Σύνθεση αμφεταμίνης μιας κατσαρόλας από P2NP με NaBH4/CuCl2 (κλίμακα 1 kg)

InLikeFlynn

Don't buy from me
Resident
Joined
May 27, 2023
Messages
46
Reaction score
27
Points
18
Πρέπει να προσθέσετε ακετόνη για να το αλατίσετε στο τέλος; Δεν είναι δυνατόν να το αλατίσετε κατευθείαν από το IPA;
 

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
364
Reaction score
680
Points
93
Deals
65
Η ακετόνη θα βοηθήσει για τον καθαρισμό του αλατιού σας :)
 

flyhigh

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 2, 2023
Messages
17
Reaction score
8
Points
3
Γεια σας , παρακαλώ μπορεί κάποιος να παρέχει μικρή κλίμακα, διαδικασία σύνθεσης για αυτό , έχω 100grms p2np
 

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
364
Reaction score
680
Points
93
Deals
65
Διαιρέστε όλες τις δεδομένες ποσότητες με το 10 :)
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
μετά από έλεγχο, το παράθυρό μου μπορεί να μην είναι κατάλληλο για να απαλλαγώ από το αέριο h2 μέσω σωλήνα. υπάρχει άλλος ασφαλής τρόπος εκτόνωσης του αερίου h2; (δεν έχω ακόμα φίλτρο σε σειρά).
 

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
364
Reaction score
680
Points
93
Deals
65
Αποκτήστε το φίλτρο :)
 
View previous replies…

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
υπάρχουν φίλτρα άνθρακα inline που μπορείτε να προτείνετε; υπάρχουν συγκεκριμένα που πρέπει να προσέξω; επειδή τα inlines μπορεί να είναι δύσκολο να βρεθούν :/
 

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
364
Reaction score
680
Points
93
Deals
65
Συμβουλευτείτε το τοπικό σας κατάστημα καλλιέργειας για να σας βοηθήσει, σίγουρα θα καταλάβουν τα πάντα για τις ανάγκες σας!
Απλά πείτε τους ότι εργάζεστε με συνθετικά κανναβινοειδή, γεγονός που θα καταστήσει πιο πιθανό να σας βοηθήσουν :D
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
Εντάξει.

τι είδους εσωτερική εργαστηριακή εγκατάσταση είναι η καλύτερη για το αέριο h2 όταν χρησιμοποιείται αγωγός με ανεμιστήρα και φίλτρο; αρχικά (ελλείψει φίλτρου) επρόκειτο να έχω έναν σωλήνα ptfe μέσα από το παράθυρό μου, να βγάζω το h2 και να έχω έναν ανεμιστήρα να φυσάει πίσω του προς το παράθυρο.

έχω μια σκηνή, αλλά δεν θέλω να καώ ζωντανός εκεί μέσα εξαιτίας μιας μικρής διαρροής h2 που συγκεντρώνεται στην κορυφή, αφού θα είμαι εκεί μέσα για 6 ώρες ενώ προσθέτω το p2np. ο ίδιος κίνδυνος υπάρχει και με το να το κάνω σε δωμάτιο.
 

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
364
Reaction score
680
Points
93
Deals
65
Εάν μαγειρεύετε σε σκηνή, βεβαιωθείτε ότι έχετε έναν propper εξαερισμό. Επιπλέον τοποθετήστε αεραγωγούς και στο εσωτερικό, μικρούς για την καλλιέργεια κάνναβης.
Βεβαιωθείτε ότι έχετε επίσης πρόσβαση σε φρέσκο αέρα για την κυκλοφορία :)

Η μάσκα θα είναι αυτή που κάνει τη διαφορά για την υγεία σας, μπορώ να συστήσω τη σειρά Draeger X-Plore, ίσως το μοντέλο 4500 ή 5500
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
πήρε μια καλή μάσκα και μια σωσίβια στολή.

Πώς είναι η διάταξή σας όταν κάνετε αυτή τη σύνθεση αμφεταμίνης;
 

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
364
Reaction score
680
Points
93
Deals
65
Έχω ένα growtent με ενεργό σύστημα φιλτραρίσματος άνθρακα :) Όσον αφορά την ψύξη, απλά τοποθετώ το 20L RBF μου σε έναν μεγάλο κώλο κουβά με νερό (100L περίπου) που θα είναι λίγο μικρότερος από το ύψος του RM (επίσης η προσθήκη μερικών παγοκύβων βοηθάει). Έχω επίσης φώτα που μπορώ να μετακινήσω και αεραγωγούς κάνναβης (μικρούς) που μπορώ να μετακινήσω όπως τους χρειάζομαι.
Η σκηνή είναι 2x2 και χρησιμοποιείται για τη σύνθεση, τις εκχυλίσεις, τις εξατμίσεις και την κρυστάλλωση
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
υπήρξαν ποτέ προβλήματα με διαρροές h2; και αν το h2 βγει έξω από τη σκηνή τότε δεν θα μπορούσε να προκαλέσει έκρηξη στο δωμάτιο στο οποίο βρίσκεται η σκηνή;

Και τα φώτα δεν αποτελούν κίνδυνο; Επειδή η θερμότητα από αυτά θα μπορούσε να προκαλέσει έκρηξη αν υπάρχει υπόλοιπο h2 στη σκηνή που δεν έχει απορροφηθεί από το φίλτρο.
 

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
364
Reaction score
680
Points
93
Deals
65
Στην πραγματικότητα όχι, δεν εργάζομαι με ανοιχτές φλόγες και επίσης δεν εργάζομαι με αποστάξεις υπό κενό.
Ο κίνδυνος έκρηξης στο εργαστήριό μου είναι πολύ μικρός.

Χρησιμοποιώ φώτα που παράγουν φως αλλά όχι θερμότητα. :)
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
το αέριο h2 παράγεται μόνο όταν προσθέτετε το βοροϋδρίτη νατρίου; ή καθώς προσθέτετε το p2np;
 

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
364
Reaction score
680
Points
93
Deals
65
Δεν το γνωρίζω αυτό στην πραγματικότητα :) Είναι καλό που προσπαθείτε να αντιμετωπίσετε εκ των προτέρων την ασφάλεια και τους κινδύνους!
Εν πάση περιπτώσει, έχω φροντίσει για μια ασφαλή μάσκα + propper εξαερισμού και στη συνέχεια μόλις ξεκίνησε με αυτό :D Θα είναι σημαντικό να έχετε μια κυκλοφορία στη σκηνή σας για να λαμβάνετε επίσης νέο φρέσκο αέρα :)
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
έχετε και δεύτερο ανεμιστήρα που εισάγει αέρα από το εξωτερικό στη σκηνή;

Πρέπει να τελειώσω αυτή τη σύνθεση και να γράψω την έκθεσή μου γι' αυτήν το συντομότερο δυνατό, αλλά δεν θέλω να τραυματιστώ ή κάτι χειρότερο... είναι πραγματικά απογοητευτικό να πρέπει να είμαι τόσο σχολαστικός όταν θέλω απλώς να προχωρήσω με τη σύνθεση, χαχα.
 

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
364
Reaction score
680
Points
93
Deals
65
Έχω έναν ανεμιστήρα μέσα στη σκηνή, που φυσάει τον αέρα προς τα έξω και εργαζόμουν σε γενικά αρκετά καλές συνθήκες αερισμού, οπότε αυτό δεν χρειάστηκε, θα ήταν benefitial ανάλογα με τις συνθήκες σας

Δεν είναι τόσο περίπλοκο στην πραγματικότητα, φίλε. Δουλεύοντας με μια μάσκα propper + εξαερισμός και θα είστε μια χαρά. :)
 

InLikeFlynn

Don't buy from me
Resident
Joined
May 27, 2023
Messages
46
Reaction score
27
Points
18
Μόλις έκανα την πρώτη μου σύνθεση χρησιμοποιώντας αυτή τη μέθοδο με απόδοση 45% σε 5g P2NP.

αυτή ήταν η απόλυτη πρώτη μου φορά, οπότε είμαι σίγουρος ότι έκανα κάποια λάθη στην πορεία, αλλά ήθελα απλώς κάποια εμπειρία. Τελικά πέρασα πολύ καλά. Βρήκα εντελώς το νέο μου χόμπι εδώ. Ανυπομονώ να ξεκινήσω μερικά ακόμα πειράματα και να βελτιώσω τις τεχνικές μου.

πολλή αγάπη σε αυτούς που διαχειρίζονται αυτόν τον ιστότοπο, δεν θα ήμουν σε θέση να το κάνω αυτό χωρίς τα οπτικά βοηθήματα, βοήθησαν να καλύψω ένα μεγάλο κενό στις γνώσεις μου απλά παρακολουθώντας τα βίντεο. ✌🏻
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
φοβερό!

Συγγνώμη που συνεχίζω γι' αυτό, αλλά τι κάνατε για το φιλτράρισμα του αέρα σας για να αντιμετωπίσετε το αέριο υδρογόνο;
 

InLikeFlynn

Don't buy from me
Resident
Joined
May 27, 2023
Messages
46
Reaction score
27
Points
18
Είχα τη δική μου εγκατάσταση ακριβώς δίπλα στο άνοιγμα μιας πόρτας προς τα έξω και έναν μεγαλύτερο ανεμιστήρα κουτιού που τραβούσε τον αέρα από τον χώρο εργασίας μου έξω από την πόρτα.

Πιθανώς δεν ήταν ο πιο αποτελεσματικός ή αεροστεγής τρόπος (όπως ένας απορροφητήρας), αλλά είδα τους ατμούς από τον συμπυκνωτή μου να αναρροφώνται μέσω του ανεμιστήρα μου και να καταλήγουν στον εξωτερικό αέρα. Για μικρότερα πειράματα, φαίνεται να είναι όμως αποτελεσματικό.
Μια άλλη ιδέα που είχα πριν από αυτό ήταν να βάλω κάποιο είδος προσαρμογέα σωλήνα στην κορυφή του συμπυκνωτή παλινδρόμησης μου και να συνδέσω έναν σωλήνα εξαερισμού προς τα έξω με αυτόν τον τρόπο.

Θα κατασκευάσω έναν απορροφητήρα τους επόμενους μήνες, καθώς θα ήθελα να έχω μια πιο σωστή εγκατάσταση και θα συνιστούσα απλώς να κατασκευάσω και έναν τέτοιο, αν είστε καθόλου παρανοϊκοί σχετικά με αυτό.
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
ναι θα χρησιμοποιούσα ένα σωλήνα που θα οδηγούσε από τη φιάλη μου προς το εξωτερικό ενός παραθύρου με έναν ανεμιστήρα να φυσάει πίσω του.

Τι είδους κινητήρα χρησιμοποιεί ο ανεμιστήρας σας;

για αρχή θα κάνω μια σύνθεση χρησιμοποιώντας 10g p2np. πόσο αέριο hdydrogen εκτιμάτε ότι παράγεται με μια σύνθεση αυτού του μεγέθους;
 
Top