Μεθαμφεταμίνη από δισκία εφεδρίνης

googie

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 1, 2023
Messages
45
Reaction score
32
Points
18
Όπως είπε ο @Lordoftheshard 2 χρησιμοποιήστε υποφωσφορικό οξύ για μια ευκολότερη και ταχύτερη μέθοδο, αν μπορείτε να το βρείτε.

Ξεχάστε τα μαξιλαράκια για το χτύπημα σπίρτων αν δεν μπορείτε να βρείτε εύκολα κόκκινο, παραγγείλτε αυτά. https://www.aliexpress.com/w/wholes...f=auto_suggest&spm=a2g0n.productlist.header.0

Βρέξε το λίγο με ασετόν και άφησε το να μουλιάσει λίγο, ξύσε τον φώσφορο.

Όσο για την παραγωγή HCl, πρόσεχε με το αλουμινόχαρτο μπορεί να γίνει βίαιο. Συνέχισε με μη ιωδιούχο αλάτι και πρόσθεσε υδροχλωρικό σταγόνα-σταγόνα σε σφραγισμένο δοχείο με σωλήνα από πάνω. Αν δεν έχετε εργαστηριακό εξοπλισμό, ένα πλαστικό μπουκάλι κόκα κόλα με ένα μικρό σωλήνα μέσα από το καπάκι κάνει.
 
Last edited:

zaners

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 13, 2023
Messages
45
Reaction score
7
Points
8
Πώς μπορείτε να βγάλετε το κόκκινο p από το χαρτί; Μπορείτε απλά να το ξύσετε;
 
View previous replies…

zaners

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 13, 2023
Messages
45
Reaction score
7
Points
8
Ρώτησα το ίδιο ,και το λέει κάτω από τον σύνδεσμο
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
141
Points
43
Μουλιάστε το σε ασετόν για αρκετή ώρα - περίπου 30 λεπτά - και ουσιαστικά θα πέσει από μόνο του, ίσως χρειαστεί να το τρίψετε λίγο. Δεν θα πρέπει να χρειαστεί να καταβάλλετε προσπάθεια για να το "ξύσετε". Απλά πλύνετε το και φιλτράρετε για να συλλέξετε καθαρό RP. Στη συνέχεια, μαγειρέψτε το RP σε χαμηλή φωτιά σε διάλυμα NaOH %20 για περίπου μία ώρα. Πλύνετε, φιλτράρετε και στεγνώστε το RP. Μετά την ξήρανση θα είναι έτοιμο να αντιδράσει με I2. Εάν μπορείτε να πάρετε υποφωσφορικό νάτριο για να φτιάξετε το φωσφορικό σας οξύ είναι πολύ καλύτερο για αυτή την αντίδραση από το RP.
 

zaners

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 13, 2023
Messages
45
Reaction score
7
Points
8
Αυτό είναι το καθαριστικό φωσφορικού οξέος;
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
141
Points
43
Το υποφωσφορικό νάτριο -> υποφωσφορικό οξύ <=> κόκκινος φώσφορος + I2 = υδροφωσφορικό οξύ. Είναι αυτό για το οποίο μιλάει ο θείος Fester όταν μιλάει για την επιμετάλλωση νικελίου χωρίς ηλεκτρόδιο. Πωλείται ως "συστατικό C". Ή ως "συστατικό R" για αναπλήρωση, νομίζω. Μπορεί να έχετε δίκιο δεν είμαι σίγουρος για το πώς ακριβώς εννοείτε. Θα πρέπει να κάνετε λίγη έρευνα ή να συνεχίσετε να ρωτάτε.
 

zaners

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 13, 2023
Messages
45
Reaction score
7
Points
8
Thx, βρήκα πληροφορίες
 

EDDYCORONEL

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 23, 2023
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
ΈΧΩ ΦΕΡΝΤΕΡΜΊΝΑ, ΕΡΕΥΝΏΝΤΑΣ ΤΗΝ ΜΟΙΆΖΕΙ ΠΟΛΎ ΜΕ ΤΟ ΨΕΥΔΟΜΌΡΙΟ, ΔΕΝ ΈΧΕΙ ΤΗ ΡΊΖΑ Ω, ΔΕΝ ΕΊΜΑΙ ΧΗΜΙΚΌΣ ΑΛΛΆ ΑΝ ΔΕΝ ΈΧΩ ΠΛΈΟΝ ΤΟ Ω, ΘΑ ΜΠΟΡΟΎΣΑ ΝΑ ΠΑΡΑΛΕΊΨΩ ΤΟ ΒΉΜΑ ΤΟΥ ΦΩΣΦΌΡΟΥ ΚΑΙ ΤΟΥ ΙΩΔΊΟΥ;
 

tankikan

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Dec 28, 2021
Messages
37
Reaction score
18
Points
8
Υπάρχει κάποια σκέψη σχετικά με την παραπάνω μέθοδο;
 

Supergreen

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 12, 2024
Messages
0
Reaction score
0
Points
1
Deleted

B.d.p.n.e

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 4, 2023
Messages
36
Reaction score
35
Points
18
Deals
2
Οι μέθοδοι στο βίντεο είναι σωστές, αλλά νομίζω ότι το βίντεο είναι ψεύτικο, ορισμένα πράγματα δεν είναι όπως θα έπρεπε να είναι
 
View previous replies…

alex7736

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 23, 2024
Messages
1
Reaction score
1
Points
1
Αν ακολουθήσω αυτό το βίντεο ως έχει και ακολουθήσω τη συνταγή, μπορώ να κάνω μια σύνθεση; Στο βίντεο, λέει ότι μιάμιση ώρα είναι αρκετή για να ολοκληρωθεί η αντίδραση και δεν χρησιμοποιεί Ruflex . Αν κάνω το ίδιο πράγμα, μπορώ να πετύχω;
 

Throw-off

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 18, 2024
Messages
69
Reaction score
35
Points
18
Μια φορά ήμουν 2hrs στο χορό με τη φιάλη, και το ρεύμα έπεσε και γαμώτο μου το Susi δεν μετατράπηκε και ήταν μια σκατοδουλειά τις επόμενες 48 ώρες να το βρω στο μίγμα RM, οπότε όχι αν δεν επαναρροφήσεις και αναμείξεις μόνο για 1,5hrs θα σπαταλήσεις το χρόνο σου και το Susi
 

Throw-off

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 18, 2024
Messages
69
Reaction score
35
Points
18
Έχει δοκιμάσει κανείς ή έχει πληροφορίες για μια μείωση της σημύδας με χρήση ακτινοβολίας μικροκυμάτων, κατά προτίμηση με τη χρήση μιας διαδρομής Hypo/I;
 

zaners

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 13, 2023
Messages
45
Reaction score
7
Points
8
Έκανα τη δεύτερη μέθοδο εκχύλισης χαπιών OTC και μετατράπηκε σε λασπωμένο στο ποτήρι ζέσεως και στο φίλτρο καθώς φιλτράριζα τα συνδυασμένα εκχυλίσματα φίλτρου....
 

slepyyz

Don't buy from me
Member
Joined
Feb 23, 2024
Messages
3
Reaction score
2
Points
3
Γεια σας παιδιά, τα αγόρασα αυτά:


Μπορώ να εξάγω ψευδοεφεδρίνη από αυτά και αν ναι πώς;
 

zaners

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 13, 2023
Messages
45
Reaction score
7
Points
8
Έχετε ψάξει στο φόρουμ..είμαι αρκετά σίγουρος ότι έχω δει κάποιον με μια εξαγωγή με τα ίδια συστατικά αυτών των χαπιών
 

zaners

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 13, 2023
Messages
45
Reaction score
7
Points
8
 

slepyyz

Don't buy from me
Member
Joined
Feb 23, 2024
Messages
3
Reaction score
2
Points
3
Σας ευχαριστούμε. Εσείς είστε θρύλοι!
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
141
Points
43
Έχετε λοιπόν ιβουπροφαίνη και ψευδο HCl στα χάπια σας. Επίσης, ό,τι και αν είναι τα ανενεργά συστατικά, αλλά αυτό δεν είναι τόσο σημαντικό. Η ψευδοεφεδρίνη δεν είναι πολύ διαλυτή στην ακετόνη.
Η ιβουπροφαίνη διαλύεται στην ακετόνη. Πιθανότατα, το ίδιο ισχύει και για την επικάλυψη των χαπιών, και ίσως (ελπίζουμε) για κάποια από τα ανενεργά συστατικά. Έτσι, εάν υπάρχει επίστρωση χρώματος, ξεπλύνετε την με κρύα ξηρή ακετόνη. Αφού την αφαιρέσετε, στη συνέχεια, συνθλίψτε τα χάπια και διαλύστε τα όλα σε κρύα ξηρή ακετόνη ξανά. Κρατήστε τα στερεά, αυτό είναι το PSE σας, ξεφορτωθείτε το υγρό. Επαναλάβετε αυτό τουλάχιστον 3 φορές. Προσπαθήστε να χρησιμοποιείτε μόνο αρκετή ακετόνη για να κάνετε τη δουλειά και όχι επιπλέον. Βεβαιωθείτε ότι είναι όσο το δυνατόν πιο κρύο γίνεται και στεγνώστε με ένα αποξηραντικό (Mg2SO4) - Όχι υγρασία! Διαφορετικά, απλώς σπαταλάτε το PSE σας.

Αφού πλύνετε με ακετόνη και έχετε τα στερεά σας, διαλύστε τώρα τα στερεά σε ξηρή μεθανόλη. Το PSE είναι πολύ διαλυτό στη μεθανόλη. Η ιβουπροφαίνη και η επίστρωση χρώματος είναι επίσης, αλλά τα ξεφορτωθήκαμε ήδη με την ακετόνη. Έτσι, το μόνο άλλο πράγμα με το PSE μας στη μεθανόλη είναι τα όποια ανενεργά συστατικά είναι διαλυτά στη μεθανόλη και δεν απομακρύνθηκαν από την ακετόνη. Εάν κάνετε μια SNB, αυτά τα ίχνη αδρανών ουσιών πιθανώς δεν θα έχουν σημασία επειδή η αντίδραση SNB είναι "ξηρή" - υπάρχει ελάχιστο έως καθόλου H2O, ωστόσο, εάν κάνετε μια RP μαγειρική, ίσως να θέλετε να ελέγξετε τα αδρανή συστατικά σας και τις ιδιότητες διαλυτότητάς τους και να προσπαθήσετε να τα αφαιρέσετε εάν χρειάζεται. Θα θελήσετε να το κάνετε αυτό ΠΡΙΝ διαλύσετε τα στερεά σας στη μεθανόλη. Εάν το μόνο συστατικό που έχει απομείνει με τα στερεά σας και είναι διαλυτό στη μεθανόλη είναι το PSE σας, τότε δεν χρειάζεται να ανησυχείτε. Ρίξτε τη μεθανόλη σας σε ένα δοχείο εξάτμισης και αφήστε την να εξατμιστεί. Πλύνετε τα στερεά σας με μεθανόλη τουλάχιστον 3 φορές, φιλτράρετε πολύ καλά και συνδυάστε όλη τη μεθανόλη και αφήστε την να εξατμιστεί. Θα κρυσταλλωθεί στο πιάτο σας και μπορείτε να ξύσετε κάποια αρκετά αξιοπρεπή PSE για πειραματισμό. Σε αυτό το σημείο θα πρέπει να είστε έτοιμοι να προχωρήσετε με το PSE σας.

Καλή τύχη, να προσέχετε.
 

slepyyz

Don't buy from me
Member
Joined
Feb 23, 2024
Messages
3
Reaction score
2
Points
3
Χάρη στον άνθρωπο. Είσαι ένας θρύλος!
 
Top