Σύνθεση αμφεταμίνης μιας κατσαρόλας από P2NP με NaBH4/CuCl2 (κλίμακα 1 kg)

Montecristo

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 29, 2021
Messages
102
Reaction score
32
Points
18
Το ορθοφωσφορικό οξύ παράγει φωσφορική αμφεταμίνη, την οποία ήθελα.
 

Montecristo

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 29, 2021
Messages
102
Reaction score
32
Points
18
περιμένετε είναι η οργανική φάση μετά τη βασικοποίηση φορτωμένη με προϊόν; είναι μόνο το IPA από το βήμα 1;
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Παρακαλώ, μην κάνετε spam!
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Θα πρέπει να προσθέσετε οξύ σε ελεύθερη βάση για να φτιάξετε ένα άλας, όχι σε p2np.
 

Montecristo

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 29, 2021
Messages
102
Reaction score
32
Points
18
Αυτό ακριβώς εννοώ. Είναι το amp freebase+ipa στο ανώτερο στρώμα μετά τη βασικοποίηση;
 

Montecristo

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 29, 2021
Messages
102
Reaction score
32
Points
18
φοβερό, σκέφτηκα ότι κάτι δεν πήγαινε καλά και έτσι αποθήκευσα και τις δύο φάσεις θα βρω τη λύση αργότερα.
Πρέπει να εξατμίσω τελείως το ipa από την ελεύθερη βάση ή μπορώ απλά να το κατεβάσω σε ένα λειτουργικό επίπεδο; π.χ. 10%;
 

Montecristo

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 29, 2021
Messages
102
Reaction score
32
Points
18
ποιο είναι το σημείο βρασμού της αμφεταμίνης freebase;
 

Mclssmxxl

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 28, 2022
Messages
74
Reaction score
32
Points
18
Δεν χρειάζεται να εξατμίσεις καθόλου αν το οργανικό σου στρώμα είναι αρκετά συμπυκνωμένο με προϊόν.αν η ελεύθερη βάση είναι πολύ αραιή θα κατακρημνιστεί σαν χάλια ή και καθόλου.εγώ στοχεύω σε 100 περίπου ml οργανικού στρώματος πρώτη πλύση από 5g προπένιο.μετά 1-2 ακόμα πλύσεις με 30-50 ml.
 

Mclssmxxl

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 28, 2022
Messages
74
Reaction score
32
Points
18
Αν σκέφτεσαι την απόσταξη ξέρω σίγουρα ότι χρειάζεσαι κενό αέρος, ίσως και αδρανή ατμόσφαιρα. αρχίζει να διασπάται με την παρουσία αέρα νωρίτερα από το σημείο βρασμού του απ' όσο μπορώ να καταλάβω. η απόσταξη με ατμό είναι αυτό που οι άνθρωποι επιλέγουν συνήθως νομίζω.
 

Montecristo

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 29, 2021
Messages
102
Reaction score
32
Points
18
εντάξει σας ευχαριστώ. και τι θα κάνω αν υπάρχει πάρα πολύς διαλύτης @ ph 6 και δεν καθιζάνει; θα καθιζάνει καθώς εξατμίζεται;
 

Mclssmxxl

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 28, 2022
Messages
74
Reaction score
32
Points
18
Δεν ξέρω, μου έχει συμβεί μόνο μία φορά, τότε φρόντισα να μην έχω πολύ μεγάλο στρώμα και εκείνη τη μία φορά δεν προσπάθησα να το επαναφέρω. επίσης, το φωσφορικό οξύ είναι πιο δύσκολο να λειτουργήσει από το θειικό. σου συνιστώ να βρεις λίγο από το τελευταίο.
 

Montecristo

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 29, 2021
Messages
102
Reaction score
32
Points
18
Εντάξει όλα καλά στην υγειά μας. Έχω μια μπαταρία που κάθεται εκεί πάρα πολύ επεξεργασία, αλλά δεν έχω χρόνο αυτό το τρέξιμο. δεν μπορώ να αγοράσω θειικό , αλλά μπορώ να αγοράσω φωσφορικό ,έτσι έχω κάποια. ξέρετε τι διαφορές φωσφορικό μπορεί να χρειαστεί;
 

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2022
Messages
297
Reaction score
161
Points
43
Πόσο % είναι το φωσφορικό σας οξύ; αν υπάρχει πολύ νερό μαζί του, η απόδοση μειώνεται
 

Mclssmxxl

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 28, 2022
Messages
74
Reaction score
32
Points
18
Άκουσα από τον patton εδώ ότι πρέπει να το ζεστάνετε πριν. κάτι που δεν έχω κάνει ποτέ με το θειικό, αλλά και πάλι το οξύ μου είναι αρκετά καθαρό.
Παραγγείλε από την Πολωνία αν είσαι στην ΕΕ, θα σου πουλήσουν βαρέλια με κυριολεκτικά οτιδήποτε lol
 

Montecristo

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 29, 2021
Messages
102
Reaction score
32
Points
18
Εντάξει, σας ευχαριστώ.
η χώρα μου είναι ριψοκίνδυνη σε σύγκριση με την eu οπότε id προτιμώ να επεξεργαστώ μια άδεια μπαταρία που έχω. το οποίο είναι εντάξει, απλά cbf αυτή τη στιγμή και θέλω να το ξεκινήσω.
 

Montecristo

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 29, 2021
Messages
102
Reaction score
32
Points
18
αν προσθέσω πάρα πολύ νερό, μπορώ να αυξήσω το ph ξανά σε 11/12 για να το μετατρέψω ξανά σε ελεύθερη βάση; και στη συνέχεια να διαχωρίσω & να στεγνώσω τον διαλύτη;
 

Montecristo

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 29, 2021
Messages
102
Reaction score
32
Points
18
πρέπει το μείγμα ipa + freebase να είναι δροσερό όταν οξίνω; πρέπει η ακετόνη να είναι προηγουμένως παγωμένη;
ή δεν έχει σημασία αν θα μπει στην κατάψυξη για 12+ ώρες;
 
Top