje] , NE CaCl2 nebo cokoliv s vápníkem, bude to gelovat).Jednu věc, na kterou si musíte dát pozor, je, že chcete použít přibližně tolik rozpouštědla, kolik je v postupu (samozřejmě ve stupnici), pokud je organická vrstva příliš řídká, nebude se srážet tak snadno.
 
Top