Alfa-PVP szintézis (1-10 kg-os skála). Teljes videós bemutató.

getmoneyforlife

Don't buy from me
Member
Joined
Apr 29, 2024
Messages
4
Reaction score
1
Points
3
Szia, problémám van a kristályosítással kapcsolatban. Sósav hozzáadása után a reakció nem kristályosodik. Amikor először elkezdi keverni a 2bromovalerofenont az etil-acetáttal és a prolidinnel, úgy tűnik, hogy nem jól keveredett. Az elegyet 1 órán keresztül kevertettük. A rétegek elváltak egymástól, és ennek nem így kellene lennie. Csak később adtam hozzá desztillált vizet és a fázisok szétváltak, de miért néz ki ilyen rosszul az elején?
Az arányok:
*2bromovalerofenon ~760ml
* etil-acetát 4L
*pirolidina 1L
* vízdesztillátum 6L
*Aceton 4L
*sav 36% 200-300ml

LpBHkNDQ0t
PSleZYwjtC
CPoOw325t7
EfaHtg3kPh
WHn9Pdp45A
VSFf0MUYv6
9xgF8O0Xly
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Adjunk hozzá acetont, és tegyük egy napra a fagyasztóba.
 
View previous replies…

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
A probléma az, hogy a leírásban 4 liter etilacetátot stb. írtál, de a fotó egy nagyságrenddel kevesebb, és a megfigyeléseiddel sem írtad le a munkádat lépésenként. Nem vagyok Nostradamus, hogy figyelmeztesselek a te tetteidre és magára a szintézisre. A kristályosítás úgy sikerült, ahogy látom.
 

getmoneyforlife

Don't buy from me
Member
Joined
Apr 29, 2024
Messages
4
Reaction score
1
Points
3
2 kérdésem van.
Miért kezdett ez a folyadék szétválni vagy nem keveredni?
Miért nem változott zavarossá az oldat a sósavval történő savanyítás során?
Hosszú szünet után túl gyorsan kezdtem el csinálni, 1 kg-ot vesztettem, 2 db 50 g-os mintát készítettem, de valami nem úgy működik, ahogy kellene. Hatékonyság 60% 40ml 2bromovalerofenon 50ml pirrolidin
 

islandgato

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 30, 2023
Messages
7
Reaction score
2
Points
3
Hogyan kell elpárologtatni? Az enyém még 12 órán keresztül is folyékony a fagyasztóban
 

darkmatter7

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 3, 2022
Messages
26
Reaction score
12
Points
3
Tényleg kell vennem egy rotovapot?
A semmiből kiindulva mennyi lenne mindennek a kezdeti költsége?

Kár, hogy olyan nehéz egyszerűen megtalálni ezeket a dolgokat, hogy magunknak kell elkészíteni...
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Elkészítheti rotovap nélkül is, de sokkal több időt vesz igénybe.
 

EvilC415

Don't buy from me
Member
Joined
Oct 12, 2023
Messages
4
Reaction score
3
Points
3
Remélve, hogy kaphatok némi segítséget... Már többször is sikeresen dörzsöltem, de az utolsó 2 furcsán viselkedik. Nem biztos, hogy mi a probléma, mivel minden reakció megtörtént, de nem képződtek kristályok. Jelenleg a fagyasztóban és 2 rétegben elválasztva. Kérem válaszoljon, és tudok adni több ino... köszönöm előre....
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
148
Reaction score
66
Points
28
Használható-e sósav a 2-klór-valerofenon előállítására ugyanúgy, mint a hidrobróm?
Ha nem, használható-e sósav réz(II)kloriddal együtt az alfa-klórozáshoz?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Nem hiszem, hogy ez működni fog. Legalábbis sokkal kisebb lesz a hozam.
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
148
Reaction score
66
Points
28
Talán ez jobb kérdés, figyelembe véve ugyanazt a reakciót:
Ha réz(II)kloridot használok, esetleg LiCl2-vel, ha jól emlékszem, akkor ez/az a két reagens(ek) használható(ak) a 2-klórozáshoz, mert az alfa-klórozás így történik sok jó reakcióban, amit elvégeztem.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Nem tudok biztos választ adni. Végezze el a szintézist és találja ki. Tájékoztasson minket az eredményéről.
 

Lev

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 14, 2023
Messages
9
Reaction score
9
Points
3
Kedves fórumtagok! Segítségre van szükségem. Hol tudom megnézni a valerofenon szintézisét ?
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,021
Points
93
Benzol+AlCl3+Valeril-klorid
 

scared

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 3, 2024
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
hello
Olvastam, hogy a pirrolidin helyettesíthető b Metilamin.
Valaki meg tudja mondani nekem, hogy ez így van-e, és milyen arányban helyettesíthető.
1000 ml pirrolidin helyettesíthető 1000 ml Metilamin hcl vagy mennyi 40%-os vizes oldattal.

Köszönöm a segítséget
 

xirmsx12

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 20, 2024
Messages
8
Reaction score
12
Points
3
Yo Megpróbáltam hexanofenonnal, és úgy tűnik, nem működött ugyanúgy, mint amikor valerofenont használtam. Ez valami melegítési probléma, keverési probléma, vagy mi? Nem tudtam a pirrolidint megfelelően reakcióba hozni, hogy tisztességes szabadbázisú APHP-t kapjak, ha valaki olvassa ezt. A végén szinte inaktív lett. A felhasznált berendezések szinte csak a reflux kondenzátortól eltekintve voltak ott.
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,021
Points
93
A PHP-t általában nehezebb kikristályosítani. De általában véve nem okozhat gondot. Ezt tisztázhatod velem, de nem ebben a témában.
 

Skurczolo

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 24, 2024
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
A bromoket etil-acetátban pirrolidinnel való keverése után a felső rétegből vákuum alatt kell destillálnom az etil-acetátot ?
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,021
Points
93
Ha az etil-acetátot vákuummal el tudja párologtatni, és az alapot száraz acetonnal keveri, akkor ez egy nagyon jó módszer.
 

TERMOBAR

Don't buy from me
Member
Language
🇷🇺
Joined
Feb 23, 2024
Messages
2
Reaction score
1
Points
3
Jó estét, elnézést, kérhetném a segítségét? Alfa pvp szintézist készítettem ezen recept alapján https://bbforum.eu/tags/a-pyrrolidinovalerophenone Mindent a leírtak szerint csináltam, kivéve az etil-acetát desztillálását, 5-re vittem a savanyítást, betettem a fagyasztóba, és a sók nem estek ki, hogyan tudom orvosolni a helyzetet?Ezután 74-77-es hőmérsékleten 1/2-re pároltam az oldatot, és ismét betettem a fagyasztóba, és minden eredmény nélkül, esetleg valaki találkozott már ezzel?Kérem segítsen!
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,021
Points
93
Ha sav van, akkor alacsony hőmérsékleten vagy vákuumban kell elpárologtatni. A maradványokat fekete gyantaként kaphatja meg. Ennek kikristályosításához kémiailag tiszta, száraz acetont kell használnia. Ha ez háztartási aceton, akkor lehetnek problémák. Az acetonon kívül van egy tisztítási módszer is, ha megkapja a gyantát, és vízben feloldja. A vizet oldószerrel kivonja a szennyeződésektől, és a terméket hűtéskor vizes oldatból kristályosítja.
 
Top