Σύνθεση 4-MMC (μεφεδρόνης) σε DCM

SonicNL

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 22, 2023
Messages
84
Reaction score
74
Points
18
Έχω δοκιμάσει αυτή τη σύνθεση και έχω πάρει αποδόσεις που κυμαίνονται από 30% 45%. Μοιράζομαι σε περίπτωση που μπορεί να είναι χρήσιμο σε άλλους. Αντίστροφα, άλλοι άνθρωποι μπορεί να γνωρίζουν αλλαγές σε αυτή τη σύνθεση για υψηλότερες αποδόσεις.

Οι βελτιώσεις είναι πάντα ευπρόσδεκτες.

Χρειάζεται:
100 g 2-βρωμο-4-μεθυλο-προπιοφαινόνης
500 ml DCM
200 ml διάλυμα μεθυλαμίνης 40% σε νερό
60 ml διάλυμα HCI 30÷ aqua
550 ml ακετόνη
2 L Απομυζηματοποιημένο νερό
Λωρίδες μέτρησης PH
1 L IPA

Εξοπλισμός:
Φιάλη στρογγυλού πυθμένα 2 L
Θερμοπλάκα
Κύπελλα μέτρησης 1 L
Πιάτο κρυστάλλωσης
Αντλία κενού
Φιάλη Buchner

1. Προσθέστε 100 g 2-βρωμο-4-μεθυλο-προπιοφαινόνης σε 500 ml DCM και αφήστε το να διαλυθεί.
2. Προσθέστε 200 ml μεθυλαμίνη σε 4 δόσεις.
3. Μετά από 30 λεπτά, τοποθετήστε την σε θερμή πλάκα και ανακατέψτε.
4. Θερμοκρασία 32-36 C για 4 ώρες ή 40 C για 2 ώρες.
5. Ξεπλύνετε σε κύπελλο μέτρησης με ντεμί νερό μέχρι να μην υπάρχει πλέον οσμή μεθυλαμίνης. Ανακατέψτε ή ανακινήστε μετά την προσθήκη.
6. Προσθέστε ένα παγωμένο διάλυμα ακετόνης/HCI 550ml/60ml ή προσθέστε παγωμένη ακετόνη και προσθέστε HCI μετά.
7. Μετρήστε το PH, πρέπει να είναι 6.
7. Τοποθετήστε την ελεύθερη βάση 4-MMC στην κατάψυξη για 12 ώρες.
8. Ξεπλύνετε με παγωμένη ακετόνη μέσω φίλτρου buchner.
9. Εάν έχετε λάβει ξηρό 4-MMC παρασκευάστε ένα διάλυμα 50/50 demi-water και IPA. Προσθέστε 1g ανά 2-3 ml διαλύτη. Βράζετε μέχρι να διαλυθεί το 4-MMC (όχι περισσότερο από όσο χρειάζεται, περίπου 1-3 λεπτά). Αδειάστε το σε δοχείο κρυστάλλωσης. Όταν σταματήσει η κρυστάλλωση σε θερμοκρασία δωματίου, τοποθετήστε το πιάτο στο ψυγείο. Βάλτε στην κατάψυξη μετά και θα σας μείνουν όμορφοι κρύσταλλοι.
 

SonicNL

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 22, 2023
Messages
84
Reaction score
74
Points
18
@HerrHaber αυτή είναι η μέθοδος που χρησιμοποιώ μέχρι στιγμής.
 

SonicNL

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 22, 2023
Messages
84
Reaction score
74
Points
18
Υγρός κρύσταλλος
 

Attachments

  • 9HNRIJXl5E.jpg
    9HNRIJXl5E.jpg
    1.2 MB · Views: 468

pachemguy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 25, 2023
Messages
22
Reaction score
21
Points
3
That's some fine crystal you got there ican smell it threw the screen already 😄 4mmc was to me at least never rreally popular here in the USA but a I purchased a few kgs before it got put on ban sadly gone but dearly missed. Αλλά 4mmc απολύτως επόμενο στη λίστα μου το συντομότερο. Καθώς τελειώνω με το a-pvp Synth. Οπότε αγοράζεις την βρωμοκετόνη παρακάμπτοντας την βρωμονατία. Όλα μαζί; Βρήκα μερικές φαινομενικά καλές πηγές για τη μεθυλοπροπιοφαινόνη, αλλά δεν μπόρεσα ποτέ να βρω τα 2 είδη βρωμο που θα ήταν φοβερά!
 

SonicNL

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 22, 2023
Messages
84
Reaction score
74
Points
18
Ευχαριστώ. Σίγουρα έχει μια μυρωδιά. Δεν ήμουν ικανοποιημένος όμως, οπότε επανέλαβα τη διαδικασία πλύσης και κρυστάλλωσης.

Ναι, προσπαθώ να αποφύγω να δουλεύω με βρώμιο. Και ναι ο προμηθευτής μου παρέχει υψηλής ποιότητας βρωμοκετόνη και ξέρει πώς να στέλνει.
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
4 σημείο. στους 35 βαθμούς η αντίδραση πραγματοποιείται σε δύο ώρες, στους 40 βαθμούς θα υπάρχουν περισσότερες προσμίξεις. Ποια είναι η απόδοση της σκόνης; Ο κρύσταλλος είναι βρώμικος.
 

SonicNL

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 22, 2023
Messages
84
Reaction score
74
Points
18
Κάνετε λάθος. Είναι 4 ώρες στους 35 βαθμούς Κελσίου.
Διαβάστε αντί να κοιτάτε μόνο τον κρύσταλλο μου. Ur απαντήσεις είναι στις θέσεις μου lol.
 
Last edited:

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Συγγνώμη, δεν πρόσεξα την απελευθέρωση της ουσίας. Τώρα το βλέπω απογοητευτικό 35-45.
 

OttoBulletproof

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 2, 2023
Messages
18
Reaction score
15
Points
3
Σε άλλες συνθέσεις χρησιμοποιείται επίσης το NMP. Δεν είναι στην πραγματικότητα απαραίτητο; Η μη χρήση του θα μειώσει τις αποδόσεις;
 

SonicNL

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 22, 2023
Messages
84
Reaction score
74
Points
18
Δεν είμαι σίγουρος γι' αυτό. Αυτή η σύνθεση λειτουργεί, αλλά μπορεί να υπάρχουν και καλύτεροι τρόποι. Δοκιμάστε το και θα το διαπιστώσετε. Αυτό λειτούργησε για μένα.
 

Sailor

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 24, 2023
Messages
13
Reaction score
5
Points
3
@SonicNL, αναρωτιόμουν όταν αντικαθιστάτε το NMP με DCM, αν είναι ακόμα απαραίτητο να προσθέσετε βενζόλιο πριν αφήσετε τα στρώματα να διαχωριστούν; Το έχετε δοκιμάσει; Επίσης, είμαι περίεργος, αν έχετε στεγνώσει την ελεύθερη βάση πάνω από MgSO4;

Εξετάζω αυτή τη σύνθεση https://bbgate.com/threads/mephedrone-synthesis-4-mmc-in-nmp-solvent-large-scale.231/ αλλά χρησιμοποιώντας DCM αντί για NMP, καθώς και οξικό αιθυλεστέρα αντί για ακετόνη και δεν είμαι σίγουρος αν χρειάζεται βενζόλιο ή όχι.
 

SonicNL

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 22, 2023
Messages
84
Reaction score
74
Points
18
Γεια σας, καθυστερημένη απάντηση, αλλά για να απαντήσω στην ερώτησή σας:
Όχι, η προσθήκη βενζολίου δεν είναι απαραίτητη καθώς το DCM είναι ο διαλύτης αντί για βενζόλιο. Το βενζόλιο είναι πιο καρκινογόνο από το DCM.

Δεν έχω δοκιμάσει το NMP και δεν είμαι ειδικός, ίσως κάποιος άλλος μπορεί να απαντήσει σε αυτό.
 

Dexterror

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 29, 2023
Messages
8
Reaction score
3
Points
3
Γιατί hcl 30% και όχι 35-38 % ?
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Επειδή λειτουργεί ακριβώς το ίδιο και είναι φθηνότερο/ευκολότερο να βρεθεί πιθανώς
 
View previous replies…

Heineken

Don't buy from me
Member
Joined
Jun 8, 2023
Messages
111
Reaction score
55
Points
28
ναι είναι πολύ χώρα είναι δύσκολο να βρεθεί 35-38% οξύ
 

Dexterror

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 29, 2023
Messages
8
Reaction score
3
Points
3
Μπορώ να χρησιμοποιήσω το 35-38% αλλά να χρησιμοποιήσω λιγότερο Ναι ?
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Ναι, μπορείτε επίσης να βρείτε χλωριούχα σιλύλια για να φτιάξετε άνυδρο hcl ή να αγοράσετε σε αιθέρα ή μεθανόλη.
 

TheVacuumGuy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 20, 2023
Messages
122
Reaction score
50
Points
28
Έψαξα γι' αυτό, αλλά δεν μπόρεσα να βρω χρήσιμες πληροφορίες. Θα μπορούσατε να το αναλύσετε;
 

Dexterror

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 29, 2023
Messages
8
Reaction score
3
Points
3
δεν απαιτείται συμπυκνωτής παλινδρόμησης για αυτή τη σύνθεση; Dcm θερμαινόμενο στους 40 βαθμούς (σημείο βρασμού) μπορεί μερικές φορές να οδηγήσει σε έκρηξη θερμαινόμενο για τέτοιο χρονικό διάστημα σε τέτοια θερμοκρασία σε κλειστή φιάλη;
 
View previous replies…

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
είναι καλύτερη πρακτική η χρήση ενός συμπυκνωτή με ένα μπαλόνι ή γάντι που καλύπτει την έξοδο, δεν είναι απαραίτητο να κλείσει σφιχτά το πώμα
Κάνω αυτή τη σύνθεση σε DCM και χρησιμοποιώ 0 θερμότητα, μόνο καλή ανάδευση και την αφήνω όλη τη νύχτα
 

Dexterror

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 29, 2023
Messages
8
Reaction score
3
Points
3
Αλλά αν κάνω αυτή τη σύνθεση με θέρμανση στους 40 βαθμούς με κλειστή φιάλη, είναι δυνατή η έκρηξη;
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
μάλλον πιθανό παρά δυνατό θα έλεγα, αν όλη η μάζα βρίσκεται στους 40C σε ένα κλειστό γυάλινο σύστημα
ο συγγραφέας πιθανόν να είναι απλά SET στους 40C χωρίς να μετρήσει τη θερμοκρασία της μάζας ή ίσως τον υποτιμώ
 

TheVacuumGuy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 20, 2023
Messages
122
Reaction score
50
Points
28
Μπορεί να φταίω εγώ, αλλά δεν διάβασα πουθενά ότι χρησιμοποιήθηκε κλειστή φιάλη. Και γιατί να το κάνετε αυτό; Κλειστή φιάλη αν η πίεση γίνει πολύ υψηλή το πώμα θα πεταχτεί τίποτα περισσότερο τίποτα λιγότερο
 

TheEnthusiasticCat

Don't buy from me
New Member
Joined
May 28, 2024
Messages
4
Reaction score
1
Points
1
Δημιουργία πίεσης εάν σφραγίζετε εντελώς, θα συνιστούσα να έχετε ελαφρώς ανοιχτό για να αποτρέψετε τη δημιουργία πίεσης και επίσης για να περιορίσετε τυχόν αναθυμιάσεις / οσμές, φυσικά συνιστάται η εξαγωγή κάποιου είδους. Είμαι άνετα χρησιμοποιώντας μια θερμοκρασία μεταξύ 38°C έως 40°C κατά την εκτέλεση μιας σύνθεσης 4MMC με χρήση DCM. Ή μπορείτε να κάνετε 0°C για 18 έως 24 ώρες, οι 24 ώρες θα ήταν προτιμότερες.
 
Top