Όλα σε ένα νήμα για τη μετατροπή του γλυκιδικού αιθυλομεθυλικού PMK σε PMK

Fring

Don't buy from me
New Member
Joined
May 25, 2022
Messages
41
Reaction score
27
Points
8
Δεδομένου ότι φαίνεται ότι πολλοί λαοί (συμπεριλαμβανομένου και εμού) έχουν προβλήματα με τη μετατροπή / αναδιάταξη αυτού του "νέου" pmk glycidate, νομίζω ότι θα μπορούσαμε να βάλουμε toguether όλα σε έτσι το νήμα για να δούμε αν τελικά έχουμε μια 100% λειτουργική συνταγή μετατροπής.

im ακολουθώντας μια πλύση με αλκαλικό-χλωρικό οξύ με NaHCO3 με άσχημα αποτελέσματα, πυκνή και βρώμικη σκούρα καφέ ολιγόχρωμη ουσία.
αλλά έχω έναν πολύ νέο τρόπο , που θα δημοσιεύσω στο τέλος αυτού του νήματος, ακούγεται πολύ ενδιαφέρον, αλλά πρώτα τι δοκίμασα και απέτυχα:

1: dH2o με NAOH , και το GLYCIDATE για 1 ώρα στους 80º
2. Συμπυκνωμένο HCL , νομίζω ότι χρησιμοποιώ πολύ, την επόμενη φορά θα προσθέσω σταγόνα-σταγόνα μέχρι το τέλος της φυσαλίδας/ορατής αντίδρασης και μέτρηση PH-3
3. ΑΠΟΡΡΙΨΤΕ το υδατικό (ίσως θα πρέπει να κάνω το πλύσιμο με NAOH 5% πριν από την απόρριψη; )
4. το NAOH washig , αν εξακολουθεί να είναι ορατό το υδατικό , άλμη
5. 2 πλύσεις με νερό έως ότου το νερό σε επαφή με το οργανικό στρώμα δείξει ουδέτερο PH
και το αποτέλεσμα είναι αυτό το πυκνό βρώμικο χάλι..... κάποια ιδέα; συμβουλές;


η νέα και πολλά υποσχόμενη μετατροπή που έλαβα:

1. βάλτε το κερί και το υπεροξείδιο του υδρογόνου σε αναλογία 1:8 (τι καθαρότητα του HP? ΔΕΝ ΞΕΡΩ)
2. Ζεσταίνετε, προσθέτετε αργά το οξύ σταγόνα-σταγόνα ενώ ανακατεύετε και ελέγχετε την τιμή PH (καμία άλλη πληροφορία, υποθέτω μέχρι να φτάσει το 3 περίπου)
3.μετά από αντίδραση που επιταχύνεται για 2 ώρες το υγρό της αντίδρασης εκχυλίζεται με διάλυμα υδροξειδίου του νατρίου (υποθέτω 5%) και λαμβάνεται η φάση του νερού
4... η ληφθείσα υδατική φάση προστίθεται στη συνέχεια σταγόνα προς σταγόνα με οξύ για να ρυθμιστεί η τιμή του ph μέχρι να εμφανιστεί μια ελαιώδης ουσία, και η ελαιώδης ουσία εκχυλίζεται με οργανικό διαλύτη και στη συνέχεια εξατμίζεται ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΤΗΣ

Ακούγεται πολύ καλό, έτσι δεν είναι; αλλά δεν γνωρίζω τις συμβουλές ασφαλείας για το χειρισμό υπεροξειδίου του υδρογόνου υψηλής συγκέντρωσης, δεν το έχω χρησιμοποιήσει ποτέ... κάποια πρόταση;
αφού δεν μου λένε ποια συγκέντρωση ΥΔΡΟΓΟΝΟΠΕΡΟΞΕΙΔΙΟΥ πρέπει να χρησιμοποιήσω, υποθέτω όσο το δυνατόν μεγαλύτερη..εδώ μπορώ να βρω με πολύ δυσκολία 70%

Κάποια σκέψη;

Έχω μόνο 100 γραμμάρια του ETHYL GLYCIDATE, έτσι δεν μπορώ να χάσω περισσότερα προσπαθώντας all..... im προσπαθεί αυτό το σύνθετο ως προσωπική ικανοποίηση...
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Για ποιο CAS μιλάτε ακριβώς;
Ευχαριστώ.
 

Fring

Don't buy from me
New Member
Joined
May 25, 2022
Messages
41
Reaction score
27
Points
8
Δεν θυμάμαι τώρα, im δεν είναι στο σπίτι, αλλά το νέο, το κηρώδες αιθυλικό.methyl pmk glycidate, αυτό που δίνει προβλήματα σε όλους, εκτός αν βρούμε τη λύση εδώ
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Έχω μεθόδους για το CAS 28578.
 

Fring

Don't buy from me
New Member
Joined
May 25, 2022
Messages
41
Reaction score
27
Points
8

αυτό είναι το λάδι ή η λευκή μορφή σκόνης, σωστά;
Το πρόβλημα προκύπτει με την κηρώδη..αλλά έχω πρόσβαση στην έκδοση λευκής σκόνης, θα μπορούσατε να μου στείλετε τη μέθοδο; θα σας είμαι πολύ ευγνώμων.
tnx!
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Πετρέλαιο, έχω μεθόδους αλλά δεν έχω κάνει εγώ ο ίδιος ακόμα περιμένω μια παραγγελία μόλις προτιμήσω να τα κάνω μοιράζομαι τα αποτελέσματα με όλη την εμπειρία σε αυτό.
Ευχαριστώ.
 

Fring

Don't buy from me
New Member
Joined
May 25, 2022
Messages
41
Reaction score
27
Points
8
Φαίνεται ότι το πετρέλαιο χρειάζεται μόνο άμεση αναδιάταξη με HCL, όπως και το παλιό pmk Gly..... τότε ας δούμε πώς θα πάει και παρακαλώ, θυμηθείτε να δημοσιεύσετε εδώ..tnx mate!
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Οι πληροφορίες που έχω δεν είναι με αυτόν τον τρόπο θα σας ενημερώσω.
 

Selassi

Don't buy from me
Resident
Joined
May 10, 2022
Messages
102
Reaction score
53
Points
28
Έχω ακούσει ότι για αυτό το νέο gly η συνταγή ήταν μόνο με αιθανόλη, νερό και HCl;
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Η συμβουλή μου είναι να ξεχάσουμε όλη τη βιβλιογραφία σύνθεσης που δημοσιεύεται που δεν γίνεται προσωπικά και να περιμένουμε ότι θα βρούμε την καλύτερη μέθοδο μόλις λάβουμε το προϊόν επειδή έχουμε τις μεθόδους για να δοκιμάσουμε απευθείας από τους παραγωγούς. Ευχαριστώ.
 

Fring

Don't buy from me
New Member
Joined
May 25, 2022
Messages
41
Reaction score
27
Points
8

η δεύτερη συνταγή που ανέβασα ήρθε κατευθείαν από το εργαστήριο του παραγωγού , στην πραγματικότητα ακούγεται πολύ λογική και πολλά υποσχόμενη, αλλά η πρώτη μέθοδος 8αλκαλο-οξύ) που όλοι ξέρουμε προέρχεται από τη συνταγή ενός από τους πελάτες του πωλητή μου... τέλος πάντων...δεν δούλεψε...και η πιο PRO μέθοδος δεν δοκιμάστηκε λόγω δυσκολίας απόκτησης υψηλού % υπεροξειδίου του υδρογόνου...έτσι im at the begginig point..... ας δούμε πώς θα πάει με σένα φίλε , ανυπομονώ.
Καλή τύχη.
 

Fring

Don't buy from me
New Member
Joined
May 25, 2022
Messages
41
Reaction score
27
Points
8
αυτή είναι η λογική και η γενική αντίδραση για τους εστέρες και αν αυτό το υποτιθέμενο "γλυκιδικό" ήταν ακριβώς αυτό θα δούλευε για όλους μας...αλλά υπάρχει κάτι περίεργο σε αυτό..ένας θεός ξέρει τι πρόσθεσαν για να αποφύγουν νομικά θέματα..
 

malayboy

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 15, 2022
Messages
58
Reaction score
35
Points
18
Μόλις αποφάσισα να ανοίξω ένα νέο νήμα εξαιτίας αυτής της σύγχυσης της διαδρομής σύνθεσης PMK-Ethyl Glycidate Synthesis, αλλά το κάνατε ήδη

ΑΠΟΠΟΊΗΣΗ ΕΥΘΥΝΏΝ: ΌΛΕΣ ΟΙ ΠΛΗΡΟΦΟΡΊΕΣ ΠΟΥ ΓΡΆΦΟΝΤΑΙ ΕΊΝΑΙ Η ΠΡΟΣΩΠΙΚΉ ΜΟΥ ΣΥΛΛΟΓΉ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΏΝ, ΑΥΤΈΣ ΔΗΜΟΣΙΕΎΟΝΤΑΙ ΜΌΝΟ ΓΙΑ ΕΎΚΟΛΗ ΑΝΑΦΟΡΆ

Ως αρχάριος χημικός πιστεύω ότι πολλοί άνθρωποι θα αντιμετωπίσουν τη σύγχυση όπως εγώ, έτσι θα ήθελα απλά να αναδημοσιεύσω όλα όσα βρήκα σε αυτό το φόρουμ και τις πληροφορίες που θα μπορούσα, καθώς δεν έκανα πείραμα αυτή τη στιγμή, μόνο συλλογή πληροφοριών, περαιτέρω επεξεργασία μπορεί να πραγματοποιηθεί

CAS 28578-16-7, Όλοι οι επαγγελματίες μιλούν για, μην ενοχλείτε το όνομα (PMK-Ethyl Glycidate / BMK-Methyl / Ethyl-Methyl PMK / glycidyl ester)

Εδώ είναι ο σύνδεσμος του @Jack που αναφέρεται στα περισσότερα νήματα για την τελική σύνθεση MDMA

Μια πρόδρομη ουσία σε μια πρόδρομη ουσία έχει απλοποιηθεί πολύ από τον @William Dampier

Εάν δεν μπορείτε να προμηθευτείτε απευθείας το CAS 28578-16-7, ακολουθήστε το βήμα του @William Dampier με παρασκευάσματα της
- Αιθοξείδιο του νατρίου CAS 141-52-6
- Piperonal CAS 120-57-0,
- Αιθυλικό α-βρωμοπροπιονικό CAS 30365-54-9
- κ.λπ.

Το ίδιο το CAS 28578-16-7 μπορεί να είναι σε διαφορετική κατάσταση και χρώμα (Pmk/BMK Oil/PMK White Powder)

πίστευα ότι τα βήματα ήταν για την παραγωγή MDMA, αν και υπάρχουν διάφορες ονομασίες του MDMA όπως 3,4-μεθυλενοδιοξυμεθαμφεταμίνη.

και τα χημικά σύμβολα
CAS 20320-59-6
CAS 5413-05-8
CAS 236117-38-7
CAS 28578-16-7

Ανακάλυψα ότι όλα αυτά είναι παρόμοια με μεθαμφεταμίνη, η εικασία μου είναι ότι όλα αυτά θα μπορούσαν επίσης να είναι πρόδρομες ουσίες της μεθαμφεταμίνης, απλά μας λείπει η γνώση και η εμπειρία. Credits to @Jack, @William Dampier, @DocX και @G.Patton, μελέτη βασικών χημικών και ELI5 για να google
 
Last edited:

Fring

Don't buy from me
New Member
Joined
May 25, 2022
Messages
41
Reaction score
27
Points
8
το πρόβλημα είναι ότι το έγγραφο των κατασχεθέντων πραγμάτων στην Αυστραλία κλπ, το οποίο ήδη μελέτησα, αφορά το methyl-pmk, (το παλιό και εύκολο στην αναδιάταξη) και όχι το πραγματικό ethyl-methyl form.....
στην πραγματικότητα η αυστραλιανή ομάδα ακολούθησε την παλιά συνταγή που εμφανίζεται επίσης στην απεργία ολικής σύνθεσης κλπ... που δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί στη νέα μορφή...
Σωστά @William Dampier?
 

Bennyboy88

Don't buy from me
Resident
Joined
May 27, 2022
Messages
14
Reaction score
4
Points
3
Η μέθοδος δόθηκε για εκείνο που είναι στερεό σε θερμοκρασία δωματίου

1:1:1 P:ethonal:dh20 θερμότητα στους 60c για 1 ώρα
2 HCL θερμότητα 3,5 ώρες. Στους 75c

Περίπου 60%

Νομίζω ότι μπορεί να υπάρξει βελτίωση.
 

Selassi

Don't buy from me
Resident
Joined
May 10, 2022
Messages
102
Reaction score
53
Points
28
Ναι, αυτό ακριβώς εννοούσα.
 

Fring

Don't buy from me
New Member
Joined
May 25, 2022
Messages
41
Reaction score
27
Points
8

αυτά θα μπορούσαν να λειτουργήσουν για το ίδιο CAS, αλλά σε μορφή ελαίου ή σκόνης, το πιο κοινό κερί χρειάζεται 2 στάδια, πρώτα αλκαλικό το οξύ.... και φυσικά απόσταξη υπό κενό.
 

Bennyboy88

Don't buy from me
Resident
Joined
May 27, 2022
Messages
14
Reaction score
4
Points
3
Μπορεί κάποιος άλλος να προσφέρει εκεί μέθοδο ή εισροή για υψηλότερη ποσοστιαία απόδοση.
 

Bennyboy88

Don't buy from me
Resident
Joined
May 27, 2022
Messages
14
Reaction score
4
Points
3
Αναφέρομαι στο ότι είναι μορφή λαδιού σε θερμοκρασία άνω των 33c και αρχίζει να μετατρέπεται σε σαν ξηρό μέλι σε θερμοκρασία δωματίου. Αυτό εννοείτε με το κερί. Thx
 

Fring

Don't buy from me
New Member
Joined
May 25, 2022
Messages
41
Reaction score
27
Points
8
τότε μην ακολουθήσεις τη συνταγή που σχολίασες, δεν θα δουλέψει.... για το κερί που αναφέρεις πρέπει να 2 αλκαλικό-οξύ-καθαρισμό, αλλά ακόμα και να το ξέρω δεν έχω καλά αποτελέσματα...ακόμα το δουλεύω, αλλάζοντας θερμοκρασίες, ποσότητα hcl κλπ, και είδα αλλαγές αλλά ακόμα κακά...
 
Top