Syntéza fenylacetonu (P2P) z benzaldehydu s butanonem

a_king

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 22, 2022
Messages
8
Reaction score
1
Points
1
Je možné nahradit chloroform?
 

Waspamine

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 16, 2024
Messages
11
Reaction score
2
Points
3
yh vím, že o 2 roky později, ale yh, tak chloroform je opravdu snadné syntetizovat, podívejte se na nějaký na ytb uvidíte
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
410
Points
63
Myslím, že to, co mě opravdu zajímá, je stochiometrie této reakce. Zdá se mi, že v jiných zápisech o Bayerově-Willigerově reakci nemohu najít toto obrovské množství GAA. Může mi někdo pomoci s odůvodněním? Mám opravdu blízko k tomu, abych to vyzkoušel, ale množství GAA je problematické.
 

ByHyde

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 21, 2024
Messages
16
Reaction score
6
Points
3
Na této syntéze jsem pracoval dlouhou dobu. Pracuji s perboritanem sodným a sám perboritan sodný syntetizuji. A rozbíjím ho na kousky, přičemž oxidaci rozložím na 12 hodin.
1 GR MPT= 3,5 ML GAA +2,5 GR PSB+2 ML ACETONU Doufám, že se blíží dobré dny.
 

billythekid

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 18, 2024
Messages
13
Reaction score
3
Points
3
toto množství gaa je hodně a můj nejlepší odhad proč je, že příprava kyseliny peroctové in situ (během reakce) a bez katalyzátoru je neefektivní, takže chemik přehání, aby si s tím pomohl, také se zde jako rozpouštědlo používá GAA
přípravou kyseliny peroctové několik dní předem a testováním obsahu dostupného kyslíku pravděpodobně dosáhnete lepších výsledků. Přitom jsem viděl, že tuto metodu používají profesionálové a v nejlepším případě získají pouze 35 až 65 % hotového produktu. takže nezkušený chemik pravděpodobně dosáhne ještě horších výsledků a nováček pravděpodobně selže nebo si ještě hůře ublíží. Doporučuji číst a studovat a začít v malém
ujistěte se, že jste důkladně vyčistili hotovou reakční směs na konci každého kroku, Nepřekračujte -5c v aldolské kondenzaci nechte mek/benzaldehyd po zplynování míchat přes noc v lednici.
nepřekračujte 60c v Bayerově ville. a prozkoumejte jiné oxidační činidla, protože s jinými dosahuji lepších výsledků.
 
View previous replies…

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
147
Reaction score
66
Points
28
Mám však otázku. Znovu. Protože se také učím, a toto je, myslím, 23. až 24. pokus! :)
Takže otázka zní: Teď dělám bazickou hydrolyzaci acetoxyfenylpropenu na P2P.
Po skončení hydrolyzace musí být roztok neutralizován. Došel mi GAA. Mohu k neutralizaci roztoku použít kyselinu mravenčí, nebo dokonce kyselinu chlorovodíkovou?
 

lalalander

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jun 17, 2023
Messages
50
Reaction score
20
Points
8
Syntezuji oxon neutralizací Caroovy kyseliny. Jako rozpouštědlo se však musí použít DMF, který je v mé zemi velmi drahý. Možná bych mohl postupovat podle vámi zmíněné peroxidové metody.
 

lalalander

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jun 17, 2023
Messages
50
Reaction score
20
Points
8
Nemusíte používat ledovou kyselinu octovou. Můžete použít bílý ocet ze supermarketu.
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
147
Reaction score
66
Points
28
Fungovalo to, neutralizoval jsem to kyselinou mravenčí. Nyní destiluju ethylacetát ze směsi ethylacetátu a P2P.
Pak ho přečistím a znovu extrahuji ethylacetátem, protože ethylacetát mohu opět destilovat atmosférickým tlakem pryč a v baňce mi zůstane P2P.
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
147
Reaction score
66
Points
28
Můj acetoxyfenylpropen byl dokonale čistý, i když jsem se ho pokusil omýt vodou, žádná nečistota se neodstranila. Výtěžnost byla také zatím nejlepší. Opravdu se vyplatí vyrobit kyselinu peroctovou zvlášť a nechat ji před použitím 3 dny vyluhovat.
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
147
Reaction score
66
Points
28
Myslíte si, že P2P je pak dostatečně čistý k provedení Leuckartovy reakce?
 

lalalander

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jun 17, 2023
Messages
50
Reaction score
20
Points
8
Pokud to nejde vydestilovat, ale P2P vypadá čirý jako slunečnicový olej, nevidím důvod, proč to nezkusit.
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
147
Reaction score
66
Points
28
Všiml jsem si, že můj P2P není rozpustný v ethylacetátu, ale v xylenu. Takže je to poprvé, co jsem skutečně vyrobil acetoxy a P2P. Nyní je můj P2P v xylenu. Xyleny mají bod varu kolem: 138-140 C. Takže když vydestiluji tyto xyleny z mého roztoku P2P za atmosférického tlaku. Zkusím Leuckartovu reakci. Přemýšlel jsem, proč mi Leuckartova reakce nefunguje, tak tady leží odpověď. V těch posledních případech jsem neměl ani P2P.
 

ZMI_AA0B

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 24, 2024
Messages
75
Reaction score
5
Points
8
Pane učiteli, jak mohu dosáhnout takového vakuového stupně.
 

ZMI_AA0B

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 24, 2024
Messages
75
Reaction score
5
Points
8
Pane učiteli, pokud toho nechcete tolik a chcete to zkrátit na pětinu, můžete ještě uspět? To znamená, že všechny materiály jsou zkráceny na jednu pětinu.
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
147
Reaction score
66
Points
28
Svůj P2P jsem již 2krát promyl a stále je červeně zbarvený, když se celý (~20 ml) nachází v mé odměrné baňce.
Když byl v mé pyrexové misce, byl čiré barvy, a když byl zapíchnutý v přístroji, ze kterého jsem ho vyndávala, byl žlutě zbarvený.
Je to normální? Je ve formě oleje a vůně je velmi podobná medu.
 

ZMI_AA0B

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 24, 2024
Messages
75
Reaction score
5
Points
8
Když zavedu chlorovodík, také zčervená
 
View previous replies…

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
147
Reaction score
66
Points
28
Když jsem se znovu podíval na video o destilaci s vodní parou P2P zde. Všiml jsem si, že nečistý P2P vypadá přesně jako ten můj. Takže to prostě musím vydestilovat, protože nechci selhat v Leuckartově reakci, protože ten MEK + benzaldehyd na P2P je hodně pracný. HODNĚ. Budu to destilovat za normálního atmosférického tlaku. Všiml jsem si, že mnoho chemiků na jednom populárním fóru mluví o tom, že destilovali P2P za normálního tlaku, bez jakýchkoli problémů. Strýček Fester, jehož knihy jsem četl, říká, že se to rozloží, ale je čas to zkusit.
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
147
Reaction score
66
Points
28
Svůj P2P jsem nedestiloval, protože při posledním promývání (3 promývání) mi zůstalo 3,6 g P2P.
Bylo to tak jasné, že bylo určitě vidět dno baňky, jako by v ní byla červeně zbarvená voda. Ale bylo to samozřejmě bez vody a rozpuštěných látek.
Byl to velmi hustý olej, ale asi za hodinu jsem ho pipetou nakapal formamidem a katalyzátory uvnitř varné baňky. Reakce teď vypadá dobře.
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
147
Reaction score
66
Points
28
Od této chvíle budu o svém Leuckartu dále diskutovat na příslušném fóru. Pokud se mi to nepodaří nebo budu mít něco nového, o co bych se s vámi, má milá zdejší komunito, chtěl podělit v souvislosti s touto syntézou, vrátím se.
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
727
Reaction score
1,017
Points
93
Před zahájením procesu přemýšlejte o přidání vody.
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
727
Reaction score
1,017
Points
93
Pro destilaci P2P bez vakua je třeba použít páru
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
727
Reaction score
1,017
Points
93
To je normální, skutečnost se stává červenou. Rekrystalizací etanolem ji lze přečistit
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
147
Reaction score
66
Points
28
Přidání vody do Leuckartovy knihy? Nebo proč?
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
147
Reaction score
66
Points
28
Postupně jsem nyní zahříval asi 5 hodin. Moje reakční teplota je nyní asi 3 hodiny 160 C (můj digi-metr je mimo baňku). Jsem připraven na 24hodinovou reakci, ale co myslíte, kolik hodin bych to měl zahřívat. Mám tam katalyzátor AlCl3, formamid, můj P2P a kyselinu mravenčí s vroucími kameny.
 
Top