1-fenil-2-nitropropén (P2NP) videószintézis benzaldehidből és nitroetánból. Henry-reakció.

plancklong

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jul 7, 2022
Messages
36
Reaction score
13
Points
8
Ezt az ebayről sikerült beszereznem:
XrcI8OeL7Q


Kattintson ide
 

HairyPoppins

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 27, 2022
Messages
50
Reaction score
26
Points
18
ive rendelt, hogy és a tipp turmixgép ő eladja, ez comy egy kémiai gyártás nevű eurchem nevű betűzve pontosan így. ez kiváló minőségű,
 

HairyPoppins

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 27, 2022
Messages
50
Reaction score
26
Points
18
A probléma ez a rész! ez azt jelenti, hogy a címe veszélybe kerülhet! Legyen óvatos

szállítási csomagolás tanúsítása
szabványosítás
megjegyzés
:
:
:
:
:
:


a kormányzati szállítási ( IATA, ADR , ECHA-REACH ) szabályoknak megfelelően
speciálisan a vegyi anyagok szállítására
C.O.A., MSDS, GMP, API, USP, EUP, ECHA-REACH, ORIGIN, stb.... *
*(az eredetit az áruval együtt szállítják, a másolatokat pedig a megerősített megrendelés után)
az E.U. - Echa-Reach szabályoknak megfelelően
a termék árát már -25%-nál kisebb mértékben csökkentették az ICIS által kiadott, a "Vegyi és gyógyszeripari termékek nemzetközi tőzsdéjén" érvényes hivatalos árhoz képest.
 

Pavel

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 7, 2022
Messages
5
Reaction score
1
Points
1
Kuriózumként szobahőmérsékleten is sikerült. de ez néhány tucat nap. A ciklohexilamin használatával, De ne emlékezzünk a jégecetsav használatára...
 

the money

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 26, 2022
Messages
50
Reaction score
28
Points
18
Ezek a reagensek igazak vagy hamisak? Szeretném a segítségét kérni a CAS-szám megszerzésében.
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Gaaaah. Ezúttal sikerült elrontanom a reakciót, és két órán keresztül felügyelet nélkül hagytam a rm-et. Mire visszaértem, már jóval 110 C fölött volt, valószínűleg már jó ideje, és sötét vörösesbarna volt, nagyon jellegzetes szaggal, amit nehéz leírni. Mit gondoltok, elégettem ezt a tételt? Ha sikerül valamit kikristályosítanom belőle, akkor egyáltalán megbízható?

KELL szereznem magamnak egy jobb hőmérséklet-szabályozással rendelkező fűtőlapot.
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Olyan szaga van, mint a benzaldehidnek, de diósabb?
Mindegy, nem ártana megpróbálni kikristályosítani, meglátjuk, mi jön ki belőle lol
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Nah, már nincs benzaldehidszag. Kint hagytam állni (műanyag fólia alatt) hideg téli hőmérsékleten, nem kristályosodott. Ez valószínűleg szar. A francba.
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Valójában, ezt kaparjuk ki! Egyik napról a másikra finomra kristályosodott. De a sárga kristályok körül barna iszap van, és határozottan rossz szaga van.
Készítettem egy másik adagot, mindenféle hőmérséklet-baszás nélkül (valójában ,egy sous-vide fűtőpálca használata tökéletes fűtési rendszer ehhez a szintézishez! Tökéletes, keringetett vízfürdőt tart pontos hőmérsékleten, csak egy tipp). Most a második adag szinte kizárólag szilárd, tökéletes sárga kristályokból áll.

De a rossz tételhez: Szeretném rendesen kitakarítani. De a P2NP oldhatósági - vagy inkább oldhatatlansági adatokat találni nehéz. Emlékeztessen @G.Patton @William Dampier stb, a P2NP vízben oldhatatlan? Úgy tűnik, tökéletesen oldódik metanolban és DCM-ben is. - Mi a helyzet a nem-polárisokkal? Mint például a toluol? Azzal kimoshatom? Mi lenne a legjobb tisztítási eljárás?
Mármint az IPA-ból való átkristályosítás.
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
vízben nem oldódik, nem poláros anyagokban könnyen oldódik.
 
View previous replies…

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Tulajdonképpen van forrása? Mert nem találok a neten valódi oldhatósági adatokat, ami bosszant.
És nyilvánvalóan oldódik etanolban és más szeszes italokban, tehát ez úgy hangzik, mintha vízben is oldódhatna?
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Ha. Ha. Ok. Nos, szerencsére vannak más információforrások is.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Itt van tehát a kép. Balra a tökéletes hőmérséklet-szabályozásból származó kanárisárga kristályok, jobbra a sötétebb sárgák, abból a futtatásból, amely jóval 110 C fölé ment jó ideig.

A legjobb tisztítás most? Metanolból vagy IPA-ból átkristályosítani?
 

Attachments

  • lF8dcjxSik.JPG
    lF8dcjxSik.JPG
    450.6 KB · Views: 306

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Igen, talán megúszhatja egy minimális hideg ipa vagy aceton mosással. de az általad említett oldószerekben vagy még jobb esetben etil-acetátban történő átkristályosítás ideális.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Így döntöttem a metanolból történő átkristályosítás mellett Színes különbség még mindig s´there, de valamivel kevésbé. A metanolt azonban nehéz kiszedni a kristályokból, egész nap a vákuumszárítással babráltam.

De áttértem a NaBH4-gyel történő redukciós fázisra, most már van egy üveg formilamfetamin acetonban MgSO4 felett a hűtőben, hogy holnap sózhassam. Csak egy tiszta, jó sósavra van szükségem, ami sajnos most nincs.
 
Top