Χρειάζεστε βοήθεια για τη μετατροπή του bmk 5449-12-7 σε ελεύθερη βάση Α-έλαιο

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Νομίζω ότι αυτό που αναφέρεται ως α-έλαιο είναι η ελεύθερη βάση αμφεταμίνης αραιωμένη με μεθανόλη.
 

serialz

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 23, 2022
Messages
29
Reaction score
34
Points
13
Για μένα το A-Oil είναι :

Εδώ

Μισώ αυτή τη γλώσσα.

Θα ήταν πιο εύκολο αν οι άνθρωποι μιλούσαν για μόρια και όχι για μια γλώσσα που προέρχεται από το δρόμο...
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Το ξέρω, πολύ καλύτερα να μιλάμε για μόριο, απλά προσπαθούσα να μην κάνω έναν ήδη μπερδεμένο τύπο να μπερδευτεί ακόμα περισσότερο
 

Saul

Don't buy from me
Resident
Joined
May 1, 2022
Messages
325
Reaction score
133
Points
43

αγαπητέ serialz δεν πρέπει να αισθάνεστε ότι σας επιτίθενται.
η προηγούμενη εξήγηση σχετικά με τον υπολογισμό των Mols ήταν πρωτοφανής.
εκεί εξήγησες λεπτομερώς τι έπρεπε να κάνω για να μετατρέψω το P2P μου σε Ν-φορμυλαμφεταμίνη.

χθες έκανα απλά μια ερώτηση και ξαφνικά προσθέτεις μια ολόκληρη εξήγηση.
Συγγνώμη, αλλά το βρήκα πολύ περίεργο. γιατί ήδη εξηγήσατε τα πάντα από P2P σε N-φορμαϋλαμφεταμίνη .
Τώρα ξαφνικά προστέθηκε τολουόλιο και υδροχλωρικό οξύ.
Συγγνώμη, αλλά αυτό με μπέρδεψε πολύ. και ακόμα με μπέρδεψε.
Οπότε συγχωρέστε με αν σας φαίνομαι αγενής.

Δεν θέλω καθόλου αμφεταμίνη.
Θέλω ελεύθερη αμφεταμίνη N-Formylamphetamine και ναι όνομα του δρόμου στην Ευρώπη A-oil .

Οπότε τώρα ρωτάω χρειάζομαι αυτό το επιπλέον βήμα του τολουολίου και του υδροχλωρικού οξέος ?

Και η πραγματική ερώτηση που θέλω να κάνω
υπολογίζετε 8 mol μυρμηκικού οξέος ( 433gr )
περίσσεια σημαίνει overtollig Οπότε στην πραγματικότητα δεν είναι λάθος να προσθέσω πολύ μυρμηκικό οξύ? γιατί εγώ προσωπικά πιστεύω ότι χρησιμοποίησα πολύ λίγο μυρμηκικό οξύ και γι' αυτό μετά από συνολικό χρόνο μαγειρέματος 12 ωρών που ξαφνικά έγινε ένας αποχρωματισμός .
το μυρμηκικό οξύ δεν είναι καθόλου ακριβό προτιμώ να χρησιμοποιώ αρκετό ώστε να είμαι ασφαλής .
Επιτρέπεται αυτό;
 
Last edited by a moderator:

Saul

Don't buy from me
Resident
Joined
May 1, 2022
Messages
325
Reaction score
133
Points
43
Ουπς! Αντιμετωπίσαμε κάποια προβλήματα.
Το χρονικό όριο για την επεξεργασία αυτού του μηνύματος (10 λεπτά) έχει λήξει.
---------------------------------------------------------------------
ΥΓ: Βρίσκομαι σε φάση εκμάθησης γι' αυτό και εργάζομαι μόνο με ποσότητες 100ml από P2P
έτσι ώστε να μην είναι απώλεια αν αποτύχει. αυτό είναι απλά ένα μέρος του.
 

Saul

Don't buy from me
Resident
Joined
May 1, 2022
Messages
325
Reaction score
133
Points
43

Γεια σου φίλε μου

Χρειάζομαι βοήθεια.
Τελείωσα με το μαγείρεμα.
Αυτή τη φορά πήγε πολύ καλά.
μετά από 14 ώρες μαγειρέματος χωρίς διακοπή και με πολύ ισχυρό μίξερ έχω ένα ωραίο παχύ κίτρινο ανώτερο στρώμα στη φιάλη μου.
έτσι τώρα θα ήθελα να ξεκινήσω το τελευταίο στάδιο . το ph από το πάνω και κάτω στρώμα είναι ph04
Μήπως πρέπει να τα διαχωρίσω ήδη αυτά; οπότε τώρα πρέπει να αυξήσω το ph με υδροχλωρικό οξύ στο ph11
το πλύσιμο με τολουέν πως το κάνουν αυτό ?
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
διαχωρίζουμε, στη συνέχεια προσθέτουμε τολουόλιο στο στρώμα νερού, αναμιγνύουμε, διαχωρίζουμε ξανά, επαναλαμβάνουμε 1-2 φορές ->HCl -> ξηρό - >καταβυθίζουμε με h2so4
 

Saul

Don't buy from me
Resident
Joined
May 1, 2022
Messages
325
Reaction score
133
Points
43
Προσπαθώ να κάνω like στην ανάρτησή σας, αλλά δεν λειτουργεί

Σας ευχαριστώ για την απάντησή σας.

Μου λένε επίσης ότι χρειάζομαι NaOH για το τελευταίο βήμα ?
Και μετά την προσθήκη του HCI πρέπει να θερμαίνω ξανά για 3 ώρες, με παλινδρόμηση;
Είναι σωστό αυτό;
 
Last edited:

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Αυτή είναι η διαδικασία, κάνατε κάτι διαφορετικό; εκτός από το vaccum ofc

1. Διάλυμα 1-φαινυλ-2-προπανόνης (0,827 g, 6,2 mmol) και φορμαμιδίου (3,5 ml) θερμαίνεται στους 160-170 *C επί 16 ώρες.
2. Το μείγμα ψύχθηκε σε θερμοκρασία δωματίου και προστέθηκε υπεροξείδιο του υδρογόνου 30% (5 ml).
3. Μετά από ανάδευση για 15 λεπτά, το μείγμα της αντίδρασης εκχυλίστηκε με βενζόλιο (2x25 ml) και τα συνδυασμένα εκχυλίσματα βενζολίου εξατμίστηκαν υπό μειωμένη πίεση για να παραχθεί σκούρο έλαιο.
4. Το έλαιο διαλύθηκε σε διάλυμα μεθανόλης (5 ml) και 15% HCl (5 ml) και αναδεύτηκε σε επαναρροή για 2 ώρες.
5. Το μείγμα της αντίδρασης εξατμίστηκε υπό μειωμένη πίεση. Το υπόλοιπο προϊόν διαλύθηκε σε νερό (25 ml) και πλύθηκε με χλωριούχο μεθυλένιο (2x20 ml).
6. Στη συνέχεια, το υδατικό διάλυμα έγινε βασικό (pH 10) με την προσθήκη σφαιριδίων NaOH και εκχυλίστηκε με χλωριούχο μεθυλένιο (2x25 ml).
7. Τα συνδυασμένα εκχυλίσματα χλωριούχου μεθυλενίου εξατμίστηκαν για να παραχθεί το προϊόν αμίνη ως κίτρινο έλαιο
 

Saul

Don't buy from me
Resident
Joined
May 1, 2022
Messages
325
Reaction score
133
Points
43
Ναι, τα πάντα.

Ακολουθώ το αρχείο PDF εδώ σε αυτό το θέμα, αλλά το τελευταίο βήμα δεν περιλαμβάνεται. και χρειάζομαι μόνο το τελευταίο βήμα .
Έχω τώρα N-φορμυλαμφεταμίνη υγρό ph4 και θέλω freebase υγρό ph11
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
βρίσκεστε στο βήμα 3 της διαδικασίας

4. Το έλαιο διαλύθηκε σε διάλυμα μεθανόλης (5 ml) και HCl 15% (5 ml) και αναδεύτηκε σε επαναρροή για 2 ώρες.
5. Το μείγμα της αντίδρασης εξατμίστηκε υπό μειωμένη πίεση. Το εναπομείναν προϊόν διαλύθηκε σε νερό (25 ml) και πλύθηκε με χλωριούχο μεθυλένιο (2x20 ml). για την ώρα δεν είναι απαραίτητο να κάνετε εμβολιασμό, απλά χρησιμοποιήστε το οργανικό στρώμα που έχετε εκχυλίσει (λάδι). δεν μπορείτε να προσθέσετε naoh μόνο σε λάδι + διαλύτη, οπότε χρειάζεστε λίγο νερό, προσθέστε naoh, εκχυλίστε την κανονική σας αμφεταμίνη ελεύθερη βάση, καθίζηση.
 

Saul

Don't buy from me
Resident
Joined
May 1, 2022
Messages
325
Reaction score
133
Points
43
ερώτηση για το serialz.

Μετά την 24ωρη παλινδρόμηση, απλά αφήστε τα πάντα στη φιάλη ? Και να ξεκινήσουμε με την επεξεργασία με HCI ? Ή να διαχωρίσουμε τα δύο στρώματα πρώτα;
πριν ξεκινήσετε την επεξεργασία;
Πώς λειτουργεί το πλύσιμο με τολουόλιο ;
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Η αρχική μάζα της αντίδρασης διαχωρίζεται και εργάζεστε με το εκχυλισμένο έλαιο και τις επόμενες πλύσεις συγκεντρωμένες μαζί. παρατηρήστε παρακαλώ πώς η διαδικασία αναφέρεται σε αυτό που επεξεργάζεται με HCl ως έλαιο.
Το πλύσιμο μπορεί να εννοείται ως εκχύλιση. για παράδειγμα μετά το διαχωρισμό προσθέτετε περισσότερο τολουόλιο στο στρώμα νερού, ανακινείτε καλά, περιμένετε να διαχωριστεί, βάζετε σε χωνί, διαχωρίζετε. ένα άλλο πράγμα που μπορεί να εννοείται είναι ας πούμε ότι έχετε ένα ποτήρι με ελεύθερη βάση μέσα, το αδειάζετε κάπου αλλού, αλλά υπάρχει ακόμα υλικό στο ποτήρι, προσθέτετε τολουόλιο, "πλένοντας" το ποτήρι από τυχόν υπολείμματα του προϊόντος.
 

Saul

Don't buy from me
Resident
Joined
May 1, 2022
Messages
325
Reaction score
133
Points
43
Πόσο HCI αναμιγνύω με το ανώτερο στρώμα, ας πούμε ότι είναι 300 ml

Πραγματικά δεν καταλαβαίνω ότι το HCI θα αυξήσει το ph επειδή έχει ph 1
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
προσθέτεις το hcl για να μετατρέψεις το n-φορμύλιο σου σε απλή αμπ. βάση. επίσης το HCl θα μειώσει το pH σου, δεν θα το αυξήσει. στη διαδικασία για 0,8-0,9 p2p χρησιμοποιούνται 5ml 15% HCl, δοκίμασε μια ισοδύναμη ποσότητα υποθέτω.
 

Saul

Don't buy from me
Resident
Joined
May 1, 2022
Messages
325
Reaction score
133
Points
43

Πώς μπορώ λοιπόν να το πάρω μετά στο ph 11 ;
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
6. Στη συνέχεια, το υδατικό διάλυμα έγινε βασικό (pH 10) με την προσθήκη σφαιριδίων NaOH και εκχυλίστηκε με χλωριούχο μεθυλένιο (2x25 ml).

Μετά το HCl έχετε μια μάζα αντίδρασης 2 στρωμάτων, προσθέτετε υδροξείδιο του νατρίου σε αυτό, διαχωρίζετε, εκχυλίζετε με τολουόλιο ή ό,τι άλλο έχετε, εκχυλίσματα πισίνας, στεγνώνετε με mgso4, κατακρημνίζετε.
 

Saul

Don't buy from me
Resident
Joined
May 1, 2022
Messages
325
Reaction score
133
Points
43
Μπορώ να χρησιμοποιήσω επίσης τολουέν για αυτό επειδή δεν έχω χλωριούχο μεθυλένιο;
 

melk

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 13, 2022
Messages
44
Reaction score
13
Points
8
Γεια σας σε όλα τα μέλη
Είμαι νέος εδώ.
Έχω μια ερώτηση από αυτή τη σύνθεση
Υπάρχει τρόπος να γίνει από την Ν-φορμυλαμφεταμίνη. Σε κανονική ταχύτητα ( επικόλληση )
Επειδή δεν θέλω ασταθές έλαιο.
Θέλω την καλύτερη δυνατή ποιότητα με τα πράγματα που έχω, και νομίζω ότι το πετρέλαιο δεν είναι η απάντηση
Ποιος μπορεί να με βοηθήσει;
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Ναι, κάθε μη πολικό λειτουργεί ξυλόλιο, αιθέρας πετρελαίου, κυκλοεξάνιο, βενζόλιο, ipa επίσης εάν το στρώμα aq σας είναι βασικό ή κορεσμένο με άλμη, τα οξικά βλάπτουν την απόδοση δεν αξίζει να χρησιμοποιήσετε
Αυτό είναι που συζητάμε σε αυτό το νήμα. το Formetorex λαμβάνεται με αμίνωση leuckart ακολουθούμενη από υδρόλυση με HCl δίνοντας ελεύθερη βάση αμφεταμίνης, η οποία μπορεί να διατηρηθεί για μήνες αραιωμένη και διατηρημένη στο ψυγείο.
 
Top