Amfetamin szintézis P2NP-ből Al/Hg segítségével (videó)

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Amíg elegendő alumínium van, a higany sói megeszik azt, fémhigánnyá alakulnak, és ötvözetet képeznek az Al-lal. most az öblítés megszabadul a maradék vízben oldódó sótól, és az oldószeres extrakció biztosítja a minimális szennyeződést (sem a fémhigany, sem a sók nem oldódnak túl jól vízben). ezeket a kivonatokat szárítószerrel szárítjuk, tovább hajtva a vizet és annak szennyeződéseit. ha ezek után is bizonytalanul érzi magát, akkor folytassa a gőzdesztillációt.
Ha kénsavval akarja hígítani, használhat IPA-t.
 

Xiaoyan

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 6, 2021
Messages
22
Reaction score
5
Points
3
Az alumínium tisztításához, amit csinálok, többször öblítem desztillált vízzel, de folyamatosan piszkos szürke színűre süllyed, ez azt jelenti, hogy szennyezett? vagy miért történik ez?
 

nkd23

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Nov 18, 2022
Messages
24
Reaction score
11
Points
3
Lehetséges-e otthon kakasolni (nem több, mint 10g P2NP)
Kell-e gázálarcot használni? ( a hg miatt)
 

Pavel

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 7, 2022
Messages
5
Reaction score
1
Points
1
1. Jó szellőzés
1. Szemvédelem
2. Arcvédelem
2. Kézvédelem
3. gázálarc -???? ok! - Tudja, milyen típusú szűrőt kell használni??
A hg mérgezés, de kérem, gondoljon arra, hogy a nagymamája esetleg eltört pár hg hőmérőt. ....
A FŐ PROBLÉMA az, hogy enni hg nem szaga, ne érintse meg az arcát, különösen az ajkát, szemét, ne egyen vagy igyon, mielőtt megmosakszik. legyen óvatos, amikor WC-re megy. ;)
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Biztosan tudom, hogy Németországban van gyűjtés ingyenesen a vegyi hulladékok számára, talán nálatok is van.
 

nkd23

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Nov 18, 2022
Messages
24
Reaction score
11
Points
3
Igen az is lehet.
De remélem, hogy nem kérdezik és nem ellenőrzik.
Meg kell próbálnom valami közönséges dologgal.
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Szintén kezelheti a szennyvizet nátrium-hidroxiddal, majd kénnel, hogy öblíthetővé tegye, de nem vagyok 100%-ban tisztában a részletekkel , talán az eljárás más, kérdezzen meg egy szakértőt.
 

Costa

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 10, 2022
Messages
14
Reaction score
9
Points
3
Szia, néhány kérdés

1.- Higany(II)-nitrát helyett higany(II)-kloridot kaptam. Használnom kell 0,1g higany-kloridot (HgCl2)?
2.- Van 80%-os ecetsavam, ezért 62,5 ml-t használtam. Ez rendben van?
3.- A kénsavoldatot IPA-ban készítettem? Rendben van? vagy aceton kell?

Köszönöm
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Amíg ez higany és nem higany-klorid igen, ugyanaz.Talán egy kicsit több, talán kevesebb, dosent számít annyira.
Ezt a reakciót csak IPA-ban és vízben lehet elvégezni, tehát igen.
Igen, ez jó, az aceton jobb, de igen.
 

Costa

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 10, 2022
Messages
14
Reaction score
9
Points
3
Nagyon köszönjük a gyors választ!
 

Skinny_Pete_

Don't buy from me
Member
Language
🇬🇧
Joined
Dec 22, 2022
Messages
13
Reaction score
0
Points
1
Helló, elolvastam szinte az összes hozzászólást, tudom, hogy Hg(NO3)2 helyett HgCl2-t használhatok.
De, valaki, aki már próbálta használni, meg tudja mondani, hogy mennyi HgCl2-t kell használnom 10g P2NP-hez. Valaki azt mondta, hogy nem számít sokat... De biztos akarok lenni benne, hogy az optimális mennyiséget használom.
Továbbá a legkoncentráltabb kénsav, amit a fórum listáin találok, azt írja, hogy min95%, ez a koncentráció működni fog.
Tehát ha ez az 5% a savban víztartalom, akkor ez elrontja a sóhullást.
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Én mindig csak arra törekszem, hogy 0,1g/10-12g Al között legyen, a kicsit több jobb, mint a kicsit kevesebb ebben az esetben. jó indikátor, hogy az alumíniumod felúszik a tetejére, ha eltelt egy kis idő és még mindig van alumínium az alján, adj hozzá még egy csipetnyit, jól keverd meg, adj neki egy-két percet és lecsöpögteted. de ez nálam ritkán fordul elő, a 0,1g a legtöbbször tökéletes. 0,1g-al használtam klorid, oxid, acetát, nitrát mind jól összeolvadnak 0,1g-al.

A második kérdés megválaszolása érdekellentétet jelent számomra, de azért válaszolok: Ha a szerves kivonatod jól száraz (30-1h MgSO4 siccum), akkor nem is szabad észrevenned a különbséget a 95-ös és a 98-as szol között. Ha semmiképpen sem használsz kisebb conc. savat, akkor segít, ha a masszát a fagyasztóba teszed, hogy az oldhatóságot kicsit csökkentsd, és hidegen szűröd lehetőleg vákuumon.
 

Skinny_Pete_

Don't buy from me
Member
Language
🇬🇧
Joined
Dec 22, 2022
Messages
13
Reaction score
0
Points
1
Köszönjük a hasznos információkat.
A videó feliratában azt írja, hogy 1:30 MgSO4 a kivonathoz, ez azt jelenti, hogy minden 30 rész kivonatra 1rész súlyarányosan, vagy ez valami mást jelent ?
Honnan tudom megmondani, hogy az én MgSO4 vízmentes-e, gyógyszertárban árulják, de u tudtad, hogy ez vízmentes-e ?
Gyorsabban szárad, ha sokat használok, vagy van határérték ?

Ha a kivonatot 1:1 arányban összekeverem IPA-val, akkor is dulitálhatom a savat egy kis IPA-val, hogy elkerüljem a savfelesleget ?
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Talán az extrahálás nem a megfelelő kifejezés, hacsak nem a víz kivonására gondolsz, de mindegy is. 1:30-ig jó referencia, amit követni lehet, amíg nem kapod meg az érzéked, én csak szemmel adom hozzá, kb. egy-két ujjnyira az aljára téve (az üres helyeket leszámítva).Több szárítószert lehet használni, és ezek segíthetnek a nagyon nedves oldatnál, ha látható vízréteg van, akkor többet kell hozzáadni, ha az oldat egyszerűen zavaros, akkor kevesebbet kell hozzáadni. ha már adtál hozzá, és nem látod, hogy az oldat tisztulna, akkor adj még egy kicsit. ne túl sokat, mert az letartóztathatja a szerves anyagodat, használd a józan eszed.
A gyógyszertárban lévő szulfát heptahidrát, ami azt jelenti, hogy minden 1 szulfátra 7 molekula víz jut.A víztartalmat úgy tesztelheted, hogy kalcinálod. 1-2 óra 100 C-on, 4 óra 500 C-on, 4 óra 1000 C-on, mérd meg előtte és utána, és a különbség a víz.Természetesen ez analitikai szabvány, 300 C-on egy hagyományos kemencében is fújhatod, hogy hasonló eredményeket kapj.
Igen, jó ötlet a híg kénsav használata. Lehet, hogy helyi túlsavasodás van a conc.
Ne feledje, hogy szárítás után próbáljon ki egy-két cseppet, nézze meg, hogyan csapódik ki, lehet, hogy nincs szüksége dillution.Ha jól csapódik ki, akkor megpróbálhatja hozzáadni egy kis hideg ipa, miután elérte a megfelelő pH-t, nézze meg, hogy több összeomlik-e, ha igen, folytassa a hozzáadást, ha nem, dobja be azt a szaros a fagyasztóba, és adjon neki néhány órát.Ön képes lesz dekantálni a legtöbb oldószert minimális veszteséggel, és a termék szűrése gyors és egyszerű lesz.
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Ó, és segít, ha előzetesen előkészíti az oldatot a kicsapáshoz és a bazifikáláshoz, és a fagyasztóban parkolja őket, Ez segít javítani a hozamot a kevésbé ideális körülmények között.
 

Jcjchh

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 23, 2022
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
mi van, ha nem használok vákuumforrást?
 

Xiaoyan

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 6, 2021
Messages
22
Reaction score
5
Points
3
Üdvözlöm!
Lenne egy kérdésem a laboratóriumi berendezésekkel kapcsolatban,

A boroszilikát üvegen kívül milyen más típusú anyagok használhatók reaktorként?
Ez befolyásolná a szintézis minőségét?

Milyen berendezés ajánlott 500 P2NP g. szintéziséhez?

Köszönöm.
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
PP. HDPE vagy akár fém, ha a teljes belső felületet PTFE védőbevonattal látja el.
Hordó a hordóban, így hűteni és melegíteni lehet. Nagy kondenzátor csőből a csőben. lyuk a kondenzátorhoz, lyuk a teflon felső keverő adapterhez (Vagy egy nagy cementkeverő fúrógép, amely egy szabályozóra van akasztva). az alumíniumodnak vastagabbnak kell lennie, mint a sub 50-100g reakciók, sokkal vastagabb, különben kimegy a kondenzátor.A határ 100g mondják, de eléggé meg vagyok győződve arról, hogy sokkal többet is lehet skálázni. 1 ember van itt, akiről tudom, hogy 1kg-os reakciókat csinál ezzel a módszerrel, és amit ő mond, hogy "órákig" tart az amalgámozás és az alumíniumlemez használata.
 
View previous replies…

Xiaoyan

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 6, 2021
Messages
22
Reaction score
5
Points
3
Nagyon köszönjük!!!

Én ussing egy 5L üveglombikban szintetizálni aprx 30-40g...
De szeretnék kipróbálni néhány nagyobb...

Szeretném a saját "DIY" eqipment, hogy skálázza fel a reakciót.

Arra gondoltam, hogy egy üres 25/50-L-es palackot használok, amit vegyi termékek tárolására szántak.

Ez jó ötlet?
A szintézis minőségét befolyásolná a műanyag felszerelés használata????
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Jól dolgoztam 0,25 mm-3 mm-es "lemezzel" ,azért mondom idézőjelben, mert kézzel könnyen hajlítható. Kis méretre vágom és 1-2 sec blitzet csinálok a kávé grinde/blenderben, csak egy kis felületért.
 

Xiaoyan

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 6, 2021
Messages
22
Reaction score
5
Points
3
3 mm alumínium, milyen mennyiségű p2np-hez ajánlott?
Kávéőrlővel jól őrölhető?
 
Top