Fenüülatsetooni (P2P) süntees bensaldehüüdist koos butanooniga

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Miks peaksite asendama kloroformi? Seda on lihtne ise sünteesida atsetooni ja pleegitajaga. Vaadake youtube'i.
Aga kui teil on tõesti mingil põhjusel vaja, siis diklorometaan ja kloroform on tavaliselt omavahel asendatavad.
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
152
Reaction score
67
Points
28
Proovisin esimest korda DCM-i ja see ebaõnnestus täielikult.
Ekstraheerisin toote etüülatsetaadi (rohkem) ja ksüleeniga (vähem)-seguga.
 

Cbison

Don't buy from me
Member
Language
🇬🇧
Joined
Nov 29, 2023
Messages
13
Reaction score
0
Points
1
Kuidas saada MPB tahkestatud? Külmkapis näen ma kristalle, kuid väljaspool sügavkülmutit see vedeldub.
 

Fenster

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 26, 2022
Messages
92
Reaction score
31
Points
8
Aldoolkontsentratsioon.

Selle juhised on kirjas Organic Reactions (Orgaanilised reaktsioonid)



See kirjutis tundub olevat rohkem kooskõlas sellega, mida ma näen. Kas keegi on tegelikult proovinud ekstraheerida lahustiga orgaanilisest kihist. Kloroformi kasutamine ei toimi, kuna see on orgaanilise kihiga segunev. Kui ma ei jäta midagi kahe silma vahele, siis tuleb seda üleskirjutust katsetada ja muuta.

Keegi on seda sünteesi varem proovinud.
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
152
Reaction score
67
Points
28
OK. Lihtsalt kuumutage benshüüdi ja MEKi soolhappega umbes 3-5 tundi. Temperatuur: 90-110 C.
Lihtsalt tänage mind. :)
 
View previous replies…

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
152
Reaction score
67
Points
28
See teeb MEKi ja bensaldehüüdi aldoolkondensatsiooni. Toode on: Mehtüülfenüülbutenoon.
 

lalalander

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jun 17, 2023
Messages
50
Reaction score
20
Points
8
Tundub, et olete oma menetluses väga kindel. Kas võime järeldada, et te proovisite seda ja see õnnestus?
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
152
Reaction score
67
Points
28
OK. Ma olen kulutanud sadu eurosid, et see toimiks, ja nüüd küsite, kas see töötab?!
Ma olen praegu tõesti vihane! Ma ei avalda... lusikas toitma minu info keegi siin nüüdsest.
Jumal kurat! Ma soovitan teil lugeda ka keemiat, enne kui hakkate minu meetodeid kahtluse alla seadma. Kui keemia sind ei huvita, aga sa tahad infot kogu selle sünteesi kohta, mida ma 16 korda raskustega proovisin, siis unusta see. Ma ei hakka üldse kellegi küsimustele vastama, sest ma sain oma teadmised ise teadusartiklitest, kuid rakendasin neid praktikas oma keemiateadmistega. Jah. Aldoolkontsentratsioon sünteesipunktis toimib parema saagisega kui gaasistamisel. Ma ei kavatse kellelegi vastata muudele punktidele, mis puudutavad kõnealust sünteesi. Tänan teid ja hüvasti!
 

lalalander

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jun 17, 2023
Messages
50
Reaction score
20
Points
8
Ma ei saa aru, miks te seda nii solvavaks peate. Ma lihtsalt püüdsin suhelda, kasutades ametlikku keelt.
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
152
Reaction score
67
Points
28
Vabandan oma pettumuse pärast. Olin sel ajal väga väsinud. Aldol töötab.
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
152
Reaction score
67
Points
28
Ja, kasutades "Twodogs" ja "Bio "s menetlust, töötas atsetoksüfenüülpropeen aso nagu võlu.
 

lalalander

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jun 17, 2023
Messages
50
Reaction score
20
Points
8
See on okei. Lõppude lõpuks oleme me kõik inimesed. Kas te saate jagada kasutatavate reaktiivide koguseid?
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
152
Reaction score
67
Points
28
Parim kogus, mida ma sain, oli minimaalne kogus, mida ma kasutasin reagentide. Seega, panin 10 g bensaldehüüdi + 25 g MEKi + 30 g soolhapet. Ma sain 28 grammi kristalle, mis olid märjad, ja kui ma sain kuiva kui ma võin neid saada, sain 13 grammi metüülfenüülbutenooni.
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
152
Reaction score
67
Points
28
Järgmisel nädalal saan uued klaasid, et saaksin alustada eksperimente järgmisele tasemele.
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
152
Reaction score
67
Points
28
Ma sain MPB sulamistemperatuuri valesti, see on: 37-38°C
 

Fenster

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 26, 2022
Messages
92
Reaction score
31
Points
8
Ok, 3. samm - lisasin NaOH lahuse kuumutatud 50c ja panin mag Stir 6 tunni pärast paks peaaegu tahke kreemjas jama oli minu rbf. Lisasin DCM-i ja ilmus kaks kihti. Alguses olin väga õnnelik!!! Kuna kreemjas paks kiht istus põhja ja ma arvasin, et selgem kiht oli DCM ekstraheeritud headus oli peal. Ei ei ei..... Piimane paks kiht oli DCM. Ma tean kindlalt, et kui ma eemaldan DCM-i, siis ei saa ma kollast selget õli aka p2p.


@HEISENBERG

Kas teie meeskond on selle protsessi enne avaldamist läbi vaadanud. Tundub, et eksperdid on selle menetluse kohta vaikinud. Oleks tore saada toetust meetodi kohta, mille teie meeskond avaldas.

Ok, siis ma proovin destilleerimist kreemjas jama ja vaatan, mis üle tuleb.
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
152
Reaction score
67
Points
28
Kasutage lihtsalt oma meetodit, see tähendab: Kuumutage MEK ja bens, koos soolhappega: 90-110 C, 3-5 tundi.
Siis paneme 10% KOH-lahust ja kristallid tekivad kohe. Vabanege veest. Pange need sügavkülma. Vabanege õlist. Puhtad, valged kristallid. ...olete teretulnud!
 
View previous replies…

Cbison

Don't buy from me
Member
Language
🇬🇧
Joined
Nov 29, 2023
Messages
13
Reaction score
0
Points
1
Kas te jahutate BENZ-i ja MEK-i segu enne 10%-lise KoH-lahuse lisamist. Selle protseduuri puhul ei ole vaja vaakumdestillatsiooni õige.
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
152
Reaction score
67
Points
28
See on jahutatud toatemperatuurini. Seejärel kogutakse pruun orgaaniline kiht. Sellesse pannakse 20 ml 10% KOH-lahust. Kui pH on liiga happeline või liiga aluseline, viia see pH-ni: 7. Vabanege veest, kui pH on 7. Pange kolb vähemalt 4 tunniks sügavkülma. Visake ülemine õline sitt ära, kui see on külmutatud. Ei ole vaja destilleerida ega isegi kuivatada lahust, sest kristallid ilmuvad kohe kolbi, neid tuleb lihtsalt külmutada, et saada õline kiht, mis on lihtsalt mingi kõrvalsaadus.
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
152
Reaction score
67
Points
28
Unustasin mainida, et enne KOH-lahuse sisestamist peske orgaaniline kiht sama koguse happega, mida kasutasite.
 

Cbison

Don't buy from me
Member
Language
🇬🇧
Joined
Nov 29, 2023
Messages
13
Reaction score
0
Points
1
Mul on juba MPB lahus ja tahaksin saada kristalle ilma destillatsioonita. Adoolkondenseerimine toimus happegaasimise teel. Kas te arvate, et kui benso + MEK lahusesse viia hape gaasistamise teel ja kuumutada 3-5 tundi 90-110°C-ni ja pesta hcl-ga enne 10% KoH lisamist, kas siis on võimalik, et kristallid sadestuvad kohe? Kas kristallide saamiseks on oluline lahust külmutada ja millised on teie reaktiivi mõõtmised.
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
152
Reaction score
67
Points
28
OH mu jumal. ÄRGE peske happega, OK. Sama palju vett, kui kasutasite hapet.
 

bigbadbear

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jul 1, 2023
Messages
20
Reaction score
8
Points
3
 

bigbadbear

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jul 1, 2023
Messages
20
Reaction score
8
Points
3
Kas ma võin teise sammu jaoks kasutada 15-liitrist kolbi ? ja teostada ekstraheerimisprotsessi 50-liitrisesse plasttünni?
 

Irving Langmuir

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 23, 2024
Messages
11
Reaction score
6
Points
3
Tere kõigile !

Olen seda sünteesi kaks korda proovinud ja siin on minu järeldus selle kohta.

Esiteks, ma ei ole kaugeltki koolitatud keemik, nii et seda, mida ma ütlen, tuleks võtta soolaga. Võite vabalt korrigeerida seda, mida ma ütlen.

Reaktsioonid ja mehhanismid on minu uurimistöö ja sünteesi mõistmise tulemus ning seetõttu on need ka kriitikale avatud.

Ma lihtsalt nägin, et paljud inimesed on juba arutanud seda teemat, nii et ma loodan, et minu postitus ei ole üleliigne. Samuti on minu postituse lõpus olev link juba teemasse postitatud. Vabandust, kui minu postitusest midagi ei õpi.


1. samm: ristatud aldol kondenseerimine :
Tavaliselt kasutame selles reaktsioonis väikest MEKi ülejääki, sest ketoonid võivad isekondenseeruda, kuid see reaktsioon on termodünaamiliselt devafable ja seda tehakse kuni 5% ulatuses kirjanduses, mida ma olen suutnud leida. Sellegipoolest võib bensaldehüüd selle artikli kohaselt reageerida lõppproduktiga, mis vähendaks saagist oluliselt, seega kasutatakse MEKi ülejääki, et tagada bensaldehüüdi reageerimine õige molekuliga. (Lisaks sellele ei ole sama artikli kohaselt ristatud aldoolkontsentratsiooni ja Baeyer-Villigeri oksüdatsiooni vahel destilleerimine kasulik, kuna kõrvalsaadused ei reageeri Baeyer-Villigeri oksüdatsiooni käigus ja neid saab kõrvaldada järgmise destillatsiooniga). Mõtlesin, kas ei oleks parem lisada bensaldehüüdi tilkhaaval, mis tagaks MEKi ülejäägi ja takistaks seega bensaldehüüdi reageerimist äsja tekkinud tootega. Ja kuna ketoonide aldool- isekondensatsioon ei ole väga soodne, võib sellisel viisil toimimine olla saagise seisukohast parem. Aga nagu ma ütlesin, tuleb seda, mida ma räägin, kontrollida.

Katalüsaatorina saame tavaliselt kasutada aldoolreaktsioonides kas hapet või aluseid. Ma eeldan siiski, et siin kasutame happe, et vältida Cannizzaro reaktsiooni, sest bensaldehüüd ei ole ensoliseeritav. Kasutades happekatalüsaatorit, läbime enolaadi asemel enooli moodustumise.

Happekatalüsaatorina proovisin esimesel korral, kui tegin seda reaktsiooni, tugevat kontsentreeritud H2SO4 lisamist, teisel korral lisasin vaid mõned tilgad. Erinevus, mida märkasin, oli see, et kui lisasin liiga palju H2SO4, polümeriseerus toode, mis tegi destilleerimise peaaegu võimatuks põrutuse tõttu.

Ristitud aldoolkondensatsioon viib 3-metüül-4-fenüül-3-buten-2-oonini.

Baeyer-Villigeri oksüdeerimiseks tahtsin proovida perboraati või naatriumperkarbonaati. Ainus probleem, mida ma nägin naatriumperkarbonaadi kasutamisel, oli see, et see reageerib GAAga ja neutraliseerib selle järk-järgult. Ja tõepoolest on see üsna halb mõte, olles seda väikeses ulatuses proovinud. Perkarbonaadil on probleeme lahustumisega ja ta vajab keskkonda, mis sisaldab veidi rohkem vett. Kui see on tehtud, tuleb olla ettevaatlik, et mitte liiga palju CO2 eraldada. Peräädikhape moodustub kohapeal ja reageerib 3-metüül-4-fenüül-3-buten-2-ooniga. Et minu perkarbonaat lahustuks, lisasin veidi H2O2. Aga ma ütleksin, et kui teil ei ole 50% H2O2, siis ärge raiska oma aega selle sünteesi peale. Ja see on minu järeldus. Kuigi see süntees võib tunduda atraktiivne, on see tüütu ja töömahukas, eriti kõigi nende vaakumdestillatsioonidega (ma olen proovinud ilma, see töötab, kuid viib töö kõrge temperatuuriga ja mul on õnnestunud isegi toode sel viisil hävitada!). Nii et ma soovitan kõigil pöörduda mõne teise sünteesimeetodi poole. Mul õnnestus lõpuks saada minu arvates soovitud toode, kuid minu arvates mitte piisavalt, et õigustada kogu protseduuri. Neile, kes tahavad rohkem teada, soovitan lugeda paberit, otsida "Two dogs aldol", õppida aldoolreaktsiooni, baeyer-villigeri oksüdatsiooni ja estrite hüdrolüüsi mehhanisme.



 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,022
Points
93
Üleliigne MEK toimib ka reaktsiooni lahustina (välja arvatud see, mida te kirjutasite). Toote eraldamine ilma destilleerimiseta on võimalik pärast veega lahjendamist (üleliigne mek ja muud lisandid) ja õli kujul oleva sette ekstraheerimist. Õli kristalliseerub hästi vaheproduktiks pärast ümberkristalliseerimist etanooliga. Selles etapis saame esimese astme toote ilma keeruliste manipulatsioonideta (kloroformi ei ole vaja ekstraheerida ja üldiselt tuleb selle teema tehnikat veidi korrigeerida). Me ei saa kasutada hüdroksiidi, see annab tulemuseks teise kõrvalsaaduse.
 
View previous replies…

Cbison

Don't buy from me
Member
Language
🇬🇧
Joined
Nov 29, 2023
Messages
13
Reaction score
0
Points
1
Palun jagage MPB-õli saamise protseduuri toorsegust, kui te ei soovi vaakumdestilleerida.
 

Cbison

Don't buy from me
Member
Language
🇬🇧
Joined
Nov 29, 2023
Messages
13
Reaction score
0
Points
1
William D. Kas te pls pls selgitada MPB-kristalli saamise menetlust ilma vaakumdestillatsiooni tegemata. Olen järginud soovitatud samme, kuid tundub, et ma ei saa seda õigesti teha. Olen pesnud, olen neutraliseerinud, olen lahustanud etanoolis ja olen külmutanud, kuid millegipärast ei tea, miks minu kristall vedeldab toatemperatuuril . Mida ma teen selles menetluses valesti. Kas ma võin jätkata Baeyer villigeri reaktsiooni ilma kristalli ekstraheerimata? Pls teie kogenud panus on teretulnud
 
Top