Σύνθεση P2P από γλυκιδικούς αιθέρες BMK

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Χρησιμοποιείτε H3PO4 cons ή αραιωμένο διάλυμα; Σας ευχαριστούμε για τα σχόλιά σας.
 

microsharp

Don't buy from me
Member
Joined
May 10, 2023
Messages
5
Reaction score
0
Points
1
Ίδια ερώτηση, χρησιμοποίησα h3po4, 98% con, και παίρνω το p2p, αλλά αφού κάψω το p2p, άφησε λευκή σκόνη. αλλά όπως ξέρω, το p2p, αν καεί, δεν αφήνει τίποτα
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Συγγνώμη, τι κάψατε; Για ποιο λόγο;
 

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
320
Solutions
1
Reaction score
153
Points
43
Η πρώτη προσπάθεια στον φούρνο μικροκυμάτων μου έδωσε χαμηλή απόδοση όπως αναφέρθηκε. Δοκίμασα μια 2η προσπάθεια.

40g 5449-12-7 και 40ml φωσφορικού οξέος τοποθετήθηκαν σε ένα φλασκί erlenmeyer των 250ml και αφέθηκαν να αντιδράσουν υπό ανάδευση. Αφού σταμάτησε η παραγωγή CO2 η φιάλη τοποθετήθηκε στη συνέχεια σε φούρνο μικροκυμάτων 800W στη χαμηλότερη ρύθμιση για 1 λεπτό, αφαιρέθηκε και αναδεύτηκε. Αφού καταστάλαξε, επέστρεψε στον φούρνο μικροκυμάτων για άλλο ένα λεπτό, αναδεύτηκε και επέστρεψε ξανά για τελευταία 2 λεπτά. Απολύτως κανένας διαχωρισμός αυτή τη φορά και το RM απέκτησε μια ελαφριά σαρκώδη απόχρωση. Ωστόσο, μυρίζει έντονα P2P.

View attachment 3uofqpMhAN.jpg

Πάω να ρίξω λίγη άλμη...
 
View previous replies…

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Δοκιμάσατε να βγάλετε την κετόνη από τη φιάλη με νερό στον ατμό;
 
View previous replies…

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
μπορεί να υπάρχει μείγμα κετόνης και γλυκιδικού οξέος, απαιτείται καθαρισμός.
 

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
320
Solutions
1
Reaction score
153
Points
43
Είπα ψέματα ότι δεν έκανα basify αυτή τη φορά. Μικροκυμάτων σε χαμηλή θερμοκρασία για 1:30 λεπτά σε διαστήματα 10 δευτερολέπτων ψύξη και έντονο ανακάτεμα ενδιάμεσα. Αποτέλεσμα: Τίποτα. Το πήρα από τον φούρνο μικροκυμάτων και τώρα κάθεται σε θερμοκοιτίδα στους 80C ελαφρώς "αναρροφώντας" (υπάρχει ένα μικρό γυάλινο χωνί με την τρύπα παραγεμισμένη που κάθισε πάνω στη φιάλη) έχει περάσει περίπου μια ώρα και τώρα έχει μετατραπεί σε σπέρμα με πολλές μικροσκοπικές μικροσκοπικές φυσαλίδες σε όλη την έκταση. Συνεχίζει να πηγαίνει και θα το αφήσω μέχρι να υπάρξει κάποια αλλαγή.
 

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
320
Solutions
1
Reaction score
153
Points
43
Η απόδοση εξακολουθεί να μην είναι εξαιρετική, αλλά τουλάχιστον φαίνεται αξιοπρεπής:
AfAW9bJlV7
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Εάν η φωτογραφία δείχνει ένα μείγμα γλυκιδικού και φωσφορικού οξέος, τότε η αντίδρασή σας δεν είναι γνωστό πότε θα περάσει, έχετε διαχωρισμό των στρωμάτων και η υδρόλυση θα διαρκέσει για πάντα χωρίς ανάδευση. Χρειαζόμαστε ένα ομοιογενές μείγμα, τότε η υδρόλυση θα πάει καλά
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
94
Points
28
Με βάση τα αποτελέσματά μου με καθαριστικό αποχέτευσης θειικού οξέος (αντί για φωσφορικό οξύ που δεν είχα εκείνη την εποχή), αυτό είναι που πήρα στη φιάλη υποδοχής μετά την απόσταξη με ατμό. Σκέφτηκα ότι αυτό μπορεί να είναι μόνο P2P+νερό, με το P2P να διαχωρίζεται ως ξεχωριστό στρώμα στο απόσταγμα.
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
αλλά ποια είναι η απόδοση;
 

Lordoftheshard 2

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 29, 2023
Messages
78
Reaction score
42
Points
18
Όταν λέτε για την απόσταξη με ατμό του P2P προσθέτετε αλισίβα σε αυτό ή απλά ατμοποιείτε το P2P χωρίς αλισίβαχρησιμοποιώ εξωτερική απόσταξη με ατμό από μια χύτρα ταχύτητας PTFE σωληνάριο με ένα γυάλινο σωλήνα στο τέλος του σωλήνα PTFE ο γυάλινος σωλήνας περνάει έριξε ένα ελαστικό βύσμα στο πλευρικό λαιμό μέσα στη φιάλη
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
δεν χρησιμοποιείται αλισίβα, ο ίδιος ο ατμός δεσμεύει τέλεια την κετόνη. ένα μεγάλο πλεονέκτημα αν έχετε υπέρθερμο ατμό (θερμοκρασία πάνω από 100 βαθμούς), δεσμεύει καλύτερα την κετόνη (αυξάνεται η διαλυτότητα της κετόνης στον ατμό). Όταν χρησιμοποιείτε σωλήνα ατμού, να έχετε κατά νου ότι ένα μέρος του ατμού ψύχεται
 

Lordoftheshard 2

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 29, 2023
Messages
78
Reaction score
42
Points
18
Δοκίμασα να το ατμοποιήσω απλά απελευθέρωσε κάποια σκόνη που καθόταν πάνω από το P2P οπότε έχυσα από αυτό το ρεύμα και ξεκίνησα πάλι απλά καθαρίζει το P,,2,P σε αυτή τη φιάλη δεν το φυσάει όπως θα έπρεπε να κάνει πήρα λίγο P2,P που ήρθε πάνω αλλά περίμενα πολύ περισσότερα από το να πάω σε DCM να εκχυλίσω όλο το νερό
 
Last edited:

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Αν σας κατάλαβα σωστά, τότε ο ατμός συμπυκνώθηκε στη φιάλη σας με p2p, αλλά μου είναι δύσκολο να καταλάβω τι ακριβώς κάνατε.
 

Lordoftheshard 2

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 29, 2023
Messages
78
Reaction score
42
Points
18
Βάζω το P2P στις φιάλες με στρογγυλό πυθμένα 2,λαιμός ανάκτησης Λύγισμα στο λαιμό που συνδέεται με την πλευρά του συμπυκνωτή λαιμός πώμα από καουτσούκ με μια τρύπα στη μέση γυάλινο σωλήνα igies εκεί μέχρι το μπολ πηγή μου αν ατμού χύτρες πίεσης χρησιμοποιώ το για την απόσταξη μεθαμφεταμίνης με ατμό Fb
Έβαλα το γυάλινο σωλήνα που αντλεί τον ατμό στη φιάλη μέσα στο P2P θα πρέπει πραγματικά να πιέσει ckeab FB και το νερό πάνω από την ανάκτηση κάμψη κάτω από το συμπυκνωτή στη λήψη φιάλη πήρα μόνο ένα μικροσκοπικό αλλά αν το πετρέλαιο έσπρωξε πάνω το υπόλοιπο ήταν νερό. Στο μπολ έχω αυτή την κονιορτοποιημένη ουσία αναμεμειγμένη με νερό και μια εντομοκαφέ σταγόνα στον πάτο επίσης το ω αν P2 po nwaa 2,5 έχω κάνει 20 πλύσεις με δωροδοκία Navi θα 25% να προσπαθήσω να αυξήσω το ω σε 7= το ω δεν έχει μετακινηθεί. Μπορεί J να χρησιμοποιήσει το ph 2,5 p2p για να κάνει meth με btc σύνθεση μεσαίας κλίμακας methylaminre και βοροϋδρίτη νατρίου
Επίσης όταν κάνεις υδρόλυσηαν bmk σε P2P με φωσφορικό οξύ .είναι αδύνατο να θερμανθεί σε 130celcuis χωρίς να καεί το προϊόν Έχω μια φιάλη 10litreround bottom με 600mm Liebig condenser και όταν πας για 130η πίεση ατμού είναι ακριβώς στο πάρα πολύ αν ο συμπυκνωτής 110us μισό δρόμο που επαναρροήσα 6hours
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Δεν κατάλαβα τίποτα, ή ο μεταφραστής μου δεν δουλεύει καλά, ή δεν γράφετε καθαρά. Εκτός από το γεγονός ότι φτιάχνετε ατμό ξεχωριστά, αν και μπορείτε να φτιάξετε ατμό απευθείας στη φιάλη αντίδρασης. 130 βαθμούς για ποιο λόγο προσπαθείς να πάρεις; Στους 110 βαθμούς, η αντίδραση είναι εξαιρετική.
 

Lordoftheshard 2

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 29, 2023
Messages
78
Reaction score
42
Points
18
Έτσι λέτε ότι προσθέτετε νερό στο μείγμα αντίδρασης και το αποστάζετε πάνω από είμαι stead της χρήσης χρησιμοποιώντας μια εξωτερική πηγή όπως U έχουν χρησιμοποιήσει πόσο νερό do.yku προσθέσετε fir 1kg
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
12 ml νερού ανά 1 ml κετόνης, αυτό είναι με περιθώριο. μην τεμπελιάζετε, το έχω γράψει πολλές φορές στο φόρουμ.
 

Ortist

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 29, 2023
Messages
89
Solutions
1
Reaction score
54
Points
18
Το πιο συγκεχυμένο νήμα που έχω διαβάσει ποτέ. Για να συνοψίσω λοιπόν: Είναι καλύτερα να χρησιμοποιείτε μεγάλη περίσσεια φωσφορικού οξέος και να θερμαίνετε στους 110 C για να αποφύγετε την ατελή αντίδραση. Η ισχυρή ανάδευση είναι απαραίτητη. Πρέπει να προσθέσουμε λίγη αλκοόλη στο RM για να αποτρέψουμε το σχηματισμό 2 φάσεων;
 

cartelloszetas

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 23, 2023
Messages
33
Reaction score
28
Points
8
Πολύ πιο εύκολα μπορεί να γίνει p2p μορφή MEK
 

Ortist

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 29, 2023
Messages
89
Solutions
1
Reaction score
54
Points
18
Το έκανα πριν μέσω της οδού του υπερβορικού οξέος.
τα yelds ωστόσο είναι χαμηλά, η επεξεργασία είναι βρώμικη, απαιτεί γεννήτρια αερίων.
η αντίδραση bayer-villager τείνει να ξεφεύγει σε μεγάλα φορτία και απαιτεί έλεγχο της θερμοκρασίας (πολύ κρύο= στερεοποιείται, πολύ ζεστό = υπεροξείς αναθυμιάσεις παντού και βρασμός).
Απλά ήθελα να δοκιμάσω κάτι νέο και το γλυκιδικό άλας φαίνεται εύκολο στην παρασκευή του.


ΥΓ: Η διαδρομή MEK μπορεί να γίνει χωρίς γεννήτρια αερίων χρησιμοποιώντας iPrOH ή άλλο κατάλληλο διαλύτη με την απαιτούμενη ποσότητα HCL διαλυμένη σε αυτόν. Έτσι μπορείτε να μετρήσετε την ακριβή ποσότητα HCL που απαιτείται χωρίς να ζυγίζετε κάθε φορά τη φιάλη αντίδρασης.
 

cartelloszetas

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 23, 2023
Messages
33
Reaction score
28
Points
8
Φυσικά αδερφέ αν δεν είσαι χημικός δεν μπορείς να το κάνεις.
 

Lordoftheshard 2

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 29, 2023
Messages
78
Reaction score
42
Points
18
Απλά ακολουθήστε τη διαδρομή bmk και φωσφορικού οξέος reflux @110c foours στη συνέχεια αφήστε την αντίδραση να κρυώσει διαχωρίστε τα στρώματα και απόσταξη με ατμό το p2p καθαρίζει το p2p σε ωραίο κίτρινο χρώμα στη συνέχεια χρησιμοποιήστε σε όποια αντίδραση επιλέξετε
 
Top