PMK Oil Synthesys από PMK (CAS 28578-16-7 μορφή κεριού) μεγάλης κλίμακας

Selassi

Don't buy from me
Resident
Joined
May 10, 2022
Messages
102
Reaction score
53
Points
28
1kg P
1kg νερό
150gr NaOH

Ανακατεύουμε και λιώνουμε στους 85/90 για 1 ώρα

450gr Phos και πάλι 1,5hr στους 85/90

Μετά θα πρέπει να γίνει άμεσος διαχωρισμός από τα στρώματα
 

Katty Korner

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 17, 2022
Messages
75
Reaction score
10
Points
8
Αυτό φαίνεται πολύ πιο πυκνό από την αρχική θέση. 1 κιλό γλυκιδικό pmk, 1 κιλό νερό (που iirc είναι ένα λίτρο) και 150 γραμμάρια naoh φαίνεται πολύ πιο πυκνό από άλλες θέσεις.

Θα ήταν πολύ καλύτερο αν ήταν τόσο πυκνό, αντί να απαιτούνται γαλόνια για μερικά κιλά.

Θέλει κανείς να πει αν μπορεί να γίνει με αυτή την πυκνότητα, ή τη συγκέντρωση των αντιδραστηρίων;
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Γεια σας,

Εδώ είναι το τελευταίο μου επίτευγμα να το κάνω να κρυσταλλωθεί φυσικά στη μοριακή μορφή του ίδιου του κρυστάλλου. Πιο καθαρό αδύνατο!!! ;-)
Φαίνεται χειροποίητο, αλλά πιστέψτε με είναι φυσικά σχηματίζονται!
 

Attachments

  • wldNCAsF4M.jpg
    wldNCAsF4M.jpg
    139.6 KB · Views: 444
  • CKiR7j9A6g.jpg
    CKiR7j9A6g.jpg
    109.1 KB · Views: 403
  • 1X8JdEuVg6.jpg
    1X8JdEuVg6.jpg
    106.6 KB · Views: 418
  • t4kfM3X6Ks.jpg
    t4kfM3X6Ks.jpg
    120.5 KB · Views: 408

Tweaker

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
32
Reaction score
7
Points
8
Πολύ καλή δουλειά. Ποια διαδικασία χρησιμοποιείτε για την απομάκρυνση της ακαθαρσίας που μοιάζει με μαύρη πίσσα; Ακόμη και σε χιονάτους κρυστάλλους εμφανίζεται σε επόμενες ανακρυσταλλώσεις και το τελικό προϊόν γίνεται αρκετά σκούρο.
 
View previous replies…

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Στο στάδιο του οξέος κατά τη διάρκεια της διαδικασίας πλύσης με βάση το οξύ.
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Ναι, ακριβώς το ίδιο.
 

Paranoia

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 18, 2023
Messages
17
Reaction score
23
Points
8
Επόμενο σε λίγες εβδομάδες @btcboss2022 εργαστηριακή δοκιμή δείγματος πάγου https://analisis2.energycontrol.org/ για την καθαρότητα της μεθαμφεταμίνης και το eniantometer R.S.
 

Attachments

  • xm8ECXjrZk.png
    xm8ECXjrZk.png
    27.4 KB · Views: 126

lemon

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 23, 2022
Messages
11
Reaction score
8
Points
3
Προσπαθούσα να το κάνω αυτό για αρκετό καιρό και κατέληξα στο συμπέρασμα ότι πιθανότατα με εξαπάτησαν.
Όταν προσθέτω NaOH όλο το διάλυμα σκουραίνει και μένει έτσι, μετά τη θέρμανση δεν συμβαίνει τίποτα, μόνο μετά την προσθήκη υπερβολικής ποσότητας οξέος τότε επανεμφανίζεται και πάλι το γλυκιδικό. Μετά τη θέρμανση παίρνω σκούρο κόκκινο λάδι το οποίο έγινε γρήγορα στερεό όταν κρύωσε. Ακόμη και όταν θερμαίνω το γλυκιδικό μόνο σε νερό παίρνω το ίδιο σκούρο κόκκινο λάδι.
Έχω ήδη σπαταλήσει 200 γραμμάρια από αυτό και προσπάθησα ακόμη και να το μειώσω και τίποτα...
Δεν ξέρω καν αν αυτό είναι γλυκιδικό PMK ή αν οι Κινέζοι με εξαπάτησαν.
Σχετικά με τη διαλυτότητα: είναι αδιάλυτο στο νερό και πολύ διαλυτό στο IPA.
 

Attachments

  • E8GQvfOUKW.jpg
    E8GQvfOUKW.jpg
    345.8 KB · Views: 200
  • ZwfSOastyv.jpg
    ZwfSOastyv.jpg
    335.5 KB · Views: 206
  • I63de9rOLq.jpg
    I63de9rOLq.jpg
    186.8 KB · Views: 193
  • QujtJakNdY.mp4
    1.5 MB · Views: 0
  • gLd4RjDZ0i.mp4
    3.7 MB · Views: 0
View previous replies…

Loki12

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 18, 2022
Messages
52
Reaction score
25
Points
8
@lemon
Από ποιον το αγοράσατε αυτό; Αν ήταν ένας από τους πωλητές που διαφημίζονται εδώ, θα πρέπει να τους κατονομάσετε, για να ξεκαθαρίσετε την κατάσταση.
1. Ζεστάνατε το μείγμα με NaOH και το επαναφέρατε όπως ζήτησε ο παραπάνω χρήστης; Μπορείς να περιγράψεις περαιτέρω τη μέθοδό σου, βήμα προς βήμα, τι ακριβώς έκανες; (π.χ. Πρόσθεσα 100g Χ σε 50g Υ, επαναρροή στο Χ για Υ χρόνο)

Ίσως δεν υπάρχει τίποτα λάθος, γιατί δημοσιεύετε το γλυκιδικό σε νερό, αυτό είναι ξεκαρδιστικό;?
Πρέπει να μάθουμε αν προχωρήσατε στην αντίδραση, τι υπόβαθρο έχετε; Έχεις ερευνήσει την αντίδραση, ξέρεις τι υποτίθεται ότι πρέπει να συμβεί ακόμη ή τι υποτίθεται ότι πρέπει να μοιάζει;
Η σαπωνοποίηση και τα χημικά κείμενα είχαν συνδεθεί κάπου σε αυτό το νήμα αν δεν κάνω λάθος, παρακαλώ διαβάστε, κατανοήστε την αντίδραση, έχετε μια ιδέα για το τι να περιμένετε, και μετά προχωρήστε σε αυτήν.
Όχι μόνο είναι επικίνδυνη η χημεία, αλλά χωρίς μια γενική ιδέα για το τι κάνεις, θα σπαταλήσεις μόνο προϊόν, ενδεχομένως να δηλητηριαστείς με το conc. HCL ή το DCM που χρησιμοποιείται σε αυτή την αντίδραση, σε παρακαλώ πρόσεχε.
 

Jordan Belfort

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 10, 2023
Messages
128
Reaction score
60
Points
28
Αδελφέ, μπορείς να επαναλάβεις την αποτυχημένη αντίδραση.

Πάρτε 1L ζεστό νερό, χρησιμοποιήστε 500 γραμμάρια καυστικό, στην καυτή αλισίβα ένα κιλό του γλυκτικού και δεν ξέρω ρίξτε σιγά σιγά 1,5L υδροχλωρικό οξύ θα έρθει 100%. Στη συνέχεια, το λάδι πηγαίνει στον πυθμένα μόλις γυρίσει επιτυχώς δεν χρειάζεται να επαναρροή
 

Jordan Belfort

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 10, 2023
Messages
128
Reaction score
60
Points
28
Ποιος είναι ο αριθμός cas του glydicate, αν είναι ο χαμηλός hield p τότε αυτή η μέθοδος δεν λειτουργεί θα κάψετε το λάδι
 

bblanco

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 14, 2023
Messages
94
Reaction score
41
Points
28
Αλλά Uhm ξεκινήσατε με κερί ή σκόνη ? Απλό μικρό τεστ. 5gr naoh σε 75 Mill νερό διαλύονται ,προσθέστε 5gr κερί που λιώνει, reflux μια ώρα προσθέστε hcl ή h2so4 και reflux ήπια 3h.. τότε θα πρέπει να είναι εντάξει
 

Davidrobinson

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 16, 2022
Messages
86
Reaction score
18
Points
8
Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει ,
Τα έκανα μαντάρα με τον χυμό και την υδρόλυση του pmk μου, καλά τα έκανα μαντάρα με το ένα και δεν ξέρω με ποιο.
Μπέρδεψα τις θερμοκρασίες , έτρεξα το χυμό στους 52 βαθμούς αντί για 60 και στη συνέχεια έτρεξα την υδρόλυση στους 70 βαθμούς αντί για 80.
Έβαλα περίπου 4,4 κιλά σκόνης και πήρα ou σχεδόν το ίδιο σε ένα πορτοκαλί θαμπό λάδι.
Ξέρει κανείς αν το λάδι μπορεί να διασωθεί , η σκέψη μου ήταν ότι η υδρόλυση ήταν μπερδεμένη , ο χυμός δεν συμβαίνει αμέσως ακόμα και σε θερμοκρασία δωματίου.
Ξέρει κανείς αν μπορώ να ξανακάνω την υδρόλυση και το χυμό στο λάδι.
Ευχαριστώ
 

Jordan Belfort

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 10, 2023
Messages
128
Reaction score
60
Points
28
Εάν προσθέσετε αρκετό καυστικό, μπορείτε να προσθέσετε ένα οξύ όπως το HCL και να συνεχίσετε να ανακατεύετε, η αντίδραση θα συνεχιστεί από μόνη της.
 

Win Win

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 10, 2023
Messages
101
Reaction score
4
Points
18
Μπορώ να μάθω την αναλογία του iterm 10; Σας ευχαριστώ.
 

Win Win

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 10, 2023
Messages
101
Reaction score
4
Points
18
Μπορώ να γνωρίζω αυτή την αναλογία αυτού (10. Προσθέστε το μείγμα H2O και διττανθρακικού νατρίου, ανακατεύοντας 2-3 λεπτά).
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Το OMG βρίσκεται στο σημείο 1!
 

Win Win

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 10, 2023
Messages
101
Reaction score
4
Points
18
Σημαίνει την ίδια αναλογία με το iterm 1 right
 

Win Win

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 10, 2023
Messages
101
Reaction score
4
Points
18
Αρ. 10 προσθέστε πόσα h20 και πόσα διαλύματα διττανθρακικού νατρίου;
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
🤦‍♂️Απίστευτο
 

axecap168

Don't buy from me
Member
Joined
Feb 15, 2023
Messages
5
Reaction score
0
Points
1
Btcboss2022, παρακαλώ βοηθήστε με ακολούθησα τη συνταγή σας για τη σύνθεση της σκόνης pmk 28578-16-7 σε mdp2p και μετά την παλινδρόμηση συμβαίνει διαχωρισμός λαδιού αλλά υπήρχε ακόμα κάποια λευκή θολή ουσία στο λάδι και καθώς το λάδι κρυώνει η λευκή θολή ουσία έγινε πιο παχύρρευστη σαν μούσκεμα δημητριακών και μου άφησε πολύ λίγο λάδι.
Έχει δει κανείς να συμβαίνει αυτό στο παρελθόν;
Τι έκανα λάθος btcboss2022;
Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει με αυτό;
Έχω επισυνάψει μερικές φωτογραφίες.
 

Attachments

  • koTBxKiRCv.jpg
    koTBxKiRCv.jpg
    439.9 KB · Views: 227
  • R3FbCejtKV.jpg
    R3FbCejtKV.jpg
    486.3 KB · Views: 209
  • 0Tp1RDzIMg.jpg
    0Tp1RDzIMg.jpg
    463.7 KB · Views: 200
View previous replies…

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
OMG! Θα έπρεπε να είναι πεπρωμένο ή κάτι παρόμοιο χαχαχαχαχα
Δεν είχα ποτέ κανένα πρόβλημα σε περισσότερο από ένα χρόνο με αυτή τη διαδικασία και την περασμένη εβδομάδα μου συνέβη το ίδιο με μια παρτίδα σκόνης 15kg(ήταν τα τελευταία 15kg μιας μεγάλης παρτίδας οπότε το ίδιο προϊόν)
Είμαι κατά 99% σίγουρος ότι έχει να κάνει με την αποθήκευση και το χρόνο αποθήκευσης, στην περίπτωσή μου το αποθήκευσα σε κουβά με καπάκι περίπου 6 μήνες.
Απομόνωσα αυτό το στερεό που φαίνεται ένα είδος πολυμερισμού του αρχικού υλικού.

Δοκίμασα με ποιο προϊόν διαλύεται:
Νερό: .
Όξινο νερό: Όχι
Αλκαλικό νερό: Ουσιαστικά τίποτα
DCM: Όχι
Μεθανόλη: Σχεδόν τίποτα
Ακετόνη: Όχι

Παράξενο σωστά; Γίνεται υγρό μόνο σε υψηλές θερμοκρασίες ή με ζεστό νερό, όπως και το αρχικό υλικό, οπότε οι μόνες 2 επιλογές είναι:
- Μη αντιδρών προϊόν ( πολύ απίθανο μετά από εκατοντάδες φορές εκτέλεσης της ίδιας διαδικασίας επίσης με την ίδια παρτίδα, και πρέπει να διαλυθεί επίσης σε αλκαλικό νερό)
- Ένα είδος πολυμερισμού λόγω του χρόνου αποθήκευσης και των συνθηκών.

Μπορείτε να δοκιμάσετε περισσότερο χρόνο στους 90C με το HCL, αλλά υποθέτω ότι δεν θα λειτουργήσει.

Αυτό που έκανα εγώ (δεν σημαίνει ότι αυτή είναι η λύση ή ότι πρέπει να κάνετε το ίδιο)

Πρόσθεσα νερό ανακατεύοντας το και αργότερα DCM και όλα σε ένα διαχωριστικό χωνί.
Θα έχετε το πάνω στρώμα νερό, το μεσαίο στρώμα το στερεό και το κάτω στρώμα το DCM+PMK λάδι αργότερα αργότερα εξατμίστε το DCM.
Είναι ένας αργός διαχωρισμός και το έκανα 3 φορές με DCM.
Προφανώς η απόδοση είναι πολύ χαμηλότερη από την κανονική, αλλά καλύτερα αυτό από το τίποτα.

Λυπάμαι που δεν μπόρεσα να σε βοηθήσω περισσότερο είχα το ίδιο πρόβλημα και προσπάθησα να το διορθώσω όσο καλύτερα μπορούσα χρησιμοποιώντας την κοινή λογική και τις προηγούμενες εμπειρίες μου.

Ενδεχομένως ένας χημικός να σας βοηθήσει με καλύτερο τρόπο.
 

axecap168

Don't buy from me
Member
Joined
Feb 15, 2023
Messages
5
Reaction score
0
Points
1
Belfort, αυτή είναι η σωστή αντίδραση με το HCL.
 
Top