Μεθαμφεταμίνη από δισκία εφεδρίνης

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
727
Reaction score
1,017
Points
93
u χρησιμοποιήσετε αυτή τη σύνθεση (κλικ). Στο τέλος, προσθέτουμε ένα υδατικό διάλυμα αλκαλίου στο βασικό pH (>10). Για την εκχύλιση μπορεί να χρησιμοποιηθεί το τολουόλιο. Το εκχύλισμα μπορούμε να πλύνουμε με νερό, άλμη, θειοθειικό άλας (για να ξεπλύνουμε το υπόλοιπο ιώδιο). Η αντίδραση είναι καλά κλιμακούμενη αν υπάρχει ο απαραίτητος εξοπλισμός (καλή ανάδευση, επαρκής όγκος φιάλης και ελεγχόμενη παλινδρόμηση). Αλλά η κλιμάκωση πρέπει να γίνεται σταδιακά (αν δεν υπάρχει εμπειρία).
 
Last edited by a moderator:

ice

Don't buy from me
Member
Joined
Oct 30, 2023
Messages
3
Reaction score
3
Points
3
Γεια σας, ακολουθώ τη διαδρομή της Μόσχας. Στο τελευταίο βήμα, αέριο χλωριούχο υδρογόνο περνάει στο διάλυμα εκχύλισης τολουολίου και λαμβάνονται κάποιες διαφανείς κρυσταλλικές ουσίες στο τοίχωμα του ποτηριού ζέσεως, σε αντίθεση με τη λευκή σκόνη στο βίντεο. Απλώς δεν αντέχω την έντονη μυρωδιά του αερίου χλωριούχου υδρογόνου. Όταν το διάλυμα τολουολίου χύνεται στο τέλος, υπάρχει ακόμα μια μικρή ποσότητα κίτρινου ελαιώδους υγρού στον πυθμένα του ποτηριού ζέσεως. Μήπως δεν εισάγω αρκετό χλωριούχο υδρογόνο;
 

evangelium

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 3, 2023
Messages
32
Reaction score
5
Points
8
Γεια σας Είχα ένα πρόβλημα σήμερα με την παραγωγή αερίου υδροχλωρίου. Ακολούθησα το βίντεο και έφτιαξα τη γεννήτρια από δοχείο αερίου. Χρησιμοποίησα 31% υδροχλωρικό οξύ και αλάτι. Δεν υπήρχε αναλογία αλατιού και υδροχλωρικού οξέος οπότε πρόσθεσα τυχαία και δεν είχε τη δύναμη να σπρώξει το αέριο μέσω του σωλήνα και δεν έκανε φυσαλίδες. Έψαξα στο διαδίκτυο και βρήκα ένα σεμινάριο για τη χρήση αλουμινίου με υδροχλωρικό οξύ. Μπορώ να χρησιμοποιήσω αυτή τη μέθοδο; Η αντίδραση ήταν αρκετά σύντομη μόνο για 5 δευτερόλεπτα. Ξέρει κανείς ποιο ήταν το πρόβλημα με τη μέθοδο του αλατιού και του υδροχλωρικού οξέος;
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
141
Points
43
Πρέπει να χρησιμοποιείτε HCl και CaCl ή H2SO4 και NaCl. Χρησιμοποιήστε μια μικρότερη γεννήτρια ώστε να μην χρειάζεται να χρησιμοποιήσετε πολύ υλικό. Το HCl και το φύλλο αλουμινίου δεν πρόκειται να κάνουν τίποτα άλλο από το να δημιουργήσουν ένα χάος.
Χρησιμοποιήστε μια μικρή, συμπιέσιμη γεννήτρια, ώστε να μπορείτε να σπρώξετε το αέριο μέσα αν χρειαστεί, αλλά φροντίστε να μην αναρροφήσετε το προϊόν σας! Δοκιμάστε 10-15g CaCl ή NaCl και ίσως 50ml περίπου HCl ή H2SO4. Χρησιμοποιήστε μη ιωδιούχο αλάτι. Βάλτε τα όλα μαζί και κλείστε το άκρο του σωλήνα σας και περιμένετε 5 λεπτά για να δημιουργηθεί η πίεση. Βυθίστε το σωλήνα σας στο προϊόν σας και αφήστε την πίεση, αφήνοντας έτσι το αέριο σας να αναβλύσει μέσα από το προϊόν, όπως είπα, πιέστε το αν χρειαστεί, αλλά να είστε προσεκτικοί.
 

evangelium

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 3, 2023
Messages
32
Reaction score
5
Points
8
Προσπάθησα να εξάγω το rp από σπίρτα και το έβρασα για 2 ώρες με διάλυμα naoh και έγινε γκρίζο έβγαζε φυσαλίδες και τώρα μετά το πλύσιμο με απεσταγμένο νερό έγινε γκρίζα σκόνη και διαλύεται λίγο τι έκανα λάθος ?
 

Johnny_Hammersticks

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 8, 2023
Messages
11
Reaction score
5
Points
3
γιατί να βράσετε το rp σε διάλυμα naoh; όχι δεν πρέπει να γίνει γκρι, πρέπει να είναι ακόμα κόκκινο όταν τελειώσετε.
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
141
Points
43
evangelium
Αυτό που πήγε στραβά είναι ότι βράσατε το RP σας σε NaOH για 2 ώρες... από πού παίρνετε τις οδηγίες σας; Μόλις διάβασα όλη την ανάρτηση και είναι όλα εδώ. Μπορεί να μην καταλαβαίνεις τις οδηγίες ή απλά αποφασίζεις να βάλεις τη δική σου πινελιά σε όλα καθώς προχωράς;
 

B.d.p.n.e

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 4, 2023
Messages
36
Reaction score
35
Points
18
Deals
2
@xena

1- Αν έχετε πρόβλημα με αυτό το θέμα, αφαιρέστε με τη μέθοδο α/β.

2- Τι εννοείτε όταν λέτε διάλυμα ιωδίου;
 

xena

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 29, 2023
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
1. Δεν έχω πραγματικά πρόβλημα με αυτό, απλά αναρωτιόμουν αν μπορεί να χρησιμοποιηθεί διχλωρομεθάνιο; Εάν η εφεδρίνη δεν είναι διαλυτή στο διχλωρομεθάνιο, θα πρέπει να λειτουργήσει σωστά;
2. Αγνοήστε αυτό, μόλις ξαναδιάβασα, βάζετε τους κρυστάλλους κατευθείαν μέσα.

 

V€ctor Company

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 19, 2023
Messages
24
Reaction score
7
Points
3
Έχω ακούσει ότι όταν συνθέτετε μεθαμφεταμίνη από εφεδρίνη ή ψευδοεφεδρίνη, καταλήγετε σε δεξτρομεθαμφεταμίνη αντί για ρακεμική μεθαμφεταμίνη χωρίς να χρειάζεται να διαχωρίσετε τα ισομερή, είναι αλήθεια αυτό;

Μου είπαν ότι χρειάζεται να διαχωρίσετε τα ισομερή μόνο για τη δεξτρομεθαμφεταμίνη όταν τη συνθέτετε από P2P.
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
727
Reaction score
1,017
Points
93
Εάν έχετε την επιθυμητή φυσική εφεδρίνη και όχι τη συνθετική ρακεματική.
 

V€ctor Company

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 19, 2023
Messages
24
Reaction score
7
Points
3
Υπάρχει μια χημική σύνθεση στο φόρουμ που μου επιτρέπει να παράγω φυσική εφεδρίνη;
 

V€ctor Company

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 19, 2023
Messages
24
Reaction score
7
Points
3
Πολλά από τα νήματα εξηγούν πώς μπορώ να κάνω "σύνθεση εφεδρίνης", αλλά δεν μπορώ να πω αν θα πάρω φυσική εφεδρίνη όπως είπατε για την παραγωγή δεξτρομεθαμφεταμίνης.
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
727
Reaction score
1,017
Points
93
Αυτές οι συνθέσεις θα δώσουν ένα ρακεμικό εφ. Μόνο η εξαγωγή φυσικών πρώτων υλών ή ο διαχωρισμός ισομερών.
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
141
Points
43
Pilotenn: Ναι. Υποθέτοντας ότι μιλάτε για το βίντεο "red p cook 101". Αυτές είναι πολύ βασικές οδηγίες και ένα περίγραμμα της διαδικασίας. Το red-p, το ιώδιο και η ψευδοεφεδρίνη και λίγο νερό αντιδρούν μαζί για κάποιο χρονικό διάστημα. Το διάλυμα που προκύπτει φιλτράρεται. Το θειοθειικό νάτριο προστίθεται στη αλισίβα κατά το στάδιο της βασικής επεξεργασίας για να βοηθήσει στην απομάκρυνση των ακαθαρσιών που έχουν απομείνει από το διάλυμα ιωδίου/φωσφόρου/ΠΣΕ. Η αλισίβα προστίθεται για τη βασικοποίηση του διαλύματος. Η ελεύθερη μεθαμφεταμίνη εξωθείται ως έλαιο. Προστίθεται διαλύτης για να συλλεχθεί το έλαιο, το οποίο στη συνέχεια αεριοποιείται για να κατακρημνιστούν οι κρύσταλλοί σας από το διάλυμα. Ξεπλύνετε με ακετόνη, (όχι στο βίντεο), για να βοηθήσετε στον περαιτέρω καθαρισμό. Στεγνώστε το εντελώς και το προϊόν σας είναι έτοιμο.
 

pilotenn

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 5, 2023
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Σας ευχαριστούμε.

Πόσο θειοθειικό νάτριο πρέπει να προσθέσω και μπορώ να χρησιμοποιήσω αιθέρα ως διαλύτη και θα πάρω το στρώμα από πάνω και θα το φουσκώσω με αέριο χλωριούχο υδρογόνο όπως στο βίντεο, ευχαριστώ
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
141
Points
43
Δεν είμαι ειδικός, αυτά είναι απλώς αυτά που έμαθα μέσα από τις σπουδές μου, δεν τα έχω κάνει προσωπικά (ακόμα). Η συνταγή του καθενός φαίνεται να είναι διαφορετική όσον αφορά τις αναλογίες, δεν έχω τη δική μου για το τι λειτουργεί. Μόλις έμαθα για τη χρήση θειοθειικού νατρίου ως μέρος της διαδικασίας για τον εαυτό μου. Έχοντας πει αυτό, για κάθε 1 γραμμάριο PSE χρησιμοποιείτε 0,05 θειοθειικό νάτριο. Έτσι, εάν χρησιμοποιείτε 10 γραμμάρια PSE, χρησιμοποιείτε μόνο ΜΙΣΟ ΓΡΑΜΜΑ ( 0,5 ) θειοθειικού άλατος - σχεδόν τίποτα. Εδώ είναι μια πηγή
Λένε ότι απομακρύνει περαιτέρω τις ακαθαρσίες, το μη αντιδρών ιώδιο και ή ένα υποπροϊόν της αντίδρασης που ονομάζεται αζιριδίνη. Φαίνεται ότι έχετε τη σωστή ιδέα. Πιστεύω ότι ο αιθέρας λειτουργεί, αλλά υποτίθεται ότι υπάρχουν καλύτερες επιλογές, ακούω ότι άλλοι ορκίζονται στο καύσιμο coleman ή στο τολουόλιο.

Θυμηθείτε να προσθέσετε το διάλυμα NaOH και το διάλυμα θειοθειικού άλατος ΧΑΜΗΛΑ στο αντιδρών φιλτραρισμένο προϊόν σας.
ΣΗΜΕΙΩΣΗ: Δεν ξέρω αν είναι καλύτερο να προσθέσετε το NaOH και το θειοθειικό άλας κατευθείαν ή αν είναι καλύτερο να φτιάξετε ένα διάλυμα H2O. Βλέπω διαφορετικές μεθόδους για να έχετε τα ίδια αποτελέσματα αλλά μακάρι να είχα την εμπειρία γιατί θα ήξερα τη διαφορά και θα μπορούσα να μοιραστώ τη γνώση. Γι' αυτό ζητώ συγγνώμη από αυτή την πλευρά. Όλα αυτά είναι "στη θεωρία" για μένα. Αν μπορούσα να αποκτήσω το PSE που χρειαζόμουν θα ήταν μια άλλη ιστορία.

Εν πάση περιπτώσει, όταν φτάσετε στο Ph 13-14 η βάση του μεθανίου πετρελαίου θα σπρώξει τον εαυτό της έξω από το διάλυμα στο ανώτερο στρώμα. Και πάλι, εδώ είναι που προσθέτετε τον διαλύτη σας για να πιάσετε το προϊόν σας και να διαχωρίσετε το ανώτερο στρώμα. Εδώ είναι το σημείο όπου θα βγάλετε το αέριο HCl και θα φτιάξετε τη σφαίρα χιονιού σας :} Φιλτράρετε και στεγνώστε και είστε εντάξει. Μετά μπορείτε να ρίξετε ακετόνη για να πλύνετε και να καθαρίσετε περαιτέρω. Μετά μπορείς να χρησιμοποιήσεις ξηρό IPA για να ξανακρυσταλλώσεις το perfecto - θα χάσεις ποσότητα με την ακετόνη και το IPA φυσικά αλλά η υψηλότερη ποιότητα σε πιάνει τόσο πιο πολύ ;] Καλή τύχη αδερφέ, σου εύχομαι καλή επιτυχία o7
 

revoker20

Don't buy from me
Member
Joined
Dec 17, 2023
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
@G.Patton γεια σας κύριε, σχετικά με τη διαδρομή της Μόσχας, έχω ένα μικρό πρόβλημα στο στάδιο όπου όταν αναμιγνύω τολουόλιο σε ελεύθερη βάση, όπου η μέθοδος της διαδρομής της Μόσχας λέει ότι το εκχύλισμα τολουολίου είναι διαυγές έως ανοιχτό κίτρινο χρώμα ενώ το δικό μου μοιάζει με κοκκινωπό νερό τσαγιού. η ερώτηση είναι πού είναι το λάθος μου; παρεμπιπτόντως για τη δόση ακολούθησα το βίντεο JBSC στο youtube. ευχαριστώ εκ των προτέρων
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Γεια σας. Πιθανόν να είναι χρωματισμένο από κάποια παράπλευρα προϊόντα. Μπορείτε να καθαρίσετε το τελικό προϊόν για να το πάρετε καθαρό.
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
141
Points
43
@faizdh20 Είναι δύσκολο να πούμε πού, επειδή κανείς δεν ξέρει τι κάνατε. Μαθαίνω στις ίδιες γραμμές με εσάς, ίσως θέλετε να δείτε μια θέση που έκανα με τίτλο "η δική μου εκδοχή του πώς ΔΕΝ μαγειρεύω" για κάποια αντιμετώπιση προβλημάτων. Σκέφτομαι ότι έχετε περίσσεια μη αντιδρώντος ιωδίου, άλλες προσμίξεις ή ίσως απλά πρέπει να φιλτράρετε καλύτερα, αλλά δεν είμαι ξεκάθαρος ο ίδιος. Μήπως το λάδι σας σπρώχνει έξω αφού βασιστείτε;
 

revoker20

Don't buy from me
Member
Joined
Dec 17, 2023
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
Εντάξει, κύριε, ίσως πρέπει να ελέγξω τη θέση, ευχαριστώ.
 

revoker20

Don't buy from me
Member
Joined
Dec 17, 2023
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
Μπορείτε να μου δώσετε βήμα προς βήμα οδηγίες για τη διαδικασία που πρέπει να κάνω με σύντομο και σαφή τρόπο; αν δεν σας πειράζει, χρειάζομαι φωτογραφίες ως οπτική αναφορά για κάθε μέρος. συγγνώμη που το ρωτάω αυτό επειδή τα αγγλικά μου είναι άσχημα. έτσι είναι λίγο μπερδεμένα για μένα.
 
Top