Escrow

Anhedonia35

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 21, 2023
Messages
15
Reaction score
3
Points
3
έχω δει το σύστημα πληρωμής δειγμάτων, αλλά δεν καταλαβαίνω ότι ο αγοραστής πληρώνει τα χρήματα, οπότε τι συμβαίνει αν το προϊόν δεν φτάσει στο χέρι του, δεν μπόρεσα να καταλάβω αυτό το μέρος, επειδή ο πωλητής παίρνει τα χρήματα από τα τελικά στάδια
 

HEISENBERG

ADMIN
ADMIN
Joined
Jun 24, 2021
Messages
1,644
Solutions
2
Reaction score
1,708
Points
113
Deals
666
Εναπόκειται στον αγοραστή να αποφασίσει πότε θα αποδεσμεύσει τα χρήματα στον πωλητή. Διαφορετικά, ο διαχειριστής καλείται στη συμφωνία
 
View previous replies…

Anhedonia35

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 21, 2023
Messages
15
Reaction score
3
Points
3
Η ποινή για την εισαγωγή μιας χημικής ουσίας στη χώρα αρχίζει με 10 χρόνια φυλάκισης, δεν νομίζετε ότι είναι φυσιολογικό να στήνω αυτά τα σενάρια; Κατά τη συναλλαγή με τον πωλητή, θα του δώσω τόσο τα χρήματά μου όσο και τη διεύθυνσή μου. Αν το προϊόν δεν φτάσει σε μένα, θα χάσω τα χρήματά μου. αν ο άνθρωπος στείλει το προϊόν αλλά κολλήσει στο τελωνείο, θα χάσω τα χρήματά μου και θα πάω φυλακή, δεν νομίζετε ότι αυτό είναι ένα σημαντικό πρόβλημα;
 

HEISENBERG

ADMIN
ADMIN
Joined
Jun 24, 2021
Messages
1,644
Solutions
2
Reaction score
1,708
Points
113
Deals
666
Όταν αγοράζετε ή πουλάτε κάτι απαγορευμένο, υπάρχει πάντα ο κίνδυνος απώλειας χρημάτων ή/και ελευθερίας. Πρέπει να σκεφτείτε κάθε βήμα πριν αγοράσετε κάτι και να έχετε επίγνωση των κινδύνων. Προετοιμάστε τη διεύθυνση που δίνετε στον πωλητή. Το σύστημα μεσεγγύησης που διαθέτουμε δεν εγγυάται ότι δεν θα έχετε προβλήματα με τις διωκτικές αρχές. Ρωτήστε τους χρήστες του φόρουμ για το πώς να ψωνίζετε για να ελαχιστοποιήσετε τους πιθανούς κινδύνους.
 

Austkan0@

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 21, 2023
Messages
8
Reaction score
2
Points
3
Waoh ενδιαφέρον θέμα.
Παρακαλώ πώς λειτουργεί.
Αντιμετωπίζω δυσκολίες στη δημιουργία λογαριασμού για την κατάθεση.
Μπορεί κάποιος να με καθοδηγήσει με τα βήματα, παρακαλώ; 🙏
 

HEISENBERG

ADMIN
ADMIN
Joined
Jun 24, 2021
Messages
1,644
Solutions
2
Reaction score
1,708
Points
113
Deals
666
Πείτε μας ποιες δυσκολίες έχετε;
 

Johnski

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Mar 16, 2023
Messages
11
Reaction score
13
Points
3
Πού έχουν πάει τα κέρματα που έχω πληρώσει;
 

eralinam

Don't buy from me
New Member
Joined
May 6, 2023
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
ψάχνω για ένα wiki στο φόρουμ σας re; ασφαλή παράδοση των προϊόντων σε απευθείας σύνδεση δηλαδή πού μπορώ να δεχτώ τις αγορές μου, τι διευθύνσεις μπορώ να χρησιμοποιήσω κλπ χώρα σε χώρα πρέπει να διαφέρει είμαι στην oz. θα κοιτάξω αλλού απλά προσπαθώ να πάρω καλή ευθεία στο σημείο βοήθεια μέσω σας παιδιά γιατί η αγορά σας φαίνεται επαγγελματική. ευχαριστώ για κάθε βοήθεια αγνοήστε αν αυτό είναι μια γέφυρα πάρα πολύ μακριά.
Συνεχίστε τη δουλειά
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Ένας προμηθευτής με ρωτάει αν χρησιμοποιούν forum escrow και στέλνουν την παραγγελία αλλά δεν το παίρνω για κανένα λόγο από την πλευρά μου αν η πληρωμή θα τους αποδεσμευτεί. Υποθέτω ότι ναι, αλλά για να επιβεβαιώσω αυτό το σημείο.
Ευχαριστώ.
 

HEISENBERG

ADMIN
ADMIN
Joined
Jun 24, 2021
Messages
1,644
Solutions
2
Reaction score
1,708
Points
113
Deals
666
Είναι πολύ λάθος να κατασκευάζονται υποθετικά προβλήματα. Εάν προκύψει ένα πρόβλημα, θα προσπαθήσουμε να το λύσουμε δίκαια. Διότι ο καθένας μπορεί να δημιουργήσει ένα νήμα στο φόρουμ και να μας κατηγορήσει ότι επιλύουμε ένα πρόβλημα λανθασμένα. Και δεν θέλουμε να φανούμε στα μάτια του κοινού ως άνθρωποι που δεν μπορούν να εγγυηθούν μια δίκαιη λύση σε αμφιλεγόμενες καταστάσεις.
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Πόσες ώρες έχω για να οριστικοποιήσω την πληρωμή μετά την επιβεβαίωση της συμφωνίας;
 

HEISENBERG

ADMIN
ADMIN
Joined
Jun 24, 2021
Messages
1,644
Solutions
2
Reaction score
1,708
Points
113
Deals
666
http://bbzzzsvqcrqtki6umym6itiixfhni37ybtt7mkbjyxn2pgllzxf2qgyd.onion/help/escrow/
 

sadow

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 1, 2023
Messages
107
Reaction score
63
Points
28
Deals
11
έχετε 24 ώρες, διαφορετικά η συμφωνία ακυρώνεται
 

Robertos

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 16, 2023
Messages
26
Reaction score
10
Points
3
Deals
5
Γεια σας , έχω μια ερώτηση σχετικά με την πληρωμή σε escrow , λαμβάνω πληρωμή μόνο όταν ο πελάτης recive αγαθά ?
Τι θα συμβεί αν ο πελάτης λάβει τα εμπορεύματα, αλλά θα μου πει ότι δεν λαμβάνω τα εμπορεύματα, ή θα περιμένει περισσότερο από 48 ώρες για να πατήσει το κουμπί "τελικό" για να στείλει τα χρήματα. Πώς μπορώ να είμαι σίγουρος ότι θα λάβω τα χρήματα ακόμα και σε μια απόδειξη από την ιστοσελίδα μου στη λίστα παρακολούθησης.
 

HEISENBERG

ADMIN
ADMIN
Joined
Jun 24, 2021
Messages
1,644
Solutions
2
Reaction score
1,708
Points
113
Deals
666
Θα εξετάσουμε το πρόβλημα και θα αναζητήσουμε λύση.
 

kind456

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 8, 2023
Messages
5
Reaction score
2
Points
3
Κατά τη διάρκεια της διαδικασίας αγοράς ή πώλησης, η χρήση μιας υπηρεσίας μεσεγγύησης μπορεί να προσφέρει ασφαλείς συναλλαγές και ηρεμία
.
 

kind456

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 8, 2023
Messages
5
Reaction score
2
Points
3
Σε μια συμφωνία μεσεγγύησης, ένα τρίτο μέρος κατέχει και ελέγχει τη μεταβίβαση περιουσιακών στοιχείων ή χρημάτων μεταξύ δύο μερών που συμμετέχουν σε μια συναλλαγή
.
 

kind456

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 8, 2023
Messages
5
Reaction score
2
Points
3
Η μεσεγγύηση ενεργεί ως αντικειμενικός μεσάζων, κρατώντας χρήματα ή περιουσιακά στοιχεία σε καταπίστευμα έως ότου εκπληρωθούν οι νομικές υποχρεώσεις, παρέχοντας ασφάλεια και διαβεβαίωση και στα δύο εμπλεκόμενα μέρη
.
 

mistah mistah

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 17, 2023
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Γεια σας επιτρέπετε να γίνονται συμφωνίες με όπλα μέσω των υπηρεσιών σας μεσεγγύησης; Αν ναι, παρακαλώ ενημερώστε με.
 

Berlin777

Professional
Manufacturer Seller
Language
🇬🇧
Joined
Jan 27, 2023
Messages
187
Reaction score
138
Points
43
Deals
8
Τι γίνεται αν τα εμπορεύματα θα ληφθούν από το τελωνείο; Θα πάρει χρήματα ο πωλητής;
 

kind456

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 8, 2023
Messages
5
Reaction score
2
Points
3
Ω, Θεέ μου! Ευχαριστώ χρειάζομαι κάποια χρήματα γιατί ήρθε η ημερομηνία της εγχείρησής μου.
 
Top