Χρειάζεστε βοήθεια για τη μετατροπή του bmk 5449-12-7 σε ελεύθερη βάση Α-έλαιο

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Όλοι εκτός από την αστυνομία είναι ευπρόσδεκτοι εδώ, αυτό δεν σημαίνει ότι δεν μπορούμε να κάνουμε λίγη πλάκα.
 

Saul

Don't buy from me
Resident
Joined
May 1, 2022
Messages
325
Reaction score
133
Points
43

thx για αυτό το pdf θησαυρό
 

SpeeD

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 18, 2022
Messages
7
Reaction score
0
Points
1
A-Oil vs. N-Formylamphetamine Είναι το ίδιο;

Saul

 

SpeeD

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 18, 2022
Messages
7
Reaction score
0
Points
1
1. Εάν προστεθεί θειικό οξύ σε Α-έλαιο, θα καταβυθιστεί σε θειική αμφεταμίνη ή θειική Ν-φορμαϋλαμφεταμίνη.
2. Α-έλαιο σημαίνει ελεύθερη βάση αφεταμίνης ή ελεύθερη βάση Ν-φορμαρυλαμφεταμίνης.
Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει; Έχω μπερδευτεί πολύ.
 
Last edited:

SpeeD

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 18, 2022
Messages
7
Reaction score
0
Points
1
Μετατρέψτε το bmk 5449-12-7 σε βάση χωρίς αμφεταμίνη ή βάση χωρίς αμφεταμίνη. N-Formylamphetamine
 

Saul

Don't buy from me
Resident
Joined
May 1, 2022
Messages
325
Reaction score
133
Points
43

όχι υπάρχει ένα βήμα μετά τη Ν-φορμυλαμφεταμίνη για να πάμε στο λάδι ελεύθερης αμφεταμίνης
 

Saul

Don't buy from me
Resident
Joined
May 1, 2022
Messages
325
Reaction score
133
Points
43
Γεια σας, φίλε μου, έχω κάποιες ερωτήσεις από αυτό το pdf.

Ποια είναι η διαφορά μεταξύ του εμπορικού p2p και του ακάθαρτου p2p;

τι σημαίνει 5 eq ; αν έχεις 100ml χρησιμοποιείς 500ml ; και πως το κάνεις αυτό αν η ουσία είναι σε μορφή σκόνης ;

και τέλος τι εννοούν με την περίσσεια μυρμηκικού οξέος;
 

serialz

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 23, 2022
Messages
29
Reaction score
34
Points
13
Ένα ακάθαρτο μόριο, όπως υποδηλώνει το όνομα, είναι ένα μόριο αναμεμειγμένο, για παράδειγμα, με ίχνη διαλύτη ή άλλου μορίου. (Νερό, οξύ κ.λπ.) Εξ ου και η σημασία του διαχωρισμού, του καθαρισμού, της απόσταξης και της ξήρανσης του p2p.

Αυτό θα γίνει πιο τεχνικό.
Μιλάμε για αναλογίες "μορίων".

Σε αυτή την περίπτωση, θέλετε να αντιδράσετε το p2p με το μείγμα ανθρακικού αμμωνίου-φορμικού οξέος.
Η πιο ενδιαφέρουσα μέθοδος για εσάς, δεδομένου ότι δεν γνωρίζετε την καθαρότητα της τελικής σας παραγωγής p2p, είναι ανθρακικό αμμώνιο (5eq) και μυρμηκικό οξύ σε περίσσεια.

Ας το κάνουμε πιο συγκεκριμένο για εσάς. Ας κάνουμε μερικά μαθηματικά:

Ας φανταστούμε 100mL P2P (σχετικά καθαρό καθώς έχει καθαριστεί, αποσταχθεί και αποξηρανθεί) το οποίο έχει μάζα 101g. (Η πυκνότητα του P2P είναι 1,01g/mL)
Ο αριθμός των μορίων προκύπτει διαιρώντας τη μάζα με τη μοριακή μάζα. Η μοριακή μάζα του P2P είναι 134,175g/mol. (Αυτό σημαίνει ότι αν έχετε +-134g P2P, έχετε ένα mole).

Έτσι, στην περίπτωση 101g P2P (100mL), αν διαιρέσουμε το 101 με το 134,18, θα έχουμε 0,75 mol P2P.

Σύμφωνα με το έγγραφο PDF που τέθηκε στη συζήτηση νωρίτερα. Η αναλογία της αντίδρασης είναι 1:5:Περίσσεια (1 είναι το P2P, 5 είναι το ανθρακικό αμμώνιο και η περίσσεια μυρμηκικού οξέος)

Ας το εφαρμόσουμε αυτό για τα 0,75 mol P2P μας.
Πρέπει να έχουμε 5 x 0,75 mol ανθρακικού αμμωνίου ή 3,75 mol. Γνωρίζοντας ότι η μοριακή μάζα του ανθρακικού αμμωνίου είναι 96,085g/mol, χρειάζεστε 360g ανθρακικού αμμωνίου.

Η περίσσεια μυρμηκικού οξέος σημαίνει ότι θέλετε να αντιδράσετε πλήρως το μυρμηκικό οξύ με το ανθρακικό αμμώνιο, αλλά ότι επιπλέον πρέπει να υπάρχει ακόμα μυρμηκικό οξύ στο μέσο.
Στο έγγραφο αναφέρεται ότι αρκεί μια μικρή περίσσεια. Θα χρησιμοποιήσουμε 8 mol μυρμηκικού οξέος ή 433g.

Συνοπτικά:

1) Πάρτε μια φιάλη 2L με στρογγυλό πυθμένα και προσθέστε 433g μυρμηκικού οξέος. Προσθέστε αργά και σε μικρές ποσότητες τα 360g ανθρακικού αμμωνίου. Περιμένετε ανάμεσα στις προσθήκες μέχρι να σταματήσει ο αναβρασμός του CO2. Εάν αυτό δεν τηρηθεί, υπάρχει κίνδυνος υπερχείλισης.
2) Προσθέστε στο παρασκευασμένο διάλυμα τα 100mL του P2P.
3) Συνδέστε σε παλινδρόμηση υπό καλή ανάδευση.
4) Διατηρήστε θερμοκρασία 160-165°C για 24 ώρες. Μπορείτε να το κάνετε σε πολλές συνεδρίες των 6 ωρών, για παράδειγμα.

Το προϊόν είναι η Ν-φορμυλαμφεταμίνη με απόδοση έως και 78%. (Α-έλαιο)


Αυτή η διαδικασία βασίζεται στο έγγραφο και δεν την έχω δοκιμάσει, αλλά προέρχεται από την εκτεταμένα λεπτομερή διατριβή, οπότε νομίζω ότι πρέπει να είναι σωστή.

Οι υπολογισμοί μου βασίζονται σε 85% μυρμηκικό οξύ που είναι το εμπορικό πρότυπο.

Από προσωπική άποψη και ως χημικός αυτό φαίνεται κάτι παραπάνω από σωστό και εφικτό.

Αν θέλετε να εργαστείτε με 200mL, απλά διπλασιάστε τη μάζα του μυρμηκικού οξέος και του ανθρακικού αμμωνίου κ.ο.κ.
 

Saul

Don't buy from me
Resident
Joined
May 1, 2022
Messages
325
Reaction score
133
Points
43

thx you so much serials I buy you sponsor status with heisenberg .
 

Saul

Don't buy from me
Resident
Joined
May 1, 2022
Messages
325
Reaction score
133
Points
43
Έχετε καθεστώς χορηγού 180 ημερών
 

serialz

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 23, 2022
Messages
29
Reaction score
34
Points
13
Σας ευχαριστούμε, δεν υπάρχει καμία απολύτως υποχρέωση.

Θεωρώ φυσιολογικό να βοηθήσω
 

Saul

Don't buy from me
Resident
Joined
May 1, 2022
Messages
325
Reaction score
133
Points
43
το ίδιο και για μένα φίλε
 

Saul

Don't buy from me
Resident
Joined
May 1, 2022
Messages
325
Reaction score
133
Points
43
ξεκίνησε η συνέχεια σήμερα. Χρησιμοποίησα μόνο 100mg p2p
Αυτό το βίντεο είναι μετά από 4 ώρες μαγειρέματος.

http://bbzzzsvqcrqtki6umym6itiixfhni37ybtt7mkbjyxn2pgllzxf2qgyd.onion/data/video/6/6292-c2bcacef613e32134eacf947334faa50.mp4

Αυτή η φωτογραφία είναι μετά από 4 ώρες μαγειρέματος
http://bbzzzsvqcrqtki6umym6itiixfhni37ybtt7mkbjyxn2pgllzxf2qgyd.onion/attachments/lmzswe2pfx-jpg.6291/?hash=ec8ecc91fdfa43e76b1a6d98e54266c7

Αυτή η φωτογραφία είναι μετά από 6 ώρες μαγειρέματος και το άφησα να κρυώσει λίγο.

http://bbzzzsvqcrqtki6umym6itiixfhni37ybtt7mkbjyxn2pgllzxf2qgyd.onion/attachments/nnjalc8l6u-jpg.6290/?hash=ec8ecc91fdfa43e76b1a6d98e54266c7
 

Attachments

  • NnJALC8l6U.jpg
    NnJALC8l6U.jpg
    52.2 KB · Views: 363
  • lmzsWE2pfx.jpg
    lmzsWE2pfx.jpg
    55.3 KB · Views: 350
  • mGhrF5q9zD.mp4
    1.8 MB · Views: 0

Bartholomeus

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 23, 2022
Messages
127
Reaction score
67
Points
28

Τι για αντίδραση κάνατε;
Leuckart p2p ή ποια;
Ποια ήταν η απόδοση;
 

Saul

Don't buy from me
Resident
Joined
May 1, 2022
Messages
325
Reaction score
133
Points
43
Leuckart

Δεν έχει αποδώσει ακόμα επειδή πρέπει να μαγειρέψει πολύ περισσότερο πριν είναι έτοιμο
 
Last edited:

Saul

Don't buy from me
Resident
Joined
May 1, 2022
Messages
325
Reaction score
133
Points
43
Λυπάμαι πολύ, εννοώ ότι ξεκινάω σήμερα με 100ml p2p
edit not possible .
 

Saul

Don't buy from me
Resident
Joined
May 1, 2022
Messages
325
Reaction score
133
Points
43

hello serialz

Έχω κάποιες ερωτήσεις
Είδατε την εικόνα μου μετά από 6 ώρες μαγειρέματος.
έτσι 6 ώρες αργότερα μαγείρεψα ξανά για 6 ώρες.
αλλά το λάδι έχει γίνει πολύ σκούρο και λιγότερη ποσότητα.
Νομίζω ότι είχα το καλύτερο αποτέλεσμα μετά από 4 ώρες από το μαγείρεμα.
Δεν μέτρησα την ποσότητα εκείνη τη στιγμή αλλά νομίζω ότι ήταν λίγο με 100ml πολύ ανοιχτό κίτρινο κολλόρ.
Καμιά ιδέα για το τι πάει στραβά;
 

serialz

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 23, 2022
Messages
29
Reaction score
34
Points
13
"Η αμφεταμίνη έχει συντεθεί από την l-φαινυλ-2-προπανόνη (P2P) μέσω
N-φορμυλαμφεταμίνης με χρήση φορμικού αμμωνίου. l-φαινυλ-2-προπανόνη και
φορμικό αμμώνιο, (...) συνδυάστηκαν και θερμάνθηκαν (160-180° C )
Το περιεχόμενο της φιάλης απόσταξης ψύχθηκε στη συνέχεια και υδρολύθηκε με
θέρμανση με πυκνό υδροχλωρικό οξύ επί 3 ώρες. Το μίγμα της αντίδρασης πλύθηκε
με βενζόλιο- (το τολουόλιο θα πρέπει να λειτουργεί επίσης) (για την απομάκρυνση της μη αντιδρώσας κετόνης ), έγινε αλκαλικό και αποστάχθηκε με ατμό.
Το απόσταγμα εκχυλίστηκε με βενζόλιο (το τολουόλιο θα πρέπει να λειτουργεί επίσης) και το προϊόν αποστάχθηκε για να παραχθεί l-φαινυλο-2-
αμινοπροπάνιο (αμφεταμίνη)"


Σέβεται απολύτως τις 4 x 6 ώρες παλινδρόμησης. Στη συνέχεια, κάντε αυτό που λέει παραπάνω.

Όπως σας έχω επισημάνει, δεν έχω χρησιμοποιήσει προσωπικά αυτή την οδό σύνθεσης.

Οπότε υπάρχουν πολλοί παράγοντες που μπορεί να την κάνουν να μην δουλέψει.

Κρατήστε μας ενήμερους ;-)
 

Saul

Don't buy from me
Resident
Joined
May 1, 2022
Messages
325
Reaction score
133
Points
43

WTF έχετε ήδη εξηγήσει τα πάντα στο τελικό προϊόν Α λάδι τι είναι αυτό το al για ?

Χρειάζομαι την απάντηση από τον serialz από 5 ημέρες aggo όταν είναι πίσω ?
 
Last edited:

serialz

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 23, 2022
Messages
29
Reaction score
34
Points
13
Αυτό κάνατε επί 24 ώρες (4x6h) και αυτό σας οδήγησε στο "Α-Λιγότερο":

"Η αμφεταμίνη έχει συντεθεί από την l-φαινυλ-2-προπανόνη (P2P) μέσω
N-φορμυλαμφεταμίνης με χρήση φορμικού αμμωνίου. l-φαινυλ-2-προπανόνη και
φορμικό αμμώνιο, (...) συνδυάστηκαν και θερμάνθηκαν (160-180° C )"


ZKVsRQjvno



Αλλά το "Α-έλαιο" σας πρέπει να υποστεί επεξεργασία με HCl όπως αναφέρεται εδώ:

" Το περιεχόμενο της φιάλης απόσταξης ψύχθηκε στη συνέχεια και υδρολύθηκε με
θέρμανση με πυκνό υδροχλωρικό οξύ για 3 ώρες. Το μίγμα της αντίδρασης πλύθηκε
με βενζόλιο- (το τολουόλιο θα πρέπει να λειτουργεί επίσης) (για την απομάκρυνση της μη αντιδρώσας κετόνης ), έγινε αλκαλικό και αποστάχθηκε με ατμό.
Το απόσταγμα εκχυλίστηκε με βενζόλιο (το τολουόλιο θα πρέπει να λειτουργεί επίσης) και το προϊόν αποστάχθηκε για να παραχθεί l-φαινυλο-2-
αμινοπροπάνιο (αμφεταμίνη)"



Όλα αυτά γίνονται σε ένα γυάλινο σκεύος, οι 24 ώρες παλινδρόμησης σας και στη συνέχεια η επεξεργασία του "Α-έλαιου" που λαμβάνεται μετά τις 24 ώρες παλινδρόμησης.

Δεν μπορείτε να απομονώσετε το A-Oil σας (θα μπορούσατε, αλλά θα ήταν περίπλοκο για εσάς.) Αυτό που κάνω εδώ είναι να απλοποιήσω τη ζωή σας. Λυπάμαι που δεν καταλαβαίνετε, αλλά δυστυχώς δεν μπορώ να κάνω τίποτα γι' αυτό.

Όπως αναφέρθηκε παραπάνω, δεν μπορώ να σας πω αν δεν δουλέψει ποιο μπορεί να είναι το πρόβλημα. Θα μπορούσε να είναι μεταλλική μόλυνση από τον αναδευτήρα σας που διαλύσατε όταν φτιάξατε το P2P. Μια άλλη επιμόλυνση. Ένας κακός διαχωρισμός του P2P που είχε ακόμα φωσφορικό ή θειικό οξύ. κ.λπ. κ.λπ. κ.λπ.

Ο κατάλογος μπορεί να είναι μακρύς. Μπορώ να σας καθοδηγήσω ως χημικός αλλά όχι για εσάς ;-)

Πηγαίνετε λοιπόν στο τέλος των 24H επαναρροής σας, κάντε το μέσο όξινο με HCl (pH2).
Στη συνέχεια κάντε την παλινδρόμηση όπως υποδεικνύεται για την εκχύλιση κλπ. Και μπορεί να πάρεις και λίγη αμφεταμίνη στο τέλος.

Αλλά σε παρακαλώ μην γίνεσαι σαρκαστικός μαζί μου.

Εσύ ήθελες να ακολουθήσεις αυτή τη διαδρομή με το ανθρακικό αμμώνιο, όχι εγώ ^^

Ακόμα κι αν υπήρχαν πολύ πιο απλοί τρόποι για να το συνθέσεις.

Εγώ απλά "προσπαθούσα" να σε καθοδηγήσω από την αρχή.
 
Top