Σύνθεση αμφεταμίνης μιας κατσαρόλας από P2NP με NaBH4/CuCl2 (κλίμακα 1 kg)

InLikeFlynn

Don't buy from me
Resident
Joined
May 27, 2023
Messages
46
Reaction score
27
Points
18
Σε αρκετά μικρή κλίμακα θα αρκούσε ένας μαγνητικός αναδευτήρας;
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
εξαρτάται από την κλίμακα αλλά ναι
 

InLikeFlynn

Don't buy from me
Resident
Joined
May 27, 2023
Messages
46
Reaction score
27
Points
18
Αυτή θα είναι η πρώτη μου σύνθεση και πιθανότατα θα ξεκινήσω με 4-6g P2NP, ευχαριστώ για την επιβεβαίωση.
 

InLikeFlynn

Don't buy from me
Resident
Joined
May 27, 2023
Messages
46
Reaction score
27
Points
18
Τι θα συνέβαινε αν χρησιμοποιούσε κανείς κυανοβοροϋδρίτη νατρίου αντί για βορειοβυδρίτη νατρίου;
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
τι είδους προσαρμογέας πρέπει να χρησιμοποιηθεί για τη ράβδο ανάδευσης του εναέριου αναδευτήρα; πρέπει να υπάρχει στεγανή στεγανοποίηση για να διασφαλιστεί ότι δεν θα διαφύγει αέριο υδρογόνο, αλλά λόγω του αερίου h2 που αναπτύσσεται δεν πρέπει να έχετε κάτι που θα προκαλέσει τριβή ή οποιαδήποτε στατική εκκένωση, οπότε ποια θα ήταν η καλύτερη λύση για αυτό;
 

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
364
Reaction score
680
Points
93
Deals
65
Μπορείτε να χρησιμοποιήσετε ρουλεμάν αναδευτήρα εάν μπορείτε να διασφαλίσετε ότι η ράβδος αναδευτήρα σας μπορεί να οδηγηθεί στην άρθρωση ευθεία.
Καθώς τα propper έδρανα αναδευτήρα για μεγαλύτερα RBF μπορεί να είναι αρκετά δαπανηρά, μπορείτε επίσης να χρησιμοποιήσετε ένα κομμάτι καουτσούκ ή κάτι εύκαμπτο που θα αποτρέψει τη ράβδο αναδευτήρα από το να προσκρούσει στην άρθρωση
 
View previous replies…

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
Έχω μια ένωση θερμομέτρου που μπορεί να περάσει η ράβδος, αλλά δεν είμαι σίγουρος τι να χρησιμοποιήσω για να την κάνω να εφαρμόσει στεγανά. σκεφτόμουν ένα κομμάτι ταινίας στο πάνω μέρος της ένωσης του θερμομέτρου με μια μικρή τρύπα που κάνει μια άνετη εφαρμογή για τη ράβδο ανάδευσης.
 

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
364
Reaction score
680
Points
93
Deals
65
Ίσως ένα κομμάτι αλουμινόχαρτο κουζίνας μπορεί να βοηθήσει όταν δεν καταλήγει στη ράβδο.
Διαφορετικά, η χρήση ενός προσαρμογέα σιλικόνης θα μπορούσε επίσης να λειτουργήσει, εάν το μέγεθος της άρθρωσης ταιριάζει

TnCibf5gG3
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
το δοκίμασα αυτό αλλά η τριβή ακόμα και μετά από μερικά λεπτά είναι πάρα πολύ :(

δοκίμασα επίσης να βάλω από πάνω λίγο μεμβράνη με μια τρύπα, αλλά αυτό δεν λειτούργησε γιατί η τρύπα έσκιζε και μεγάλωνε με την ανάδευση.

καμία από τις συνδέσεις του καθετήρα του θερμομέτρου μου δεν θα λειτουργήσει, διότι ο ελαστικός δακτύλιος είναι πολύ σφιχτός για να χωρέσει η ράβδος ανάδευσης.

και δεν έχω ανεμιστήρα εξαγωγής ή απορροφητήρα για να κατευθύνω τους καπνούς έξω όπως στο βίντεο.

υπάρχουν προτάσεις για το τι μπορώ να κάνω; τι έχουν κάνει άλλοι άνθρωποι για να πετύχουν μια στεγανοποίηση για τη ράβδο ανάδευσης που να μην προκαλεί τριβές ή να μην σπάει;
 

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
364
Reaction score
680
Points
93
Deals
65
Χρησιμοποιείτε μια propper μάσκα;
Παρακαλείστε να μην εκτελείτε αντιδράσεις χωρίς propper εξαερισμό ή χωρίς τη δυνατότητα εξαγωγής των αναθυμιάσεων απευθείας από την πηγή.
Εάν το κάνετε, παρακαλούμε να χρησιμοποιήσετε τουλάχιστον μια μάσκα propper όπως η Drager X-Plore 4.500. Τα 250$ για μια μάσκα μπορεί να φαίνονται πολλά, αλλά είναι λιγότερα από το κόστος της ζωής σας.

Ίσως ζητήσετε από έναν από τους ειδικούς να σας βοηθήσει με τα άλλα σας θέματα.
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
ναι, έχω μια καλή μάσκα. θα οδηγούσα το h2 μέσω ενός σωλήνα έξω από ένα μεγάλο παράθυρο και για επιπλέον μέτρο θα έβαζα έναν ανεμιστήρα να φυσάει πίσω του.

Προς το παρόν κάνω μόνο μέχρι 10g synths, οπότε η ποσότητα του h2 δεν θα πρέπει να είναι πάρα πολύ μεγάλη, αλλά η εγκατάστασή μου δεν είναι ακόμα τέλεια.

Έχετε κάποιο φίλτρο γραμμής που προτείνετε ως μέρος μιας εγκατάστασης εξαγωγής για τους καπνούς;
 

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
364
Reaction score
680
Points
93
Deals
65
Good :)

Έχω ένα inline χονδρό φίλτρο για τα στερεά συστατικά, το φίλτρο ενεργού άνθρακα μου δεν είναι inline για περιβαλλοντικούς λόγους. Αν αυτό δεν θα ήταν παράγοντας θα προτιμούσα πάντα έναν ανοιχτό σωλήνα στο τέλος
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
Έχω ψάξει τριγύρω για αυτά και είναι τόσο ακριβά. υπάρχει κάποια φθηνότερη εναλλακτική λύση;
 

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
364
Reaction score
680
Points
93
Deals
65
Έχω αγοράσει το δικό μου για περίπου 25 ευρώ νομίζω.

Ίσως μπορείτε να πάτε να ρωτήσετε στο τοπικό σας κατάστημα με είδη καλλιέργειας
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Το βύσμα PTFE είναι σαν 20-30 E στο aliexpress, φτιαγμένο ειδικά για αυτό το σκοπό, με δακτύλιο o-ring και μηχανισμό ασφάλισης.
Όσον αφορά το κούνημα και την αστάθεια, μπορεί να γίνει μια κάπως εύκαμπτη σύνδεση με ενισχυμένο σωλήνα από το κατάστημα υλικού, ο οποίος συνδέει τη ράβδο κίνησης του αναδευτήρα σας με το κουπί επιτρέποντας ακριβώς αρκετή ελαστικότητα για να μην κουνηθούν τα πάντα μέχρι να γίνουν σκατά.Το ίδιο αποτέλεσμα μπορεί να αναπαραχθεί με 2 δακτυλίους σύμπλεξης που συνδέουν τη ράβδο κίνησης με το κουπί.
 
View previous replies…

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
στην πραγματικότητα έχω μερικά από αυτά, αλλά απέφυγα να τα χρησιμοποιήσω επειδή μπορεί να διογκωθούν και να κολλήσουν και να σπάσουν ακόμα και το γυαλί του rbf. (μου συνέβη μια φορά).

αλλά φαίνεται ότι θα πρέπει να τα χρησιμοποιήσω. οι θερμοκρασίες που χρησιμοποιούνται για το συνθετικό δεν είναι πολύ υψηλές πάντως, οπότε με λίγη τύχη δεν θα πρέπει να υπάρχει μεγάλος κίνδυνος να κολλήσουν.

θα βάλω λίγη μεμβράνη γύρω του πριν το βάλω στο λαιμό της φιάλης με την ελπίδα ότι θα βοηθήσει στη χαλάρωσή του.

θα πρέπει επίσης να πω ότι πρόκειται να δοκιμάσω το συνθετικό που δημοσίευσα πριν από αρκετούς μήνες για το οποίο πήρα από το dread το οποίο είναι σχεδόν το ίδιο με αυτό που αφορά αυτό το νήμα.

Η κύρια ανησυχία μου ήταν η συσσώρευση του h2.
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Υπάρχουν μοντέλα με κάποιου είδους δακτυλίους όπως αυτοί που βρίσκονται στο συμπυκνωτή in/out, αυτά είναι επιρρεπή σε αυτό που περιγράφεις. ένα από αυτά έσπασε περίπου 5 φιάλες σουλφονίωσης 6000ml πριν αντικατασταθεί με ένα που λειτουργεί σαν κανονικό πώμα.
Φυσικά θα πρέπει να αφήσει κανείς όλο το πράγμα να κρυώσει σε θερμοκρασία RT πριν καν επιχειρήσει να το αφαιρέσει.Και προσέξτε την υπερβολική σύσφιξη, είναι πραγματικός δολοφόνος.
Γιατί να μην χρησιμοποιήσετε γράσο κενού και έναν σφιγκτήρα kek ενώ είστε σε αυτό;
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
θα πρέπει να πάρω λίγο γράσο. χρησιμοποιώ βαζελίνη αν χρειάζομαι κάποιο λιπαντικό για τις αρθρώσεις, το οποίο μάλλον είναι απαγορευτικό. ή δεν χρησιμοποιώ καθόλου για να αποφύγω τη μόλυνση του όποιου συνθετικού κάνω συνολικά.

μπορείς να διευκρινίσεις τα μοντέλα με δακτυλίους που αναφέρεις στην πρώτη σου πρόταση;
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
είναι ένα ναι-ναι, εφόσον εφαρμόζετε λογικές ποσότητες η μόλυνση θα πρέπει να είναι ελάχιστη. λίγο πάει πολύ, αλλά μάλλον δεν είναι κακή ιδέα να πάρετε λίγο της Corning, θα διαρκέσει σχεδόν για πάντα και είναι κορυφαίας ποιότητας, αξίζει την τιμή του.
Μιλούσα για αυτά τα κόρνινγκ, μοιάζει με την παρακάτω εικόνα αλλά αντίστροφα και προφανώς φτιαγμένο για αυτό το σκοπό, δεν μπορώ να βρω με τίποτα το είδος που είχαμε.
9KoLlEhd25
 

InLikeFlynn

Don't buy from me
Resident
Joined
May 27, 2023
Messages
46
Reaction score
27
Points
18
Πρέπει να προσθέσετε ακετόνη για να το αλατίσετε στο τέλος; Δεν είναι δυνατόν να το αλατίσετε κατευθείαν από το IPA;
 

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
364
Reaction score
680
Points
93
Deals
65
Η ακετόνη θα βοηθήσει για τον καθαρισμό του αλατιού σας :)
 
Top