Σύνθεση 4-MMC (μεφεδρόνης) σε DCM

Dexterror

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 29, 2023
Messages
8
Reaction score
3
Points
3
δεν απαιτείται συμπυκνωτής παλινδρόμησης για αυτή τη σύνθεση; Dcm θερμαινόμενο στους 40 βαθμούς (σημείο βρασμού) μπορεί μερικές φορές να οδηγήσει σε έκρηξη θερμαινόμενο για τέτοιο χρονικό διάστημα σε τέτοια θερμοκρασία σε κλειστή φιάλη;
 
View previous replies…

TheEnthusiasticCat

Don't buy from me
New Member
Joined
May 28, 2024
Messages
4
Reaction score
1
Points
1
Δημιουργία πίεσης εάν σφραγίζετε εντελώς, θα συνιστούσα να έχετε ελαφρώς ανοιχτό για να αποτρέψετε τη δημιουργία πίεσης και επίσης για να περιορίσετε τυχόν αναθυμιάσεις / οσμές, φυσικά συνιστάται η εξαγωγή κάποιου είδους. Είμαι άνετα χρησιμοποιώντας μια θερμοκρασία μεταξύ 38°C έως 40°C κατά την εκτέλεση μιας σύνθεσης 4MMC με χρήση DCM. Ή μπορείτε να κάνετε 0°C για 18 έως 24 ώρες, οι 24 ώρες θα ήταν προτιμότερες.
 

experimentsci

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 17, 2023
Messages
18
Reaction score
4
Points
3
Γεια σας παιδιά,
Προτιμώ επίσης τη μέθοδο σε DCM.
Ανακάτεψα 100g Bromketon σε 300ml DCM και πρόσθεσα σιγά σιγά 200ml διαλύματος Methylamin 40%a.q.

Τώρα η ερώτησή μου, ποια θερμοκρασία και ποιος χρόνος θα ήταν ο καλύτερος.
Την τελευταία φορά κράτησα τη θερμοκρασία στους 36 - 37 βαθμούς και ο χρόνος αντίδρασης ήταν 3 ώρες.
Αλλά το προϊόν ήταν εξαιρετικά μπλε μετά την οξίνιση.

Πώς μπορώ να διορθώσω τη σχέση μεταξύ της θερμοκρασίας και του χρόνου μαγειρέματος καλύτερα.
Μικρότερη θερμοκρασία = μεγαλύτερος χρόνος αντίδρασης;

Ποια θερμοκρασία δεν λειτουργεί.

Μπορεί κάποιος να βοηθήσει και να εξηγήσει τους λόγους της θερμοκρασίας και του χρόνου μαγειρέματος;

Σας ευχαριστώ πολύ.
 

TheVacuumGuy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 20, 2023
Messages
122
Reaction score
50
Points
28
Η εμπειρία μου είναι ότι μπορείτε εύκολα να το κάνετε στους 40 (rm temp! Χρησιμοποιήστε γυάλινο θερμόμετρο το οποίο μπαίνει μέσα στο μείγμα σας). Το DCM φαίνεται πολύ απρόθυμο να αρχίσει πραγματικά να βράζει (σαν να έχει κάποια ρυθμιστική ζώνη κάποιου είδους). Εάν αυξήσω τη θερμοκρασία, συνεχίζει πεισματικά να κάθεται στους 40.

Ούτως ή άλλως. Αυτή η σχέση χρόνου/θερμοκρασίας είναι σημαντική μόνο για όσους βιάζονται συνεχώς. Το γεγονός ότι μια αντίδραση διαρκεί ένα συγκεκριμένο χρόνο δεν σημαίνει ότι πρέπει να παρακολουθείς το χρονόμετρο σφιχτά. Το προϊόν δεν φεύγει. Στις 35 σε μια νύχτα, στις 25 σε μια νύχτα, στις 40 σε 2 ώρες, στις 40 σε 8 ώρες . θα έχεις το ίδιο προϊόν (όπου, imho, περισσότερο = καλύτερα).
 
View previous replies…

$!$

Don't buy from me
Resident
Language
🇵🇱
Joined
Jan 24, 2024
Messages
287
Reaction score
82
Points
28
μορφή 1kg 2b4m 400g 4mmc σκόνη ή κρύσταλλο ?? wow
Ήμουν πάρει πολύ χρόνο ένα πάει 880g σκόνη 820g κρύσταλλο σε dcm τώρα για μένα 600g κρύσταλλο είναι καλύτερα που κάνω όλη μου τη δουλειά σε 2h κρύσταλλο έκανα σε τώρα την ίδια day.All πληροφορίες πώς να κάνει u έχουν στο φόρουμ αν u ξέρετε somting για τη χημεία
 

$!$

Don't buy from me
Resident
Language
🇵🇱
Joined
Jan 24, 2024
Messages
287
Reaction score
82
Points
28
Χρησιμοποιείτε 400g 2b4m και παίρνετε 400g σκόνη 4mmc?
 

TheVacuumGuy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 20, 2023
Messages
122
Reaction score
50
Points
28
265,5.
Η αντίδραση που έκανα λίγο αργότερα ήταν μία από τα 200g αλλά χρησιμοποίησα 800 dcm. Αυτή η αντίδραση απέδωσε 165g. Έτσι, αυτό είναι περίπου 75% (όταν συνυπολογίζονται κάποιες απώλειες κατά την κρυστάλλωση). Πολύ καλύτερα από εκείνη όπου χρησιμοποιήθηκε πολύ λίγο DCM.

Έτσι η αντίδραση 6 ωρών πρέπει να παραδεχτώ ότι δεν λειτούργησε τόσο καλά (για τους μελλοντικούς αναγνώστες)
 

$!$

Don't buy from me
Resident
Language
🇵🇱
Joined
Jan 24, 2024
Messages
287
Reaction score
82
Points
28
2h 40° to najlepszy sposób na dcm true.
Πολλά u έχασε όταν u το πλύνετε ακετόνη πολύ προϊόν εξακολουθεί να είναι σε dcm όταν u το πλύνετε
 

4synergy

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 15, 2024
Messages
12
Reaction score
12
Points
3
Meph σε DCM
 

Attachments

  • 5WJN0nE4Df.jpg
    5WJN0nE4Df.jpg
    3.4 MB · Views: 41

TheEnthusiasticCat

Don't buy from me
New Member
Joined
May 28, 2024
Messages
4
Reaction score
1
Points
1
Νομίζω ότι 300ml DCM είναι αρκετά για αυτή την ποσότητα BK4, 500ml κατά τη γνώμη μου είναι πάρα πολλά και θα μπορούσατε να εξοικονομήσετε χρήματα αντί αυτού.

Πόσο καιρό διαρκεί η κρυστάλλωση από περιέργεια;

Ελπίζω να είσαι καλά.
 

4synergy

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 15, 2024
Messages
12
Reaction score
12
Points
3
Μου πήρε 1 ημέρα
 
View previous replies…

TheEnthusiasticCat

Don't buy from me
New Member
Joined
May 28, 2024
Messages
4
Reaction score
1
Points
1
Φαίνονται ωραία.

Δηλαδή όλο το διάλυμα που περιείχε τη διαλυμένη ουσία και τον/τους διαλύτη/ες της επιλογής σου κρυσταλλώθηκε πλήρως σε 1 ημέρα, ή αυτοί οι κρύσταλλοι βγήκαν πριν τελειώσει η όλη κρυστάλλωση;

Χρειαζόμαστε επίσης περίπου μία ημέρα, αλλά το έχουμε αυξήσει αυτό σε 36 ώρες και προς το παρόν λαμβάνουμε περίπου 600g κρυστάλλων από 1000g σύνθεσης BK4, μπορεί να έχω μια μέθοδο όπου μπορώ να το αυξήσω ακόμη περισσότερο, αλλά δεν έχει δοκιμαστεί οπότε δεν μπορώ να το επιβεβαιώσω.

Πολύ καθαρή, καλή δουλειά, φίλε.
 

4synergy

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 15, 2024
Messages
12
Reaction score
12
Points
3
Σας ευχαριστώ, μπορώ να δω τους κρυστάλλους σας;
 
Last edited:

Albert13

Don't buy from me
Member
Joined
May 15, 2024
Messages
11
Reaction score
0
Points
1
Πώς παίρνετε τους κρυστάλλους τόσο γρήγορα;
 

4synergy

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 15, 2024
Messages
12
Reaction score
12
Points
3
με την ψυχρή μέθοδο και 50/50 IPA και d-water
 

Albert13

Don't buy from me
Member
Joined
May 15, 2024
Messages
11
Reaction score
0
Points
1
Εννοείτε την κρυστάλλωση στο ψυγείο;
 
Top