Alumínium-amalgám (Al/Hg) összefoglaló

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2022
Messages
297
Reaction score
161
Points
43
Nem, egyáltalán nem vagyok benne biztos, mert nem vagyok kezdő.
de sosem olvastam, hogy vannak helyettesítő anyagok.
 

Mclssmxxl

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 28, 2022
Messages
74
Reaction score
32
Points
18
Megpróbálom, és beszámolok, ha találok valamit.
 

mixxxman

Don't buy from me
New Member
Joined
May 7, 2022
Messages
16
Reaction score
4
Points
3
nem. ez nem fog működni... "miért ?"

Mert ami az ebben a reakcióban használt elem, az az alumínium !
A higany feladata, hogy amalgámot hozzon létre, és így vegye le az "alumínium (az alumínium természetes oxidációja a levegőből)" nevet.

-más módokon az aminhoz :

*LiAlH4 (lítium-alumínium-hidrid), kevésbé mérgező, elég instabil / nehéz megtalálni.... könnyű, ha egy profi, mert az egyik legegyszerűbb csökkentés.

*vagy a Zn/Ni páros, de ezt a módszert már kipróbáltam.


ha valakinek van más információja jó lenne megosztani itt is.
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Az Ön helyében én egyszerűen tesztelném egy kis terheléssel, ha van gallium a rendelkezésére, és itt jelenteném az eredményt.
A gallium ugyanúgy amalgámot képez az alumíniummal, mint a higany, és hidrogént termel, de az elektronok szintjén is vannak különbségek, amelyek miatt a higanyt nem lehet teljesen galliummal helyettesíteni.
 

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2022
Messages
297
Reaction score
161
Points
43
juste for the beauty; egy kis kedves reakcióvideó aI+hg

 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
http://bbzzzsvqcrqtki6umym6itiixfhni37ybtt7mkbjyxn2pgllzxf2qgyd.onion/threads/one-pot-synthesis-of-amphetamine-from-p2np-with-nabh4-cucl2-1kg-scale.70/
Itt is egy higany nélküli redukció, szerintem nagyon érdekes és könnyen olvasható, én is kipróbálom valamikor.
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Nem látom okát annak, hogy a gallium-amalgámozás miért ne működhetne. De az al/ga amalgámia előzetes előállításához szerintem galliumsóra van szükség. Otehrwaise talán csak próbáld meg egy kis galliummal és alufóliával egy rb lombikban, addig forgatva, amíg nem látod, hogy reagálnak. Aztán adj hozzá P2NP-t és nézd meg, hogy csökken-e?
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Gallium-kloridot valószínűleg úgy tudna előállítani, hogy a galliumot tömény HCl-ben feloldja, majd ezt alumíniumfóliához adja. Ha nem akarja elveszíteni a P2NP-t, mindig megpróbálhatja egyszerűen vízhez adni az amalgámozott fóliát. Ha buborékok keletkeznek, az hidrogéngáz, ami a H2O redukciójából származik a kitett alumínium által.
 

Mclssmxxl

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 28, 2022
Messages
74
Reaction score
32
Points
18
Nem tudom, hogy tisztában vagy-e vele, de a gallium amalgámokat képez a fémekkel, beleértve az Al-t. Minden, amit az első bekezdésben a Hg-ről mondtál, alkalmazható a galliumra is. kérem, javítson ki bárki, ha tévedek.
Olvastam a liah-ról, jelenleg nem akarok vele dolgozni, túl veszélyes az én környezetemben, És a Zn/Ni-ről egyáltalán nem tudok, van itt valami infó? Köszi.
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,021
Points
93

Nagyszerű ötlet barátom, mindenképpen ellenőrizni fogjuk.
 

IM BATMAN

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 4, 2022
Messages
65
Reaction score
9
Points
8
kérdés: im az öblítés x 3 módszert követi, hogy a lehető legtöbb higanyt eltávolítsuk, de iw választjuk például az IPA-t oldószerként, a régi ródium/ozmium szintézis , (IPA-ban vagy metanolban) nem öblítik, és feltételezem, hogy azt hiszik, hogy az összes higany só kikerül a keverékből, amikor a lúgos/savas lépések megtörténnek.... így... mit gondoltok erről?

Az öblítések, ha vizet használnak, befolyásolhatják a végső hozamot?
azt mondják a hozam 90%-a az mdp2p , ami sokkal több az én hozamomnál...lehet ez az oka?

im csinálok microscale , de ez nem lehet a probléma....
 

IM BATMAN

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 4, 2022
Messages
65
Reaction score
9
Points
8
ive nem zárt az utolsó szintézisek, de miután elolvastam néhány érdekes szintézis útvonalak, néhány ember tegye refluxoin, hogy elkerüljék a metilamin veszteség... ez nagyon logikusan hangzik, ez lehet az oka a csökkenő végső hozam, kevesebb metilamin az amalgámban. im tervezi, hogy egy nyak és egy kondenzátor, hogy reflux..... mit srácok gondol erről?

Ami az én amalgámjaimat illeti, csak várok, amíg buborékok+szürke pöttyök nem jelennek meg, majd gyorsan eldobom a vizet és öblítem..... 3-szor! ...az én amalgám több mint 6 órát késett és a végső hozam nem a várt...nos, vastag AL fóliát használok négyzetekben (az én hibám) de nehéz volt elérni mindig 60º celsius fokot és soha nem volt 100% AL "olvadt" , így megpróbálom amit Diogenes mondott, csak a lehető legtöbb vizet dobom el 10 másodperc alatt és hozzáadom az oldószereket és az árut...majd később a lúgos savas tisztításban ki kell menni a higany..... im igaz?

az alacsony hőmérséklet, és a késleltetés az amalgámra azt mondja, hogy nem csinálok mindent jól..... biztos vagyok benne, hogy az öblítésekkel van a probléma.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Miről van szó? Refluxkondenzátor?
Az amfetaminszintézisben kell használni (nézze meg a kézikönyv témáját!)
Nem, meg kell tisztítania az amalgámot a savtól (HNO3 keletkezik az Al + Hg(NO3)2 reakció után).
A Hg só nem oldódik ezekben az oldószerekben.
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
94
Points
28
Szia Patton, úgy értettem, hogy a Hg-só az eldobott vízfázisban marad, it`s oldhatósága nagyon alacsony az IPA-ban. Az öblítés természetesen mindig ajánlott.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
>it`s oldhatósága nagyon alacsony IPA-ban.
A Hg sók nem keverednek az IPA-val. Elkerülhető az öblítés. Olyan információt kaptam, hogy egyáltalán nincs hatása a végtermékben lévő Hg-re. Egy kollégám amfetamin fémanalízist végzett, és azt mondta, hogy a Hg 0,0003-0,0004 mg/kg volt.
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
94
Points
28
Köszönöm Patton, végre megerősítetted az itteni teoretikus spekulációimat: http://bbzzzsvqcrqtki6umym6itiixfhn...hesis-from-p2np-via-al-hg-video.196/post-5921

Ez valódi tudomány, és rendkívül megnyugtató. A mostani hozzászólásom csak azért volt, hogy hozzáfűzzem a kísérletemet, hogy vastagabb fóliát használva, csak egyszer mosva és a lehető leggyorsabban öblítve, még mindig tökéletesen működhet.
 

IM BATMAN

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 4, 2022
Messages
65
Reaction score
9
Points
8
ember, hogy őszinte legyek, egy kicsit több türelemmel kellene rendelkezned, és talán nem gondolnád, hogy az emberek hülyék, csak mert olyasmit kérdeznek, amit te könnyen tudsz.....

Egyébként, te valami egészen mást válaszoltál ebben a témában arról, hogy mikor kezdjük el hozzáadni a keton és a metilamint, miután az amalgám elkezdődött, én helyesen kérdeztem, hogy mikor a legjobb ezeket hozzáadni, és ahogy diogenes mondta például, és te egyetértettél, a legjobb pillanat az, amikor az első 3 jel megjelenik, ahelyett, hogy túl sokat várnánk....
Ezt kérdeztem, tudom, hogyan kell az amfetaminokat csinálni.

megértem, hogy ezek a kérdések unalmasak számodra, akkor azt javaslom, hogy ne válaszolj rá.
Tudom, mélyen sok dolgot sok területen, és ha tényleg segíteni akarok, ill csinálni kedvesen , mert valaki ugyanazt a kétséget, hogy volt idővel ezelőtt.
Ne vedd sértésnek, csak mondom.

Ami a nem angolul beszélni próbáló embereket illeti, legyen türelmes uram, sokkal több ember van a világon, aki spanyolul beszél, mint angolul, és amikor egy turista vagy valaki eljön az országomba, és legalább megpróbál spanyolul beszélni, én mindig boldog vagyok, kedves és türelmes.
A minap át kellett fogalmaznom egy kérdést, csak azért, mert ön szerint mindannyiunknak tökéletesen angolul kell beszélnünk..és minden egyes ember, aki elolvasta, biztosan megértette.
 

IM BATMAN

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 4, 2022
Messages
65
Reaction score
9
Points
8
valamint , im egyértelműen megkérdezte a szintézis, metos megtalálható a ródium stb... nem öblítik az amalgámot, valamint azért, mert nem használnak vizet, hígítják IPA vagy metanol... így... ha van bűnös, azok! haha! haha

Ezek a srácok tudják, mit csinálnak, gondolom, a higanyt lúgos/savas lépésekkel távolítják el. azt mondod, hogy a higany nem oldódik fel ezekben az oldószerekben, de, csak nem szabadulnak meg a higanytól? soha? ez az eredeti kérdésem!
 

IM BATMAN

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 4, 2022
Messages
65
Reaction score
9
Points
8
OH man.... miért olvastam ezt..... most im egyre őrült, hogy megtalálja a megfelelőt.... szinte senki alumínium nem található tisztasági adatokkal.... csak egyet találtam, de 4 napot késik vagy úgy haha... olvastam a comertial minőségű al fólia tisztaságáról ...és találtam néhány srácok, hogy egy 6 minta tanulmány, és azt találták, 5 a 6 közel 99% .... gondolod, hogy a kereskedelmi minőségű al rossz cucc? im használ egy 30 micrones thuckness fólia használt put és füst sishas stb.... nem nem tudom, ha im van egy veszteség a hozam miatt a rossz minőség. ..
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Rendkívül türelmes vagyok. Minden nap ugyanazokra a kérdésekre válaszolok. Kicsit zavarban vagyok, amikor az ember nem próbálja meg helyesen írni a kérdést, és aztán megsért, hogy nem vagyok türelmes, lol. Nem tudok olvasni a gondolataidban... próbáld meg elolvasni, hogy mit írtál, mielőtt elküldöd, kérlek.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Jó ember vagy, de itt nem turisztikai hely, itt kémiai fórum van. Megpróbálok segíteni, de nem értem, mit akarsz mondani. Ez egy kicsit nehezebb, mint az utcán irányt mondani.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
A higany nem kötődik (kapcsolódik) az amf szabad bázishoz. Amikor az amalgámoldatból történő extrakciót végzi, a higany a vízben marad (amelyet aztán el kell dobni).
 

IM BATMAN

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 4, 2022
Messages
65
Reaction score
9
Points
8
hogy a rossz angol átkelt a világon, és soha nem volt probléma... talán beszélek furcsa, de elég ahhoz, hogy megértsék, az angolom auto tanult, legalábbis próbálom, de Uram, ill használja a fordítót az Ön számára haha... vicc, gondolom, unatkozik, hogy válaszoljon ugyanazokat a dolgokat nap mint nap.
 
Top