Περίληψη του αμαλγάματος αλουμινίου (Al/Hg)

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
410
Points
63
Τι θα λέγατε να κάνετε μια πλύση με HCl στο φύλλο πριν προσθέσετε το νιτρικό υδράργυρο; Αυτό δεν θα απομάκρυνε τυχόν στρώματα οξειδίων που θα σταματούσαν την αντίδραση;
 

AKWA

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Dec 19, 2022
Messages
17
Reaction score
9
Points
3
Λίγο αργά, αλλά για όποιον διαβάζει σε αυτό το χρονοδιάγραμμα...χρησιμοποιήστε ένα unltra ηχητικό καθαριστικό για το σκοπό αυτό
 

farukhocaoglu

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
14
Reaction score
1
Points
3
Μπορεί αυτό να χρησιμοποιηθεί για την αντικατάσταση συνθέσεων που απαιτούν NaBH4; Προσπαθώ να παρασκευάσω 5-MeO-DMT από 5-MeO-T ακολουθώντας τη σύνθεση του Hamilton Norris, αλλά δεν έχω στη διάθεσή μου NaBH4.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Δεν νομίζω ότι
 
View previous replies…

farukhocaoglu

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
14
Reaction score
1
Points
3
υπάρχει τρόπος να φτιάξω NaBH4 που δεν απαιτεί εξαιρετικά υψηλές θερμοκρασίες ή πίεση και που μπορεί να γίνει σε μικρή κλίμακα σε ένα ερασιτεχνικό εργαστήριο, ή απλά να τα παρατήσω και να παραγγείλω από την Κίνα και να ελπίζω ότι το τελωνείο δεν θα με αμφισβητήσει;
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Γεια σας, θα άξιζε να το αγοράσετε. Δεν θα τα καταφέρετε χωρίς ειδικό εξοπλισμό και κατάλληλη εργαστηριακή εμπειρία+δεξιότητες.
 

farukhocaoglu

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
14
Reaction score
1
Points
3
Γιατί δεν λειτουργεί το Al/Hg για αυτή τη σύνθεση; θα έπρεπε να αναγάγει την ιμίνη για να μεθυλιώσει την τρυπταμίνη, όχι;
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Δεν έχω δοκιμάσει αυτόν τον τρόπο. Μπορείτε να πραγματοποιήσετε αυτή την έρευνα και να μοιραστείτε την εμπειρία σας με το φόρουμ BB
 

farukhocaoglu

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
14
Reaction score
1
Points
3
Νομίζω ότι μπορεί να είναι εφικτό, αλλά δεν είμαι απόλυτα σίγουρος. Πιστεύετε ότι θα μειωθεί ο διπλός δεσμός στην ινδόλη;
 

farukhocaoglu

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
14
Reaction score
1
Points
3
Το μόνο πράγμα για το οποίο δεν είμαι πολύ σίγουρος είναι το προϊόν, θα κάνει MMT ή DMT. Στη σύνθεσή σας της μεθαμφεταμίνης από αμφεταμίνη με Al/Hg, μόνο μία μεθυλική ομάδα προστίθεται στην αμίνη.
 

rothschild33

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 17, 2022
Messages
69
Reaction score
45
Points
18
Μετά την παρασκευή διαλύματος υδραργύρου σε νιτρικό οξύ και στη συνέχεια την προσθήκη αυτού του διαλύματος σε φιάλη με νερό και φύλλο αλουμινίου, πώς εξαερώνονται σωστά οι αναθυμιάσεις από αυτή την αντίδραση; Οι αναθυμιάσεις φαίνονται αρκετά ισχυρές ώστε να διαφεύγουν από το φίλτρο αέρα και να περνούν και μέσα από τη μάσκα. Σκεφτόμουν να χρησιμοποιήσω την αντλία κενού με τη φιάλη και στη συνέχεια έναν ρυθμιστή κενού, ώστε η ισχύς του κενού να είναι αρκετή για να εξαεριστούν οι αναθυμιάσεις προς τα έξω, αλλά ανησυχώ για την άντληση αερίου υδρογόνου, καθώς μπορεί να υπάρξει κίνδυνος έκρηξης.
 

syntheticdrugs

Don't buy from me
Member
Joined
Dec 8, 2023
Messages
6
Reaction score
2
Points
3
@G.Patton Βρήκα την απάντηση που έψαχνα και είδα κάποια πρακτική εμπειρία σε αυτή τη θέση. Χρειάζομαι τις απαντήσεις σας σε άλλες ερωτήσεις, σας ευχαριστώ.
 

TheDefender1707

Buying through escrow
New seller
Language
🇩🇪
Joined
May 7, 2024
Messages
1
Reaction score
3
Points
3
Γεια σας, μπορώ να χρησιμοποιήσω την ίδια ποσότητα χλωριούχου υδραργύρου (Ii) όπως και νιτρικού υδραργύρου (Ii) για τη σύνθεση αμφεταμίνης pls
 
Top