Σύνθεση 4-MMC (μεφεδρόνη). Πλήρης βιντεοσκοπημένη διδασκαλία.

fuckypu

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 26, 2022
Messages
17
Reaction score
12
Points
3
Μπορώ να χρησιμοποιήσω επιτραπέζιο αλάτι για να απαλλαγώ από το νερό στη μεφεδρόνη ελεύθερης βάσης?
 

fuckypu

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 26, 2022
Messages
17
Reaction score
12
Points
3
Γιατί όχι αν το επιτραπέζιο αλάτι είναι NaCI ?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Επειδή δεν λειτουργεί - εσείς ρωτήσατε, εγώ απάντησα. Τα άνυδρα MgSO4, Na2SO4, K2SO4 είναι επιλογή. NaCl Δεν θα απορροφήσει το νερό από το εκχύλισμα της ελεύθερης βάσης των αμφίων.
 

fuckypu

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 26, 2022
Messages
17
Reaction score
12
Points
3
Bro φαίνονται καλά στο βίντεο που χρησιμοποιούν NaCI= διττανθρακικό νάτριο
ο δάσκαλος προσθέτει το τελευταίο βήμα του πλυσίματος του λαδιού διττανθρακικό νάτριο και εξάγει το υπόλοιπο νερό από το λάδι, ποιος κάνει λάθος, εσείς ή ο δάσκαλος;
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Το NaHCO3 είναι το διττανθρακικό νάτριο
Προστέθηκε προκειμένου να απαλλαγούμε από τα υπολείμματα βρωμίου (Br2). Όχι για ξήρανση.
 

fuckypu

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 26, 2022
Messages
17
Reaction score
12
Points
3
Διττανθρακικό νάτριο, ιδρώτας. μαγειρική σόδα, E500b, NaHCO 3 - ανόργανη χημική ένωση από την ομάδα των διττανθρακικών αλάτων, άλας υδρογόνου του ανθρακικού οξέος και του νατρίου. Wikipedia
 

fuckypu

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 26, 2022
Messages
17
Reaction score
12
Points
3
Το μείγμα αφήνεται να σταθεί για μερικά λεπτά, το υπόλοιπο νερό με το χλωριούχο νάτριο συλλέγεται στο κάτω στρώμα. Αυτό το υπόλειμμα νερού απορρίπτεται. Καθαρή μεφεδρόνη ελεύθερη βάση σε βενζόλιο παραμένει σε ου
χλωριούχο νάτριο τι είναι
Χλωριούχο νάτριο, NaCl - μια ανόργανη χημική ένωση από την ομάδα των χλωριόντων, άλας του υδροχλωρικού οξέος και του νατρίου. Είναι το βασικό συστατικό του επιτραπέζιου αλατιού, του εβαπορέ και του αλατιού δρόμου.
 

aaronstevens

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 18, 2022
Messages
67
Reaction score
126
Points
33
Deals
16
Πόση 2 βρωμο-4-μεθυλοπροπυφαινόνη παρήχθη από τα 100G 4 μεθυλοπροπυφαινόνης στο βίντεο
 

aaronstevens

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 18, 2022
Messages
67
Reaction score
126
Points
33
Deals
16
Εάν U έχει ήδη 2B4M και παραλείπω τα στάδια της βρωμίωσης, αλλά θέλω να έχω την ίδια ακριβώς ποσότητα των άλλων αντιδραστηρίων. Πόση 2 βρωμο-4-μεθυλο-προπυφαινόνη θα χρειαστώ...
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Είναι ανάγκη να αλλάξει η πυκνότητα του νερού προκειμένου να διαχωριστούν εύκολα τα στρώματα. Η προσθήκη NaCl είναι κοινή τεχνική. Καταλαβαίνετε τώρα;

http://bbzzzsvqcrqtki6umym6itiixfhni37ybtt7mkbjyxn2pgllzxf2qgyd.onion/threads/mephedrone-synthesis-4-mmc-in-nmp-solvent-large-scale.231/
 

Studenttt

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 29, 2022
Messages
42
Reaction score
20
Points
8
Γεια σας, έχω μόνο το methylamine hcl, πώς μπορώ να φτιάξω ένα διάλυμα 40%. Μπορώ απλά να αναμείξω 40 γραμμάρια λευκό 100ml νερό
 

CristalKing

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 9, 2022
Messages
12
Reaction score
7
Points
3
Μπορείτε να προσθέσετε τη μεθυλαμίνη HCL σας σε 2-βρωμο ...σε οποιονδήποτε διαλύτη και να προσθέσετε σιγά-σιγά τη σωστή ποσότητα NaOH σε νερό 1:5, τότε η μεθυλαμίνη HCL θα μετατραπεί σε αέριο μεθυλαμίνη ή σε νερό ....
 

yin-yang

Don't buy from me
Resident
Joined
May 18, 2022
Messages
58
Reaction score
29
Points
18
Μπορεί το conc. HCl να χρησιμοποιηθεί για αλογονοποίηση άλφα;


Το οξύ θα ταυτομερίσει την κετόνη σε ενόλη, το υπεροξείδιο θα οξειδώσει το HCl σε στοιχειακό Cl2 το οποίο είναι εξίσου καλή αποχωρούσα ομάδα για το στάδιο της Ν-μεθυλίωσης. Μου διαφεύγει κάτι;
 
Last edited:

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Είναι προτιμότερο να χρησιμοποιείτε το στοιχειακό Cl2 σε αέριο. Είμαι σχεδόν βέβαιος ότι η απόδοση θα είναι πολύ καλύτερη.
 

yin-yang

Don't buy from me
Resident
Joined
May 18, 2022
Messages
58
Reaction score
29
Points
18
Έχετε κάποια ιδέα για το ποια θα είναι η απόδοση με τη μέθοδο HCl/περοξείδιο(έχουν 50%); Προσπαθώ να αποφύγω τις καρκινογόνες / δηλητηριώδεις χημικές ουσίες.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Δεν έχω ιδέα. Δεν είμαι σίγουρος ότι η αντίδραση θα λειτουργήσει όπως είπατε γιατί το h2o2 θα οξειδώσει τα πάντα και μπορεί να πάρετε αλκοόλη αντί για κετόνη ή κάτι χειρότερο όπως μαύρο κολλώδες λάδι.
 

yin-yang

Don't buy from me
Resident
Joined
May 18, 2022
Messages
58
Reaction score
29
Points
18
Έλεγξε κανείς την τελική καθαρότητα των κρυστάλλων με GC-MS; Καμία ιδέα για το εύρος που μπορεί να είναι, καθώς οι κρύσταλλοι δεν θα αναπτυχθούν πραγματικά αν υπάρχουν ακαθαρσίες;
 

Sopranos

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 29, 2022
Messages
7
Reaction score
0
Points
1
Ποιο είναι το κόστος αυτής της παραγωγής - οι πρόδρομες ουσίες και τα λοιπά - για περίπου 1 κιλό μεφεδρόνης;
 
Top