Alumínium-amalgám (Al/Hg) összefoglaló

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
A következő megfigyelés: 15 perccel azután, hogy vizet adtam az alufóliához és a higany-sóhoz, sötétszürke vízoldatot kaptam, sok apró buborékkal, amelyek habot képeznek. Miután leöntöm a vizet, hallom, hogy az alumínium recseg és fehér füst száll fel, sok fehér füst.

Túl korán engedtem le a vizet, vagy túl későn?
 

Acidosis

Don't buy from me
Resident
Joined
May 31, 2022
Messages
209
Reaction score
142
Points
43
figyeld meg, hogy a buborékok áramlása folyamatos, megállás nélkül, és figyeld meg, hogy az alumíniumfóliát már jól beborítják a sötétszürke nyomok, és akkor tudod, hogy az amalgámod készen áll a további felhasználásra... vigyázz a higanygőzökre, mindig használj védelmet, és akkor minden öröm lesz!!!.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Miről van szó? Refluxkondenzátor?
Az amfetaminszintézisben kell használni (nézze meg a kézikönyv témáját!)
Nem, meg kell tisztítania az amalgámot a savtól (HNO3 keletkezik az Al + Hg(NO3)2 reakció után).
A Hg só nem oldódik ezekben az oldószerekben.
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
93
Points
28
Szia Patton, úgy értettem, hogy a Hg-só az eldobott vízfázisban marad, it`s oldhatósága nagyon alacsony az IPA-ban. Az öblítés természetesen mindig ajánlott.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
>it`s oldhatósága nagyon alacsony IPA-ban.
A Hg sók nem keverednek az IPA-val. Elkerülhető az öblítés. Olyan információt kaptam, hogy egyáltalán nincs hatása a végtermékben lévő Hg-re. Egy kollégám amfetamin fémanalízist végzett, és azt mondta, hogy a Hg 0,0003-0,0004 mg/kg volt.
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
93
Points
28
Köszönöm Patton, végre megerősítetted az itteni teoretikus spekulációimat: http://bbzzzsvqcrqtki6umym6itiixfhn...hesis-from-p2np-via-al-hg-video.196/post-5921

Ez valódi tudomány, és rendkívül megnyugtató. A mostani hozzászólásom csak azért volt, hogy hozzáfűzzem a kísérletemet, hogy vastagabb fóliát használva, csak egyszer mosva és a lehető leggyorsabban öblítve, még mindig tökéletesen működhet.
 

smokeyltda

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 23, 2022
Messages
10
Reaction score
6
Points
3
Csak láttam, hogy használhatnám, bocsánat xd

Hg2Cl2 csak az alacsony oldhatóság miatt nem használható, vagy van más magyarázat?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
A Hg a Hg2Cl2-ben +1 oxidációs állapotú, a HgCl2-ben vagy a Hg(NO3)2-ben +2-re van szükség.
 

souldecoder

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 24, 2022
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
fontos kérdés:

Feltételezem, hogy a hidrogén és az IPA, de kétségeim vannak afelől, hogy az alumínium is felszabadul-e. ....

és ha igen, milyen mennyiségben, és mennyire veszélyes?
tnx előre
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
93
Points
28
Szia Patton, van valami előnye annak, hogy HgCl2-t használunk HgNO3 helyett? Az előbbi jobban oldódik vízben, és a nitrát sóból elég könnyen előállítható. Ettől függetlenül nem szeretek ilyen mérgező anyagokkal babrálni, ha nincs egyértelmű előnye.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Szia Diogenes. Mint már mondtam, a HgNO3 nem alkalmas amalgámgyártásra, csak a Hg(NO3)2 só. A Hg(NO3)2 és a HgCl2 között nincs különbség.
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
93
Points
28
Szia Patton, bocsánat, higany-nitrát Hg(NO3)2-re gondoltam, de a kérdésemre választ kaptam. A HgCl2-t még nem próbáltam, és arra gondoltam, hogy valami oka lehet annak, hogy az emberek ezt használják annak ellenére, hogy a nitrát sóból való előállításához szükséges extra lépés szükséges. Mindenesetre köszönöm a választ.
 

twok

Don't buy from me
Member
Joined
Dec 22, 2022
Messages
8
Reaction score
0
Points
1
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Szia, a higanyszulfát rendkívül mérgező. És nem, a Hg mennyiségét moláris arányban kell megszámolni.
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
93
Points
28
Sziasztok srácok, csak megosztom egy nemrégiben tett megállapításomat. Visszatértem a `jó öreg Al / Hg amalgám reakcióhoz, egyszerűen azért, mert nem volt elég NaBH4, és nem akartam pénzt költeni rá. Régebben használtam Al/Hg-t, de sosem voltam sikeres az öblítés vízzel dologgal, ami - ahogy látom - sok újoncot zavar itt. A lényeg, ami szerintem segíteni fog, az néhány apró és létfontosságú részlet hangsúlyozása:
- minél vastagabb fólia használata elengedhetetlen, felejtsd el a szupermarketek fóliáit, bár néha ott is lehet vastagabb fóliát találni. Én Al fóliát rendeltem online, ismert vastagsággal, szerintem 25 mikron körül van. Ettől sokkal lassabb lesz az amalgámozás, így több időd van a megfelelő pillanat kiválasztására, és akár a többi hozzávaló előkészítésére is, ha még nem tetted meg.
- A fóliára nem feltétlenül kell kávéőrlemény, bár nem végeztem összehasonlítást, az én hozamom közel 80%-os volt.
- Az öblítéssel legyél gyors, és ne használj túl sok vizet. Én csak egy öblítést próbáltam ki.
- Gyorsaság: gyorsan adj hozzá vizet, csinálj pár rázást és gyorsan szűrd le.
- Ha megvan az amalgámfólia, add hozzá a reagenseket/prekurzorokat, és figyeld, mi történik. Ebben a szakaszban ne használjon jeges vízfürdőt a hűtéshez. A reakció kevésbé hevesen és néhány másodperc múlva kezdődik, így több ideje van a kondenzátor csatlakoztatására anélkül, hogy túl sok gázt lélegezne be.
- Várjon, amíg a reakció határozottan beindul és már majdnem kezd elszabadulni (de ne várjon túl sokáig sem, amíg elkezd forrni, különben megöli a reakciót. Alapvetően várjon, amíg ott i buborékos és a lombik nagyon forró lesz, majd kezdje el hűteni .
- Én 45g fóliát vágtam fel, és nem volt túl sok, a mérete körülbelül fél kis gyufásdoboz méretű volt. A feldarabolt fóliát azonnal adjuk hozzá a lombikhoz.
- Ezzel a módszerrel kb 80%-ot értem el, a pontos hozamot nem számoltam ki, de elég jó mennyiség volt.
= HgNO3 helyett HgCl2-t használtam, de szerintem ez nem lényeges.
- Két kondenzátorral 35g P2NP-t redukáltam egy 2 L-es lombikban, megpróbálom majd feljebb méretezni, ha lesz egy nagyobb lombikom. Pl. 70g egy 5l-es lombikban, a reagens/lombik méret valószínűleg nem lineáris.
- Csak egy gyorsmosást próbáltam ki, és ez fan1tastic woked. Ezt ajánlom másoknak is, majd próbáld meg növelni az öblítések számát.

Összefoglalva: fontos a fólia vastagsága, főleg kezdőként és nem szabad rögtön lehűteni; fontos a türelem is és megvárni, amíg az összes fólia a felszínre kerül, ne legyünk túl gyorsak, mert ez tovább tart, de nagyobb az esélyed is.
 

farukhocaoglu

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
14
Reaction score
1
Points
3
Használható-e ez a NaBH4-et igénylő szintézisek helyettesítésére? Hamilton Norris szintézisét követve próbálok 5-MeO-DMT-t előállítani 5-MeO-T-ből, de nem áll rendelkezésemre NaBH4.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Nem hiszem, hogy
 
View previous replies…

farukhocaoglu

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
14
Reaction score
1
Points
3
Az egyetlen dolog, amiben nem vagyok túl biztos, az a termék, MMT-t vagy DMT-t fog készíteni. A metamfetamin amfetaminból Al/Hg-vel történő szintézisében az önök metamfetaminja csak egy metilcsoportot ad az aminhoz.
 
Top