Αμινοποίηση 1-Phenyl-2-propanone (P2P) Leuckart σε αμφεταμίνη και μεθαμφεταμίνη. Κλίμακα Smale.

Saul

Don't buy from me
Resident
Joined
May 1, 2022
Messages
325
Reaction score
133
Points
43

Ναι, αλλά μπορώ να το αντέξω μόνο με το HCI έχω αυτό το πρόβλημα
 

Sonnettales

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 28, 2022
Messages
19
Reaction score
5
Points
3
δυστυχώς, αν σας πουν να το αερίσετε, θα πρέπει να αερίσετε κάτι. Έχω αεριοποιήσει το διοξάνιο εκ των προτέρων, ώστε να το έχω πρόχειρο. καταλήγω να χρειάζεται να το κάνω μόνο 1-2 φορές το μήνα. Το 99% ισοπροπυλ μπορεί επίσης να χρησιμοποιηθεί.
 

Hank Schrader

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 10, 2022
Messages
79
Reaction score
165
Points
33
Θα μοιραστώ τον πίνακα μαζί σας.
Khi3lZJupI
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
244
Points
43
Και ως δωρεάν υπηρεσία από τον δικό σας πραγματικά, οι αναλογίες για P2P:

Φορμαμίδιο 50 ml 1,5 mol
Μυρμηκικό οξύ 56 ml 1,5 mol
P2P 66 ml 0,5 mol
 
View previous replies…

Skinny_Pete

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 15, 2023
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Γεια σας @OrgUnikum

Όταν χρησιμοποιείτε Ν-μεθυλοφορμαμίδιο αντί για φορμαμίδιο, εξακολουθείτε να χρειάζεστε τα ίσα μέρη μυρμηκικού οξέος;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
244
Points
43
Ναι, το μυρμηκικό οξύ εξακολουθεί να είναι απαραίτητο.
 

BamBam

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 10, 2023
Messages
15
Reaction score
2
Points
3
7. Η ακατέργαστη βάση ελεύθερης μεθαμφεταμίνης αποστάζεται υπό κενό (2 mbar, 60-100 °C) με τη βοήθεια συσκευής απόσταξης Kugelrohr (προαιρετικά) για να παραχθεί μεθαμφεταμίνη ως διαυγές έως ανοιχτό κίτρινο έλαιο (2,5 g, 42%).

Ποια είναι η άλλη επιλογή; Απλή, κλασματική απόσταξη ή απόσταξη με ατμό; Εάν δεν έχετε συσκευή απόσταξης Kugelrohr;
 

rothschild33

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 17, 2022
Messages
69
Reaction score
45
Points
18
Ποια είναι η λειτουργία του NaOH στην απόσταξη με ατμό;
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Πρόσφατα άρχισα να εναλλάσσω τη διαδρομή Leuckart και τη διαδρομή NaBH4 για D-Meth και
Είχα δύο φορές μια περίεργη κατάσταση στη διαδρομή Leuckart.
Μετά τον διαχωρισμό του τρυγικού ισομερούς όταν μετατρέπω το στερεό μέρος σε αλκάλιο για να ξανακάνω τον διαχωρισμό η ελεύθερη βάση πηγαίνει στο κάτω στρώμα.
Αυτό συνέβη μόνο με την ελεύθερη βάση της L-meth από τη διαδρομή Leuckart, πριν από το διαχωρισμό όταν η ρακεμική της σε αλκαλικό περιβάλλον είναι το ανώτερο στρώμα, το υγρό μέρος μετά το διαχωρισμό των ισομερών (ελεύθερη βάση της D-meth) όταν είναι αλκαλικό είναι επίσης το ανώτερο στρώμα, όπως θα έπρεπε, αλλά η ελεύθερη βάση της Lmeth όχι.
Είναι παράξενο και δεν έχω την εξήγηση δεν ξέρω αν κάποιος έχει την ίδια κατάσταση ή ξέρει γιατί συμβαίνει αυτό.
Ευχαριστώ.
 

Attachments

  • AvRK9J4GiN.jpg
    AvRK9J4GiN.jpg
    4 MB · Views: 271

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Ακόμη και το χρώμα στην πρώτη φωτογραφία λέει ότι έχετε βρώμικο λάδι με σημαντική πρόσμειξη, αποστάξατε την αμίνη μετά την Leuckart-Wallach; Το Leuckart είναι γνωστό ότι δίνει ένα μείγμα διαφόρων δευτερογενών/τεταρτογενών αμινών, ενδεχομένως και κάποιες άλλες προσμίξεις. Ο Hank Schrader δημοσίευσε ένα απόσπασμα από τη μελέτη, στο οποίο εξετάζεται λεπτομερέστερα ο σχηματισμός προσμίξεων στην αντίδραση Leuckart-Wallach.
Επίσης, ο διαχωρισμός των ισομερών μπορεί να μην ήταν ικανοποιητικός λόγω της χαμηλής καθαρότητας της ελεύθερης βάσης της αμίνης.
 
View previous replies…

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Όχι, δεν το απόσταξα πριν από τον ισομερή διαχωρισμό.
Δεν έχω κανένα πρόβλημα με τη διαδικασία διαχωρισμού απλά ήταν περίεργο να βρω μια πρόσμειξη μόνο όταν πλένω την ελεύθερη βάση L από τη διαδρομή Leuckart.
Έχω αφήσει την απόσταξη με ατμό εδώ και πολύ καιρό για μεγάλες ποσότητες, είναι εφιάλτης και αιώνιος ακόμα και με μεγάλο ατμόπλοιο.
Έχω ακριβώς το ίδιο τελικό υλικό με πλύση με όξινη βάση και ανακρυστάλλωση μετά από κρυστάλλωση με ακετόνη.
Ξέρω τι λέει η θεωρία και η βιβλιογραφία γι' αυτό αλλά είναι γεγονός που το έχω αποδείξει και εγώ ο ίδιος εκατοντάδες φορές.
Σχετικά με τη γωνία περιστροφής έχεις δίκιο δεν το έλεγξα αλλά οι πελάτες μου και μερικοί από αυτούς είναι παλιοί χρήστες μεθαμφεταμίνης μου λένε πόσο ισχυρή είναι και η ρακεμική δεν είναι τόσο ισχυρή όσο αυτή.
Αυτή η εικόνα είναι για μια κρυστάλλωση μικρής παρτίδας για κάποιες μικρές παραγγελίες αλλά τώρα δουλεύω σε μια μεγάλη παρτίδα και θα σας δείξω πόσο διαφανή και μεγάλα θα μπορούσαν να είναι τα θραύσματα.
Θα ήμουν πολύ ευγνώμων αν μου εξηγούσατε πώς λαμβάνετε μεγάλους και διαφανείς κρυστάλλους από ρακεμική freebase Διάβασα ότι κάτι σαν μεσαίοι είναι δυνατόν αλλά ειλικρινά δεν το έχω δει ποτέ.
Σκέφτομαι να σας προτείνω μια μικρή πρόκληση και να μου πείτε τη γνώμη σας.
Μπορώ να σας στείλω ένα δείγμα της D-meth μου και ένα δείγμα της ρακεμικής μου MDMA.
Κάνεις όλες τις δοκιμές που χρειάζεσαι, τις πηγαίνεις σε ένα αξιόπιστο εργαστήριο, τις δίνεις σε έμπειρους χρήστες... ό,τι θέλεις.
Με τα αποτελέσματα στο χέρι αν μπορείς να μου αποδείξεις ότι το υλικό σου από την αποσταγμένη freebase είναι πιο καθαρό ή καλύτερο από το δικό μου από την μη απόσταξη θα σου στείλω 250gr από κάθε προϊόν δωρεάν αν δεν μπορείς το μόνο που θέλω είναι να πεις ότι έκανες λάθος εδώ στο φόρουμ.
Νομίζω ότι είναι μια καλή συμφωνία όχι;
Εσύ τι πιστεύεις;
Ευχαριστώ.
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Ξέρω ότι ακούγεται άπληστο από την πλευρά μου, αλλά θέλω απλώς να αποδείξω ότι τουλάχιστον στη Meth και το MDMA η απόσταξη με ατμό θα μπορούσε να αποφευχθεί και να έχουμε το πιο καθαρό προϊόν ούτως ή άλλως.
Βρήκα τον τρόπο μετά από πολλές δοκιμές επειδή η απόσταξη με ατμό ήταν ένας τρομερός εφιάλτης για το μυαλό μου, πιστέψτε με.
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
1. Η απόσταξη με ατμό θα διαχωρίσει το μείγμα αμίνης πολύ ανεπαρκώς, η απόσταξη υπό κενό είναι η καλύτερη λύση και είναι αρκετά γρήγορη παρουσία ισχυρού κενού.
2. Φοβάμαι να πω ψέματα, αλλά απ' όσο θυμάμαι, μετά από έναν απλό διαχωρισμό των ισομερών, η τελική σύνθεση του "d-ισομερούς του τρυγικού" είναι περίπου 80-90% του d-ισομερούς και το υπόλοιπο είναι το l-ισομερές.
3. Έφτιαξα γυαλί χωρίς διαχωρισμό των ισομερών από μείγμα αλκοόλης και μικρής ποσότητας νερού + πρόσθετα συστατικά, πήρα μια γυάλινη μονολιθική μάζα, εμφανίστηκαν ρωγμές όταν στέγνωσε εντελώς, ειδικά αν οι κρύσταλλοι πλυθούν με ακετόνη (μην επαναλάβετε το λάθος μου), αλλά η μάζα παρέμεινε διαφανής. Στην περίπτωσή μου, δεν χρησιμοποίησα γυάλινα σκεύη για την κρυστάλλωση και άλλες αποχρώσεις, πέρασα 2-3 μήνες για την επιλογή μιας τεχνικής.
Πριν από αυτή τη μέθοδο, προσπάθησα να κάνω από ένα τήγμα αλατιού, προέκυψαν μονολιθικά κομμάτια, αλλά όχι διαφανή, μόνο κηλίδες διαφανών κρυστάλλων. Υπήρχε η ιδέα να κάνω κάτι σαν τήξη ζώνης.

Γιατί πρέπει να σας αποδείξω κάτι; Μοιράστηκα την εμπειρία μου, αν δεν σας ενδιαφέρει, αυτό είναι προσωπική σας υπόθεση. Πιστεύετε πραγματικά ότι χρειάζομαι τα 250 γραμμάρια σας, δεν με ενδιαφέρει καθόλου, δεν θα ασχοληθώ με μικροπράγματα. Οι καταναλωτές δεν δίνουν αντικειμενική αξιολόγηση της καθαρότητας των ουσιών, αρκεί να τους ρωτήσετε τι είναι καλύτερο μεφεδρόνη σε σκόνη ή ένας μεγάλος κρύσταλλος, μαντέψτε τι θα απαντήσουν ... Το μισό της επίδρασης των ναρκωτικών (των διεγερτικών σίγουρα) είναι η εμφάνισή τους))))

Παραλίγο να το ξεχάσω, αν σκοπεύετε να αποστάξετε σε κενό, τότε χρειάζεστε σίγουρα μια κατά μήκος αράχνη, δεδομένου ότι θα υπάρξουν ελαφρώς βρασμένα κλάσματα σκουπιδιών, με τη βοήθεια μιας αράχνης μπορείτε να αλλάξετε τη φιάλη υποδοχής χωρίς να σταματήσετε την απόσταξη της αμίνης, παρόμοια με ένα περίστροφο, αλλά αντί για φυσίγγια, φιάλες.
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Ο κύριος κανόνας του κατασκευαστή, ποτέ μην παίρνετε τα φάρμακα άλλων ανθρώπων ή η τιμή θα είναι πολύ υψηλή.
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Έχετε απόλυτο δίκιο ήταν μια ηλίθια ιδέα και ζητώ συγγνώμη γι' αυτό Λυπάμαι πραγματικά.
Σχετικά με την καθαρότητα έχω εργαστηριακές εκθέσεις 93 και 95% Δεν βασίζομαι μόνο στις απόψεις των πελατών.
Σχετικά με το σημείο 2, ναι, είναι σωστό, είναι περίπου αυτό το %.
Σχετικά με το σημείο 3 θα με ενδιέφερε πολύ η λεπτομερής διαδικασία που μπορείτε να μου στείλετε με PM αν προτιμάτε.
Καθάρισα ένα λίτρο meth freebase για να σας δείξω πώς μοιάζει μετά τη διαδικασία καθαρισμού.
Έκανα απόσταξη υπό κενό στο παρελθόν και ακόμα πιο αργή από τον ατμό :-(
Ευχαριστώ και συγγνώμη και πάλι για το χθεσινό μήνυμα :-(
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Pics
 

Attachments

  • ratSxbuWiI.jpg
    ratSxbuWiI.jpg
    3.1 MB · Views: 233
  • gZI6jrkLOX.jpg
    gZI6jrkLOX.jpg
    3.6 MB · Views: 236

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Αυτή τη φορά έκανα τη διαδικασία καθαρισμού πάνω σε όλα τα ρακεμικά freebase και όταν διαχώρισα τα ισομερή και να πάρει freebase και πάλι καθαρότερο του δεν υπάρχει άλλος τρόπος ότι χρησιμοποιούν περισσότερα αντιδραστήρια :-(
LFtY3x79ey
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
είναι ένα έλαιο με προσμίξεις, που αποστάζεται σε κλάσματα στο κενό, ένα εντελώς άχρωμο έλαιο, χωρίς κίτρινες αποχρώσεις.
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
είναι ένα έλαιο με προσμίξεις, που αποστάζεται σε κλάσματα στο κενό, ένα εντελώς άχρωμο έλαιο, χωρίς κίτρινες αποχρώσεις.
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Μπορώ να σας στείλω σε ιδιωτικά μηνύματα μια φωτογραφία του γυαλιού που λαμβάνεται από βρώμικο αμινέλαιο. Μελέτησα τη δυνατότητα λήψης μεγάλων κομματιών γυαλιού χωρίς απόσταξη υπό κενό, επίσης δεν υπήρξε διαχωρισμός σε ισομερή.
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Ξέρω πόσο καθαρή είναι η freebase της meth όπως φαίνεται έκανα απόσταξη με ατμό και έκανα και υπό κενό πρέπει να νομίζεις ότι η freebase του pic πρέπει ακόμα να εξαχθεί και να ξηρανθεί αλλά όπως σου εξήγησα είμαι σε θέση να πάρω το ίδιο ακριβώς καθαρό και ισχυρό τελικό προϊόν από αυτή την freebase, αποφεύγοντας τις αποστάξεις, από ότι από την αποσταγμένη, δεν θα τα ξεχωρίσεις στην πραγματικότητα κανείς δεν μου είπε τίποτα για οποιαδήποτε διαφορά στο προϊόν και άλλαξα τη διαδικασία πριν πολύ καιρό χωρίς να το πω και οι εργαστηριακές εκθέσεις δείχνουν ακριβώς την ίδια καθαρότητα %
Χαίρομαι που θα λάβω τις φωτογραφίες, ευχαριστώ.
 

MisterAnonymous

Don't buy from me
Resident
Language
🇳🇱
Joined
Sep 3, 2023
Messages
67
Reaction score
24
Points
8
@[SIZE=17px]William Dampier[/SIZE]
Μπορείτε να γίνετε πιο λεπτομερής σχετικά με το βήμα 8 της σύνθεσης της αμφεταμίνης; Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Γεια σας, τι δεν καταλαβαίνετε; Αυτή η διαδικασία περιγράφεται σε άλλα βίντεο σύνθεσης αμφεταμίνης. Οι χειρισμοί είναι οι ίδιοι. Κοιτάξτε την ενότητα βίντεο.
 

situ1984

Don't buy from me
Member
Joined
May 14, 2023
Messages
17
Reaction score
0
Points
1
Μπορεί η ελεύθερη βάση της μεθαμφεταμίνης με τη μορφή ελαίου να μετατραπεί απευθείας σε δεξτρόλυση;
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Γεια σας, όπως γνωρίζω, υπάρχει μόνο ένας τρόπος - συμβατικός διαχωρισμός ισομερών με ταρτακικό (ή άλλο καρβοξυλικό οξύ)
 

Saul

Don't buy from me
Resident
Joined
May 1, 2022
Messages
325
Reaction score
133
Points
43
offcource thats the point off freebase
 
Top