Χρειάζεστε βοήθεια για τη μετατροπή του bmk 5449-12-7 σε ελεύθερη βάση Α-έλαιο

melk

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 13, 2022
Messages
44
Reaction score
13
Points
8
Συγγνώμη, αλλά δεν μπορώ να βρω πουθενά εδώ την αναλογία του υδροχλωρικού οξέος σε αυτή τη σύνθεση
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
1. Διάλυμα 1-φαινυλ-2-προπανόνης(0,827 g, 6,2 mmol)


4. διαλύθηκε σε διάλυμα μεθανόλης (5 ml) και 15% HCl (5 ml ) και αναδεύτηκε σε επαναρροή για 2 ώρες.

Αν συνυπολογίσουμε το σφάλμα, βρήκαμε μια αναλογία
 

melk

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 13, 2022
Messages
44
Reaction score
13
Points
8
Ποια ήταν η συνολική ποσότητα της Ν-φορμυλαμφεταμίνης ?
Πρέπει να το ξέρω αυτό για τον υπολογισμό μου με HCI και μεθανόλη.
 

melk

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 13, 2022
Messages
44
Reaction score
13
Points
8
Εάν η ποσότητα από N-φορμυλαμφεταμίνη είναι 500 ML, είναι σωστό να προσθέσουμε 75 ML HCI και 75 ML ισοπροπανόλης αλκοόλης ?
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Δεν είναι η δική μου διαδικασία, από ένα νήμα του sir william. το να έχουμε έναν ακριβή αριθμό θα ήταν ιδανικό, αλλά το θέμα είναι ότι το HCl χρησιμοποιείται σε περίσσεια, για παράδειγμα η παρακάτω εργασία χρησιμοποιεί 10ml HCl απροσδιόριστης συγκέντρωσης (ή είμαι τυφλός ή ηλίθιος) για 1 γραμμάριο προϊόντος προς υδρόλυση.
https://patentimages.storage.googleapis.com/83/bb/4d/9cd8b0724ca65a/US20130046111A1.pdf
 

melk

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 13, 2022
Messages
44
Reaction score
13
Points
8
Έχουν αναρτηθεί τόσες πολλές εκδοχές αυτού του τελευταίου βήματος που η αναζήτηση της σωστής μεθόδου εδώ στο breaking bad είναι σαν να παίζεις λαχείο.

Ο θείος fester δημοσίευσε μια σαφή απάντηση, αλλά αυτή δεν είναι για αμφεταμίνες αλλά για μεθαμφεταμίνη
προσθέτει μόνο HCI και όχι HCI + αλκοόλη όπως διάβασα εδώ σε αυτή τη σελίδα.
Λέει ότι αν η Ν-φορμυλαμφεταμίνη είναι 500 ML τότε προσθέστε 1 λίτρο HCI και επαναρροή 1 ώρα.
αλλά και πάλι αυτές οι πληροφορίες είναι για μεθαμφεταμίνη, οπότε εξακολουθώ να μην έχω απάντηση.
 

Castlebar

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 15, 2022
Messages
21
Reaction score
5
Points
3
Ευχαριστώ που με κρατάτε ενήμερο
εκτιμώμενο
 

Saul

Don't buy from me
Resident
Joined
May 1, 2022
Messages
325
Reaction score
133
Points
43

αυτό το θέμα έχει κολλήσει εντελώς.
δεν προκύπτουν άλλες χρήσιμες απαντήσεις.
 

Castlebar

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 15, 2022
Messages
21
Reaction score
5
Points
3
Έχει ρωτήσει κανείς τον κύριο William για την απάντηση ; Και ευχαριστώ για την απάντηση.
 

melk

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 13, 2022
Messages
44
Reaction score
13
Points
8
.
Άνοιξα ακόμη και ένα εισιτήριο χθες με αυτή την ερώτηση και στη συνέχεια παίρνω ένα υπάρχον σύνδεσμο σε απάντηση όπου η απάντηση δεν είναι πραγματικά γραμμένη. είναι ειδικοί και είναι εξαιρετικά χρήσιμοι σε κάποιους .
η απάντησή μου είναι αρκετή με 6 carackters συνολικό κείμενο
αλλά δυστυχώς κανείς δεν ξέρει την απάντηση ή δεν θέλει να την δώσει
 
Last edited:

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Δεν έχει σημασία tbh, εφόσον έχεις αρκετή ποσότητα για να υδρολύσεις όλο το nfa μια μεγάλη περίσσεια δεν φαίνεται να βλάπτει. αν η βιβλιογραφία αναφέρει καλά αποτελέσματα με αναλογίες 5 προς 1 δύο φορές, 10 προς 1 μία φορά και αυτή η διαδικασία αναφέρει περίπου 1 προς 2,5 περίπου. οπότε μπορούμε να βγάλουμε το συμπέρασμα οτιδήποτε μεταξύ 2,5/100 έως 10/100 λειτουργεί μια χαρά με το σκεπτικό μου.
Νομίζω ότι εξήγησα αρκετά ξεκάθαρα και με ακρίβεια, αν κάποιος ειδικός θέλει να με αξιολογήσει, προσκαλώ όλες τις διορθώσεις φυσικά.
 

melk

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 13, 2022
Messages
44
Reaction score
13
Points
8
Δεν θα χρειαζόμουν ένα φόρουμ αν πειραματιζόμουν στα τυφλά. η ποσότητα είναι εξαιρετικά σημαντική. επίσης επειδή χρησιμοποιούμε HCI 30%. υπάρχει ήδη αρκετό νερό εκεί μέσα.
Παρεμπιπτόντως, αυτό είναι το τελευταίο βήμα, οπότε αν χρησιμοποιήσεις πολύ, αυτό το α-έλαιο δεν αξίζει τίποτα.
ή υπάρχουν δύο στρώματα που προστίθενται σε αυτό το βήμα ;
Αν ναι, τότε δεν μπορεί να βλάψει να χρησιμοποιήσετε πάρα πολύ.

υπάρχουν μετά την αντίδραση HCI + παλινδρόμηση 2 ώρες επίσης 2 στρώματα ?
 

Castlebar

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 15, 2022
Messages
21
Reaction score
5
Points
3
Γεια σας παιδιά θα προσπαθήσω να μετατρέψω το p2p σε pn2p χρησιμοποιώντας τις περιγραφόμενες μεθόδους που είναι διαθέσιμες εδώ αν κάποιος έχει κάτι να προσθέσει πληροφοριακά αυτό εκτιμάται Ξέρω ότι υπάρχουν πολλοί γνώστες σε αυτό το φόρουμ και παιδιά οι γνώσεις και η σοφία σας εκτιμάται έτσι παρακαλώ αισθανθείτε ελεύθερος οποιοσδήποτε από εσάς να προσφέρει την κατεύθυνσή σας πολλές ευχαριστίες
 

Saul

Don't buy from me
Resident
Joined
May 1, 2022
Messages
325
Reaction score
133
Points
43
Γεια σου, φίλε μου,

Είμαι κοντά στην τελική Δεν βιάζομαι τα πράγματα δεν μου αρέσει ότι παίρνω το χρόνο μου
και προχωράω στο επόμενο επίπεδο μόνο αν είμαι 100% σίγουρος ότι είναι σωστό.
Αλλά υπόσχομαι όταν είμαι εκεί, γράφω λεπτομερώς κάθε βήμα που έκανα μέχρι το τέλος.
στην ομάδα μου breaking bad europe. ( για όλα τα μέλη χορηγοί ) για να υποστηρίξει το φόρουμ
 
Last edited:

Castlebar

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 15, 2022
Messages
21
Reaction score
5
Points
3
Γεια σας Saul ευχαριστώ για την απάντηση ναι έχω πάει σταθερά με αυτό για να μόλις κατάφερε να πάρει μια βελτιωμένη απόδοση από το glicidiate και τη μετατροπή σε σκούρο πλούσιο λάδι bmk το τελικό προϊόν μου ελπίζω ότι θα παράγει θειική ανφεταμίνη και μεγάλη ανυπομονώ να ακούσω πώς θα πάρει σε δάχτυλα σταυρωμένα 🤞 πηγαίνει καλά
 

Kslzlxczkaoxl

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 16, 2022
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Δημοσίευση από ένα καυστήρα, αφού δεν μπορώ να συνδεθώ με την κύρια σύνδεσή μου τώρα.
Θέλω να πω ότι έχεις ένα τεράστιο περιθώριο 2,5/100-10/100 οπότε αμφιβάλλω αν μπορείς να τα κάνεις πολύ άσχημα μαντάρα. δεν έχει σημασία εντός λογικής φυσικά, αλλά ξεκίνα συντηρητικά και δες τι δουλεύει και τι όχι, δεν είναι τυφλό αν έχεις ένα γενναιόδωρο διάστημα.
Και ναι, μετά την εκχύλιση του n-φορμύλου με απόσταξη ή διαλύτη θα έχεις 1 στρώμα στη φιάλη, και μετά την hcl θα έχεις φυσικά 2 στρώματα αφού υπάρχει νερό στο όξινο διάλυμα. μετά την υδρόλυση διαχωρίζεις και πάλι τα 2 στρώματα εκχυλίζοντας την ελεύθερη βάση σου μερικές φορές με μη πολικό διαλύτη ή με απόσταξη.

Μπράβο σας, κύριε.Η πράξη, η δράση είναι ο μόνος τρόπος για να κατακτήσετε μια αντίδραση, ανεξάρτητα από τη θεωρία ή τη συζήτηση για μικρές λεπτομέρειες.Κρατήστε μας ενήμερους.
 
Last edited:

Castlebar

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 15, 2022
Messages
21
Reaction score
5
Points
3
Ευχαριστώ για την απάντησή σας εργάζομαι σταθερά σε αυτό για να προσπαθήσω να φτάσω στο τελικό αποτέλεσμα και θα μοιραστώ τα ευρήματά μου επίσης στο τέλος παιδιά όλες οι πληροφορίες η γνώση και η ανατροφοδότηση από όλους σας εκτιμάται αυτό το φόρουμ είναι φανταστικό με αυτόν τον τρόπο να έχετε μια καλή μέρα όλοι σας
 

melk

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 13, 2022
Messages
44
Reaction score
13
Points
8
οπότε απλώς μια ενημέρωση για την κατάσταση.
είχα λοιπόν 400ml Ν-φορμυλαμφεταμίνης και προσέθεσα 800ml υδροχλωρικού οξέος και έβρασα υπό παλινδρόμηση για 2 ώρες.
το χρώμα είναι τρομερά πολύ σκούρο καφέ. τώρα είμαι περίεργος αν θα δω δύο στρώματα αφού το χρώμα είναι τόσο fuckt up. Πραγματικά το ελπίζω. μετά πρέπει απλά να ανεβάσω το ph και για αυτό χρησιμοποιώ naoh mix με νερό. τώρα θα τα αφήσω όλα να κρυώσουν
 

melk

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 13, 2022
Messages
44
Reaction score
13
Points
8
https://bbgate.com/attachments/snbp7j6cis-jpg.6792/?hash=3ae4cd3bf8d82f5114d358d291f71215

Έτσι φαίνεται μετά τη θερμοκρασία δωματίου HCI
 

Attachments

  • Snbp7j6CIs.jpg
    Snbp7j6CIs.jpg
    636.1 KB · Views: 325
Top