Σύνθεση P2P από γλυκιδικούς αιθέρες BMK

Saul

Don't buy from me
Resident
Joined
May 1, 2022
Messages
325
Reaction score
133
Points
43
αυτή είναι η προετοιμασία της P2P φαινυλακετόνης CAS 103-79-7 που έκανε χρήση του γλυκιδικού οξέος BMK ( άλας νατρίου ) CAS 5449-12-7 με κύριο συστατικό σουλφονικό οξύ η ισχύς είναι 75% CAS 7664-38-2
-------------------------------------------------- ------------------------------
Θα παρασκευάσουμε 1 kg BMK
Παίρνουμε μια φιάλη 5 λίτρων με διπλό λαιμό.
προσθέτουμε 500ml βραστό νερό . αρχίζουμε με το μίξερ.
τώρα προσθέστε σιγά σιγά 1kg αλάτι BMK. στη συνέχεια προσθέστε 1 λίτρο σουλφονικού οξέος. τώρα συνδέστε την παλινδρόμηση και θερμάνετε το περιεχόμενο της φιάλης στη μέγιστη θερμοκρασία. συν μείον 130°c. χρησιμοποιήστε ένα ισχυρό μίξερ
Αφήστε το να βράσει σε παλινδρόμηση για 4 ώρες.
πάρτε το ανώτερο στρώμα και ρίξτε το σε ένα κύπελλο μέτρησης.
αφήστε το κάτω στρώμα να κρυώσει και φυλάξτε το για την επόμενη φορά. ( δεν έχουμε χημικά απόβλητα για αυτή τη μέθοδο παρασκευής )

τώρα βράστε 1 λίτρο νερό και προσθέστε το στο κύπελλο μέτρησης. χρησιμοποιήστε ένα μίξερ χειρός για να τα ανακατέψετε όλα.
Αφού ανακατέψετε για λίγα λεπτά, αφήστε το κύπελλο μέτρησης να κρυώσει σε θερμοκρασία δωματίου.
αφαιρέστε το ανώτερο λευκό στρώμα (αυτό είναι νερό και απόβλητα που δεν χρειαζόμαστε)
το κάτω στρώμα είναι καθαρισμένο P2P και έτοιμο προς χρήση.

ps: σε αυτή την προετοιμασία δεν χρειάζεται να ανησυχούμε για το νερό που παραμένει στο P2P μας, επειδή το νερό ζυγίζει λιγότερο από το P2P

ps2: αν διατηρήσετε αυτές τις αναλογίες, το P2P θα έχει τιμή ph 4 .
αν χρησιμοποιήσετε περισσότερο σουλφονικό οξύ η τιμή του ph θα πέσει στο 1. Επομένως δεν είναι απαραίτητο να χρησιμοποιήσετε πολύ σουλφονικό οξύ.
 
Last edited by a moderator:
View previous replies…

edy's

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 1, 2023
Messages
63
Reaction score
45
Points
18
Το καταλάβατε λοιπόν τώρα; Nice
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Γιατί μιλάτε για σουλφονικό οξύ όταν το CAS είναι φωσφορικό οξύ; Είναι διαφορετικά προϊόντα.
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
94
Points
28
Ήμουν έτοιμος να κάνω την ίδια ερώτηση. TOR χρησιμοποιείτε σουλφονικό ή φωσφονικό (H3PO3) οξύ;
 

Costa

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 10, 2022
Messages
14
Reaction score
9
Points
3
Γεια σας, όπως είπα, επανέλαβα τη διαδικασία ακολουθώντας βήμα προς βήμα τις οδηγίες του εγγράφου (και τα σχόλιά σας). Πήρα ακριβώς το ίδιο προϊόν σε αυτό το βήμα:
XOHPT8scrS
Πήρα το ελαιώδες στρώμα (το ανώτερο στρώμα, το οποίο έχει P2P) και μόλις κρυώσει μετά από 10 λεπτά έχει αυτή την όψη:
O7tLKrsQyx
.

Στη συνέχεια πρόσθεσα DCM πάνω από το άλλο στρώμα (το "νερό") προκειμένου να κάνω την πρώτη εκχύλιση, ωστόσο, αυτή ήταν η όψη του μίγματος:
PV5lgJKtyq
JUW4gEy0SF
PeB5U3yRDa
όπως μπορείτε να δείτε, υπήρχε κάποιο είδος λευκού ιζήματος στον πυθμένα, δεν υπήρχαν δύο στρώματα, μόνο τα λευκά στερεά και τα υπόλοιπα.
Τι έκανα λάθος; Το έγγραφο δεν είναι πολύ σαφές...
Πολλές ευχαριστίες εκ των προτέρων και συγγνώμη για τις πολλές ερωτήσεις, αλλά αυτή η διαδικασία είναι ένας πονοκέφαλος...
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,735
Points
113
Deals
1
Είναι αρκετά περίεργο. Ελέγξτε το cas 5449-12-7 mp. Επίσης, μπορείτε να πάρετε το στερεό πορτοκαλί "p2p oil" από το ποτήρι ζέσεως (πάρτε μερικά γραμμάρια) και να το διαλύσετε σε νερό σε θερμοκρασία δωματίου ή με ελαφρά θέρμανση (περίπου 30 βαθμούς C). Νομίζω ότι αυτό το στερεό είναι υδατοδιαλυτό άλας. Εάν θα έχετε ένα ελαιώδες στρώμα στην κορυφή, έχω δίκιο.
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
@Costa
Τι οξύ χρησιμοποιήσατε;
Ίσως αν είναι θειικό υδρογονανθρακικό νάτριο, δεν ξέρω πόσο εύκολα αντιδρά το οξύ με το dcm για να σχηματίσει αυτό, αλλά είναι μια ιδέα μου
 

Saul

Don't buy from me
Resident
Joined
May 1, 2022
Messages
325
Reaction score
133
Points
43
@Costa
Έκανες πολύ λάθος φίλε μου.
Χρησιμοποιείς μια φιάλη με μονό λαιμό . δεν πρόκειται να δουλέψει !
Χρειάζεσαι έναν ισχυρό εναέριο αναμικτήρα ( ένας λαιμός )
Χρειάζεσαι παλινδρόμηση ( ένας λαιμός )
Πρέπει να ελέγχεις τη θερμοκρασία ( ένας λαιμός )
Μπορείς να το διορθώσεις με αυτό.
http://bbzzzsvqcrqtki6umym6itiixfhni37ybtt7mkbjyxn2pgllzxf2qgyd.onion/attachments/w718mivfez-jpg.9471/?hash=be1d7fb1cfef713907490cf27be3e967
 

Attachments

  • W718MivFEZ.jpg
    W718MivFEZ.jpg
    50.7 KB · Views: 222

Benz88

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Apr 4, 2022
Messages
15
Reaction score
5
Points
3
θα πήγαινε και ένας κανονικός μαγνητικός αναδευτήρας με λειτουργία θερμότητας ? Αντί για αναδευτήρα πάνω από το κεφάλι
 

Saul

Don't buy from me
Resident
Joined
May 1, 2022
Messages
325
Reaction score
133
Points
43
@Costa

1kg Bmk Salt = 700ml P2P

Δεν χρειάζεστε DCM
Δεν χρειάζεστε απόσταξη με ατμό
Χρειάζεστε H2o για τον καθαρισμό και κάποιο χρόνο ( 24h ) για τον διαχωρισμό του τελικού προϊόντος p2p
 

Heisenblack

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 2, 2023
Messages
21
Reaction score
13
Points
3
Θα πρέπει να είναι καθαρό αποσταγμένο νερό ή διάλυμα άλμης;
 

Saul

Don't buy from me
Resident
Joined
May 1, 2022
Messages
325
Reaction score
133
Points
43
@Benz88

NO
χρειάζεστε πραγματικά ένα ισχυρό μίξερ έτσι ώστε να είναι τρόμος στη φιάλη.
το κανονικό χρώμα είναι σκούρο πράσινο όχι λευκό όταν αναμειγνύεται 4 ώρες

Το μαγνητικό είναι καλό μόνο για πολύ μικρό μέγεθος
 

Botsauto-Dutchland

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 11, 2022
Messages
86
Reaction score
42
Points
18
top layer dark green ? oke i did not had any terror in the flask it was outside the flask but what contruction used for top stirring or bought one ?
 

Botsauto-Dutchland

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 11, 2022
Messages
86
Reaction score
42
Points
18
oke i διέταξε cas 5449-12-7
Φιάλη 3L 600gr δεν είμαι σίγουρος ότι θα έπρεπε να είναι ένα κιλό, 400gr έμειναν
Η κατάσταση δεν είναι τέλεια! Καθόλου!
τα ετοίμασα όλα σε ένα αυτοκίνητο 600gr στη φιάλη. μη ρωτάτε πόσο καιρό χρειάστηκε.
μετά προστέθηκαν 350 ml βραστό νερό και άρχισε η θέρμανση, έπεσαν 800ml φωσφορικό οξύ σε λίγες μερίδες και έβαλα τη φλόγα για 4 ώρες.
ανακάτευα με ειδικά φτιαγμένο μαγνητικό αναδευτήρα μέχρι που ένας χτύπησε το κεφάλι μου τον έβαλα πάλι με ταινία πέθαναν 3 ώρες αργότερα. μετά έβαλα έναν τεράστιο μαγνήτη 1kg powermeter πάνω του και ανακάτευα αργά/ανακινούσα την τελευταία ώρα.

είπα στον ιδιοκτήτη του σπιτιού του ανθρώπου ότι η μυρωδιά θα πρέπει να είναι προσιτή.
Δεν ήταν εγώ φυσαλίδα αληθινό ένα βασικό παγωμένο διάλυμα, είχε μια διαρροή στο προσαρμοσμένο προσαρμογέα κώνου ball joint. (έτσι beunhaze sjit) Taped με ακραία επισκευή ταινία σιλικόνης, αλλά ακόμα μυρίζουν πολλά που επηρέασε τις σκέψεις μου.
έτσι μετά από 4 ώρες δεν πήρε πάνω από 125-130C σταμάτησα είχα ένα βαθύ μωβ ανώτερο στρώμα ένα λευκό boddem στρώμα που θα μπορούσατε να δείτε αλήθεια.
Καθάρισα και χώρισα το ανώτερο στρώμα που δεν έπρεπε να είχα κάνει σε αυτή τη θερμοκρασία η μυρωδιά ήταν μια έκρηξη απάν. το αυτοκίνητό μου τρέχει από τη μυρωδιά
ούτως ή άλλως μια μέρα μετά στο δάσος ένα stainles steel bottel 2 φλόγες 1 κάτω από ένα πλευρικά ατμός διαφεύγει ένα το τέλος της γρήγορης εγκατάστασης μου στο snow....

Έφυγα με κάποιο ακόμα λευκό διάλυμα με ένα λευκό λάδι που κολυμπούσε στον πυθμένα. Έκανα επίσης τη μισή ποσότητα εκχύλιση με αιθέρα αλλά αυτό κατέληξε η φωτιά που έκανα λόγω της λογικής μου που cameback με τον καθαρό αέρα που αναπνέω wtf are i am doing ????
τα πόδια μου που πονούσαν τόσο πολύ που χρειαζόμουν το φλογοβόλο για τα πόδια μου οπότε τα παράτησα!
Θα το κάνω κάποια μέρα σε ένα μέρος που θα είναι ασφαλές, ποτέ στο σπίτι μου που ακόμα δεν μπορώ να μπω. και συμβουλεύω να χρησιμοποιήσω μάσκα με αυτό το cas ένιωθα σαν να μου έλειπαν τα μισά μου εγκεφαλικά κύτταρα.
έτσι δεν είναι και τόσο χρήσιμες πληροφορίες αλλά υποθέτω ότι αν προσθέσετε το νερό μετά το οξύ (ή όχι το φωσφορικό οξύ 75) μπορείτε να φτάσετε σε υψηλότερες θερμοκρασίες ή να το ζεστάνετε περισσότερο. (ps πρόσθεσα Naoh πριν κάνω απόσταξη με ατμό) και η επόμενη προσπάθεια μου με αυτά τα 400gr θα είναι με θειικό οξύ και φωσφορικό οξύ.

και κάποιος που ενδιαφέρεται για το δύσοσμο γάλα μετά τον ατμό το δίνω δωρεάν (χωρίς αποστολή) αλλά δεν νομίζω ότι αξίζει τον κόπο.
 

Saul

Don't buy from me
Resident
Joined
May 1, 2022
Messages
325
Reaction score
133
Points
43
@Botsauto-Dutchland

όχι το κάτω στρώμα είναι πράσινο και το πάνω στρώμα είναι κίτρινο
και μετά τον καθαρισμό του πάνω στρώματος με H2o έχετε ένα λευκό και ένα κίτρινο στρώμα
μετά από 24 ώρες το κίτρινο στρώμα είναι το p2p σας
 

Saul

Don't buy from me
Resident
Joined
May 1, 2022
Messages
325
Reaction score
133
Points
43
@btcboss2022

T0R Γιατί μιλάτε για σουλφονικό οξύ όταν το CAS είναι φωσφορικό οξύ; Είναι διαφορετικά προϊόντα.

Εντάξει το λάθος μου συγγνώμη δεν είναι δυνατή η κανονική επανάληψη ή επεξεργασία

Το φωσφορικό οξύ λειτουργεί καλύτερα με το άλας bmk . πολύ καλές αποδόσεις.
 

Smahk

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 8, 2022
Messages
15
Reaction score
0
Points
1
Έχω επίσης το ίδιο πρόβλημα με τον @Costa. Η πρώτη παρτίδα που έφτιαξα βγήκε μια χαρά.
2η παρτίδα που έγινε με μεγαλύτερη ποσότητα ίδια αναλογία ,ακολουθώντας τις ίδιες οδηγίες, επίσης σβώλο ίζημα μετά την ψύξη μετά τους 30 βαθμούς. Ξέρει κανείς γιατί; Ευχαριστώ
 

Attachments

  • 3PSTmBuzWJ.jpeg
    3PSTmBuzWJ.jpeg
    5 MB · Views: 188
  • zxPih7v1B6.jpeg
    zxPih7v1B6.jpeg
    4.5 MB · Views: 190

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,735
Points
113
Deals
1
Γεια σας, έγραψα τη λύση μου στον @Costa, αλλά δεν απάντησε για το αποτέλεσμά του. Μπορείτε να δοκιμάσετε τη θεωρία μου και να απαντήσετε εδώ.
 
View previous replies…

Smahk

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 8, 2022
Messages
15
Reaction score
0
Points
1
Ευχαριστώ @G.Patton Θα το δοκιμάσω αυτό. Και αν αποδειχθεί ότι πρόκειται για υδατοδιαλυτό άλας. Πώς να προχωρήσουμε;
Και μια άλλη ερώτηση. Στη συνέχεια, εκχύλιση του στρώματος νερού με DCM, κρατάω το πάνω ή το κάτω μέρος; Ευχαριστώ!
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,735
Points
113
Deals
1
Απλώς πλύνετε το στερεό σας με απεσταγμένο νερό για να διαλύσετε τα άλατα. Χρειάζεστε στρώμα DCM, κάτω. Το DCM έχει πυκνότητα 1,33 g/ml, το νερό έχει πυκνότητα 1,0 g/ml.
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Έκανα εκχύλιση με διαλύτη ενώ ήταν ακόμα ζεστό και είχα καλή απόδοση και όχι στερεά. υποθέτω ότι πρέπει να διαχωρίσετε αμέσως αφού έχει κρυώσει λίγο από τη θερμότητα
 

Smahk

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 8, 2022
Messages
15
Reaction score
0
Points
1
Μετά την προσθήκη DCM "φαίνεται" ότι το DCM βρίσκεται στην κορυφή με λίγο λάδι. Το οποίο με κάνει να σκέφτομαι δύο φορές ότι ίσως έκανα κάτι λάθος. Επειδή το χρώμα του κάτω στρώματος μοιάζει με το αρχικό υδατοχρώμα.
 

edy's

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 1, 2023
Messages
63
Reaction score
45
Points
18
Okee.u είσαι ο πρώτος που ξύπνησε😁👍
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Το Dcm θα βυθιστεί, απλώς εξάγετε τη μη υδατική φάση όπου κι αν βρίσκεται, δεν είναι δύσκολο να το καταλάβετε
@Smahk
 
Top