Amfetamin tisztítása sav-bázis extrakcióval

teodor

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 12, 2022
Messages
25
Reaction score
5
Points
3
hi.can én használhatok benzol kivonásához az amfetamin bázis
 

TimmyT

Don't buy from me
Member
Joined
Feb 26, 2023
Messages
4
Reaction score
3
Points
3
Hé, először is nagyon köszönöm a részletes utasításokat! Csak 2 kérdésem van:

1. Mindig H2SO4-ről beszélsz 1:1 arányban keverve acetonnal, azonban az én országomban a sav ellenőrzött vegyszer, míg a H3PO4 szabadon hozzáférhető. A foszforsavval viszont az a baj, hogy mindig csak vizes oldatként (pl. 25% víztartalom) kapható. A 11. lépés még mindig a leírtak szerint működik, vagy a víztartalom feloldja az amfetamin-foszfátot? Ha ezzel nem működik, akkor mit kell tennem, hogy ezzel a vizes savval működjön? Magnézium-szulfáttal ki tudnám szárítani?

2. alkalmazhatom-e ezeket az utasításokat 1:1 arányban így MDMA-HCl és Ketamin-HCl esetén is, és ha nem (amire én bcs a -HCl miatt tippelnék), mit kellene másképp csinálnom ezeknél az anyagoknál?
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
1, IMO a H3PO4-gyel nehezebb dolgozni, mert amit mondtál, könnyen túllövi és tócsában oldja fel a terméket. az oxalátot oxálsavval alkoholban kaphatod. az oxalát só szép és stabil, nem higroszkópos. ha nem találsz oxalátot, amit kétlek, akkor a megfelelő savakból fumarátot, sztearátot, glutamátot, szukcinátot kapsz.

2. Az mdma-nak igen, a ketaminnak nem tudom.
 
View previous replies…

TimmyT

Don't buy from me
Member
Joined
Feb 26, 2023
Messages
4
Reaction score
3
Points
3
1. Tehát ha jól értem a válaszát u feltételezem, hogy H3PO4 helyett oxalátot használok. Akkor a végtermék az amfetamin-oxalát lenne? És ha igen, miért nem említik ezt soha sehol máshol, amikor a sav-bázis tisztításról olvasok? És miért kellett a foszforsavat az acetonhoz adnom, de az oxalátnál hirtelen a só és nem a sav?

2. Ha ezt a technikát MDMA-HCl-re használjuk, mivel a neve azt sugallja, hogy a hidroklorid só formájában. De mivel sem a H2SO4, sem a H3PO4 nem tartalmaz hidrokloridot, hogyan jönne létre a HCl? Vagy H2SO4 helyett sósavat kellene használnom? És a NaOH még mindig képes lenne létrehozni az MDMA szabadbázisú változatát a 2. lépésben? És egy másik kérdés, mivel a Ketamin-HCl és az MDMA-HCl is tartalmaz HCl-t, ez nem jelenti azt, hogy ugyanaz a technika, ami az MDMA-nál működik, a ketamin esetében is működnie kell?
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Jó kérdések!

1. Igen, foszforsav vagy kénsav helyett oxálsavat használsz. igen, helyesen, amfetamin-oxalát. a kénsav csak a de-facto sav, nem tudom pontosan megmondani, miért, talán mert dehidratáló tulajdonságokkal rendelkezik, és széles körben használják az iparban, de sok más savból is megfelelő sók keletkeznek.Ha nem hiszel nekem, nézd meg, milyen sókat tartalmaz az adderall :)
Az utolsó kérdést nem értem, de nem számít, hogyan adod hozzá, néhány dolog jobb acetonos oldatban, mások alkoholos oldatban az oldhatóság miatt, azonban csak foszforsavat adhatsz hozzá, ahogy van, vagy oxálsavat szilárd formában...lesz némi keverés, de végül a sók kicsapódnak, ha alkoholos oldatban adod hozzá, a kicsapódás többé-kevésbé azonnali lesz, remélem, világos.

2.Igen.Természetesen a megfelelő savat használná, ami, ahogy mondta, HCl.Igen, a naoh ettől függetlenül felszabadítja az aminját.ez lenne a logikus következtetés, de mivel fogalmam sincs a ketaminról, inkább nem nyilatkozom, a szabad bázisú forma lehet, hogy szuper illékony, és csak lebomlik, vagy hidrolizálódik, vagy ki tudja, mi más, inkább nem nyilatkozom, ha nem tudom.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
279
Points
63
csak ne feledje, hogy az oxálsav bizonyos mértékig mérgező hatású (nem mintha a szervezetet mérgezné, de például a vesekövek kb. 80%-ban kalcium-oxalátból állnak) az oxalát sóval az én szemszögemből nézve nem szabad visszaélni (ez valójában megtaníthat néhány embert arra, hogy az amfetaminok használatában van egy titok, hogy rá kell jönni, hogy "a kevesebb több").
 

TimmyT

Don't buy from me
Member
Joined
Feb 26, 2023
Messages
4
Reaction score
3
Points
3
Köszönjük a figyelmeztetést. Most egy kicsit utánanéztem az aceton és a foszforsav oldatának szárításának, és rájöttem, hogy ez magnézium-szulfáttal is lehetséges, mivel a reakció valószínűsége elég alacsony, így ezt a lehetőséget fogom választani. Viszont azt is megtudtam, hogy mind a H2SO4, mind a H3PO4 viszonylag rosszul oldódik acetonban. Ez nem azt jelentené, hogy a sav egy része kicsapódhat az oldatból, és az amfetamin sóval együtt a szűrőbe kerülhet, mint a sav kristályosodott formája?
 

TimmyT

Don't buy from me
Member
Joined
Feb 26, 2023
Messages
4
Reaction score
3
Points
3
Rendben, köszönöm a választ. Már csak néhány utolsó kérdésem van, hogy biztos legyek benne, hogy nem csinálok semmi rosszat. Tehát ha oxálsavat használok, akkor is csak 1:1 arányban keverhetem össze acetonnal, vagy etanolra van szükség? Az oxalát megváltoztatja a fizikai vagy kémiai tulajdonságokat (különösen az oldhatóságot különböző oldószerekben sich, mint aceton és hexán) az amfetamin-szulfáthoz képest? És végül, de nem utolsósorban az aceton/etanol és a sav keverékének száraznak kell lennie, tehát kifejezetten magnézium-szulfáttal kell még egyszer megszárítanom, vagy elég volt csak az oldószert megszárítani, mielőtt a savval összekevertem, vagy a víztartalom egyáltalán nem számítana?

Edit: ezt az üzenetet @UWe9o12jkied91d-nek szántam válasznak , de nem tudom, hogy lehet most törölni ^^
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
mindent a lehető legszárazabban akarsz, a víz az ellenség ebben az esetben, nem rossz ötlet minden oldószert megszárítani.
Szerintem a meOH ipOH etOH mind működik, az aceton talán, a sav oldhatóságától függ, a legjobb, ha utánanézel, és a legnagyobbat használod. fejből nem hiszem, hogy oldódik acetonban, de nézz utána pls.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
279
Points
63
arra is ügyeljen, hogy a savak és az alkoholok egyensúlyi reakciókinetikában észtereket képeznek, ezért különösen erős savak oldatait ne tárolja alkoholokban (az elsődleges alkoholok, különösen a metanol nem jöhet szóba; az IPA jobb, de az aceton a legjobb).
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
94
Points
28
Az IPA:H2SO4 (10:1) nagyon stabilnak találtam, egyszer hetekig szobahőmérsékleten hagytam (bedugva, hogy a levegőben lévő oxigéntől és nedvességtől megóvjam), majd amikor rájöttem, hogy még mindig ott van néhány héttel később, megpróbáltam kicsapni az A-szulfátot, és tökéletesen működött.

Az aceton viszont 10% térfogat H2SO4 jelenlétében soha nem maradt stabil hosszabb ideig, vörös színűvé vált, kellemetlen szaggal. Többféle módszerrel, többféle H2SO4-mal (különböző márkák stb.) és desztillált&szárított acetonnal próbálkoztam, de mindig vörösre változott néhány óra alatt. Az egyetlen mód, amivel ezt a vörösséget késleltetni lehetett, az a fagyasztóban hideg Aceton és H2SO4 használata volt, nagyon lassú cseppenkénti sav hozzáadással (ez a hozzáadás sok hőt termel). Így elég sokáig színtelen maradt ahhoz, hogy a színtelen keverékkel elkészítsük a sót.

Valamikor összehasonlítottam, hogy azonos mennyiségű bázist (IPA-ban feloldva) semlegesítettem IPA:H2SO4 vs Aceton:H2SO4 arányban. Az így kapott só súlya közel azonos volt.

Ez a vörös színváltozás az Acetonnal annyira zavaró volt, hogy beszélgetést kezdeményeztem a szakértőkkel, de nem tudtunk végső következtetésre jutni, azt mondták, hogy biztosan valami szennyeződés lehetett, és a hűtést javasolták, ami megoldotta a problémát, de nem tette az oldatot stabilvá. Lehet, hogy nem voltam elég óvatos, hogy a levegőtől távol tartsam és valami oxidációs termék okozza ezt a színt, amit a hő felgyorsít?
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
279
Points
63
ez igaz, amiért a savas oldatot a helyszínen kell elkészíteni.
 

DavidNichols

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 7, 2023
Messages
22
Reaction score
19
Points
3
Egy helyesbítés: bármilyen erős sav elindítja az aceton katalitikus önkondenzációját, amelynek eredményeként színes kátrányok és különböző telítetlen ketonok keletkeznek.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
279
Points
63
mélyvörös lehet, ha elfelejtjük róla, de azt tanácsolom, hogy dobja el, amint a munkát elvégezte, én leginkább arra figyelek, hogy a vitriol a hagyomány szerint erős oxidálószer, és volt egy oldat, amelyet egy olyan vegyületben készítettem, amelyből triacetoneper adhat... kaboom, ha véletlenül az oxidálószer 50%+ a.q. peroxid volt
 

sadow

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 1, 2023
Messages
107
Reaction score
63
Points
28
Deals
11
Üdvözlök mindenkit! A 3-fma-mat alkoholos IPA-val mostam át.

VRlJauwqk6

Öt mosást végeztem, és a termék több mint 50%-át elvesztettem. Nem volt jó szűrőm és jó anyagom, mivel vákuumszűrést nem tudtam csinálni, gravitációsan szűrtem és egy kis nyomással szárítottam, amennyire lehetett és most szárad

Én is mérem a ph-t és magasan jön ki, nem vagyok benne biztos, hogy 7 vagy 8-ban van csatolok egy fotót is a ph-ról

FBIZ967VDl


Tudna valaki tanácsot adni egy kicsit? Tényleg ennyi segédanyag vagy szintézis maradvány volt benne? vagy hogy vágott is volt, egy kis része maradt az üvegben és a szűrőkben mivel nagyon finom szöveteket használtam de persze akármilyen finom is ez nem egy szűrő szűrő és sok anyag maradt benne mivel nem tudtam eltávolítani anélkül hogy ne vigyek szálakat Érdemes volt a munka? tud valaki segíteni?

az angolom nagyon rossz, bocsánat ha valamit nem értek

Ez a végeredmény. Elfelejtettem fényképet készíteni a mosás megkezdése előtt.
BnadU8wlZc

Legközelebb jegyzetelni fogom, hogy mit kell tennem, mielőtt elkezdeném, és így meglesznek a lépések, amiket követni kell. azon kívül, hogy kávészűrőket szereztem, amiket sehol sem találtam meg

minden segítséget és tanácsot szívesen fogadok
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
94
Points
28
Megszárította az IPA-t, mielőtt mosáshoz használta volna? Jéghideg volt? Ez a két dolog alapvető, és az 5X mosás túlzásnak tűnik, különösen egy kissé nedves oldószerrel. Szerintem 3 mosás elég lenne, és legalább az egyiknek Száraz acetonnak kellene lennie (lehetőleg az utolsónak, mert akkor könnyebb dolgod van az oldószer elpárologtatásával).
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
279
Points
63
Egészen biztos vagyok benne, hogy az aceton az, amit megfigyelek, amit nem említettél, így ne dobd el az IPA-t, csak hagyd elpárologni egy részét, majd keveréssel adj hozzá hideg acetont, és kijön az oldatból. Igen, az aceton vagy akár a MEK is ennyivel jobb, mint az IPA.
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
A következő megfigyelés, hogy az amfetamin szintézisének melyik útvonala nem számít.
Miután a NaOH hozzáadásával felszabadul az A-szabadbázis, és olajosan összegyűlik a felületen, petroléterrel extrakciót végzek.
Először egy hengerbe viszem át az oldatot, és várom, hogy a rétegek kialakuljanak. Fecskendővel a felső réteget egy Erlenmeyer-lombikba gyűjtöm. Ezután az oldat az elválasztó tölcsérbe kerül, és az oldat térfogatának 10%-ával 3 alkalommal petróleuméterrel felrázom, és szintén az Erlenmeyerben gyűjtöm.

Itt észrevehető, hogy az amfetamin bázis nem keveredik teljesen a petróleuméterrel, és itt is két réteg képződik.
Az Erlenmeyert 1-2 teáskanál MgSO₄-val szárítjuk, és most valami furcsa dolog történik.
Az oldat egyre sűrűbbé válik, még a rázogatás sem segít, pépes lesz. Két óra a fagyasztóban, majd vákuumszűrés és már sokkal több só van benne, mint amennyit hozzáadtam.

Mi történik itt?
Az A-freebase reagál a MgSO₄-ból származó SO₄-val és amfetamin-szulfátot képez?

Amikor a sót egy főzőpohárban vízzel részben feloldom, ismét olajos réteg képződik. NaOH hozzáadása után a felső réteg kivonható, és a petróleuméterrel együtt egy tálra helyezve elpárologtathatjuk az étert.

Ki tudja megmondani, hogy mi történik ott a MgSO₄-val szárítás közben, lehet-e más szárítószert választani?
Használjunk valami mást, mint a petróleuméter?
Am hálás vagyok minden segítségért. köszönöm
 
View previous replies…

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
94
Points
28
Valószínűleg azért készít némi Na2SO4-et, mert az éter/olajos bázis keverékében maradt NaOH. Miért nem mossa át néhányszor desztillált vízzel, mielőtt megszárítja, és meglátja, mi történik.
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Ez jól hangzik... Legközelebb megpróbálom.

De azt is meg tudnád magyarázni, hogy honnan jön az A-bázis, amikor a szűrt sót vízzel feloldom? Vissza képződik?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Szia, az amfóbázis hosszú expozíció után reagál az Mg2+ ionokkal. Szerintem ez az oka a cefreképződésének. Ez nem a legjobb szárítószer az aminok számára. A Na2SO4 jobb erre az eljárásra.
 
View previous replies…

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Az amfetamin A/B extrakciót MgSO4 segítségével gond nélkül elvégeztem. Valószínűleg az Ön problémájának oka más.
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Igen én is, de néha van ez az eredmény, hogy valami reagál szárítás közben. Azt gondoltam, hogy nem én vagyok az egyetlen, aki előfordul.
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
94
Points
28
ACAB, újra elolvastam a hozzászólását, és azt hiszem, a probléma kulcsa ebben a mondatban van:
Ez azt jelenti, hogy az a réteg, amit Ön "olajos bázisként" kivonatol, nem tiszta olajos bázis. Miért nem használsz itt is petróleumétert (vagy más nem poláros oldószert)? Mármint attól a ponttól kezdve, hogy az oldatod eléri a pH12-t és egy réteg képződik, nem baj, ha leválasztod az olajos réteget, de ezt tedd az elválasztó tölcsérbe és adj hozzá ugyanannyi petróleumétert, majd ha két réteg képződik, akkor a petróleuméteres réteget mentsd el az Ehrlenmeyerben. A nem petróleuméteres réteget (ha képződik) hozzáadhatjuk az eredeti vízhez, majd a maradék vízzel együtt extraháljuk. Ha csak a víz térfogatának 10%-át használjuk 3 alkalommal, az valószínűleg túl kevés, használjunk 30%-ot, majd 20%-ot, majd 20%-ot.

Tudom, hogy ez elég sok éter, a vizet használhatod indikátornak: a víz majdnem tiszta lesz, ha az olaj nagy része kivonásra került.

A benzin-éter frakciókat egyesítsük, adjuk az elválasztó tölcsérbe, és mossuk legalább 2-3x desztillált vízzel, majd 1x sós lével (telített NaCl oldat). Ezután kezdjük el a szárítást, de csak `elég` MgSO4-ot adjunk hozzá, nem `több a jobb`. Amikor a MgSO4 15-20 perc után hógolyóhatást mutat, akkor jó. Ha van mol szitája, akkor azt is használhatja MgSO4/Na2SO4 helyett. GRAVITY szűrje az MgSO4-et. Én nem igazán szeretem, mivel elég kis molekulaméretű, és lehet, hogy átjön néhány szűrőn, és többször kell szűrni.

Ha megvan a tiszta és száraz benzinétered, akkor desztilláld le, így ha előtte többet használsz, nem számít, visszakapod. Ezt amúgy is meg kell tenned a legtöbb oldószerrel.

Továbbá, általános szabályként, amikor lehűtöd vagy csak kint hagyod a száraz oldatokat, soha ne felejtsd el konyhai kling fóliával és gumiszalaggal letakarni, hogy légmentesen zárva legyen.

Szóljon nekünk, ha a probléma továbbra is fennáll, ha ezt az utat követi.
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Feltételezem, hogy a képződött réteg leválasztható (nálam ez az A-olaj, mert más nem lehet benne, csak szennyeződések, miután a szabadbázist felszabadítottam), és csak a maradék oldatot kell petroléterrel kivonnom. Nem helyes ez a feltételezés?
Mert ha a két réteget petróleuméterrel próbálom kivonni, akkor mindig 3 réteg marad, és nem kapok ki mindent, vagy sok kivonást kellene végeznem, amíg a középső réteg teljesen feloldódik. Ha ez egyáltalán lehetséges.
 
Top