Οδηγίες βίντεο.

Hank Schrader

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 10, 2022
Messages
79
Reaction score
165
Points
33
Καλή μέθοδος, συγχαρητήρια. Γιατί δεν επιλέξατε τη μέθοδο λήψης αμφεταμίνης μέσω 1-φαινυλ-2-νιτροπενίου > 1-φαινυλ-2-νιτροπενίου > ZINC + υδροχλωρικό οξύ;
Οι όγκοι κλιμακώνονται περισσότερο και η θερμοκρασία είναι πιο σταθερή.
Η απόδοση του τελικού προϊόντος είναι πολύ υψηλότερη.

Η κατανάλωση NaBH4 κατά το σχηματισμό προπανίου στους 0-5 βαθμούς είναι πολύ μικρότερη και η απόδοση του τελικού προπανίου είναι υψηλότερη.

Πιστεύετε ότι είναι αρκετό για να πάρετε τη βάση της αμφεταμίνης στην ισοπροπανόλη χωρίς πρόσθετη κλασματική απόσταξη;
Πιστεύετε ότι το τελικό προϊόν δεν περιέχει βορικά άλατα;
 

Mystery_chemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 12, 2022
Messages
82
Reaction score
32
Points
8
είναι έτσι τα πράγματα;


Φιάλες 5000 ml τριών λαιμών, με επίπεδο πυθμένα. τοποθετούνται σε παγόλουτρο και τοποθετούνται σε μαγνητικό αναδευτήρα. Τοποθετούμε έναν ψυκτήρα παλινδρόμησης που ψύχεται με τρεχούμενο νερό, ένα σταγονόμετρο με αντισταθμιστή πίεσης και ένα θερμόμετρο.


Στη φιάλη τοποθετούμε 70 gr. NaBH4 διαλυμένο σε μείγμα 300 ml νερού και 700 ml IPA.
Ρίχνουμε ένα διάλυμα 108 gr. P2NP σε 200 ml. IPA μέσω ενός χωνιού προσθήκης, με τέτοιο ρυθμό ώστε η θερμοκρασία του μίγματος της αντίδρασης να μην αυξηθεί πάνω από 5 βαθμούς.

Αφού προσθέσουμε όλο το προπένιο στη φιάλη, σχηματίζεται στη φιάλη λευκό αιώρημα με αδιάλυτα βορικά άλατα, ψύχουμε το μίγμα στους 0 βαθμούς και προσθέτουμε αργά 300 ml. ψυχρού οξικού οξέος 85%, διατηρώντας τη θερμοκρασία στη φιάλη όχι υψηλότερη από 3 βαθμούς. Όταν προστεθεί όλο το οξικό οξύ, τα βορικά άλατα θα πρέπει να διαλυθούν και το διάλυμα θα πρέπει να πάρει μια κιτρινωπή μπεζ απόχρωση.

Αποκοιμίζουμε σε μια φιάλη μια μερίδα σκόνης ψευδαργύρου 270 γρ. και προσθέτουμε 800 ml μέσω του χωνιού. 38% υδροχλωρικό οξύ σε ποσότητα περίπου 50-60 ml. σε ένα λεπτό. Στη συνέχεια αφήνουμε το μείγμα να αναδεύεται για 2 ώρες.
Το ίζημα φιλτράρεται επιπλέον πλένοντάς το στο φίλτρο με 2-3 μερίδες IPA, 20-30 ml η καθεμία. το διήθημα πρέπει να είναι εντελώς διαφανές. Εάν υπάρχουν ξένα εγκλείσματα, στερεά σωματίδια, διηθείται εκ νέου.

Στο διήθημα προστίθεται ψυγμένο υδατικό διάλυμα NaOH 50% μέχρι να έρθει στην επιφάνεια στρώμα κιτρινωπού ελαίου, το οποίο θα διαχωριστεί, και το υδατικό στρώμα πλένεται 3-4 φορές με 100 ml. IPS. Συνδυάζονται τα διαχωρισμένα εκχυλίσματα ελαίου και οινοπνεύματος, προστίθενται 50 gr. λεπτοαλεσμένου θειικού νατρίου, το μείγμα ψύχεται κάτω από τους 0 βαθμούς και διατηρείται στη θερμοκρασία αυτή για 2-3 ώρες. Στη συνέχεια το μείγμα διηθείται, το ίζημα πλένεται στο φίλτρο 1-2 φορές με 50 ml άνυδρου IPS.
Στο διήθημα προστίθενται 200 ml. άνυδρης ακετόνης, το μείγμα τοποθετείται σε αναδευτήρα και προστίθεται 96% θειικό οξύ σταγόνα-σταγόνα μέχρι η οξύτητα του μείγματος να φθάσει το 5,5 - 6. Ήδη κατά τη διάρκεια της προσθήκης σχηματίζεται ίζημα, είναι απαραίτητο να αναδεύεται το μείγμα σε όλο τον όγκο. Εάν η ανάμιξη είναι δύσκολη, μπορεί να προστεθεί λίγη άνυδρη ακετόνη.

Αφού επιτευχθεί η απαιτούμενη οξύτητα, το ίζημα διηθείται, πλένεται στο φίλτρο με μικρή ποσότητα ακετόνης μέχρι να γίνει τελείως λευκό και ξηραίνεται στον αέρα (ή σε μπαταρίες) μέχρι σταθερού βάρους. Λαμβάνουμε 100 + -10 gr. θειικής d,l-αμφεταμίνης.

Εάν είναι απαραίτητο, οι διαλύτες μπορούν να αποσταχθούν από το διήθημα, το ίζημα μπορεί να διαλυθεί σε 30-50 ml. άνυδρης ακετόνης και να λάβουμε άλλα 5-15 g της ουσίας. Ωστόσο, αυτά τα υπολείμματα είναι αρκετά βρώμικα και θα χρειαστούν πολύ χρόνο για να πλυθούν μέσω του φίλτρου, και η ανακρυστάλλωση από σύστημα αιθανόλης-νερού μπορεί να είναι απαραίτητη για να επιτευχθεί η ίδια καθαρότητα με το αρχικό προϊόν.
 

Attachments

  • JwzPysoRh3.jpeg
    JwzPysoRh3.jpeg
    50.5 KB · Views: 356

Hank Schrader

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 10, 2022
Messages
79
Reaction score
165
Points
33
Ναι, +- αυτή η μέθοδος. Το κύριο έργο στο σχηματισμό προπανίου με μεγάλη απόδοση.
Χρησιμοποιήστε επίσης έναν εναέριο αναδευτήρα για την ανάδευση του ψευδαργύρου.
 

HEISENBERG

ADMIN
ADMIN
Joined
Jun 24, 2021
Messages
1,644
Solutions
2
Reaction score
1,709
Points
113
Deals
666
ΝΕΟ ΒΙΝΤΕΟ:
 

HEISENBERG

ADMIN
ADMIN
Joined
Jun 24, 2021
Messages
1,644
Solutions
2
Reaction score
1,709
Points
113
Deals
666
ΝΕΟ ΒΙΝΤΕΟ:
 

Midget_Impinger

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 10, 2022
Messages
30
Reaction score
11
Points
8
Προσωπικά, θα μου άρεσε πολύ ένα βίντεο σύνθεσης φαινοβαρβιτάλης. Το ζήτησα μάλιστα σε ένα νήμα σε αυτό το φόρουμ με κάποιες δικές μου λεπτομέρειες και αποτυχίες.

Στη συνέχεια, ένα διασκεδαστικό (που κανείς λογικός άνθρωπος δεν θα δοκίμαζε....) θα ήταν η 2,6-διισοπροπυλοφαινόλη (γνωστή και ως: Προποφόλη). Πρόκειται για μια σχετικά απλή διαδικασία:
  1. Αντιδράστε H2SO4 με φαινόλη για να προστεθεί μια θειική ομάδα στη θέση 4 (ως ομάδα προστασίας)
  2. Αντιδράστε με IPA για να συνδέσετε τις δύο ισοπροπυλομάδες στις θέσεις 2 και 6.
  3. Αντίδραση με NaOH για την απομάκρυνση της σουλφονικής ομάδας στη θέση 4, οπότε προκύπτει προποφόλη.
Περισσότερες λεπτομέρειες για τη σύνθεση μπορείτε να βρείτε εδώ.

Μερικοί λόγοι για τους οποίους νομίζω ότι αξίζει να γίνει ένα βίντεο σχετικά με αυτό:
  1. και δεν είναι υδατοδιαλυτή, οπότε πρέπει να γαλακτωματοποιηθεί με εκχύλισμα σόγιας.
  2. Είναι απολύτως νόμιμο. Δεν περιλαμβάνεται σε καμία από τις λίστες ναρκωτικών της DEA.
  3. Ακόμα κι αν κανείς δεν θα το δοκίμαζε αφού το φτιάξουν, νομίζω ότι είναι ωραίο να έχω ένα τόσο συχνά χρησιμοποιούμενο φάρμακο που σώζει ζωές στη φαρμακευτική μου συλλογή :)
Αλλά θα ήθελα να ελπίζω ότι θα φτιάξετε πρώτα το βίντεο με τη φαινοβαρβιτάλη (ή άλλο βαρβιτουρικό)! Αυτό είναι ένα από αυτά με το οποίο πραγματικά δυσκολεύομαι :-(
Θα βοηθούσε μια δωρεά να επιταχύνετε το βίντεο για τη σύνθεση της φαινοβαρβιτάλης; :-D lol Αν ναι, στείλτε μου μήνυμα.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Νομίζω ότι πολλοί άνθρωποι θα είχαν ενδιαφέρον για ένα βίντεο,
Διάλυση εναντιομερών της μεθαμφεταμίνης μέσω D- τρυγικού οξέος ή κάτι τέτοιο. Δεν μπορώ να φανταστώ ότι δεν θα έκανα αυτή την επιπλέον απόσταση για να προσθέσω 50% περισσότερη ισχύ.
 

the money

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 26, 2022
Messages
50
Reaction score
28
Points
18
Πότε μπορώ να λάβω ένα βίντεο σχετικά με τη σύνθεση του P2P από βενζαλδεΰδη
 

HEISENBERG

ADMIN
ADMIN
Joined
Jun 24, 2021
Messages
1,644
Solutions
2
Reaction score
1,709
Points
113
Deals
666

Gerald Cotten

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 16, 2022
Messages
32
Reaction score
30
Points
18
Εξαιρετικό περιεχόμενο όπως πάντα.

Αυτό με βοήθησε πραγματικά να κατανοήσω πολύ καλύτερα τα τελευταία βήματα της σύνθεσης της αμφ. ελεύθερης βάσης μέσω P2NP & NABH4.

Ανυπομονώ για περισσότερο περιεχόμενο από εσάς παιδιά
 

Cbison

Don't buy from me
Member
Language
🇬🇧
Joined
Nov 29, 2023
Messages
13
Reaction score
0
Points
1
Γεια σας Heisenberg
Σέβομαι και εκτιμώ αυτό που κάνετε. Έχω κάποιες ερωτήσεις στις οποίες ελπίζω να με βοηθήσεις με απαντήσεις.

Οι ερωτήσεις μου είναι οι εξής
1. Θα κρυσταλλωθεί η μη διαλυμένη μεθαμφεταμίνη
2. Μήπως οι κρύσταλλοι της μη διαλυμένης μεθαμφεταμίνης προκαλούν φαγούρα ή πνίγουν το λαιμό όταν καπνίζεται

Ένας φίλος πήρε λίγο λάδι μεθαμφεταμίνης δεν είμαι σίγουρος πού το βρήκε, ξέρω ότι δεν συντέθηκε με ψευδοεφεδρίνη. Δεν ξέρω αν έγινε ανάλυση αλλά αυτό που ξέρω είναι ότι η κρυσταλλωμένη μεθαμφεταμίνη προκαλεί φαγούρα/πνίγει το λαιμό όταν καπνίζεται.

Υπάρχει κάτι που μπορώ να κάνω για να σταματήσει η φαγούρα/το τσούξιμο. Έχω ξεπλύνει τους κρυστάλλους με ασετόν και έχω κάνει εκχύλιση με οξύ/βάση, αλλά και πάλι δεν σταματάει η φαγούρα/το τσούξιμο όταν καπνίζεται.

Θα εκτιμήσω τη βοήθειά σας
 

blackburn

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 18, 2022
Messages
103
Reaction score
48
Points
28
Ωραίο βίντεο.

Θα υπάρξει ένα βίντεο με

Υδρόλυση της Ν-φορμυλαμφεταμίνης από το BMK-P2P

Υδρόλυση της Ν-φορμυλαμφεταμίνης με τον τρόπο NaOH

Νομίζω ότι πολλοί άνθρωποι θα το χρησιμοποιήσουν αυτό, αφού πολλοί άνθρωποι χρησιμοποιούν την BMK-P2P και αφού υπάρχει ένα βίντεο εκεί έξω για το πώς να συνθέσετε την BMK

/Ευχαριστώ.
 

blackburn

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 18, 2022
Messages
103
Reaction score
48
Points
28
Ο τρόπος με τον οποίο το φορμαμίδιο-φορμικό οξύ...
 

boas

Don't buy from me
Member
Joined
Mar 17, 2023
Messages
3
Reaction score
1
Points
1
Βίντεο σχετικά με το p2p to meth
 

rothschild33

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 17, 2022
Messages
69
Reaction score
45
Points
18
υπάρχουν ήδη βιντεάκια για αυτό το θέμα, ενδιαφέρομαι να δω όμως p2p to meth NaBH4 αναγωγική αμαύρωση
 

Tweaker

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
32
Reaction score
7
Points
8
Αυτό θα ήταν μια σπουδαία προσθήκη
 

mocnykutas

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 16, 2023
Messages
168
Reaction score
106
Points
28
MDA form helional
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
MA από τη φαινυλεφρίνη. Θα προκαλούσε εντύπωση.
 

Tames1

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 30, 2023
Messages
1
Reaction score
1
Points
1
Οι βιντεοσκοπημένες οδηγίες είναι μια δημοφιλής μορφή επικοινωνίας που χρησιμοποιείται για την επίδειξη του τρόπου ολοκλήρωσης μιας εργασίας ή εκτέλεσης μιας συγκεκριμένης ενέργειας. Παρέχουν μια οπτική και ακουστική εμπειρία για τον θεατή, διευκολύνοντας την παρακολούθηση και την κατανόηση σύνθετων εννοιών. Οι οδηγίες βίντεο μπορούν να βρεθούν σε διάφορες πλατφόρμες, συμπεριλαμβανομένων των μέσων κοινωνικής δικτύωσης, των εκπαιδευτικών ιστότοπων και των πλατφορμών ηλεκτρονικής μάθησης.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
279
Points
63
αν ας πούμε η κολύμβηση επιμεληθεί κάποιο υλικό βίντεο θα πρέπει να σας το στείλει για έλεγχο και τελικά για μετεπεξεργασία προτού αναρτηθεί επίσημα μαζί με το πρωτόκολλο εργασίας και όλα τα σχετικά;
 

HEISENBERG

ADMIN
ADMIN
Joined
Jun 24, 2021
Messages
1,644
Solutions
2
Reaction score
1,709
Points
113
Deals
666
Θα φροντίσουμε οπωσδήποτε να παρακολουθήσουμε το βίντεο. Εάν είναι καλοφτιαγμένο και χωρίς πραγματολογικά λάθη, θα χαρούμε να το δημοσιεύσουμε σε όλες τις πλατφόρμες όπου δημοσιεύουμε τα βίντεό μας
 
Top