Syntéza P2P z glycidových etherů BMK

Saul

Don't buy from me
Resident
Joined
May 1, 2022
Messages
325
Reaction score
133
Points
43
toto je příprava P2P fenylacetonu CAS 103-79-7 s použitím BMK kyseliny glycidové ( sodná sůl ) CAS 5449-12-7 s hlavní složkou kyselinou sulfonovou síla je 75 % CAS 7664-38-2
-------------------------------------------------- ------------------------------
připravíme 1 kg BMK.
Vezmeme si 5litrovou baňku s dvojitým hrdlem.
přidáme 500 ml vroucí vody . začneme míchat.
nyní pomalu přidejte 1 kg soli BMK. poté přidejte 1 litr kyseliny sulfonové. nyní připojte zpětný tok a zahřejte obsah baňky na maximální teplotu. plus minus 130 °C. použijte výkonné míchadlo.
Nechte vařit v refluxu po dobu 4 hodin.
odeberte horní vrstvu a přelijte ji do odměrky.
spodní vrstvu nechte vychladnout a uschovejte na příště. ( při tomto způsobu přípravy nemáme žádný chemický odpad )

Nyní převařte 1 litr vody a přidejte ji do odměrky. pomocí ručního mixéru vše promíchejte.
Po několika minutách míchání nechte odměrku vychladnout na pokojovou teplotu.
Odstraňte vrchní bílou vrstvu (jedná se o vodu a odpad, který nepotřebujeme).
spodní vrstva je P2P vyčištěná a připravená k použití.

PS: při této přípravě se nemusíme obávat, že by nám v P2P zůstala voda, protože voda váží méně než P2P.

ps2: pokud dodržíte tyto poměry, bude mít P2P hodnotu ph 4 .
Pokud použijete více kyseliny sulfonové, hodnota ph klesne na 1. Proto není nutné používat příliš mnoho kyseliny sulfonové.
 
Last edited by a moderator:
View previous replies…

edy's

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 1, 2023
Messages
63
Reaction score
45
Points
18
Takže už jste na to přišli? Pěkné
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Proč mluvíte o kyselině sulfonové, když CAS je kyselina fosforečná? Jsou to různé produkty.
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
94
Points
28
Právě jsem se chtěl zeptat na totéž. TOR používáte kyselinu sulfonovou nebo fosfonovou (H3PO3)?
 

Costa

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 10, 2022
Messages
14
Reaction score
9
Points
3
Dobrý den, jak již bylo řečeno, zopakoval jsem postup podle pokynů dokumentu (a vašich připomínek) krok za krokem. V tomto kroku jsem získal naprosto stejný produkt:
XOHPT8scrS
Po vychladnutí po 10 minutách má tento aspekt:
O7tLKrsQyx
.

Poté jsem přidal DCM přes druhou vrstvu ("vodu"), abych provedl první extrakci, nicméně to byl aspekt směsi:
PV5lgJKtyq
JUW4gEy0SF
PeB5U3yRDa
Jak vidíte, na dně byla jakási bílá sraženina, nebyly tam dvě vrstvy, jen bílá pevná látka a zbytek.
Co jsem udělal špatně? Dokument není příliš jasný...
Předem moc děkuji a omlouvám se za tolik otázek, ale z tohoto procesu mě bolí hlava...
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,735
Points
113
Deals
1
Je to poměrně zvláštní. Zkontrolujte cas 5449-12-7 mp. Také můžete vzít pevnou oranžovou látku "p2p oil" z kádinky (vezměte si pár gramů) a rozpustit ji ve vodě při pokojové teplotě nebo při mírném zahřátí (asi 30 st. C). Myslím, že tato pevná látka je ve vodě rozpustná sůl. Pokud se vám na povrchu vytvoří olejovitá vrstva, mám pravdu.
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
@Costa
Jakou kyselinu jste použili?
Možná jestli je to hydrogensíran sodný, nevím, jak snadno kyselina reaguje s dcm za vzniku tohoto, ale je to am nápad.
 

Saul

Don't buy from me
Resident
Joined
May 1, 2022
Messages
325
Reaction score
133
Points
43
@Costa
Udělal jste všechno špatně, příteli.
Používáte baňku s jedním hrdlem . to nebude fungovat !
Potřebujete výkonnou horní míchačku ( s jedním hrdlem ).
potřebujete reflux ( jedno hrdlo )
potřebujete kontrolovat teplotu ( jedno hrdlo )
Můžete to vyřešit tímto
http://bbzzzsvqcrqtki6umym6itiixfhni37ybtt7mkbjyxn2pgllzxf2qgyd.onion/attachments/w718mivfez-jpg.9471/?hash=be1d7fb1cfef713907490cf27be3e967
 

Attachments

  • W718MivFEZ.jpg
    W718MivFEZ.jpg
    50.7 KB · Views: 222

Saul

Don't buy from me
Resident
Joined
May 1, 2022
Messages
325
Reaction score
133
Points
43
@Costa

1 kg Bmk soli = 700 ml P2P

nepotřebujete DCM
Nepotřebujete parní destilaci
Potřebujete H2o pro čištění a nějaký čas ( 24 h ) na separaci konečného produktu p2p.
 

Saul

Don't buy from me
Resident
Joined
May 1, 2022
Messages
325
Reaction score
133
Points
43
@Benz88

NE
Opravdu potřebujete výkonný mixér, aby byla v baňce hrůza.
Normální barva je tmavě zelená, ne bílá, když se míchá 4 hodiny

Magnetická je dobrá jen pro velmi malé rozměry
 

Botsauto-Dutchland

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 11, 2022
Messages
86
Reaction score
42
Points
18
Vrchní vrstva tmavě zelená ? oke jsem neměl žádnou hrůzu v baňce bylo to mimo baňku, ale jaká konstrukce se používá pro vrchní míchání nebo koupená ?
 

Botsauto-Dutchland

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 11, 2022
Messages
86
Reaction score
42
Points
18
oke i objednané cas 5449-12-7
3L baňka 600gramů nejsem si jistá, že by to mělo být kilo, zbývá 400gr
není to ideální situace! zdaleka ne
Připravil jsem vše v autě 600gr do baňky. neptejte se, jak dlouho to trvalo.
pak se přidalo 350 ml vroucí vody a začalo se zahřívat, nakapalo se 800 ml kyseliny fosforečné v několika dávkách a dalo se na plamen na 4 hodiny.
míchal jsem na zakázku vyrobeným magnetickým míchadlem, dokud mě jedno neudeřilo do hlavy, zalepil jsem ho zpět, umřely po 3 hodinách. pak jsem na to dal obrovský 1kg magnet powermetr a poslední hodinu jsem pomalu míchal/třepal.

Řekl jsem majiteli domu, že by se měl zápach přizpůsobit.
It wasnt i bublal pravda základní ledový roztok, měl netěsnost na zakázku kuličkový kužel adaptér. (tak beunhaze sjit) Podlepeno extrémní opravy silikonovou páskou, ale stále cítit hodně to ovlivnilo mé myšlenky.
Takže po 4 hodinách se nedostal nad 125-130C jsem přestal měl jsem tmavě fialovou horní vrstvu bílou boddem vrstvu bylo vidět pravda.
Vyčistil jsem a oddělil horní vrstvu neměl jsem to dělat @ ta teplota zápach byl apaan výbuch. moje auto je spuštěno zápachem
každopádně den poté do lesa stainles steel bottel 2 plameny 1 pod jedním bokem uniká pára a konec mého rychlého nastavení do sněhu....

Odjel jsem s nějakým ještě bílým roztokem s bílým olejem plave na dně. Také jsem udělal poloviční množství extrakce s éterem, ale to skončilo oheň jsem udělal kvůli mému zdravému rozumu, který cameback s čerstvým vzduchem jsem dýchal wtf jsem dělám ????.
moje nohy, které bolely tak moc, že jsem potřeboval plamenné hladítko na nohy, takže jsem to vzdal!
Jednou to udělám na bezpečném místě, nikdy ne doma, pořád nemám přístup. a radím, abych používal masku s touto maskou, cítil jsem se, jako by mi chyběla půlka mozkových buněk.
Takže to není moc užitečná informace, ale myslím, že když přidáš vodu po kyselině (nebo ne kyselinu fosforečnou 75), můžeš dosáhnout vyšší teploty nebo to déle zahřívat. (ps já jsem přidával Naoh před parní destilací) a můj další pokus s těmi 400gr bude s kyselinou sírovou a fosforečnou.

a jeden intrested v smradlavém mléce po napaření dávám zdarma (bez poštovného), ale nemyslím si, že to stojí za to.
 

Saul

Don't buy from me
Resident
Joined
May 1, 2022
Messages
325
Reaction score
133
Points
43
@Botsauto-Dutchland

Ne spodní vrstva je zelená a horní vrstva je žlutá
a po očištění horní vrstvy pomocí H2o máte bílou a žlutou vrstvu.
po 24 hodinách je žlutá vrstva vaše p2p
 

Saul

Don't buy from me
Resident
Joined
May 1, 2022
Messages
325
Reaction score
133
Points
43
@btcboss2022

T0R Proč mluvíte o kyselině sulfonové, když CAS je kyselina fosforečná? Jsou to odlišné produkty.

Ok moje chyba omlouvám se není možné normální přehrání nebo editace

Kyselina fosforečná funguje nejlépe s bmk solí . velmi dobré výtěžky
 

Smahk

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 8, 2022
Messages
15
Reaction score
0
Points
1
Také mám stejný problém jako @Costa. První dávka, kterou jsem vyrobil, vyšla v pořádku.
Druhá šarže vyrobená s větším množstvím stejného poměru ,podle stejného návodu, také hrudkovitá sraženina po ochlazení za 30 stupňů. Nevíte někdo proč? Díky
 

Attachments

  • 3PSTmBuzWJ.jpeg
    3PSTmBuzWJ.jpeg
    5 MB · Views: 188
  • zxPih7v1B6.jpeg
    zxPih7v1B6.jpeg
    4.5 MB · Views: 190

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,735
Points
113
Deals
1
Ahoj, napsal jsem své řešení @Costa, ale neodpověděl mi na svůj výsledek. Můžeš zkusit mou teorii a odpovědět zde.
 
View previous replies…

Smahk

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 8, 2022
Messages
15
Reaction score
0
Points
1
Díky @G.Patton Zkusím to. A jestli se ukáže, že je to sůl rozpustná ve vodě. Jak postupovat dál?
A ještě jedna otázka. Dále extrakce vodní vrstvy pomocí DCM, mám si nechat horní nebo spodní? Děkuji!
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,735
Points
113
Deals
1
K rozpuštění solí stačí pevnou látku propláchnout destilovanou vodou. Potřebujete vrstvu DCM, spodní. DCM má hustotu 1,33 g/ml, voda má hustotu 1,0 g/ml.
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Extrahoval jsem rozpouštědlem, dokud bylo ještě teplé, a měl jsem dobrý výtěžek a žádné pevné látky. myslím, že musíte oddělit hned poté, co se trochu ochladí od tepla.
 

Smahk

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 8, 2022
Messages
15
Reaction score
0
Points
1
Po přidání DCM to "vypadá", že DCM je nahoře s trochou oleje. Což mě nutí dvakrát přemýšlet, zda jsem něco neudělal špatně. Protože barva spodní vrstvy vypadá jako původní vodová barva.
 

edy's

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 1, 2023
Messages
63
Reaction score
45
Points
18
Okee.u jsou první, kdo se probudil😁👍
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Dcm se potopí, stačí extrahovat nevodnou fázi, ať už je kdekoli, není těžké to říct.
@Smahk
 
Top