Nejjednodušší syntéza metamfetaminu z amfetaminu

BongMan

Don't buy from me
Resident
Joined
May 31, 2022
Messages
34
Reaction score
3
Points
8
Nevím, co se pokazilo, ale ztratil jsem téměř 20 g čistého amfetaminu , zkoušel jsem ho neutralizovat NaOH a extrahovat petroletherem, po odpaření nic nezbylo, zkoušel jsem to znovu s DCM, po odpaření opět nic nezbylo, lidi, zkoušel někdo tuto metodu, pokud se někdo chystá zkoušet, použijte malé množství...
 

metux

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 9, 2023
Messages
111
Reaction score
41
Points
28
20 gramů je hodně, myslím, že potřebuješ více praxe, ale neztrácej dalších 20 gramů, kamaráde, můžeš začít 1gramovou stupnicí.
 

BongMan

Don't buy from me
Resident
Joined
May 31, 2022
Messages
34
Reaction score
3
Points
8
Zkoušel jsem to s ním 4-5krát, takže jsem přišel celkem o 20 gm.
 

Wael

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 8, 2023
Messages
3
Reaction score
3
Points
3

Nerozumím kroku 6 v acidobazické extrakci. Máme udělat zásaditý roztok a extrahovat, ale nejprve přidat kyselinu. Proč mám požádat odborníka, aby mi tento krok vysvětlil?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Dobrý den, ve veřejném příspěvku prosím používejte jazyk Eng.
Za účelem extrakce metamfetaminu.
 

Wael

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 8, 2023
Messages
3
Reaction score
3
Points
3
Promiňte, pane, ale nemám se při zveřejnění zprávy mýlit? Nechtěl jsem obtěžovat, ale chtěl jsem se podělit o svůj hlas s odborníkem, aby pochopil smysl extrakce z této syntézy
 

Raxd

Don't buy from me
Member
Joined
Jan 17, 2023
Messages
3
Reaction score
2
Points
3
Lze stejný princip použít pro MDMA z volné báze MDA ? Pokud je roztok formaldehydu na vodní bázi, byl by to problém ? A pokud ano , přidání většího množství bezvodého EtOH by vyřešilo nerovnováhu obsahu vody ?
 

Wael

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 8, 2023
Messages
3
Reaction score
3
Points
3
Dobrý den, domnívám se, že voda reakci neovlivňuje. Důležité je, aby formaldehyd byl vysoce čistý a jeho koncentrace byla 40 % nebo 37 %.
 

Mr Gonzo

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 13, 2023
Messages
75
Reaction score
30
Points
18
Se záměnou amalgámu za LAH, na stránce Erowid, která je propojena s tímto vláknem. Technika 3 je myslím Shulginova, s použitím kyseliny mravenčí a LAH v THF na MDA na MDMA.
Lze místo MDA použít D-amph k výrobě produktu D-meth, a to postupem s kyselinou mravenčí?
 

oneimone

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 2, 2023
Messages
14
Reaction score
8
Points
3
Raneyho nikl lze použít místo amalgámu al/hg? vždy problém se zasranou rtutí
 

cokemuffin

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 11, 2022
Messages
66
Reaction score
27
Points
18
Bylo by také možné metylovat imin, který vzniká z p2p a amoniaku, s ch3cl a získat tak metamfetamin?.
C8LRl0bMiZ
 

cokemuffin

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 11, 2022
Messages
66
Reaction score
27
Points
18
View previous replies…

cokemuffin

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 11, 2022
Messages
66
Reaction score
27
Points
18
Který imin neexistuje, 1. nebo 2., protože jsem četl o reduktivní aminylaci/alkylaci na erowidu a tam ty iminy ukazují?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
O prvním z nich jsem vyprávěl. Toto téma o další syntéze. Pokud chcete o této problematice diskutovat, založte nové téma.
 

cokemuffin

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 11, 2022
Messages
66
Reaction score
27
Points
18
Pokud nemůžete metylovat imin, myslím, že je to bezcenné.
 

Germanium

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Sep 20, 2022
Messages
23
Reaction score
4
Points
3
Lze stejný princip použít pro 6MAPB/5MAPB z 6APB/5APB ?
 

redsm

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 13, 2023
Messages
4
Reaction score
2
Points
1
@G.Patton Domnívám se, že jeden z nakreslených meziproduktů na této syntéze (a z původního článku o rhodiu) je nesprávný.

(3), vyobrazení meziproduktu amfetamin-formaldehyd-imin má stejnou strukturu jako fenylaceton-methylamin-imin, který lze vidět na jiném místě

to se mi nezdá správné ze dvou důvodů: za prvé, nakreslením standardního mechanismu vzniku iminu na substrátu vzniká imin, kde dvojná vazba je mezi N a rádoby methylovou skupinou na metamfetaminu, a NE mezi N a alfa-uhlíkem jako v uvedené struktuře. a zamyslete se: dvojná vazba vzniká, když osamělý pár aminu odkopne vodu vzniklou na formaldehydovém kyslíku jako odcházející skupinu, což se musí stát na straně formaldehydu (rádoby methylové skupiny)

za druhé, syntéza je uváděna jako stereospecifická na základě výchozího substrátu. to znamená, že redukcí d-amph vznikne d-meth a totéž platí pro l-isomer. struktura, jak je uvedena (3), nemá žádná chirální centra a její redukce je ekvivalentní standardní reduktivní aminyzaci fenylacetonu, která dává racemický produkt. navrhovaná struktura, kterou jsem uvedl pro meziprodukt, má chirální centrum, které by bylo stejné jako u výchozího materiálu, a proto odpovídá pozorované stereospecifičnosti reakce.

pokud mám pravdu, vyjasnilo by to otázky týkající se stereospecifičnosti reakce dříve ve vlákně. pokud jsem někde udělal chybu, omlouvám se, ale zajímalo mě, proč redukce nechirálního (3) vede k nerecemické směsi produktů, když se použije nerecemický výchozí materiál amfetamin.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Dobrý den, za prvé, uhlík a má větší elektronovou hustotu než methyl uhlík. Typický mechanismus vede k takovému meziproduktu (skrytý pod vodoznakem Breaking Bad, sry):
MEbZ1GwD3P

Za druhé, máte nějaké spolehlivé údaje o stereo specifickém výsledku této syntézy?
 
View previous replies…

redsm

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 13, 2023
Messages
4
Reaction score
2
Points
1
Jak jste uvedl, kvůli logu na obrázku nevidím konečný produkt mechanismu, ale ze schématu mechanismu to vypadá, že dvojná vazba vzniká mezi N a uhlíkem C1. Pokud je můj odhad ohledně obrázku správný, pak obrázek, který jste uvedl, podporuje mou hypotézu, že v reakci mezi amfetaminem a formaldehydem má iminový meziprodukt dvojnou vazbu mezi N a methylovým uhlíkem a NE mezi N a alfa uhlíkem.

Pokud je na vámi uvedené fotografii mechanismu pod okluzním logem zobrazeno něco jiného, pošlete mi prosím odkaz, kde mohu vidět schéma bez loga, protože bych ho rád viděl, nicméně se zdá, že podporuje to, co jsem uvedl dříve.

Nicméně mé mechanistické znalosti nejsou na nejvyšší úrovni a rozhodně jim chybí odbornost. Máte nějakou představu o tom, jak může výše uvedený mechanismus vytvářet dvojnou vazbu mezi N a alfa uhlíkem, vzhledem k tomu, že O, který tvoří odcházející skupinu H2O, je připojen k formaldehydovému uhlíku C1 ze schématu mechanismu?

Co se týče "spolehlivých údajů" o stereospecifičnosti, nemám žádné jiné, než že původní článek Rhodium tvrdí, že syntéza je stereospecifická, jak uvedl jiný člen na začátku vlákna na 1. straně odpovědí, zde: https://www.erowid.org/archive/rhodium/chemistry/amphetamine.methylation.html.

Výše uvedený článek uvádí, že vytvořením iminu s d-amfetaminem a redukcí vzniká d-metamfetamin. Vzhledem k tomu, že aktuálně zobrazená struktura (3) je totožná s iminem fenylaceton-methylaminu, jehož redukcí vzniká racemický produkt, je jasné, že jeden z nich musí být špatně, ne?

Buď je amfetamin-formaldehydový imin jiný než fenylaceton-methylaminový imin, nebo reakce není stereospecifická, jak se uvádí ve zdroji Rhodium.

Někdo s odpovídajícími prostředky by snad mohl reakci otestovat s různými optickými směsmi amfetaminu a podat zprávu, já však tyto údaje nemohu shromáždit.

Děkuji za odpovědi.
 

redsm

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 13, 2023
Messages
4
Reaction score
2
Points
1
Z obrázku bohužel stále nechápu, jak vzniká struktura (3) z reakce amfetaminu a formaldehydu. Váš obrázek ukazuje methylamin útočící na aceton, což je mnohem analogičtější ke vzniku iminu fenylaceton-methylamin než to, co považuji za imin amfetamin-formaldehyd, i když využívají stejný mechanismus. Nechápu, jak v našem případě vzniká dvojná vazba s C2, když musí vzniknout s C1, aby se mohla odkopnout odcházející skupina H2O, která je spojena s C1 (uhlík formaldehydu, který se stává uhlíkem methylové skupiny).

Doporučuji vám, abyste si nakreslili úplné mechanismy vzniku iminu z fenylaceton-methylaminu i amfetamin-formaldehydu, abyste je mohli porovnat a přesvědčit se sami. Možná dělám elementární chybu, ale když to udělám, dostanu na papíře dva různé produkty. Aby byly tyto produkty totožné, musí po ztrátě odcházející skupiny H2O následovat nějaký krok, při kterém se dvojná vazba na N přesune z C2 na alfa uhlík, což ve standardním mechanismu vzniku iminu není zastoupeno, ale možná právě tento krok přehlížím.

Doufám, že se alespoň shodnete na tom, že buď je uvedená struktura iminu (3) chybná, nebo že syntéza není stereoselektivní.
 

NexusPrime

Don't buy from me
Member
Joined
Apr 2, 2024
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
Rhodium je chyba, dvojná vazba tam není, viz příklad s benzaldehydem níže
 
Top