Alumínium-amalgám (Al/Hg) összefoglaló

IM BATMAN

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 4, 2022
Messages
65
Reaction score
9
Points
8
yes..thats what I thought , but, in the classic al/hg amalgam synth routes in rhodium etc...the never do it, in fact add the ketone/mma directly without a single rinse....
 

IM BATMAN

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 4, 2022
Messages
65
Reaction score
9
Points
8
Bízz bennem , túl késő .... én csináltam 2 sikertelen amalgámot, mint az, amire vonatkoztatod , ha őrölt golyókat használsz , a felületet sokat karcolták és a reakció sokkal gyorsabban indul... ahogy ive látta kevesebb, mint 5 perc alatt rendben van, még előtte..... ha 30 másodperccel többet vársz, mint kellene, bízz bennem ne adj hozzá értékes dolgokat (prekurzorok stb.), mert hajlandó vagy veszteséget szenvedni....
Nem szeretem a darált golyók módszerét, nagyon gyorsan megy, és a legjobb amalgám reakciónak 6 órát kell eltöltenie vagy úgy... ha túl gyors, a hozam sokkal alacsonyabb lesz, mint ha lassú reakció...
én inkább a négyzetek , de mielőtt a lombikba teszed, akkor kézzel összenyomhatod őket ( többször, minden, ami a kezedbe fér minden alkalommal), hogy szabálytalan félgömböket képezzenek, akkor nem fog ragadni és nem okoz veszteséget a reakció fólia aljára telepedett... így könnyebben úsznak, de nem ultra exponálják az AL fóliát ..... a legrosszabb módon tanultam haha haha

volt 2 ijesztő próbálkozásom , magas hőmérséklet túl gyorsan felemelve és tonnányi h2 gáz mindenhol, és...higany?
 

IM BATMAN

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 4, 2022
Messages
65
Reaction score
9
Points
8
Milyen formában van szükség a galliumra? sók vagy elemi?
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Igen, most már én is tudom, félreértés volt, amint a leves szürkévé válik és buborékok képződnek, itt az idő, nem kell tovább várni. Aprítógépet használok, hogy apró foszlányokat kapjak, és a kezemmel összenyomkodom őket, így is nagyon nagy felületet kapok.
Szerintetek mi kell 6 órát tartani? A redukció a P2NP-től vagy az összeolvasztás?
A példákban elemi használt.
 

IM BATMAN

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 4, 2022
Messages
65
Reaction score
9
Points
8
ez a lényeg , sötétszürke és alumínium négyzetek/gömbök kezdenek felszállni , majd folytassa inmediatelly.... és személy szerint én mindig öblítem , 2-szer is elég ..az amalgám gond nélkül folytatódik , és szinte az összes higany nélkül .

A 6 óra , ez egy régi információ, én inkább egy éjszakán át hagyom, de a 6 óra a minimális idő, ha az AL fólia feloldódott, ha nem, akkor közel 12 órát hagytam, különben alacsony a hozam, az biztos. im nem az amf, így nem használok P2NP-t, így feltételezem, hogy ez a teljes amalgám folyamatra vonatkozik.
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Mindig is kíváncsi voltam, hogy mi van a higannyal, a mennyiség nagyon kicsi, és a szabadbázis felszabadulása után teljesen eltűnne a termékből. Amennyire én hallottam, más oka van, és ez az, hogy a higany só (részben salétromsavban oldott) megzavarja a későbbi reakciót. Mert ha ki is öblítetted a higanyt, akkor is ott marad a szennyeződés az arcodon, és meg kell szabadulnod tőle.
A reakció ugyanaz, mindegy, hogy melyik amint redukálod, csak azt tudom elképzelni, hogy a P2NP-t nehezebb redukálni, ezért szélsőségesebb körülményekre van szükség, ami lehetetlenné teszi a lassú reakciót. A P2NP-vel a reakciónak mindenképpen exotermnek kell lennie, de nem is túl forrónak. Nem tudom, hogy van-e értelme tovább melegíteni a reakciótömeget, hogy olyan körülményeket tartsunk fenn, hogy a reakció tovább folyjon. Sajnos túl kevés információ van arról, hogy most mi befolyásolja azt, hogy hogyan és miként kell egy optimális út minden részletében.

Ami szintén meglep, hogy senki nem nevezi meg a keletkező melléktermékeket, sehol nem írja, hogy hogyan lehet ezeket megelőzni, vagy egyáltalán mi és hol keletkezik ott. Vagy nem kutattak ilyesmit soha, vagy hallgatnak róla.
 

IM BATMAN

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 4, 2022
Messages
65
Reaction score
9
Points
8
nos , én teszteltem az amalgámot öblítéssel és öblítés nélkül, és az eredmény ugyanaz a hozam.... akkor inkább az öblítést választom, hogy legalább egy részét eltávolítsam, az mdma előállításában sok útvonal van, de ha úgy döntesz, hogy lúgos-savas extrakciókat csinálsz , a HG-nek csak ki kell jönnie , amúgy is, ha a hozam ugyanaz...miért nem próbálja meg kiküszöbölni a legelső lépésben? talán a végeredményben nem fontos, de ha kevésbé lehet kitéve a HG-nek, miközben eléri ezeket a lépéseket, azt hiszem, megéri a 3 percet az öblítési lépésben.

Ami a p2np-t illeti, szerintem egyáltalán nem szükséges, hogy az AL fólia teljesen "megolvadjon" (my english haha), úgy tűnik, hogy sok nem reagált fóliát el lehet dobni hozamveszteség nélkül, de az MDMA-ban, ha nem várjuk meg, amíg az AL fólia teljesen reagál, nagy hozamveszteséget fogunk szenvedni.

Ami a hőmérsékletet illeti, azt hiszem, alkalmazni kell a megfelelő reakcióhőmérséklet megtartására, még akkor is, ha az exotermikus reakció befejeződött, ha kész, a buborékos stb. tovább fut, és kevesebb időt kell várni....
Ha hagytuk, hogy a saját, a reakció folytatódik, amíg minden reagált, de ez késleltetheti több mint 12 órát, általában hagyta, hogy egy éjszakán át.

mivel az amalgám egy egyensúlyi nehezen ellenőrizhető al 100% -ban kell folyamatosan figyelni, ideális esetben azokban a 6 órában be kell fejezni a reakciót, külső hőmérséklet nélkül, de ez attól függ, hogy a döntés talán másodpercek? csak várni, hogy sötét szürke... várni, amíg a fólia lebeg? amikor ez megtörténik, mennyi várni, amíg öblíteni, vagy adjunk hozzá a prekurzorok?
Talán egy nap képes leszek mindig ugyanazt csinálni, de ez a nap még nem érkezett el haha

Bocsánat az én SpainGlish
 

mixxxman

Don't buy from me
New Member
Joined
May 7, 2022
Messages
16
Reaction score
4
Points
3

Teljesen egyetértek tesó...
Az alázat a tudás kulcsa...
És igen, nekem is ugyanez volt a problémám, amikor az amalgámot készítettem...
mert túl sokat akartam öblíteni... de a probléma az volt, hogy a H2o reakcióba lépett az al.hg-vel...
Néhányan meghagyják... és azt mondják : nem érdekel, az A/B extrakcióval nincs gond...
De én is félek egy kicsit, hogy egy kis higany van a szerves oldószeremben, vagy bármi másban...
Nagyon paranoiás vagyok a higany-sótól !

Köszönöm az üzenetedet és soha ne add fel, kívánom, hogy ez a hely egy gyönyörű megosztó terület és egy kémiai család legyen.
 

Jesse_Pinkman_

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 23, 2022
Messages
158
Reaction score
71
Points
28
Mi a helyzet a galliummal? Ez is elpusztítja az alumíniumot, és felhasználható lenne amalganizálásra... de a mi felhasználásunkra is? Olvastam róla, és néhányan azt mondták, hogy igen, ez lehet a higany kevésbé, szinte nem mérgező alternatívája. Vannak ezzel kapcsolatban tapasztalatok? A gallium talán drágább, de újra és újra felhasználható lenne.
Szóljatok, hogy mit gondoltok vagy hallottatok erről.
 

Jesse_Pinkman_

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 23, 2022
Messages
158
Reaction score
71
Points
28
Igen, néhány hete írtam ezt a szálat, de eddig nem sok valós tapasztalat van... találtam néhány videót a YouTube-on az Al/Ga oldat elkészítéséhez, és úgy gondolom, hogy nagyon jól működhet. A Ga mégiscsak 95%-ig reszolválható, elvégre. A negatívum az, hogy a Ga beleragadhat a lombikokba, belsejébe. Igazi zűrzavar lehet belőle.
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
410
Points
63
Galliumsót szeretnék előállítani, ha ezt kipróbálnám, vajon a gallium-nitrátot ugyanúgy elő lehetne-e állítani, mint a higany-nitrátot? Azt hiszem, igen. Ez is egy gyógyszer, amit a vér kalciumszintjének csökkentésére használnak.

Edit: úgy tűnik, igen: https://patents.google.com/patent/CN1762825A/en
 
Last edited:

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
410
Points
63
Ez a téma mindenképpen megérdemli a saját témakörét. Amint ezt kipróbáltam, készítek egyet, ha nem előzöl meg.
 

Jesse_Pinkman_

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 23, 2022
Messages
158
Reaction score
71
Points
28
Igen, kérlek csináld meg...ma rendeltem 50g galliumot és pár nap múlva ki is próbálom...kérlek írd meg, hogy hogyan készítettél el mindent és milyen eredményt milyen skálán kaptál. Majd válaszolok a témádra az eredményeimmel, hátha tudunk egymástól tanulni 🙋🏻‍♂️
 

Jesse_Pinkman_

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 23, 2022
Messages
158
Reaction score
71
Points
28
Íme néhány további, talán hasznos információ
 

Attachments

  • CQZVuSgd48.pdf
    1.1 MB · Views: 871

Jesse_Pinkman_

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 23, 2022
Messages
158
Reaction score
71
Points
28
Úgy tűnik tehát, hogy a Galinstan a legjobb választás lehet.
 

Attachments

  • MP9BGI68wi.jpg
    MP9BGI68wi.jpg
    372.6 KB · Views: 380

smokeyltda

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 23, 2022
Messages
10
Reaction score
6
Points
3
Jó estét!
Ezt a szöveget a sciencemadness.org-on találtam, ezzel az eljárással lehetséges lenne Hg2Cl2 feloldása, hogy alumínium amalgámozásához használhassuk?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
A Hg2Cl2 nem fog működni az Al
 
Top