Syntéza P2P z kyseliny glycidové BMK (sodná sůl) - upravená verze

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Dobrý den, máte na mysli Claisenův adaptér?

Jakou koncentraci kyseliny jste použili? Proč jste přidali tolik kyseliny? 100-150 ml je 3,5-5,2násobný přebytek.

Proč jste nepřidávali kyselinu do vodného roztoku glycidátu a naopak? Myslím, že to zabere hodně času.
 

Heisenblack

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 2, 2023
Messages
21
Reaction score
13
Points
3
Ano, Claisenův adaptér.

Použil jsem 100 ml na dávku 50 gr, přebytek kyseliny je proto, aby se v baňce nevytvářely vrstvy a reakce probíhala okamžitě, minimalizuje se tím tvorba vedlejších produktů. Množství kyseliny lze ještě optimalizovat, aby to bylo ekonomické. Když jsem měl méně kyseliny, viděl jsem v baňce hnědou glycidovou vrstvu. Zapomněl jsem zmínit, že pH p2p v přijímací baňce bylo 5,5-6.

Proces trvá asi 1 hodinu.
 
View previous replies…

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Ptám se proto, že si stěží představíte velké měřítko kapání reakčního roztoku na kyselinu. Zabralo by to spoustu času. Hádám, že byste museli použít pár kapacích nálevek nebo něco jiného.
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Pokud je měřítko velké, není problém kapat peristaltickým čerpadlem (nebo jakýmkoli jiným vhodným čerpadlem), vše závisí na výkonu ohřevu a tepelné kapacitě kyseliny.
 

K-Cyanide

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 1, 2023
Messages
64
Reaction score
76
Points
18
@w2x3f5 fyi provozovatel uvedené syntézy má s organickou syntézou bohaté zkušenosti. Níže jsou uvedeny odpovědi na vaše otázky:

  • Ne, během hydrolýzy nedošlo k žádným sraženinám.
  • Množství kyseliny, byla vzata nižší hodnota popsané metody.
  • Poměr 1:10, kde 1 je očekávaný produkt a 10 množství destilátu (voda a produkt), je zcela běžným pravidlem.
  • 110 C v reaktoru samozřejmě
  • Ne, ve skleněném reaktoru nelze použít vařící kameny. Míchadlo je teflonové míchadlo se čtyřmi lopatkami, které reakční hmotu energicky promíchává, takže by neměly být potřeba vařící kameny. Ale možná tato metoda potřebuje klidné vaření s bublinkami, jako je Leuckartova-Wallachova redukce.
  • Děsivé je začínat s 500 g. Ne, zaprvé ve skleněném reaktoru nelze provádět velmi malé série kvůli mezeře míchadla vůči sklu na dně a zadruhé se nepoužívají žádná činidla, která by byla problémem.
  • Ano, výtěžnost je mizerná, ale poctivá. Očekávalo se alespoň 300 ml.
Děkuji vám za vaši snahu.
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
musíte zjistit, jaké byly rozdíly v experimentech, navíc jste je prováděli v reaktoru a původně byl experiment prováděn v baňce. Zatímco mě zaráží, že máte mechanické míchání, v původním pokusu žádné míchání nebylo a podle toho se používaly porézní kameny (mimochodem, při hydrolýze volného glycidátu v čisté kyselině fosforečné se bublinky oxidu uhličitého tvoří pouze na povrchu kamenů, zdůrazňuji, že syntéza byla bez vody, pouze ta voda, která byla přítomna v kyselině fosforečné)
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Dobrý den,

vyzkoušel jsem tuto metodu v malém měřítku 50gr BMK CAS 5449, 100ml kyseliny fosforečné 85% a 600ml vody a zde je můj výsledek:

Metoda funguje správně Zatím neznám přesný výtěžek, ale jen když vidím vrstvu oleje, mohu říci, že to bude dobrý výtěžek.

P2P je naprosto čistý jako po destilaci vodní parou (ve skutečnosti je to to, co děláte prakticky).

Pokud jde o čas, mohl by trvat víceméně stejně dlouho jako standardní hydrolýza( dělal jsem ji kapáním) s tou výhodou, že získáte přímo čistý produkt.

Rada jak ušetřit nějaký čas je začít přidávat větší část roztoku bmk a počkat až se zahřeje místo začít jen po kapkách důvod je ten že kondenzace nezačne dokud se neodpaří značná hmota vody, sklo se zahřeje....víš, takže začít po kapkách zabere víc času než přidávat větší část jakmile začne kondenzace můžeš začít přidávat roztok zase po kapkách.(zcela volitelně).

Viděl jsem nahrané fotky toho procesu :

http://bbzzzsvqcrqtki6umym6itiixfhni37ybtt7mkbjyxn2pgllzxf2qgyd.onion/attachments/1uj6edpzrl-jpg.12849/
http://bbzzzsvqcrqtki6umym6itiixfhni37ybtt7mkbjyxn2pgllzxf2qgyd.onion/attachments/bshoqvbxqv-jpg.12850/

Myslím, že na nich něco nesedí(nejsou kritiky jen zvědavost):

- P2P má větší hustotu než voda, takže by to měla být spodní vrstva, ne horní, důvody by mohly být:
1. V okamžiku, kdy je směs na fotkách, má vysokou teplotu.
2. Směs je kyselá(nebo zásaditá, ale v tom případě je to s použitými činidly naprosto nemožné) a tento případ by byl divný, protože při 110C by se měla odpařovat pouze voda s P2P směs by nebyla kyselá.

- Barva olejové vrstvy je spíše hnědá než žlutá, je podobnější barvě po normální hydrolýze.

Nahrál jsem obrázek části své konečné směsi této metody, aby bylo lépe vidět, co mám na mysli
R58BnUxJHT


S výsledkem jsem spokojen, takže to co nejdříve vyzkouším ve velkém měřítku.
Díky.
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Počkejte si na svůj výtěžek
případně různé čistoty glycidátu
 
View previous replies…

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
30 ml P2P zatím bez extrakce a sušení.
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Použili jste asi 0,25 molu glycidátu a získali jste asi 0,23 molu p2n, což představuje výtěžek 92,5-93 % teorie. Blahopřeji a děkuji za vyzkoušení mé verze hydrolýzy a potvrzení dobrého výtěžku látky.
 

crocodile

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 3, 2022
Messages
20
Reaction score
4
Points
3
Bylo by možné přidat bmk prášek a vodu jen na začátku syntézy a místo přidávání po kapkách jen pomalu zvyšovat teplotu, dokud nezačne vřít?
Také, pokud by to fungovalo, bude pro tuto metodu fungovat velký nerezový destilátor?
 

crocodile

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 3, 2022
Messages
20
Reaction score
4
Points
3
Nebo třeba použijte 100litrovou skleněnou reakční nádobu s periliastickým čerpadlem, tak lze poměrně snadno zpracovat 400kilogramové dávky.
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Když jsem psal tuto syntézu, šlo mi především o to, abych z reakční hmoty rychle vydestiloval vzniklý fenylaceton, omezil tak vznik nečistot a zvýšil výtěžek látky
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
FYI
Dostal jsem vzorek prášku BMK CAS 5413-05-8 a rozhodl jsem se ho otestovat touto metodou také jen tak ze zvědavosti bez přemýšlení a jakéhokoli chemického faktoru (normálně ho hydrolizuji HCL).
První "problém" je, že při rozpuštění prášku ve vroucí vodě se prášek automaticky přemění na olej s podobnou barvou a hustotou jako P2P.
Takže pokud přidáte směs pomocí aditivační nálevky nebo podobně, tak první co se přidá bude tento olej a ne voda, protože tento olej je ve vrchní vrstvě.
Když jsem dokončil celý proces, probíhal stejně jako u ostatních, získal jsem olej, o kterém jsem si myslel, že je to logicky P2P, ale není cítit jako P2P, takže jsem si prakticky jistý, že je to všechen nezreagovaný olej 5413 + možná nějaký P2P (ale pokud tam je, je ve velmi nízkém %).
Zkrátka tato metoda alespoň za těchto podmínek nefunguje pro CAS 5413-05-8, vše extrahuju a hydrolyzuju HCL a budu vás informovat o rozdílu.
Budu ho hydrolyzovat pomocí HCL, protože 5413 má stejný vzhled a především stejný identický zápach jako starý 16648(MAPA).
Pokud to nakonec nepůjde správně taky použiju alkalický reflux a později kyselý reflux ale předpokládám že to bude fungovat perfektně s hydrolýzou HCL.
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Acetoacetáty se hydrolyzují za studena v kyselině sírové, pokud se nemýlím, mohu najít metodu, pokud potřebujete.
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Nebojte se, mám všechny potřebné informace, jen zkouším vaši metodu s ostatními bmk cas, každopádně díky.
 

crocodile

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 3, 2022
Messages
20
Reaction score
4
Points
3
Aby bylo jasno, říkáte, že tato metoda funguje pro 5449, ale ne pro 5413, nebo že nefunguje ani pro jedno?
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Zkusím rychlejší metodu, provedu proces v rotavapu ve vakuu a budu vás informovat.
Jde o rychlejší destilaci s menším zahříváním, vodní směs by se mohla přidávat po částech stejně hodit do vakuové trubky ;-)
Nastavím to na 57-58C s 20 kPa vakua.
Ale rychlejší by to mělo být pro velkou škálu určitě.
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Mám pocit, že rozpustnost ketonu ve vodní páře klesne.
Jako možnost se nabízí dodávka páry z generátoru a její dodatečné ohřátí (přehřátá pára), tato verze bude určitě fungovat mnohem lépe
 
Top