Alfa-PVP szintézis (1-10 kg-os skála). Teljes videós bemutató.

Joined
Jul 25, 2021
Messages
193
Reaction score
295
Points
63

100g bk,100ml pirrolidin (~90g) ,400ml EtAc
ezek a helyes arányok az AMINÁCIÓ lépéshez.
a reakció befejezése után adjunk hozzá 600ml vizet a szerves fázis kimosásához és elválasztásához.
az aceton hozzáadása a savasítás előtt történik, miután a szerves réteget elválasztottuk a vizes rétegtől.
 

dkemist15021982

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 31, 2022
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Sziasztok meg tudja valaki mondani, hogy hogyan tudok megszabadulni egy kemény pirrolidin íztől, hogy van with.my selfmade pvp?
 

The Silent Chemist

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2022
Messages
22
Reaction score
12
Points
3
A szabad bázist először óvatosan vízzel kell kimosni a pirrolidin eltávolításához, majd ezt követően a szokásos átkristályosítás acetonból vagy etanolból.
 

VamonosPest

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 9, 2022
Messages
20
Reaction score
25
Points
3
Mivel helyettesíthetném a pirrolidint?
 

Hank Schrader

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 10, 2022
Messages
79
Reaction score
165
Points
33
Metilamin. Ön is jó terméket kap.
 
View previous replies…

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Elég nyilvánvaló dolgokat írtál. Mi a mondanivalód fő gondolata?
 

Caleb

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 28, 2023
Messages
27
Reaction score
27
Points
18
Tulajdonképpen az volt a cél, hogy (ismét) megmutassuk, hogy az anyagokat használó embereket bűnözőként kezelik.
Egyes helyeken még a gyermekmolesztálóknál és az öngyilkos merénylőknél is rosszabbul látják őket.
Ez önmagáért beszél.
 

The Silent Chemist

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2022
Messages
22
Reaction score
12
Points
3
Hé minden segítséget nagyra értékelnék, ma volt az első kísérletem az apvp szintézisre.

Az 1. szakaszban a halogénezés során pontosan követtem az eljárást, ahogyan a videó leírja a H202 lassú hozzáadását a valerofenont és a hidrobrómsavat tartalmazó reakcióedényhez, biztosítva, hogy a hőmérséklet ne haladja meg a 60c értéket.

Észrevettem, hogy a vörös brómszín megmaradt és nem tűnt el a 43 g H202 2/3-ának hozzáadása után sem. Ezt vizuális jelnek vettem, hogy ne adjak több peroxidot.

(Feltételeztem, hogy ez azért volt, mert 6%-ról 37%-ra koncentráltam a peroxidot a víz vákuum alatti felforralásával, és lehet, hogy egy kicsit túlkoncentráltam).

A reakcióelegyet 10 percig hagytam keverni, hogy a vörös szín ne tűnjön el. Nem ment el.

nem sokkal azután, hogy 500ml desztillált vizet adtam a reakcióhoz, az alsó bromovalerofenon réteg vörösből tejfehérré változott.

Az a gyanúm, hogy nem adtam hozzá elég peroxidot és nem hagytam a reakciót elég sokáig keverni. Elvetettem és újra megpróbálom.

Bármilyen segítséget nagyra értékelnék
 

The Silent Chemist

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2022
Messages
22
Reaction score
12
Points
3
Az általam használt desztillált víz Hcl-lel volt szennyezve, a lakmuszpapírpróba kimutatta, hogy savas. A második futtatást most megpróbáltuk, a víz hozzáadásával nem volt probléma, a reakció sötétvörös maradt az első desztillált vízzel történő mosáskor, a második mosást lúgos oldattal végeztük, ahogy az írásos utasítások kérik, ez a második mosás a bromovalerfenon színét aranysárgára világosította.
 

islandgato

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 30, 2023
Messages
7
Reaction score
2
Points
3
A-PHP szintézis félelmetes lenne !
 

ChemKing

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 20, 2024
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
4-bromo-Alfa-pvp.
Ennek az anyagnak a szintézisét végezte el. De belefutottam egy problémába - nagyon rosszul oldódik vízben. Mi lehet az oka? A szintézist a 4-brimvalerofenonnal kezdte. Elvégezte a brómozást, kapott 4-bromo-alfa-bromvalerofenont. Ezután pirrolidinnel végzett reakciót. Ezután HCl segítségével kaptam a sót. A végtermék vízben nagyon rosszul oldódik. Kb. 10g/100ml
 

Batracien

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 13, 2023
Messages
10
Reaction score
1
Points
3
Helló, elvégeztem a brómozás és az aminálás lépését, de nem vagyok biztos az aminálásnál használt arányokban.
Mennyi mól pirrolidin szükséges 1 mól 2-bromovalerofenonhoz, én 2 mól pirrot használtam 1 mól bromovalerofenonhoz, de itt mindenki azt mondja, hogy a jó proprotciók : 100g bk (0,4mol) / 100ml pirro (1,2mol) tehát 1/3.
Miért nem lehet 1/1 vagy 1/2, nem értem miért kell ekkora felesleg. És az EtOAc csak oldószerként viselkedik, vagy az EtOAc moláris aránya is fontos ?
 

The Silent Chemist

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2022
Messages
22
Reaction score
12
Points
3
Ha figyelmesen tovább olvasol a chatben, látni fogod a helyes arányok feltüntetését, tudasd velem, hogy megy a próbálkozás az A-pvp kristályosításával. Egy felesleggel biztosítjuk, hogy az összes brómvalerofenon reagáljon. Nekem nehézséget okoz, hogy túlságosan kicsapódjon az oldatból. Ha gondjai vannak, próbálja meg a szabad bázist vákuumban desztillálni, és biztosítsa, hogy minden oldószer vízmentes legyen.
 

Batracien

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 13, 2023
Messages
10
Reaction score
1
Points
3
Megpróbálom vízfürdőben és KÜLÖN (nem akarok meghalni) elpárologtatni az EtOAc-t (és az esetlegesen megmaradt pirrolidint), és a szabad bázist 0°C-os acetonnal (99%) hígítani, majd sósavat (23%) hozzáadni ph=5-ig, végül a fagyasztóba tenni szűrni, szerintetek működik ?
 

Batracien

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 13, 2023
Messages
10
Reaction score
1
Points
3
Van egy másik problémám a tárolással kapcsolatban, a 2-bromovalerofenonomat majdnem 6 hónapig tároltam normál körülmények között, és úgy tűnt, hogy 0 hatása van rá. De mi a helyzet a freebase/EtOAc-ommal, először enyhén sárga volt, és most egy hét után narancssárga, tárolnom kell, mert nincs időm kimenni a rögtönzött erdei laboratóriumomba egy hónapig. Köszönöm a tanácsokat és sok sikert !
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Párologtassa el az etil-acetátot, és további frakcionáltan párologtassa el az alapot vákuumban.
 

mb16

Don't buy from me
Member
Joined
Jan 29, 2024
Messages
3
Reaction score
1
Points
3
A 4. szakaszban diaszteromer. Azt mondja...

"1. a-PVP HCl 10,0 g, 35,5 mmol-t feloldunk minimális térfogatú desztillált vízben"

Az a-pvp moláris tömege 231,33g, nem lenne akkor 35,5 mmol a-pvp 82,12g és nem 10,0g, ahogy fentebb áll?

Az is túlzásnak tűnik, hogy 700 ml hexánt és 530 ml DCM-et használjunk 10,0 g a-pvp feloldásához.

Ennek 100g-ból kellene kiindulnia, nem pedig 10,0g-ból, esetleg rossz helyen van egy tizedesjegy?
 

mb16

Don't buy from me
Member
Joined
Jan 29, 2024
Messages
3
Reaction score
1
Points
3
Bocsánat...

Az A-pvp moláris tömege 231,33g, nem lenne, hogy 35,5 mmol a-pvp 8,21g, és nem 10,0g, mint fentebb szerepel?
 

mb16

Don't buy from me
Member
Joined
Jan 29, 2024
Messages
3
Reaction score
1
Points
3
Nem sajnálom, hogy az a-pvp (HCl) moláris tömege 267,8g, ami 35,5 mmol 9,5g-ot jelent.
 

getmoneyforlife

Don't buy from me
Member
Joined
Apr 29, 2024
Messages
4
Reaction score
1
Points
3
Szia, problémám van a kristályosítással kapcsolatban. Sósav hozzáadása után a reakció nem kristályosodik. Amikor először elkezdi keverni a 2bromovalerofenont az etil-acetáttal és a prolidinnel, úgy tűnik, hogy nem jól keveredett. Az elegyet 1 órán keresztül kevertettük. A rétegek elváltak egymástól, és ennek nem így kellene lennie. Csak később adtam hozzá desztillált vizet és a fázisok szétváltak, de miért néz ki ilyen rosszul az elején?
Az arányok:
*2bromovalerofenon ~760ml
* etil-acetát 4L
*pirolidina 1L
* vízdesztillátum 6L
*Aceton 4L
*sav 36% 200-300ml

LpBHkNDQ0t
PSleZYwjtC
CPoOw325t7
EfaHtg3kPh
WHn9Pdp45A
VSFf0MUYv6
9xgF8O0Xly
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Adjunk hozzá acetont, és tegyük egy napra a fagyasztóba.
 
View previous replies…

getmoneyforlife

Don't buy from me
Member
Joined
Apr 29, 2024
Messages
4
Reaction score
1
Points
3
Oké, . De a nagyobb probléma számomra az, hogy miért vannak a rétegek elválasztva az elején a keveréskor? Nem arról a szakaszról beszélek, amikor desztillált vizet adok hozzá, hogy elválasszam a rétegeket.
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
A probléma az, hogy a leírásban 4 liter etilacetátot stb. írtál, de a fotó egy nagyságrenddel kevesebb, és a megfigyeléseiddel sem írtad le a munkádat lépésenként. Nem vagyok Nostradamus, hogy figyelmeztesselek a te tetteidre és magára a szintézisre. A kristályosítás úgy sikerült, ahogy látom.
 
Top