Syntéza amfetaminu z P2NP pomocí NaBH4/CuCl2 v jednom hrnci (měřítko 1 kg)

Mclssmxxl

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 28, 2022
Messages
74
Reaction score
32
Points
18
a co si myslíte o přidávání AcoH po dokončení reakce. v některých receptech se píše o přidávání ...

Nevím, nečetl jsem o tom.
 

Mystery_chemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 12, 2022
Messages
82
Reaction score
32
Points
8
asi jsem taky hloupá... to je právě to, co se extrakcí přenáší z jedné fáze do druhé. v tomto případě z vodné fáze do fáze nepolárního rozpouštědla. proto se zde neprovádí extrakce IPA, protože ipa se mísí s vodou a dává nám pouze zředění roztoku... je to špatně?
 

Mystery_chemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 12, 2022
Messages
82
Reaction score
32
Points
8
jedná se o zhášení NABH4 přidáním 50% kyseliny octové nebo kyseliny chlorovodíkové.
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Pak extrahujete "volnou bázi" z vodné fáze a neextrahujete vodnou fázi. To bylo nelogické .

IPA byla v návodu odpařena a olej z ní vystupuje. Myslím, že olej s vodou.
Proč jste v návodu použil IPA @William Dampier?
 

Mclssmxxl

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 28, 2022
Messages
74
Reaction score
32
Points
18
Q
Docela ano, pane. jen jazykový omyl.
 

Mystery_chemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 12, 2022
Messages
82
Reaction score
32
Points
8
při přípravě originálu se také používá IPA. proč, to netuším. většina se domnívá, že je stejně lepší provádět nepolární extrakci..ORaS5t6oNv
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Ano, je možné, že jsem byl nebo stále jsem trochu zmatený, ale "extrahovat" má význam vytáhnout něco, dostat něco ven nebo něco vyjmout. Ale i v receptech je zavádějící, že se extrahuje vodná fáze, bohužel neznám přesný anglický termín a způsob jeho použití.
Pokud provedu srovnání s variantou Al/Hg, kde také extrahujeme volnou bázi po přídavku alkálií, IPA je také obsažena ve vodné vrstvě, ale zde sušíme přes MgSO4 v mrazáku a k extrakci používáme petrolether, který později odpaříme. Je možné, že se postup liší z důvodu vysokého škálování, protože tyto kroky se vyplatí provádět pouze v laboratorním měřítku. Snad by nám na tuto otázku mohli odpovědět odborníci. Pokud by zde však nemělo dojít k sušení, je třeba v každém případě registrovat ztrátu výtěžku o obsaženou vodu.
 

Mystery_chemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 12, 2022
Messages
82
Reaction score
32
Points
8
Co se děje . Dnes jsem provedl malý test. na 25g p2e.g. jsem jemně zvýšil hodnotu CuCl2 a teplotu o 2 stupně během refluxu.. dostal jsem takový krásný olej. bohužel jsem neměl s sebou destilátor a testy byly provedeny v terénu. Myslím, že ho stačí ještě trochu vytřít a bude dokonalý. velký výkon se zdá. jemná, ale výrazná vůně
VakDdFiftq
.
 

Mystery_chemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 12, 2022
Messages
82
Reaction score
32
Points
8
Mám dotaz: je rozdíl ve výkonu při provádění pomocí p2np a pomocí bmk?
 

Mystery_chemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 12, 2022
Messages
82
Reaction score
32
Points
8
Mám ještě jeden dotaz, bude kaskádová absorpce sestávající z pufru a dvou Dreschlových podložek naplněných 10% roztokem zásady schopna eliminovat zápach vydávaný během reakce? vše samozřejmě předem připojeno k chladiči. schéma má vypadat nějak takto. modrá hadice vedoucí od chladiče k pufru napojená na nipl. pak vede do buchnerovy baňky, ve které je 10% roztok zásady, boční vývod baňky je napojen na hadici, která je zavedena do druhé takové baňky se stejným roztokem, a nakonec je namontována hadice, která se napojuje na uhlíkový filtr a ventilátor.
L4hSX7txPv
 
Last edited by a moderator:

Honolulu98

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 21, 2021
Messages
61
Reaction score
44
Points
18


To vše působí velmi těžkopádně.

Možná by byl jednodušší systém s výkonným odsavačem, uhlíkovým filtrem a pokud možno mezi ozonem, který by vyčistil výstupní vzduch a vyšel čistý bez zápachu.
 

Mystery_chemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 12, 2022
Messages
82
Reaction score
32
Points
8
Tento systém velmi dobře pracuje s bromováním, ale nemám dostatečné znalosti, abych mohl říci, že ho zvládne ... proto můj dotaz směřovaný sem ...
 

Mystery_chemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 12, 2022
Messages
82
Reaction score
32
Points
8
Zvládne peristalické čerpadlo s dávkováním 500 ml/min požadavek na zpětný kondenzátor s délkou pláště 500 mm? je problém s přístupem k vodovodní vodě, proto dotaz.....
 

Mystery_chemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 12, 2022
Messages
82
Reaction score
32
Points
8
po přidání 25% roztoku NaOh, oddělení fází, jsem přidal 1/3 dcm objemu vodného roztoku. můj dotaz, při jaké teplotě mám destilovat? podle mého názoru je v tomto roztoku kromě volné báze ještě voda, IPA a dcm, mám pravdu? pak destilace při ok 83 stupňů?roztok se začne vařit někde kolem 50 stupňů, na jakou teplotu ho mám zvýšit?
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Jak je reakce cítit a proč vychází z refluxního chladiče?
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Kde se v návodu co destiluje?

Edit: omlouvám se za spam
 

Mystery_chemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 12, 2022
Messages
82
Reaction score
32
Points
8
pánové, když jsem to všechno četl a sám jsem to dělal, byl jsem zmatený... konkrétně po přidání cucl2 se mi po chvíli vytvoří dvě vrstvy, proč?

Před přidáním alkálií se mi tvoří dvě vrstvy. po přidání se mi zdálo, že se olej mísí s horní vrstvou.
 

Saul

Don't buy from me
Resident
Joined
May 1, 2022
Messages
325
Reaction score
133
Points
43

Zapomněli jste je rozebrat poté, co jste měli dvě vrstvy
 
Top