Όλα σε ένα νήμα για τη μετατροπή του γλυκιδικού αιθυλομεθυλικού PMK σε PMK

Montecristo

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 29, 2021
Messages
102
Reaction score
32
Points
18
τι απόδοση πήρατε στο τέλος;
 

mixxxman

Don't buy from me
New Member
Joined
May 7, 2022
Messages
16
Reaction score
4
Points
3
μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει τη διαφορά στο μόριο όταν πρόκειται για σκόνη ή βαξ ;
γιατί είναι έτσι, και όταν ρωτάω απευθείας στο them.... δεν έχουν πραγματική απάντηση.
Ως χημικός πρέπει να καταλαβαίνω τα πάντα.

και εντάξει, το pmk glycidate απαγορεύτηκε / εντάξει το pmk methyl glycidate απαγορεύτηκε / σωστά για να είμαστε σαφείς έχουμε μόνο το PMK ETHYL GLYCIDATE.

γνωρίζει κάποιος τη διαφορά στη μετατροπή ? ή αν αυτή η νέα ομάδα φέρνει κάτι διαφορετικό στην απόδοση στο τέλος.
Είμαι περίεργος να πάρω μερικές συμβουλές και διαφορετικές απόψεις.

Και έχω την αίσθηση ότι το είδος του πετρελαίου που έχουμε στο τέλος είναι λίγο χάλια...

Έχει κάποιος κάποια τεχνική για να έχουμε ένα καλύτερο λάδι, πολύ καθαρό και αγνό ή δεν έχει σημασία κατά τη διάρκεια της διαδικασίας;
Ευχαριστώ.
 

orgasmatron

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 2, 2022
Messages
25
Reaction score
14
Points
3
ίσως αυτό μπορεί να ακούγεται ενοχλητικό ή υπερβολικά ανόητο εκ μέρους μου, ή ίσως να φταίνε οι χαλαροί ορισμοί που πετιούνται συνεχώς. Όταν λέτε "αυτό που είναι στερεό", εννοείτε το CAS 13605-48-6 ή το 28578-16-7 σε υποτιθέμενη μορφή "σκόνης" και υπάρχει τέτοιο πράγμα; Τι εννοούν οι Κινέζοι με το 28578-16-7 σε μορφή σκόνης; Είναι η noob προκατάληψή μου ότι αν υπάρχει μια ουσία, έχει το δικό της cas, αν υπάρχει κάποιο άλας της, είναι διαφορετικό CAS.
Οπότε στο τέλος της ημέρας θα ήθελα επιτέλους να μάθω ποια θα ήταν η καλύτερη διαδικασία για το CAS 13605-48-6; Αν είναι η διαδικασία που περιγράφηκε προηγουμένως και αναφέρεται στην προτομή του Σίδνεϊ, πώς μπορεί κανείς να βελτιστοποιήσει τον μέγιστο συνολικό όγκο στην πλημμύρα ( για 35g, το χαρτί αναφέρει 600ml πλημμύρα, πολύ μη πρακτικό και ενοχλητικό); Και πώς μπορεί να παραλειφθεί το στάδιο του χαλκού από τη διαδικασία (με χρήση hcl;)
Σας ευχαριστώ όλους
 

mixxxman

Don't buy from me
New Member
Joined
May 7, 2022
Messages
16
Reaction score
4
Points
3
και παρεμπιπτόντως, επειδή... ακούγεται αυτή τη στιγμή τα περισσότερα από τα mdp2p από αυτό το νέο pmk glycidate μου κάνει ένα σκοτεινό και όχι πολύ σαφές λάδι...
κάποιοι έχουν μερικές συμβουλές;
γιατί θα ήθελα να ξέρω, μετά τη μετατροπή, ποια είναι η καλύτερη μέθοδος για την εξαγωγή αυτής της κετόνης.
Τι είδους διαλύτη μπορώ να χρησιμοποιήσω για να καθαρίσω το λάδι μου;
Λίγες μέθοδοι για να το κάνω πιο καθαρό και καθαρό; ( απόσταξη; καταψύκτης; πλύσιμο με κορεσμένο ναχκό3;
 

Fring

Don't buy from me
New Member
Joined
May 25, 2022
Messages
41
Reaction score
27
Points
8
γιατί όλοι εσείς θέλετε να έχετε ένα μη σκούρο λάδι; τι συμβαίνει; αυτό είναι διαφορετικό προ-πρόδρομο, έτσι το αποτέλεσμα είναι διαφορετικό... σκούρο κόκκινο λάδι... ο στόχος είναι να έχουμε ένα καθαρό και μη βρώμικο λάδι, ακολουθώντας την περιγραφόμενη μέθοδο (βάση-οξύ) η απόσταξη υπό κενό... το αποτέλεσμα είναι ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ, δεν είναι το ίδιο GLY όπως πριν παιδιά... έτσι δεν είναι το ίδιο χρώμα...
 

PepitoPistol

Don't buy from me
Resident
Joined
May 3, 2022
Messages
10
Reaction score
4
Points
3
Η οπτική όψη μιας ουσίας είναι χαρακτηριστική για αυτήν, εάν υπάρχει αξιοσημείωτη διαφορά τότε αυτό μπορεί να σημαίνει ότι έχει μεγάλη ποσότητα προσμίξεων. Κάνετε απόσταξη της κετόνης σε κενό αέρος; Ή απλά αφαιρείτε το νερό;
Περιμένω κάποια αιθυλική γλυκόζη PMK...
 

Darkie1990

Don't buy from me
Member
Joined
Jun 20, 2022
Messages
3
Reaction score
6
Points
3
Καθώς διάβαζα όλα τα θέματα σχετικά με το PMK-glycidate με CAS: 28578-16-7 για να είναι σαφές ότι μπορεί να έρθει σε σκόνη και σε πετρελαϊκή ουσία η οποία μπορεί να γίνει σκληρή κάτω από 33*C. Όλες οι παραπάνω μέθοδοι αφορούν την ουσία πετρελαίου/κεριού.

Όσο θα μπορούσα να πάρω σημειώσεις σχετικά με τη διαδικασία το γράφω σε σαφή γλώσσα ώστε οι άνθρωποι να μπορούν να το καταλάβουν καλύτερα (συμπεριλαμβανομένου και εμού). Έχω κάποιες ερωτήσεις σχετικά με αυτές τις βελτιώσεις και τι πρέπει να κάνω αν γίνουν έτσι.


Βελτίωση όπως διαβάστηκε στο φόρουμ:

Ερώτηση σχετικά με τη βελτίωση:
Το θερμαίνουμε στους 80*C ή το κρατάμε με NaOH στους 20*C. Προσθέτουμε PMK-gly-eth στους 20*C απευθείας ή θερμαίνουμε περισσότερο;

Βήμα 2: προσθήκη οξέος:

Αν έγινε βελτίωση στο βήμα με το NaOH και προσθέτουμε υδροχλωρικό οξύ ανεβάζουμε τη θερμοκρασία στους 80*C ή το κρατάμε στους 20-21*C. αν το κρατάμε στους 20-21*C συνεχίζουμε πάλι 12 ώρες ή προσθέτουμε αυτό το βήμα μέσα στις πρώτες 12 ώρες;

Βήμα 3 διαχωρισμός:


Βήμα 4 απόσταξη υπό κενό:
 

IM BATMAN

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 4, 2022
Messages
65
Reaction score
9
Points
8
Λοιπόν...δεν δοκίμασα τη σαπωνοποίηση σε θερμοκρασία δωματίου για 12 ώρες, αλλά θα το κάνω σίγουρα, αφού το σκούρο καφέ χρώμα σε αυτή τη μετατροπή εμφανίζεται μετά τη σαπωνοποίηση στους 80c..ίσως μπορεί να το λύσει...για άλλα οφέλη δεν ξέρω....

Όσον αφορά την προσθήκη οξέος, αυτή είναι άλλη διαδικασία, ναι, θα πρέπει σίγουρα να το βάλετε στους 80ª.
 

IM BATMAN

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 4, 2022
Messages
65
Reaction score
9
Points
8
λοιπόν...το λάθος εδώ είναι επειδή κάποιοι νομίζουν ότι μπορούν να αγοράσουν το παλιό CAS , αλλά αυτό δεν είναι σωστό, η μόνη διαθέσιμη μορφή είναι η κηρώδης, υπάρχουν 2 παρουσιάσεις αυτού, αλλά είναι απλά ο τρόπος που το τελειώνει ο παραγωγός..η μία είναι πιο κίτρινο κερί , και η άλλη είναι πιο λευκή σκόνη, αλλά μόλις αυτά φτάσουν στους 30ªc θα λιώσουν...είναι το ίδιο μόριο, πιστέψτε με.
 

IM BATMAN

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 4, 2022
Messages
65
Reaction score
9
Points
8
ίδια προϊόντα, ίδια διαδικασία...
το θέμα της βελτίωσης του χρώματος... καλά... ίσως υπάρχει, αλλά ΙΜΟ όλα τα νέα MDMA θα είναι πιο σκούρα από τα προηγούμενα, θα δείτε... το νέο MDP2P είναι το ίδιο υλικό αλλά με πιο σκούρο χρώμα, τότε το MDMA θα είναι πιο σκούρο... λίγο , τα αποτελέσματά μου έμοιαζαν με παλιά άπλυτα "coca-cola"... όσες φορές και να το πλύνετε, διατηρεί αυτό το χρώμα
 

moneyboy888

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 10, 2022
Messages
8
Reaction score
2
Points
3


bro μπορείτε να μου στείλετε τις μεθόδους πετρελαίου, thx
 

moneyboy888

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 10, 2022
Messages
8
Reaction score
2
Points
3

Κύριε, έχω ήδη πετρέλαιο pmk.
Ποιο είναι το επόμενο βήμα που μπορώ να κάνω;
 

malayboy

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 15, 2022
Messages
58
Reaction score
35
Points
18
Δεν είμαι ειδικός εδώ, παρακαλώ επικοινωνήστε με τον @G.Patton @William Dampier, είναι ειδικοί σε αυτό το φόρουμ και πολύ χρήσιμοι

και παρακαλώ βεβαιωθείτε ότι ο κωδικός PMK είναι σωστός πριν προχωρήσετε σε οποιαδήποτε βήματα, εδώ είναι μερικοί χρήσιμοι σύνδεσμοι που ίσως χρειαστεί να ανατρέξετε:

http://bbzzzsvqcrqtki6umym6itiixfhni37ybtt7mkbjyxn2pgllzxf2qgyd.onion/threads/synthesis-of-3-4-methylendioxybenzylmethylketone-from-piperonal-glycide-ester-route-small-scale.24/

http://bbzzzsvqcrqtki6umym6itiixfhni37ybtt7mkbjyxn2pgllzxf2qgyd.onion/threads/synthesis-of-mdma-from-piperonylmethylketone-pmk-with-formamide-and-lah.49/

http://bbzzzsvqcrqtki6umym6itiixfhni37ybtt7mkbjyxn2pgllzxf2qgyd.onion/threads/need-help-with-pmk-ethyl-glycidate-to-mdma-synthesis.682/
 

Bartholomeus

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 23, 2022
Messages
127
Reaction score
67
Points
28
Παρασκευάζει κανείς πραγματικά τελικό mdma από αυτό το νέο pmk ethyl glycidate επιτυχώς;

Ή μήπως όλοι έχουν προβλήματα με τις μετατροπές και δεν μπορούν να κρυσταλλώσουν σωστά το τελικό προϊόν;

Γιατί δεν υπάρχουν ενημερώσεις για τη σωστή μέθοδο μετατροπής του PMK ETHYL GLYCIDATE;
 

IM BATMAN

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 4, 2022
Messages
65
Reaction score
9
Points
8
διαβάστε καλύτερα αδερφέ, η σωστή μετατροπή του έχει ήδη αναρτηθεί, και ναι, έχω όμορφους κρυστάλλους , πολύ μικρής κλίμακας, αλλά αυτό δεν θα κάνει τη διαφορά.
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,022
Points
93
Μετατροπή με αλκάλια ή οξέα. Εάν πρόκειται για βρώμικο προϊόν, καθαρισμός με προσθετικό δισουλφίτη (σύντομα βίντεο). Εάν όλα αυτά δεν αποδώσουν, τότε το γλυκιδικό σας είναι σκουπίδι.
 

IM BATMAN

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 4, 2022
Messages
65
Reaction score
9
Points
8
ανυπομονώ να δω το βίντεο!!!
 

Bartholomeus

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 23, 2022
Messages
127
Reaction score
67
Points
28
Μπορεί κάποιος να γράψει τη μετατροπή για 1kg pmk γλυκιδικού αιθυλεστέρα;
Αλλά μόνο όσοι δοκίμασαν τη μετατροπή και έχουν εμπειρία, παρακαλώ μην δημοσιεύετε copy paste αν δεν είστε σίγουροι ότι λειτουργεί
 

Octopusssss

Don't buy from me
Resident
Language
🇵🇱
Joined
Jul 20, 2022
Messages
31
Reaction score
13
Points
8
Αγοράζω από τους Κινέζους τον Νοέμβριο και τον Δεκέμβριο του 2021 λίγα κιλά από αυτό που μου είπαν ότι ήταν CAS 13605-48-6. Δεν παρέδωσαν καμία οδηγία. Έτσι, αυτό που καταλαβαίνω από τον BenyBoy θα πρέπει να κάνω όπως παρακάτω:

Η μέθοδος δόθηκε για αυτό που είναι στερεό σε θερμοκρασία δωματίου (το δικό μου είναι λευκή σκόνη)

1:1:1 σκόνη PMK CAS 13605-48-6 :αιθανόλη : dh20 - θερμότητα στους 60c για 1 ώρα
2. Προσθήκη HCL θερμότητα 3,5 ώρες. Στους 75c (πόση ποσότητα HCL;) - μπορεί κάποιος να δώσει συμβουλές;

Ρωτάω γιατί υπάρχει πιθανότητα να έχω παλιό υλικό που παραδίδουν στα τέλη του 2021. Αν είναι αδύνατο και έχω το 28578-16-7 τότε θα κάνω όπως ήταν σε αυτή την ανάρτηση.

Υπάρχει περίπτωση να καταλάβω τη διαφορά μεταξύ του 13605-48-6 και του 28578-16-7 όταν είναι σε μορφή λευκής σκόνης;

Σας ευχαριστώ.
 
Top