Amfetamin tisztítása sav-bázis extrakcióval

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
A következő megfigyelés, hogy az amfetamin szintézisének melyik útvonala nem számít.
Miután a NaOH hozzáadásával felszabadul az A-szabadbázis, és olajosan összegyűlik a felületen, petroléterrel extrakciót végzek.
Először egy hengerbe viszem át az oldatot, és várom, hogy a rétegek kialakuljanak. Fecskendővel a felső réteget egy Erlenmeyer-lombikba gyűjtöm. Ezután az oldat az elválasztó tölcsérbe kerül, és az oldat térfogatának 10%-ával 3 alkalommal petróleuméterrel felrázom, és szintén az Erlenmeyerben gyűjtöm.

Itt észrevehető, hogy az amfetamin bázis nem keveredik teljesen a petróleuméterrel, és itt is két réteg képződik.
Az Erlenmeyert 1-2 teáskanál MgSO₄-val szárítjuk, és most valami furcsa dolog történik.
Az oldat egyre sűrűbbé válik, még a rázogatás sem segít, pépes lesz. Két óra a fagyasztóban, majd vákuumszűrés és már sokkal több só van benne, mint amennyit hozzáadtam.

Mi történik itt?
Az A-freebase reagál a MgSO₄-ból származó SO₄-val és amfetamin-szulfátot képez?

Amikor a sót egy főzőpohárban vízzel részben feloldom, ismét olajos réteg képződik. NaOH hozzáadása után a felső réteg kivonható, és a petróleuméterrel együtt egy tálra helyezve elpárologtathatjuk az étert.

Ki tudja megmondani, hogy mi történik ott a MgSO₄-val szárítás közben, lehet-e más szárítószert választani?
Használjunk valami mást, mint a petróleuméter?
Am hálás vagyok minden segítségért. köszönöm
 
View previous replies…

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
94
Points
28
ACAB, újra elolvastam a hozzászólását, és azt hiszem, a probléma kulcsa ebben a mondatban van:
Ez azt jelenti, hogy az a réteg, amit Ön "olajos bázisként" kivonatol, nem tiszta olajos bázis. Miért nem használsz itt is petróleumétert (vagy más nem poláros oldószert)? Mármint attól a ponttól kezdve, hogy az oldatod eléri a pH12-t és egy réteg képződik, nem baj, ha leválasztod az olajos réteget, de ezt tedd az elválasztó tölcsérbe és adj hozzá ugyanannyi petróleumétert, majd ha két réteg képződik, akkor a petróleuméteres réteget mentsd el az Ehrlenmeyerben. A nem petróleuméteres réteget (ha képződik) hozzáadhatjuk az eredeti vízhez, majd a maradék vízzel együtt extraháljuk. Ha csak a víz térfogatának 10%-át használjuk 3 alkalommal, az valószínűleg túl kevés, használjunk 30%-ot, majd 20%-ot, majd 20%-ot.

Tudom, hogy ez elég sok éter, a vizet használhatod indikátornak: a víz majdnem tiszta lesz, ha az olaj nagy része kivonásra került.

A benzin-éter frakciókat egyesítsük, adjuk az elválasztó tölcsérbe, és mossuk legalább 2-3x desztillált vízzel, majd 1x sós lével (telített NaCl oldat). Ezután kezdjük el a szárítást, de csak `elég` MgSO4-ot adjunk hozzá, nem `több a jobb`. Amikor a MgSO4 15-20 perc után hógolyóhatást mutat, akkor jó. Ha van mol szitája, akkor azt is használhatja MgSO4/Na2SO4 helyett. GRAVITY szűrje az MgSO4-et. Én nem igazán szeretem, mivel elég kis molekulaméretű, és lehet, hogy átjön néhány szűrőn, és többször kell szűrni.

Ha megvan a tiszta és száraz benzinétered, akkor desztilláld le, így ha előtte többet használsz, nem számít, visszakapod. Ezt amúgy is meg kell tenned a legtöbb oldószerrel.

Továbbá, általános szabályként, amikor lehűtöd vagy csak kint hagyod a száraz oldatokat, soha ne felejtsd el konyhai kling fóliával és gumiszalaggal letakarni, hogy légmentesen zárva legyen.

Szóljon nekünk, ha a probléma továbbra is fennáll, ha ezt az utat követi.
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Feltételezem, hogy a képződött réteg leválasztható (nálam ez az A-olaj, mert más nem lehet benne, csak szennyeződések, miután a szabadbázist felszabadítottam), és csak a maradék oldatot kell petroléterrel kivonnom. Nem helyes ez a feltételezés?
Mert ha a két réteget petróleuméterrel próbálom kivonni, akkor mindig 3 réteg marad, és nem kapok ki mindent, vagy sok kivonást kellene végeznem, amíg a középső réteg teljesen feloldódik. Ha ez egyáltalán lehetséges.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Szia, az amfóbázis hosszú expozíció után reagál az Mg2+ ionokkal. Szerintem ez az oka a cefreképződésének. Ez nem a legjobb szárítószer az aminok számára. A Na2SO4 jobb erre az eljárásra.
 
View previous replies…

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Oké, de mit értesz a hosszú kifejtés alatt? A reakció azonnal megkezdődik, miután a sót az oldatba helyeztük.
És az MgSO4-ot itt a cikkben is ajánlják szárítószerként, mást nem ismertem eddig, de mit vonunk még ki az aminokon kívül?
Ezt fogom először kipróbálni, mert ez is egybevág azzal a megfigyelésemmel, hogy az A-bázisnak reagálnia kellett a sóval, mert a leszűrt só a vízben való feloldás után újra kiadta a bázist.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Az amfetamin A/B extrakciót MgSO4 segítségével gond nélkül elvégeztem. Valószínűleg az Ön problémájának oka más.
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Igen én is, de néha van ez az eredmény, hogy valami reagál szárítás közben. Azt gondoltam, hogy nem én vagyok az egyetlen, aki előfordul.
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Köszönjük az érdekes módszert. Megpróbálom tisztítani az elég piszkos MDMA HCL-t. Maga a termék egyáltalán nem tisztított. A PH értéke az elején 7 volt.


Tehát a kristályok az első kristályosítás után szinte fekete színűek. Megpróbáltam egy kis mennyiséget 18 gr + 20 ml víz körül befejezni.

Megcsináltam a 2. lépést és elértem a PH=12-t. Körülbelül 6 ml 50%-os NaOH oldat kellett hozzá. De ahelyett, hogy a tetején képződne, a szabadbázis alul képződik. Van egy harmadik réteg is, nagyon vékony alig láthatóan, a tetején. Egészen biztos vagyok benne, hogy a freebase az alján van, mivel ennek a résznek sajátos cicaszaga van.

Ez normális és elkezdhetem a 3. lépést, vagy valamit rosszul csináltam?

Qbg7XdJYf1
 
View previous replies…

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
94
Points
28
Úgy gondolom, hogy az MDMA-HCl-t forró alkoholban történő átkristályosítással kell tisztítani, majd a kristályokat acetonnal kell mosni. Nem csináltam még ilyet, úgyhogy lehet, hogy tévedek. Biztos vagyok benne, hogy Patton tábornok foglalkozott ezzel a tisztítással kapcsolatos egyik témájában.
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
több vízre van szükséged, hogy a szennyeződéseknek legyen hova menniük, fogadok, hogy ha adsz hozzá egy keveset, akkor az összes sötét szar az alsó vízrétegbe fog költözni.
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Az elválasztótölcsérben töltött éjszaka után a rétegek megváltoztatták helyzetüket.
Itt három réteg van - víz, szabadbázis, éter.
Úgy tűnik, ez a fekete réteg a szabadbázis. Szétválasztani és ellenőrizni a súlyt - ez illik.
V9La6sfKEo
 
View previous replies…

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Hello, ahogy @UWe9o12jkied91d mondta, több víz (vagy NaOH sln) segít a rétegek elválasztásában. A szabad bázist nem fogja elrontani a lúgos felesleggel. Az utolsó képen úgy néz ki, mintha a szabad bázis réteg lenne felül. A középső réteg az alsó réteg része a szennyeződésekkel. Elválaszthatja őket, és az alsó réteghez több NaOH aq sln-t adhat, és néhány órán át hagyhatja, ha egy kicsit több szabad bázist akar gyűjteni.

P.S. ez egy vicces összehasonlítás "sajátos pinaszaga van." =)
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43

A legfelső réteg az éter. Tegnap az Rm térfogat 20%-ában adtam hozzá, és éjszakára hagytam. Így néz ki, az összes freebase az összes fekete szarral felszállt a középső rétegbe.
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Nos, hozzáadtam egy kis vizet körülbelül 1:5 arányban összesen, és 3 órán keresztül a tölcsérben hagytam. Az eredmény itt látható. Úgy néz ki, hogy az összes víz most a tetején van, és a szabad bázis a szennyező anyagokkal az alján van. Valószínűleg szerencsés leszek, ha még a kezdeti súly felét is megkapom))))).

F6Bzs7QW0r
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
A képen ugyanaz a tölcsér látható ugyanazzal a tartalommal és + további vízzel? Az előző képen látható rétegeket elválasztotta a tölcsérrel?
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Az 1. kép az első pillanat, ahogy a 2. lépés befejeződött. Rátettem a tölcsérre, azonnal elválasztottam, és ellenőriztem mindkét réteg súlyát és szagát.

A 2. kép a tölcsér, miután hozzáadtam 10 ml étert, és egy éjszakán át állni hagytam.

Ezután mindhárom réteget elválasztottam, a középső réteghez még több vizet (1:5) tettem, és néhány órán át hagytam állni. Az eredmény a 3. kép lett.

Lehet, hogy a szennyezőanyagok térfogata olyan nagy, ezért a szabadbázis + szennyezőanyagok nehezebbek, mint a víz + NaOH?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
A szabad alap az éterrétegben. Adjon hozzá körülbelül ugyanekkora mennyiségű étert a tölcsérhez most, és rázza össze. Hagyja, hogy a rétegek elváljanak. Ebből az oldatból kivonja az amf szabad bázis maradékát.
Ezután válassza szét a rétegeket, és egyesítse az előző éteres kivonattal. Folytassa a savanyítási eljárásokat.
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
További lépéseket tettem:
1. A Pic.3 oldatot 2 részre osztottam. A felső részt (A) tekintettem szabadbázisnak, az alsó részt (B) pedig víznek.
2. Az (A) térfogatát kb. 20ml-re becsültem, ezért kb. 100 ml vizet és némi NaOH-t adtam hozzá, és a tölcsérbe dobtam. Ezután 25 ml étert adtam a tölcsérbe, és pár órán át állni hagytam.
3. Ezután a (B) részhez egyszerűen hozzáadtam egy kis NaOH-t, és az üvegben hagytam.

Most, egy idő után, a helyzet az alábbi.
4. A tölcsérből (a korábbi (A) részből) az oldat három rétegre vált szét. És a középső réteg sokkal hígabb lett, valószínűleg kb. 10 ml körül a felső réteghez képest, ami kb. 25 ml - 4. kép.

5. De ami még érdekesebb, az üvegből (korábbi rész (B)) származó oldat két részre, felső és alsó részre oszlik, és úgy tűnik, hogy a felső rész lehet az általam kivont szabadbázis - kép. 5. És, ha igazam van, és ez a felső rész a freebase, akkor a tölcsérből (4. kép) származó víz is ugyanígy elválhat.

Megpróbálom frissíteni.

PDBwAy0m8e CDATG97ejZ Zdcx0vn3E1
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Azt hiszem, félreértett minket.
Csak két réteg van. A szabad bázisod éterben oldódik, nem vízben. Megértette, amit mondtam? Kérem, olvassa el figyelmesen a válaszainkat, és próbálja megérteni.
Y7ZA6kslHK
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Bocsánat, pajtás!!! Megértettem, hogy hol tévedtem. De, az éter + freebase kivonat térfogatával voltam zavarban, mivel ez a térfogat megegyezett az éter térfogatával az elején. Ezért döntöttem úgy, hogy a freebase oldhatatlan vagy valami ilyesmi.
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
94
Points
28
Valójában a magasabb pH növeli az amfetaminok felszívódási sebességét és mennyiségét. Egyszer lenyaltam egy kis frissen készült bázist az ujjbegyemről, égett, de aztán szinte pszichedelikus rohamot kaptam egy pici mennyiségtől.
 
Top