Syntéza fenylacetonu (P2P) z benzaldehydu s butanonem

Fenster

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 26, 2022
Messages
92
Reaction score
31
Points
8
Dobře, krok 3 - přidal jsem roztok NaOH zahřátý na 50c a vložil do mag Stir po 6 hodinách byla v mém rbf hustá téměř pevná krémová kaše. Přidala jsem DCM a objevily se dvě vrstvy. Nejdřív jsem měl velkou radost!!! Protože krémová hustá vrstva seděla na dně a já si myslel, že čirší vrstva jsou dobroty extrahované DCM, byla nahoře. Ne ne ne..... Mléčná hustá vrstva byla DCM. Vím jistě, že když odstraním DCM, nebudu mít žlutý čirý olej alias p2p.


@HEISENBERG

Zkontroloval váš tým tento postup před zveřejněním. Zdá se, že odborníci o tomto postupu mlčí. Bylo by hezké získat nějakou podporu pro metodu, kterou váš tým zveřejnil.

Dobře, tak se pokusím o destilaci té krémové kaše a uvidíme, co z toho vyleze.
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
152
Reaction score
67
Points
28
Stačí použít vlastní metodu, tj: Zahřívejte MEK a benz, s kyselinou chlorovodíkovou: 90-110 C, 3-5 hodin.
Pak přidejte 10% roztok KOH a okamžitě se objeví krystaly. Zbavte se vody. Dejte je do mrazáku. Zbavte se oleje. Čisté, bílé krystaly. ...jste vítáni!
 
View previous replies…

Cbison

Don't buy from me
Member
Language
🇬🇧
Joined
Nov 29, 2023
Messages
13
Reaction score
0
Points
1
Roztok MPB již mám a chtěl bych získat krystaly bez destilace. Kondenzace adolu byla provedena pomocí kyselého plynu. Myslíte si, že pokud se do roztoku Benz + MEK zavede kyselina zplynováním a zahřeje se na 90-110 °C po dobu 3-5 hodin a před přidáním 10% KoH se promyje hcl, existuje možnost okamžitého vysrážení krystalů? Je důležité roztok zmrazit, aby se krystaly získaly, a jaká jsou vaše měření činidel.
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
152
Reaction score
67
Points
28
Ó můj bože. NEUMÝVEJTE SE KYSELINOU, OK. Stejné množství vody, jaké jste použili kyseliny.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,735
Points
113
Deals
1
Ptáte se na recenzi metody, ale metodu nesledujete a stěžujete si, že se něco nepovedlo :unsure:
DCM je nepolární rozpouštědlo, chloroform je polární rozpouštědlo.
 

Fenster

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 26, 2022
Messages
92
Reaction score
31
Points
8
D
DCM má dipólový moment. Je polární, i když mírně.

Jste si jisti, že jste chemik? Nechci být nezdvořilý, ale DCM není NPS v tradičním smyslu.

Mohu se zeptat, zda jste vy nebo váš tým provedli tuto metodu v plném rozsahu?
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
152
Reaction score
67
Points
28
Používám trochu ethylacetátu (dipol téměř stejný jako DCM) a xylenu a funguje to jako kouzlo.
 

Fenster

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 26, 2022
Messages
92
Reaction score
31
Points
8
To, s čím potřebuji pomoci, je krok 2.

Mám 50% H2O2 a GAA. Množství v zápisu je 10 l GAA a 1300 g H2O2.

Očekávají, že budu vážit 50% H2O2, nebo to mám brát jako překlep a použít 1300 ml?

Jiný zápis používá přímo perkarbonát sodný a tento zápis ho vytváří na místě. S GAA a H202.

Potřebuji jen potvrdit uvedená množství.
 

Fenster

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 26, 2022
Messages
92
Reaction score
31
Points
8
50% H2O2 = 1,197 g/ml

1300g h202 (50%) = 1086ml

Poměr 10:1 GAA k H2O2 pro výrobu kyseliny in situ.

Jedná se o toto množství nebo o překlep?

Tento proces je dokončen s laboratorními činidly a sklem, takže pokud budu postupovat přímo podle něj, měl bych dostat stejné výsledky. Nicméně tento zápis potřebuje zapracovat. Nechť je to opraveno a zveřejněno tak, jak to má být.
 

Fenster

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 26, 2022
Messages
92
Reaction score
31
Points
8

Zde je originální kriminalistická práce až z postupů twodogs. Je zřejmé, že se trochu liší od zdejšího OP, protože zdejší metoda vyrábí perboritan sodný in situ. Já se jen snažím, aby ty poměry dávaly smysl.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,735
Points
113
Deals
1
Zní to neslušně. Znáte pravidla fóra? Máte pravdu, mýlil jsem se ohledně DCM, myslel jsem, že je to naopak. A ano, jsem vlastně chemik, ale už vám nechci odpovídat.

rozpouštědlo a relativní polarita:
hexan 0,009
chloroform 0,259
methylenchlorid 0,309
kyselina octová 0,648
 

Fenster

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 26, 2022
Messages
92
Reaction score
31
Points
8
Dobře, děkuji.

Máme však definitivní odpověď. Byla tato metoda testována a vyvinuta ve vlastní režii, nebo je vyškrábána odjinud?
 

TotalSynthesis

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 17, 2022
Messages
82
Reaction score
46
Points
18
@Fenster vlastně ani nerozumím vašemu problému, ale zdá se, že ani nechápete, co bude "generováno in situ".

to, co potřebujete, je kyselina peroctová a tu lze generovat in situ přidáním perboritanu sodného do kyseliny octové,

Druhý způsob je smícháním h2o2 s kyselinou octovou a trochou h2so4. to je nejlepší nechat několik dní odstát.

Tato metoda funguje, sám jsem ji vyzkoušel. Neptejte se mě na přesný poměr h2o2:GAA, protože můj byl zase trochu jiný a použil jsem jen 35 % h2o2.

jen kvůli různým množstvím čehokoli to neznamená, že jeden způsob nefunguje, ale druhý ano.
pokud rozumíte tomu, co se děje, pak budete schopni udělat malé úpravy, ale pokud nerozumíte tomu, co se děje, pak raději netvrďte, že metoda je blbost.
 

Fenster

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 26, 2022
Messages
92
Reaction score
31
Points
8
Perboritan sodný je šíleně levný a snadno se získává, tak proč peroxid vůbec používat?
 

Felix34-73

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 19, 2022
Messages
39
Reaction score
14
Points
8
2) Rozpouštědlo se odpaří ve vakuu. 2-Acetoxy-1-fenyl-1-propen (cas 24175-87-9) 800 g kolik stupňů a kolik mm hg tlak zde
-------------------------------------------------
3) Odpaří se ve vakuu. Výtěžek 1-fenyl-2-propanonu 650 g. kolik stupňů je to kolik mm hg tlaku.
 

Fenster

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 26, 2022
Messages
92
Reaction score
31
Points
8

2) O této sloučenině není mnoho informací. Poté, co přestal přecházet DCM, jsem získal žlutý olej.

3) Jako vedlejší produkt se vyskytuje velké množství dehtu. Nepodařilo se mi výpary dostatečně koncentrovat, abych získal dostatek páry k destilaci ani ve vakuu. Provedu to ve větším měřítku, než jsem to udělal (prošel jsem 100 g benzaldehydu), pokud budu mít stále problémy s tím, aby P2P přešel, budu vše destilovat parou, včetně DCM, p2p by měl přejít s h20 a rozpustit se přímo v DCM, kde se může oddělit. Jako při destilaci esenciálních olejů.
 

Felix34-73

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 19, 2022
Messages
39
Reaction score
14
Points
8
Pro proces neutrálního pH použiji uhličitan sodný + kolik Gr, v dělící nálevce dosáhnu neutrálního pH, směs uhličitanu sodného a vody mohu vytvořit přímo v roztoku a uvést ji na úroveň pH 7. V případě, že se jedná o neutrální roztok, mohu použít uhličitan sodný + kolik Gr.
 

jokerr

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 25, 2022
Messages
15
Reaction score
13
Points
3
Zdravím všechny mistry,
Začal jsem od první fáze.
Přidala jsem 100 g benzaldehydu a 100 ml mek, ochladila na 0 stupňů a 1,5 hodiny zplynovala.
Pak jsem to míchal dalších 1,5 hodiny při pokojové teplotě a přes noc to bude odpočívat.
Zítra budu pokračovat v operaci.
 

Fenster

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 26, 2022
Messages
92
Reaction score
31
Points
8
Im běží stejný proces ve stejné fázi. Neočekávejte zde žádnou pomoc. Zdá se, že od tohoto zápisu upustili. Myslím, že spousta write upů je jen zkopírovaná.



Vezměte v úvahu, že MEK a benzaldehyd mají různou molekulovou hmotnost a hustotu. Proto 100 ml MEK není 100 g. To je problém až později, když chcete přidat 100 g h202 (50 %).

V tomto zápisu je několik opatření, kde je jedna strana reakce uvedena v gramech a druhá v MLS. H2O2 jsem uvedl v gramech směsi 50/50. Takže při výpočtu MLS z hmotnosti musíte započítat vodu a peroxid. Pokud tedy nezačnete vážit kapaliny.

Dej mi vědět, jak ti to šlo, když jsem dělal reakci 0,1M, skončil jsem s tak špatnými výtěžky, že jsem nemohl extrahovat p2p z dehtového svinstva. Tenhle zápis tě po cestě moc neinformuje o tom, co můžeš očekávat. Můžete dojem jen extrahovat a destilovat.

Dejte mi zítra vědět, jak se vám daří extrahovat MPB. Byla vaše směs Rx jasně červená?
 
Last edited:

Ortist

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 29, 2023
Messages
89
Solutions
1
Reaction score
54
Points
18
Tento zápis obsahuje několik závažných chyb, proto. Zejména poslední krok je zcela chybný. Pokud to uděláte tak, jak je popsáno, skončíte s dehtem a několika % p2p.
 

Fenster

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 26, 2022
Messages
92
Reaction score
31
Points
8
Existuje možnost destilace produktu vodní parou. Co mám na mysli pod pojmem dehet, uvidíte, až se dostanete k extrakci. Používáte chloroform nebo DCM?
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
152
Reaction score
67
Points
28
Nechápu, proč pro extrakci nepoužíváte různé roztoky. Stačí se podívat, jak se molekula rozpustí v různých roztocích, a vybrat roztok, který vám nejlépe vyhovuje. Smh ..
 

jokerr

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 25, 2022
Messages
15
Reaction score
13
Points
3
Dobrý den, pane ministře.
@G.Patton
Roztok se extrahuje chloroformem (CHCl3) 800 ml x2, poté se extrakt promyje roztokem hydrogenuhličitanu sodného (NaHCO3) na neutrální pH.

Jsou dvě různé operace v pořadí, co musím v této části udělat?

extrakce kapalina/kapalina
extrakce kyselinou / zásadou.

Rozumím tomu správně? .
 

jokerr

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 25, 2022
Messages
15
Reaction score
13
Points
3
Dobrý den ,
Používám chloroform.
Mám tmavě žlutou formu.
 

jokerr

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 25, 2022
Messages
15
Reaction score
13
Points
3
Můj výpočet vypadá takto, kde dělám chybu? můžete mi to prosím vysvětlit.

100 ml benzaldehydu 100 ml methyl ethyl ketonu
hcl 40gr soli a 15ml kyseliny sírové
200ml čisté vody
chlorform 80+80

hydrogenuhličitan sodný 10%- voda 90%
 
Top