Όλα σε ένα νήμα για τη μετατροπή του γλυκιδικού αιθυλομεθυλικού PMK σε PMK

mixxxman

Don't buy from me
New Member
Joined
May 7, 2022
Messages
16
Reaction score
4
Points
3

Απλά μια ερώτηση για να είμαι σίγουρος και επειδή είμαι περίεργος.

ο τρόπος για την κετόνη είναι ο ίδιος όταν είναι ως σκόνη ή λάδι ?

Σας ευχαριστώ πολύ.
 

orgasmatron

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 2, 2022
Messages
25
Reaction score
14
Points
3
αυτό είναι καλό. Λοιπόν, το σημείο τήξης του είναι πολύ χαμηλό, γύρω στους 35-45⁰C μπορεί να το βρείτε να λιώνει εν μέρει μπρος-πίσω κάνοντας ένα περίεργο χάλι που μοιάζει με κερί. Τα καλύτερα (κονιορτοποιημένα) είδη, και τώρα μαντεύω, είναι μάλλον πιο καθαρά και έχουν καλύτερα καθορισμένο σημείο τήξης γύρω στους 45 βαθμούς. Όταν έχετε μείγματα, αυτές οι ιδιότητες μπορούν να ποικίλουν και αν δεν είστε πολύ εκπαιδευμένοι και έμπειροι στην πράξη, μπορεί να είναι πολύ απρόβλεπτες. Δεν έχω δει ανάλυση από τρίτους αλλά δεν θα είχε νόημα να έχεις δύο διαφορετικές συμπεριφορές και ίδια ουσία.
Είναι μια λογική υπόθεση.
Οι πωλητές τους δεν θα σου δώσουν καλύτερη απάντηση, εκτός αν είσαι πολύ πιο τυχερός από εμένα.

cheers
 

mixxxman

Don't buy from me
New Member
Joined
May 7, 2022
Messages
16
Reaction score
4
Points
3

ναι μπορεί να είναι πολύ ενδιαφέρον, να γνωρίζετε ακριβώς τι μπορεί να κάνει τις διαφορές μεταξύ της σκόνης και του πετρελαίου.
Σκεφτόμουν, μήπως μπορεί να είναι ένα άλας αυτού του μορίου, όταν είναι ως σκόνη ?
Και αν ο τρόπος που μπορεί να είναι διαφορετικός μεταξύ του ελαίου και της σκόνης προς την κετόνη...
 

mixxxman

Don't buy from me
New Member
Joined
May 7, 2022
Messages
16
Reaction score
4
Points
3
αν κάποιος μπορεί να μοιραστεί τις γνώσεις του... είμαστε περισσότερο από ευτυχείς :)!
Στην υγειά μας
 

orgasmatron

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 2, 2022
Messages
25
Reaction score
14
Points
3
nop. όταν ρώτησα την πρώτη φορά για το "νέο έλαιο pmk" (CAS 28578-16-7) και ρώτησα ποια θα είναι, αν υπάρχει, η νέα προσέγγιση για να μετατραπεί αυτό σε πραγματικό έλαιο pmk ( προφανώς CAS 4676-39-5) η απάντηση ήταν grand.... "its a trade secret, please don't spread out..." είπαν. Έλαβα ένα βίντεο, ήταν εξαιρετικό! Το νέο προϊόν απαιτεί απλά... να το ζεστάνετε!... και στο βίντεο, το έχω ακόμα btw, ο "επιστήμονας" πραγματικά ζεσταίνει έναν δοκιμαστικό σωλήνα με το στερεοποιημένο προϊόν χρησιμοποιώντας ένα αναμμένο κερί. Ήμουν.... τουλάχιστον έκπληκτος. μετατρέπεται σε λάδι μπροστά στα μάτια σας.....
Ελπίζω να μη μιλάμε για τη διαφορά μεταξύ 28578-16-7 και 13605-48-6. Αυτό είναι στην πραγματικότητα μια σταθερή σκόνη και παρόλο που παράγει το ίδιο τελικό προϊόν αν του δοθεί η σωστή επεξεργασία, είναι ένα εντελώς διαφορετικό μόριο και στην πραγματικότητα δίνει λιγότερες αποδόσεις από το νεότερο αδελφάκι του.

Στην υγειά μας!
 

PepitoPistol

Don't buy from me
Resident
Joined
May 3, 2022
Messages
10
Reaction score
4
Points
3
Ar
Μιλάτε για το ΛΙΩΜΑΝΣΜΑ κάποιου πράγματος; Ουάου, δεν θα μπορούσα ποτέ να καταλάβω ότι αν θερμάνεις ένα κερί πραγματικά λιώνει και μετατρέπεται σε ένα ελαιώδες πράγμα...
Παιδιά, παρακαλώ κάντε την έρευνά σας, διαβάστε, και μετά ελάτε εδώ και κάντε συγκεκριμένες ερωτήσεις...
Απαιτούνται βασικές γνώσεις χημείας για όλα αυτά.
Δεν προσπαθώ να διώξω κανέναν, αλλά κάποιες ερωτήσεις υπονοούν ότι δεν καταλαβαίνετε καν τι είναι ο αριθμός cas, τι είναι το αλάτι κτλ... Θα είναι (ακόμα πιο) επικίνδυνο για εσάς. Το πρώτο βήμα είναι να κάνεις ό,τι καλύτερο μπορείς για να μελετήσεις και να μάθεις κάποια βασικά πράγματα.
Τα υπόλοιπα έχουν λίγο πολύ ήδη απαντηθεί στο ίδιο νήμα, ξαναδιαβάστε πριν ξαναρωτήσετε τα ίδια ξανά και ξανά.
Απλά τα 2 λεπτά μου.

Το κερί/έλαιο και η σκόνη δεν είναι το ίδιο πράγμα, δεν έχουν τον ίδιο αριθμό cas.
Καλή τύχη!
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Γεια σας,

Αυτό είναι το τελικό υλικό που πήρα από τη μορφή κεριού CAS 28578-16-7:
GR2rsV1AIx

;-)
Εν πάση περιπτώσει θα δοκιμάσω άλλες μεθόδους και θα κάνω κάποιες αλλαγές για να προσπαθήσω να το βελτιώσω όσο το δυνατόν περισσότερο.
 

Bartholomeus

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 23, 2022
Messages
127
Reaction score
67
Points
28

Όμορφος κρύσταλλος, βγάζει το καπέλο στον χημικό ;)
 

Cruela

Don't buy from me
Member
Joined
Aug 13, 2022
Messages
7
Reaction score
0
Points
1
Γεια σας παιδιά.
Είμαι λίγο μπερδεμένος σχετικά με το ποια διαδρομή πρέπει να κάνω
Έχω 1 κιλό νέου pmk ( υποθέτω) αλλά δεν ξέρω αν είναι κερί ή σκόνη
Όταν πιέζω τη σακούλα αισθάνομαι σαν κινητική άμμο, όχι σαν σκόνη.
Το προϊόν μυρίζει καταπληκτικά με αυτό το χαρακτηριστικό safrole odoor
Αλλά έχει μια οσμή μπαχαρικών ή οξικού, με φαγούρα στη μύτη.

Ο προμηθευτής μου έδωσε αυτές τις οδηγίες:
Ανακατέψτε τα 4 συστατικά με αυτή τη σειρά.
Pmk σκόνη, HCL, νερό και αιθανόλη η αναλογία είναι 1:2:1:1:1
Δοκιμάστε με 100 γραμμάρια σκόνης κάθε φορά.
2- Ανακατέψτε αυτά τα τέσσερα συστατικά μαζί και ανακατέψτε τα καλά θερμάνετε στους 70-75 βαθμούς και ανακατέψτε για 3 ώρες τα δοχεία δεν μπορούν να σφραγιστούν εντελώς
3- Και στη συνέχεια υπάρχει η διαστρωμάτωση. Ξεφορτωθείτε τα άλλα. Αφήστε το λάδι

Νομίζω ότι αυτό το metod είναι για την παλιά έκδοση, και θα πρέπει να κάνω το proess που έκανε ο @Fring.

Εσείς τι θα κάνατε;

Ευχαριστώ για τη βοήθειά σας.
 

Attachments

  • TW4LsAqhN1.JPG
    TW4LsAqhN1.JPG
    1.3 MB · Views: 253
  • vYuQOHC24e.jpg
    vYuQOHC24e.jpg
    1.1 MB · Views: 242

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,022
Points
93
Η σκόνη μοιάζει με την πραγματική.
Ίσως
Εξαιρετική. Σε αυτά τα προϊόντα υπάρχει πάντα μια πρόσμιξη τελικού ελαίου.
Αρκετά πιθανό
Το δικό σας είναι πιο πιθανό να είναι άλας νατρίου ή καλίου (ελέγξτε τη διαλυτότητα στο νερό). Η προτεινόμενη μέθοδος θα πρέπει να λειτουργήσει.
 

little499

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 25, 2022
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Κύριε, νομίζω ότι αυτή η ερώτηση μπορεί να είναι λίγο ανόητη, όλα αυτά επειδή είμαι mewbie, αλλά θέλω να ρωτήσω:
Πώς θα πρέπει να το κάνω να κρυσταλλωθεί αν χρησιμοποιήσω τη νέα μέθοδο bmk oil
 

masterpell

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 18, 2023
Messages
13
Reaction score
2
Points
3
Δεν ξέρω τι στο διάολο μου παρείχε ο προμηθευτής μου και η ελαιώδης ουσία που παρήγαγε ήταν εκπληκτική.
9UhIaPKZeO
 
Top