Σύνθεση P2P από γλυκιδικούς αιθέρες BMK

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Χρησιμοποιείτε H3PO4 cons ή αραιωμένο διάλυμα; Σας ευχαριστούμε για τα σχόλιά σας.
 

microsharp

Don't buy from me
Member
Joined
May 10, 2023
Messages
5
Reaction score
0
Points
1
Ίδια ερώτηση, χρησιμοποίησα h3po4, 98% con, και παίρνω το p2p, αλλά αφού κάψω το p2p, άφησε λευκή σκόνη. αλλά όπως ξέρω, το p2p, αν καεί, δεν αφήνει τίποτα
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Συγγνώμη, τι κάψατε; Για ποιο λόγο;
 

BamBam

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 10, 2023
Messages
15
Reaction score
2
Points
3
Πήρα σκόνη BMK αλλά δεν είμαι σίγουρος αν είναι αλάτι νατρίου, πώς να καταλάβω τη διαφορά μεταξύ του καθενός;
 

Ortist

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 29, 2023
Messages
89
Solutions
1
Reaction score
54
Points
18
το αλάτι είναι υδατοδιαλυτό. το οξύ και το γλυκιδικό δεν είναι. το αλάτι έχει αρκετά υψηλό σημείο τήξης, το οξύ και τα γλυκιδικά είναι κάτω από 100 βαθμούς
 

orgasmatron

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 2, 2022
Messages
25
Reaction score
14
Points
3
wow Έψαχνα ακριβώς αυτές τις πληροφορίες. Έχω γλυκιδικό οξύ που δεν είναι υδατοδιαλυτό, πώς το μετατρέπω στο άλας νατρίου; γιατί έτσι όπως είναι δεν μπορώ να βάλω μπροστά τις περιγραφόμενες διαδικασίες.
Επίσης, ποιοι είναι οι αριθμοί CAS του γλυκιδικού οξέος και του γλυκιδικού οξέος "άλας νατρίου" ( Είναι αυτός ο σωστός ορισμός;)
Μου είπαν ότι έχω 5449 αλλά σίγουρα δεν είναι υδατοδιαλυτό και αυτό είναι μάλλον το αδιέξοδο στο οποίο βρίσκομαι

Σας ευχαριστώ για τις πληροφορίες.
 

Ortist

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 29, 2023
Messages
89
Solutions
1
Reaction score
54
Points
18
αν η σκόνη σας δεν είναι υδατοδιαλυτή τότε έχετε είτε οξύ είτε εστέρα. Και τα δύο μπορούν να μετατραπούν στο άλας με επεξεργασία με NaOH ακριβώς όπως περιγράφεται στο πρώτο μήνυμα αυτού του θέματος. Βήμα 1.
 

BamBam

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 10, 2023
Messages
15
Reaction score
2
Points
3
Στην υγειά μας, φίλε
 

Xiao hua

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 19, 2023
Messages
30
Reaction score
8
Points
8
Κάποιος μπορεί να μου εξηγήσει. Σε αυτό το βίντεο χρησιμοποιείται τι. Γλυκιδικός αιθέρας BMK ή γλυκιδικός μεθυλεστέρας BMK ή γλυκιδικός αιθυλεστέρας BMK ή γλυκιδικό οξύ BMK.
 

BamBam

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 10, 2023
Messages
15
Reaction score
2
Points
3
Συγγνώμη που έχω άλλη μια χαζή ερώτηση!
Όταν παραλείψετε το βήμα 1 και ξεκινήσετε στην όξινη υδρόλυση αιτία έχουν το άλας νατρίου,
Ξεκινάω προσθέτοντας το Bmk και στη συνέχεια ξεκινάω με μικρές δόσεις οξέος 200ml;
Απλά δεν είμαι σίγουρος αν πρέπει να διαλύσω το αλάτι σε νερό πριν ξεκινήσω με το οξύ ή το οξύ κατευθείαν στο αλάτι;
 

BamBam

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 10, 2023
Messages
15
Reaction score
2
Points
3
Είμαι έτοιμος να ξεκινήσω την πρώτη προσπάθεια, οπότε οποιεσδήποτε άλλες συμβουλές ή κόλπα που πρέπει να γνωρίζω είμαι όλος αυτιά.
 

BamBam

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 10, 2023
Messages
15
Reaction score
2
Points
3
Στα αντιδραστήρια είναι 80ml hcl αλλά στο βήμα 2 είναι 200ml hcl;
 

Ortist

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 29, 2023
Messages
89
Solutions
1
Reaction score
54
Points
18
Δεν έχω ιδέα πώς οι τύποι σε αυτό το βίντεο πήραν το yeld που πήραν. Τα πειράματά μου με HCl ήταν χαμηλής yelding. Χρειάζεστε θερμοκρασία επαναρροής, τεράστια περίσσεια ενός οξέος (1:3 κατά βάρος) , καλή ανάδευση και μεγάλο χρόνο αντίδρασης.

Μερικοί άνθρωποι λένε ότι έχουν επιτυχία με το HCl. Εγώ είχα επιτυχία μόνο με φωσφορικό οξύ.
 

BamBam

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 10, 2023
Messages
15
Reaction score
2
Points
3
Ναι, πήρα όλα τα Fuk από την πρώτη προσπάθεια, θα προσπαθήσω ξανά με το φωσφορικό οξύ.
 

blackburn

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 18, 2022
Messages
103
Reaction score
48
Points
28
5449

1kg 5449
1,2 φώσφορος 85%
0,5 Walter

Βράζουμε Walter, ad 5449 στη συνέχεια οξύ, παλινδρόμηση 3-4h , διαχωρίστε ...
 

want2cook

Don't buy from me
Member
Language
🇺🇸
Joined
May 9, 2022
Messages
10
Reaction score
0
Points
3
Μπορεί κάποιος να μου πει την απόδοση του γλυκιδικού BMK σε P2P; Πόσο P2P μπορούμε να πάρουμε με αυτό το σεμινάριο;
 

Win Win

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 10, 2023
Messages
100
Reaction score
4
Points
18
Γεια σας κύριε. Έχω να σας κάνω μερικές ερωτήσεις.
Είναι πρέπει bmk στροφή σε p2p πρώτα. Μετά η p2p να μετατραπεί σε αμφεταμίνη. Το τελευταίο είναι η αμφεταμίνη να μετατραπεί σε μεθαμφεταμίνη;
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Μπορείτε να μετατρέψετε το P2P σας απευθείας σε μεθαμφεταμίνη. Εξαρτάται από τη διαθεσιμότητα των αντιδραστηρίων σας.
 

Win Win

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 10, 2023
Messages
100
Reaction score
4
Points
18
Σας ευχαριστώ κύριε
 

jessejames122669

See my products
Seller
Joined
Aug 14, 2023
Messages
48
Solutions
1
Reaction score
40
Points
18
Deals
3
Μπερδεύτηκα με το κομμάτι του σουλφονικού οξέος. Καταλαβαίνω ότι χρησιμοποιούσε φωσφορικό οξύ.
Τώρα έχω σουλφονικό οξύ. Όχι φωσφορικό. Μπορεί να χρησιμοποιηθεί το σουλφονικό;
Το δοκίμασε κανείς; Αποτελέσματα;
 

Jesse_Pinkman_

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 23, 2022
Messages
158
Reaction score
71
Points
28
Και τα 3 οξέα (hci/phos/sulf) λειτουργούν, αλλά φαίνεται να υπάρχουν διαφορετικά αποτελέσματα στην απόδοση και διαφορετικές εμπειρίες. Το καθένα έχει τη δική του θερμοκρασία και το δικό του χρόνο για τη μετατροπή και ίσως χρειάζεται prufication.
 
Top