Alumínium-amalgám (Al/Hg) összefoglaló

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
A száraz oldószerre később a szulfát kisózásához van szükségem, és mivel a legtöbb oldószeremet visszanyerem, nagyon keményen szárítom. Csak összehasonlításnak kellene lennie, hogy milyen apróságokra figyelek néha az alufólia beszerzésével kapcsolatban.
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,021
Points
93
A kivonat után megszáríthatja a kivonatot. Ha benzolt veszünk, akkor azeotróp desztilláció után a maradék vizet a benzollal együtt elpárologtatjuk.
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Melyik szintézisről beszél most pontosan?
Az extrakcióhoz petróleumétert használok, ezt MgSO4-gyel szárítom és elpárologtatom. Ezután a szárított oldószeremet használom a kisózáshoz.
Melyik desztillációról beszélsz? Én egyszer használtam egy olyan eljárást, ahol lúgosítás előtt csináltam egy desztillációt, és az összes oldószert és majdnem az összes vizet kiszedtem. Ennek az volt az oka, hogy a vízben oldódó szennyeződéseket kiszedjem, hogy azok később a gőzdesztilláció során ne legyenek a termékben.
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,021
Points
93
Próbálja ki a benzollal vagy homológjaival. És a végtermék jobban kristályosodik acetonban, mint bármelyik másikban (ha az aceton érvényesül).
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Nem válaszol a kérdéseimre, és nem indokolja meg a tanácsait, fogalmam sincs, miről ír, a következő azt mondja, hogy vörös vízzel öblítsem át a szűrőket, akkor miért érdekel?
 

mixxxman

Don't buy from me
New Member
Joined
May 7, 2022
Messages
16
Reaction score
4
Points
3
Csak egy gyors kérdés srácok.
Amikor megcsináltam az amalgámot ( hgcl2 + AL)
Összekevertem a termékeimet, és minden rendben volt, láttam a szürke színt és a kis buborékokat.
miután többet vártam a h2 termelés sok volt !
amikor a reakció lefelé nézett, azt terveztem, hogy kimosom az amalgámat a higany sótól.
Miután már mosott egy párszor azt, én volt a prekurzorom ( nitro csoport/-- (P2NP oldott izo alkoholban) GAAK. és semmi !!!

Ha valaki tud segíteni nekem.
mert arra gondoltam, hogy talán az AL.HG reagált. és a h2 roham után az amalgám lement.
nekem, esetleg le kéne mosnom, az elején, amikor a kis buborék és a szürke szín elkezdődik ?
Köszönöm szépen a segítséget.
mert ez a lépés nem nagyon világos számomra
Köszönöm.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Milyen koncentrációjú P2NP-t használt az IPA-ban? Megpróbálta felmelegíteni a reakcióelegyet?
 
Last edited by a moderator:

mixxxman

Don't buy from me
New Member
Joined
May 7, 2022
Messages
16
Reaction score
4
Points
3
Nem igazán emlékszem a keverék arányára. bocsánat....
de szép arány volt. ( a telítettség határán)
Szerintem azért jött, mert talán túl sokáig vártam az amalgám reakciója után, hogy ezt megtehessem.
probléma, ha nem mosom ki a hg.al-t a higany-sóból, mielőtt hidrogénezném az aminná.
Tudom, hogy vannak, akik csak összekeverik az egészet...
de ez nem igazán az én szempontom.... én szeretem, ha tiszta és tökéletes !
Lehetséges, hogy az én amalgámom azért romlott el, mert talán túl sokat wacháltam ? vagy túl sokáig hagytam az oldószerekkel együtt ( hogy reagáljon és h2-t hozzon létre).
köszönöm srácok az üzeneteket... már kevésbé érzem magam egyedül ezekkel a kérdésekkel.
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
94
Points
28
Tapasztalataim szerint a legjobb, ha a reakciót akkor indítjuk el, amikor az összeolvadás megkezdődik. Várja meg az amalgám (Al + HgCl2 + víz) `zizegő` hangját és azt, hogy az összes Al feljöjjön a tetejére és apró buborékok jelenjenek meg. Ha mindhárom jel együtt van 1.sistergő hang 2. Al feljön a felszínre lebegve 3. kis buborékok, akkor azonnal engedje le a vizet, és adja hozzá a reakcióelegyet (10g P2NP + 100ml IPA + 50ml jégecetsav). Azonnal nagyon viharos reakciót fogsz látni. Hűtsd le valamennyire, de nem túlságosan, hagyd futni, amíg 40 fok fölött van C. Minél jobban meg tudod kapni a kezdetet, amikor mind a 3 jel együtt van, annál jobb. Egyszer próbáltam megmosni és akkor is működött, de szerintem először jobb mosás nélkül kipróbálni, mivel később úgyis megszabadulsz a higanytól. Remélem ez segít.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Körülbelül ugyanazt mondtam neked @Pennywise
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Igen, mint a régebbi útvonalam, de hűtés nélkül.
 

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2022
Messages
297
Reaction score
161
Points
43
Az amalgámhoz két nyakam van a léggömbömön...
Rendeltem üvegdugókat, de a szállítás végtelen...

Noob kérdés...
Használhatok parafa dugót?
"A francia érintés"

Uhizxscq6F
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Egyáltalán nem zárom le a lombikot, csak hagyom, hogy a hidrogén elszökjön, majd egyszerűen nem füstölök időben :D
Miért akarja lezárni a lombikot?
 

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2022
Messages
297
Reaction score
161
Points
43
Mivel azt mondják, hogy tegyünk egy allhin kondenzátort... nem találtam logikusnak, hogy a másik nyakát nyitva hagyjuk...
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Látom, a következő lépés, én egy adaptert használok egy hőmérőhöz, ebben a lépésben fontos, hogy figyeljük a hőmérsékletet, különben "a francia érintéssel" zárjuk le :D
Egyébként még mindig lehet egy kis 6-os vagy 7-es fúróval lyukat csinálni a parafába, és azon keresztül tolni a hőmérőt. Ennek is működnie kell.
 

mixxxman

Don't buy from me
New Member
Joined
May 7, 2022
Messages
16
Reaction score
4
Points
3
Köszönjük a válaszát.
ez az, amiért talán gondoltam erre a lehetőségre. és miért féltem, hogy mossam az amalgámot, mert... talán az al.hg reakcióba lép a H2O-val... és elveszítem a reakciót...

Szóval, ez a legegyszerűbb megoldás mosás nélkül, hogy ne sérüljön az amalgám...., de egy kicsit aggódom, hogy a termékemben maradjon ez a higany só....

-Valakinek van valami ötlete?

Például arra gondoltam, hogy megpróbálom kivenni a higanyfémet az alján, amikor NAOH-val lúgosítom a keveréket.
De lehetséges-e, hogy az általam használt oldószerekben (víz, szerves oldószer, DCM,...) feloldódik némi higany?
mert nagyon próbálom és szeretném, hogy a legbiztonságosabb termék legyen a végén.

Valaki, aki újra felhasználja ezt a higanyt egy másik amalgámhoz?
Mert őszintén szólva... elég nehéz beszerezni!

Köszönöm srácok
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
A higany könnyen beszerezhető. Csak vásároljon higanykapcsolókat az ebayről. Kínából 10 euróért körülbelül 200 darabot kaphatsz.
Higany-nitrátot nehéz beszerezni, de könnyű előállítani higanyból és salétromsavból.
 

Mclssmxxl

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 28, 2022
Messages
74
Reaction score
32
Points
18
Kicsit független, de tudja valaki, hogy a gáliumsók amalgámokat képeznek-e, ha igen, melyeket? Vagy elemi gáliumra van szükségem?
 

Mclssmxxl

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 28, 2022
Messages
74
Reaction score
32
Points
18
Biztosan tudja, hogy a gallium nem működik? Kevésbé mérgező anyagokat kerestem.
 
Top