Alumínium-amalgám (Al/Hg) összefoglaló

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Tömény salétromsavnak nevezik, az, hogy 60%-os vagy 70%-os, nem számít. Csak ne legyen 100%-os, az nyilvánvalóan nem annyira reaktív, ezért általában 60-70%-ra hígítják. Nekem ezt mondták.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Az Al por felrobbanhat
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Igen, azt hiszem. De vajon a higany-nitrát elég oxidálószer-e ahhoz, hogy alu port használjunk üzemanyagként? Én nagyon óvatos vagyok bármilyen fémporral bármilyen oxidálószerrel kombinálva, ami a pirotechnikai szcénából származik.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Nem tudom pontosan megmondani. De erősen ajánlom, hogy használja a fóliát az ok, hogy a fólia olcsó, OTC, biztonság és jóváhagyta számos szintézisek.
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
A következő megfigyelés: 15 perccel azután, hogy vizet adtam az alufóliához és a higany-sóhoz, sötétszürke vízoldatot kaptam, sok apró buborékkal, amelyek habot képeznek. Miután leöntöm a vizet, hallom, hogy az alumínium recseg és fehér füst száll fel, sok fehér füst.

Túl korán engedtem le a vizet, vagy túl későn?
 

Acidosis

Don't buy from me
Resident
Joined
May 31, 2022
Messages
209
Reaction score
143
Points
43
figyeld meg, hogy a buborékok áramlása folyamatos, megállás nélkül, és figyeld meg, hogy az alumíniumfóliát már jól beborítják a sötétszürke nyomok, és akkor tudod, hogy az amalgámod készen áll a további felhasználásra... vigyázz a higanygőzökre, mindig használj védelmet, és akkor minden öröm lesz!!!.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Úgy gondolom, hogy túl korán
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Több mint fél órába telt, mire a kiáramlás megszűnt. Körülbelül 20 perc elteltével elérte a csúcsot, a víz 60 °C fölé melegedett, és rengeteg gáz szabadult fel.
 

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2022
Messages
297
Reaction score
161
Points
43
Üdvözlöm!
Csak egy kis noob kérdés az alumínium minőségével kapcsolatban;
sokat olvastam a "Reynolds Wrap® Aluminum Foil, Heavy Duty" , az interneten találtam a vastagsága 23.62µm.....
A vastagság fontos ? az én országomban 11 és 15µ könnyen kapható, de nem találok többet a "standard boltban".
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Mindig ipari alumíniumfóliákat keresek hőszigeteléshez, párazáráshoz, szaunaépítéshez, tetőfedéshez stb. Ez is általában 99,5% alumínium bevonatok nélkül, és sokkal vastagabb (35-50µm), mint a konyhai alumínium tekercsek. De ott valószínűleg mindenkinek megvan a saját gondolkodásmódja.
 

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2022
Messages
297
Reaction score
161
Points
43
Most fedeztem fel az alumíniumfóliát a shisha / vízipipa ...

40µ, de nem tudom, hogy ez 100% alumínium-e.
SA8EBIWxar
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Mi lenne, ha a higany-nitrát hozzáadása előtt a fóliát HCl-lel mossuk át? Ez nem távolítaná el a reakciót megállító oxidrétegeket?
 

AKWA

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Dec 19, 2022
Messages
17
Reaction score
9
Points
3
Kicsit későn, de bárki számára, aki ezen az idővonalon olvas...használjon erre a célra egy unltra hangtisztítót.
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Ha nem kap információt az eladótól, érdeklődjön a gyártónál, hogy milyen ötvözetet használnak.
Ez nem szükséges a higany-sóval való reakcióhoz, és nem akadályozná meg a fólia későbbi oxidációját a légköri oxigénnel.
 

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2022
Messages
297
Reaction score
161
Points
43
Kerestem shisha-beszállítókat, de nem találok megbízható információt. Úgy gondolom, hogy ezek ötvözött keverékek.

de... Találtam ezt az oldalt, kiválaszthatja a méretet, keménységet, stb....

ötvözet : EN-AW 1050 A (Al 99,5) szerintem ez a jó.
de nekem drágának tűnik.
 
Joined
Jul 25, 2021
Messages
193
Reaction score
296
Points
63
A 99,5%-os Al az amalgámozásra alkalmas műszaki alumínium.
A fólia vastagsága befolyásolja a reakciósebességet. A vastag fólia lassabban reagál, mint a vékony fólia. Általában 15µ főzőfóliát használnak, de vastagabb műszaki fólia is használható.
 

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2022
Messages
297
Reaction score
161
Points
43

OK, köszönöm szépen. Azt hiszem, először megpróbálom a konyhai papírt... és ha ez nem sikerül, akkor megpróbálom az ipari papírt...
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Az általam talált információk szerint a 99,5%-os Al a legmagasabb minőségű fólia, amelyet meg lehet vásárolni, az alumíniumfóliák mindig ötvözetekből állnak, 100%-os Al nem kapható. Az ipari fóliáknál azonban megvan az az előnye, hogy megtalálod az ötvözet megjelölését, ami a normál konyhai alumíniumfóliánál nincs meg.

Az árról annyit, hogy én fizettem
Ipari 1,5kg 29,5cm x 50m, 36µm kb. 32$, ill.
Industry 3kg 50cm x 50m, 50µm kb. 63$.
Összehasonlításképpen:
fólia 1,2kg 300m x 29cm,13µm kb. 33$ vagy
Konyhai fólia 128g 30cm X 10m, kb. 4$.
Tehát a kilogrammos ár majdnem ugyanaz.
 
Joined
Jul 25, 2021
Messages
193
Reaction score
296
Points
63
Műszaki fóliát nehezebb találni, mint konyhai fóliát. Azok, akiknek nehézséget okoz a beszerzése, használhatnak vastagabb konyhai fóliát. Magas alumíniumtartalom (>99%) és minimális szennyeződés az összetételben a legjobb választás.
Természetesen 100%-os fólia nem lehet, de mi köze van ennek a dologhoz?
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Az elején az alumíniumfólia kiválasztásának minőségéről volt szó, hogy a vastagság lenne-e a döntő, de szerintem sokkal fontosabb az alkalmazott ötvözet. És a konyhai fóliában nem találsz semmilyen előírást, egyesek tapadásmentes bevonattal vagy egyéb újításokkal rendelkeznek, amelyek csökkentik a fólia minőségét a mi igényeinkhez.
Én a műszaki alumíniumfóliát választom, mert a megadott információk alapján biztos lehetsz a minőségben. A fólia vastagsága inkább személyes referencia, hogy mit szeretne használni.
Természetesen bármilyen fóliát használhatok, ahol alumínium van ráírva, de én is úgy szárítom az oldószereimet, hogy minél kevesebb víz legyen, akkor ilyen apróságokra is odafigyelek. :D
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,021
Points
93
Az aktivált alumínium könnyen hidrogént szabadít fel a vízből, nem látok problémát nedves oldószerekben ennél a reakciónál. A vastagság számít a reakciósebesség szempontjából, a vastag alumínium nehezebben reagál, de lehetséges.
 

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2022
Messages
297
Reaction score
161
Points
43
soo, mintha ez tökéletes lenne ?
UbCoF5dJiQ

bocsánat, de még mindig szükségem van a megnyugtatásra :)

rendeltem HgNO3 de de a csomag sokáig tart... így tervezek egy másik tervet a biztonság kedvéért
 
Top