4′-metüülpropiofenooni bromimine 2-bromi-4'-metüülpropiofenooniks. Suures mahus.

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
727
Reaction score
1,017
Points
93
Reaktsiooniskeem:
QmU05KGcDH

Reaktiivid:
  • 4′-metüülpropiofenoon (cas 5337-93-9) 1000 g.
  • vesinikbroomhape 48 % aq. 1300 g.
  • Vesinikperoksiid (H2O2) 35% 750 g.
  • Naatriumbikarbonaat (NaHCO3).
  • Destilleeritud vesi.
Seadmed ja klaastarbed:
HzO1gsfG3M

Sissejuhatus
Bromimisreaktsioon on nendes tingimustes hõlpsasti skaleeritav. Põhireegel: vesinikperoksiidi lisatakse aeglaselt, et vältida reaktsioonisegu pritsimist. Parem on kasutada ülemist segajat, sest magnetiline segaja ei tule settega toime. Segisti labad peavad olema kaetud ftoroplastiga (teflon), et vältida reaktsioone vesinikbroomhappega (HBr).
Süntees:
1. 4'-Metüülpropiofenooni 1000 g lisatakse kolbi.
2. Kolbi valatakse 1300 g 48 % vesinikbroomhapet (HBr) ja segatakse 5 minutit.
3 . Koolitatakse kolbi. Vesinikperoksiid 750 g 35% lisatakse tilgakesesse 1 l.
4. Segatud reaktsioonisegule lisatakse vesinikperoksiidi tilkhaaval.
5. Vesinikperoksiidi lisamise ajal eraldub segu bromi, mis lahustub ja reageerib.
6. Bromi eraldub. Vesinikperoksiidi tuleb lisada sobivas koguses, et reaktsioonisegu muutuks värvituks.
7. Reaktsioonisegu temperatuur peab olema alla 65 °C. Ülekuumenemise korral kasutatakse välist jahutust. Kui reaktsioonitemperatuur on kõrgem, lõpetatakse vesinikperoksiidi lisamine.
8. Värvimuutusreaktsiooni teist osa võib läbi viia pikema aja jooksul. Vesinikperoksiidi lisatakse vastavalt reaktsioonitemperatuurile.
9. Kui kogu vesinikperoksiid on lisatud, jäetakse reaktsioonisegu 12 tunniks toatemperatuuril pidevalt segades seisma.
10. Reaktsioonisegule lisatakse kogu vesinikperoksiid. Pärast 12 tundi moodustub sade.
11. Reaktsioonisegule lisatakse naatriumvesinikkarbonaadi vesilahust, et saavutada neutraalne pH 6-7, segatakse hästi. Segu koos 2-bromo-4'-metüülpropiofenooniga filtreeritakse läbi Buchneri lehtri. Toode pestakse väikese koguse destilleeritud veega.
12. Toor-2-bromo-4'-metüülpropiofenooni (CAS 1451-82-7) kasutatakse edasisteks reaktsioonideks. Teoreetiline saagis kuni 1530 g. Praktiline saagis on peaaegu kvantitatiivne (video saagis 94%
).
 
Last edited by a moderator:

dk77

Don't buy from me
Member
Joined
Feb 27, 2022
Messages
7
Reaction score
0
Points
1
Teine Hans-Dietrichi sünteesitud vesinikbroomhape on 780ML, siin 1300 vesinikbroomhape. Mis vahe on oksüdeeriva vedeliku 136ML ja 750ML vahel?
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
727
Reaction score
1,017
Points
93
1300 g (või 1L) aq. HBr 48% - 1,2ekv. 4-metüülpropiofenooni jaoks
 
Last edited by a moderator:

dk77

Don't buy from me
Member
Joined
Feb 27, 2022
Messages
7
Reaction score
0
Points
1
Vabandust, kui vesinikoksiid jõuab 500 grammi, muutub see värvuse muutmise asemel punaseks, siis sügavama punase lisamisel. Kas on vaja lõpetada lisamine?
 
Last edited:

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
727
Reaction score
1,017
Points
93
Jätkata segamist kuni värvimuutuseni. Kui värvimuutust ei teki, lõpetage reaktsioon. Esitatud proportsioonid on need, kus on ülejäägi vesinikbroomhapet ja peroksiidi, kuid neid võib vähendada (1,1KG HBr48% ja 0,65KG H2O2).
 

dk77

Don't buy from me
Member
Joined
Feb 27, 2022
Messages
7
Reaction score
0
Points
1
Kuna inglise keel ei ole minu emakeel, ei pruugi ma end hästi väljendada. Ma mõtlen, et kui see hakkab tilkuma, muudab see värvi ja muutub seejärel läbipaistvaks, kuid pärast kriitilist punkti muutub see läbipaistmatuks ja kogu asi muutub punaseks. Kas on aeg lõpetada? Kas liiga palju vesinikperoksiidi lisamine on halb? Ma lõpetan kui ta muutub punaseks ja ei saa värvi muuta, sest ma ei tea millal lõpetada, siis kui temperatuur langeb, tekivad kristallid. Ma ei tea, kas see on 2-bromo-4-metüülpropiofenoon. Lisan hiljem pilte. aitäh abi eest.
 
Last edited:

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
727
Reaction score
1,017
Points
93
Mitte alati, võib-olla vajate rohkem aega, orienteerudes ülaltoodud proportsioonile
Ei mingeid probleeme, midagi, liigne ei tee haiget
Need kristallid - 2-brom-4-metüülpropiofenoon
 

hlebsladky2

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 10, 2022
Messages
12
Reaction score
3
Points
3
Kuidas näeb välja toores bk4? Btw, et teha metüülaminatsiooni peaksin ootama, et kogu aine muutuks kristalliks või võin ootamise öösel vahele jätta?
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
727
Reaction score
1,017
Points
93
Oodake aine kristalliseerumist. Toores ja pestud näeb välja sama nagu kuiv, ainult märg
 

hlebsladky2

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 10, 2022
Messages
12
Reaction score
3
Points
3
Hei! Kui palju ma peaksin lisama küllastunud sooda vesilahust? Aitäh.
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
727
Reaction score
1,017
Points
93
Vaatame, kui reaktsioon on lakanud värvimast. Pärast seda ja toote kristalliseerumist võime lisada kuiva sooda. Lisame segades väikestes annustes, kuni punane värvus kaob ja reaktsioon lakkab mullitamast.
 

hlebsladky2

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 10, 2022
Messages
12
Reaction score
3
Points
3
Aitäh! Mis puutub lisatavasse destilleeritud vette, siis kas see peaks olema võrdne reaktiivi mahuga?
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
727
Reaction score
1,017
Points
93
See ei ole oluline, võite lisada vett kogu kolvi mahu ulatuses, kuid vähemalt ühe ekvivalendi ulatuses reaktsioonisegu mahust
 

ZhengJi

Don't buy from me
Member
Joined
May 15, 2022
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
Milline lahusti on parim 2-bromo-4'-metüülpropiofenooni ümberkristalliseerimiseks? Olen seda meetodit proovinud, kuid minu 2b4mpp on veidi määrdunud - valge asemel värvusetu kristall.
 

dk77

Don't buy from me
Member
Joined
Feb 27, 2022
Messages
7
Reaction score
0
Points
1
Postitage foto ja ma vaatan, kas see on õige toode.
 

dk77

Don't buy from me
Member
Joined
Feb 27, 2022
Messages
7
Reaction score
0
Points
1
Kas olete kunagi ostnud või tootnud läbipaistvat ja värvitut toodet?
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
727
Reaction score
1,017
Points
93
Valge värvus on selleks hea, see ei tohiks olla läbipaistev (kuigi teatud tingimustel kasvavad suured kristallid).
 

ADATA

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 6, 2022
Messages
21
Reaction score
7
Points
3
7. Reaktsioonisegu temperatuuri tuleb hoida kõrgemal 75 °C, kuid madalamal kui keemistemperatuur

Tundub, et see peab olema madalam kui 75C enne
Seega on õige olla kõrgem kui 75C?
 

ADATA

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 6, 2022
Messages
21
Reaction score
7
Points
3
Kas keegi oskab mulle vastata, kas on õige öelda, et see on üle 75 kraadi C ja alla keemistemperatuuri?
Varasemad andmed olid 65 kraadi C
 

ADATA

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 6, 2022
Messages
21
Reaction score
7
Points
3
Mefedrooni (4-MMC) süntees haloketoonidest etüülatsetaadis. Skaala 1-10 kg.

Siin mainitud temperatuur ei tohi ületada 65 kraadi
Ma olen segaduses
 
Top