4-MMC (mefedron) szintézis. Brómozás diklórmetánban.

subzero013

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 28, 2022
Messages
32
Reaction score
22
Points
8
a diklórmetánban lévő szabad bázishoz 1 kg BK4-re 1 liter vizet öntök, majd sósavat adok hozzá. ennek eredményeként 4 mm oldott vizet kapok.
 

subzero013

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 28, 2022
Messages
32
Reaction score
22
Points
8
Más fórumokon, ahol a 4mmc szintézisét tárgyalják, úgy vélik, hogy a sav-bázis extrakció hozzájárul az iso-4mmc és a pirazinok megjelenéséhez, szeretném tudni a véleményét ezzel az állítással kapcsolatban. Ha mindezek mellett teljes értékű sav-bázis extrakciót végzünk, mennyi KOH-ra van szükség 1kg 4mmshez? Vagy navigálni a pH szintjét? Milyen értékre kell lúgosítani az oldatot?
 

ChemDamn

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 27, 2022
Messages
40
Reaction score
28
Points
8
ne tegye!!!! a sav-zöld extrakció nem a 4-mmc számára készült. A 4-mmc szabad bázisa túl törékeny ehhez, és könnyen bomlik az eljárás során. csak forraljuk fel a vizet. a sósav (HCl) gáz. az oldószer (víz) távozik - a HCl is távozik. a víz elpárolgásából származó 4-mmc-t össze kell törni és acetonnal kell öblíteni. de vigyázzunk!!! amikor már kevés víz marad, csökkentsük a hőmérsékletet 50C-ra. mivel a 4-mmc az oldószeren kívül >55°C-on bomlik.
 

ChemDamn

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 27, 2022
Messages
40
Reaction score
28
Points
8
Egyébként egy hasznos tény. Úgy tartják, hogy a 4-mmc >55°C-on bomlik. de ez nem így van. melegítéskor a 4-mmc oxigénnel és szén-dioxiddal érintkezve bomlik. argon környezetben vagy nitrogénben azonban a 4-mmc még 300C-on sem bomlik, és 4-mmc olvadékot lehet kapni. egyébként az olvadt 4-mmc olyan üvegszerű homogén kristállyá alakul, mint a Breaking Bad című tévésorozatban szereplő metamfetamin. Én személyesen próbáltam. de itthon nagyon nehéz argon atmoszférát biztosítani.
 

subzero013

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 28, 2022
Messages
32
Reaction score
22
Points
8
Így én is féltem a sav-bázis extrakció elvégzésétől. Mindig is megtettem, de ez egy több mint 1 kg-os nehéz feladat. Megpróbálom a vizet 1000 - 800 ml vízre 1 kg 4mmс koncentrációra elűzni, hozzáadni a reprimánst (aceton vagy izopropanol), és a termék kicsapásához a fagyasztóba küldeni. Előtte szeretném az oldatot jól megtisztítani, hogy ne végezzek ismételt transzisztifikálást.
 

yin-yang

Don't buy from me
Resident
Joined
May 18, 2022
Messages
58
Reaction score
29
Points
18
Megpróbálhatja a kapott bázis gőzdesztillációját. nem a teljes mennyiségre, ha nem akarja. a nem reagált bromketon kondenzálódik, és a kondenzátoron zöld színt fog látni. Maradék metilamin is. Állítsa le, amikor úgy érzi, hogy eléggé megtisztította a terméket. Mossuk ki némi NaHCO3 vagy Na2S2O3 10%-os oldattal, tegyük a fagyasztóba, hogy a maradék víz megfagyjon, dekantáljuk a megtisztított folyadékot, adjunk hozzá MgSO4-ot, szűrjük. Készítsünk sót
 

ChemDamn

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 27, 2022
Messages
40
Reaction score
28
Points
8
ez a legjobb megoldás! én így szoktam kristályosítás után az anyalúgból a maradék 4-mmc-t kihúzni. az oldat nagyon piszkos. Forrásponton (~ 100C) elpárologtatom, amikor az oldat felületén film jelenik meg, kiveszem a fűtésből. Lehűtöm ~ 50C-ra és dupla térfogat acetonnal töltöm fel. jól összekeverem és 10-15 órára a fagyasztóba teszem. majd leszűröm és nagyon tiszta 4-mmc-t kapok.
 

subzero013

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 28, 2022
Messages
32
Reaction score
22
Points
8
Úgy gondoltam, hogy megpróbálom az NMP-t oldószerként, a fórumon közzétett videó alapján úgy ítélem meg, hogy a szabad bázis tisztább, mint a diklórmetánon, más fórumokon azt írták, hogy az Orto Xilole-t tisztább bázist kapnak. Találkoztál már az NMP-vel? A hőmérsékleti rendszer korrekciójáról nem találok információt, úgy tűnik, hogy 60 fokot kell tartani, a videón nem látszik, hogy a keverék hűlne, de 60 foknál jóval magasabbra is felmelegedhet.
 

ChemDamn

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 27, 2022
Messages
40
Reaction score
28
Points
8
A DCM-ben történő szintézis nagyon tiszta terméket ad, ha nem forralják fel (a DCM vízzel való forralása hidrolízishez és szennyeződéshez vezet). NMP-vel minden egyszerű, nincs szükség hőmérséklet-szabályozásra. a metilamin hozzáadása után a hőmérséklet emelkedik, elér egy platót, majd a hőmérséklet csökken. ha a hőmérséklet csökkenni kezdett, akkor a reakció befejeződött. minden egyszerű. általában 15-20 percig tart. de utána ki kell vonni a szabad bázist az NMP-ből. ehhez toluol vagy ortoxilén használatát javaslom. 1 kg 4-bm-re vegyünk 2,5 liter toluolt és öntsünk rá 3 liter vizet, jól keverjük meg, és a rétegek elválnak. a felső réteget vegyük fel és dolgozzunk vele. az alsó réteget dobjuk el.
 
  • Love
Reactions: $!$

ChemDamn

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 27, 2022
Messages
40
Reaction score
28
Points
8
Köszönöm!!! Nagyszerű hozzászólás!!! Kísérletezni fogok
 

subzero013

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 28, 2022
Messages
32
Reaction score
22
Points
8
Mi értelme van akkor a Dichlormetanban? A kapott termék stabilitása? A forráspont ismét a koncentrációtól függ, egy telített oldatban egy bizonyos szakaszon nehéz lesz elkapni az állapotot a forrás kezdetének határán. Őszintén szólva, ez az első alkalom, amikor hallok a diklórmetán hidrolíziséről, amikor vízzel forralják. Mivel az NMP olyan egyszerű, miért bonyolítja a folyamatot)? Benzinben vagy orto xille-ben könnyebb tartani a kívánt hőmérsékletet, időben a diklórmetánban 4 órán keresztül, mint a benzinben, egyes esetekben még gyorsabban a benzolban.
 

ChemDamn

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 27, 2022
Messages
40
Reaction score
28
Points
8
a DCM forráspontja 38,8C. a hőmérsékletet nem szabad 36C-nál magasabbra tartani, akkor a termék nagyon nagyon tiszta lesz. Toluolban, ortoxilénben, benzolban nem tudtam ilyen tisztaságot elérni. NMP-vel nem szívesen dolgozom, mert nem jutok hozzá 4-bm-hez. 4-bm-et 4-metilpropiofenonból készítek. Ebben az eljárásban DXM-et használok oldószerként (a DXM-ben történő brómozás nagyon kényelmes). de ha készen állna a 4-bm, akkor NMP-t használnék.
 

subzero013

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 28, 2022
Messages
32
Reaction score
22
Points
8
De ezzel szemben a BK4-et a HBR-en keresztül kapom, gondoltam, hogy megpróbálom az NMP-t, de sokat olvastam arról, hogy az oldat nagyon forró lenne, és a túlmelegedés mifedron és más nemkívánatos szennyeződések kialakulásához vezetne. Általában ki kell próbálni.
 

ChemDamn

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 27, 2022
Messages
40
Reaction score
28
Points
8
NMP-ben a túlmelegedés alig lehetséges. emellett az NMP maga is gyenge bázis, és emiatt megakadályozza a szabad bázis 4-mmc izomerizációját, ezért az NMP-ben történő szintézis nagyobb tisztaságot ad a reakcióban.
 

subzero013

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 28, 2022
Messages
32
Reaction score
22
Points
8
A reakció csak az elején, a metilin hozzáadása előtt igényel melegítést? Szükség van-e vákuumra a lombikban az aminálás során? Vagy minden nyitott rendszerben történik?
 

ChemDamn

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 27, 2022
Messages
40
Reaction score
28
Points
8
az aminációs reakció, mint minden nukleofil szubsztitúciós reakció, exoterm (hőfelszabadulással zajlik). a hő magától felszabadul, azaz semmit sem kell melegíteni. Vákuumra sincs szükség. a reakcióedénynek nyitottnak kell lennie, hogy elkerüljük a túlnyomást (a lezárt edény felrobbanhat).
 
Joined
Jul 25, 2021
Messages
193
Reaction score
296
Points
63
A legtöbb esetben nincs szükség a reakciótömeg felmelegítésére. Ha azonban a reakció nem indul be vagy gyenge, akkor jobb, ha felmelegítjük. Ennek oka lehet a rossz minőségű reagensek vagy a rendszerben lévő nagy mennyiségű víz.

A szintézis NMP-ben vákuum nélkül zajlik, és a reaktor nincs lezárva, még nyitott edényben sem, amíg a tömeg nem fröccsen.
 

ChemDamn

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 27, 2022
Messages
40
Reaction score
28
Points
8
Teljesen egyetértek. De szeretném hangsúlyozni, hogy minden reakció esetében fontos a reagensek optimális koncentrációja az oldószerben. a megfelelő koncentráció mellett a reakció zökkenőmentesen, melléktermékek nélkül és biztonságosan zajlik le.
 

Hank Schrader

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 10, 2022
Messages
79
Reaction score
165
Points
33
Szépen néz ki. Csak a brómozás ideális körülményeit kell megváltoztatni. A gyakorlatilag szagmentes brómozás legegyszerűbb módja a DCM-ben történő brómozás egy vízréteg alatt. A víz elnyeli a hidrogén-bromidot, így a külső környezetben gyakorlatilag nincs szag és gázok.
Így egyszerre 50-100 liter keton brómozható.
 
Top