Amfetamin szintézis P2NP-ből Al/Hg segítségével (videó)

Montecristo

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 29, 2021
Messages
102
Reaction score
32
Points
18
Alaposan öblítse át többször az Al-t.
A higanytartalom vs használt végtermék valószínűleg nem lenne elég ahhoz, hogy megmérgezze Önt is , különösen akkor, ha a legtöbbet leöblíti. Valószínűleg a legveszélyesebb foglalkozni vele a reakció során, nem pedig a végtermék.
De kérdezze meg egy tapasztalt tagot, és ők valószínűleg el tudnák betűzni az Ön számára, én is egy laikus vagyok. :)
 

Gérard Gibert

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 13, 2023
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
Néhányszor ez nem így van. De ha rendszeresen, mondjuk ésszerű keretek között és nem minden nap él vele, hosszú távon elég mérgező lehet. Szerintem a viszonylag egyszerűbb szintézis miatt a piacon lévő amfetamin-szulfátok többsége ezzel a szintézissel készül. Szerintem hasonló arány jön ki fordítva is, ha megnézzük, hogy azok közül, akik készítik, majd az utcán szétszórják, hányan leszarják, hogy mennyi higany marad a késztermékben.
Remélem, hogy a BB által megfogalmazott elvek követendő példák lesznek a jövőben, a következő generációk számára. Buta szó lesz erre, de szerintem a legjobb az lenne, ha a BB a minőségre való törekvésből egy új korszakot meghatározó "divatot" tudna teremteni. Szinte lehetetlen befolyásolni azoknak a hozzáállását, akik ezt egyszerűbben és/vagy mindenáron profitorientáltan látják... vagy a másik végletet, akiknek a saját korlátai akadályozzák a fejlődést. Kivéve, hogy kénytelenek lesznek követni a trendeket és így a változó piac igényeit.
De visszatérve a higanyra, én is tartok tőle. Igaz, van egy ijesztő példám, ami egy családtagommal történt régebben.
A higany egy nehézfém, a legtöbb esetben ki sem ürül a szervezetből, köszönhetően a nehézfémekre jellemző 20+ éves felezési időnek. A net tele van méregtelenítési módszerekkel, még részletes leírást is találtam róla itt a fórumon, de ez rengeteg munka. Ha felhalmozódik bennünk, komoly problémákat okozhat. Tudjuk, hogy naponta kerül a szervezetünkbe, mint az ólom és minden más. De egy dolog, hogy közvetve kapjuk, és egy másik dolog, hogy kúraszerűen csináljuk, amit egyébként elkerülhetnénk.
Nem vagyok vegyészmérnök, csak sejtem, hogy a reakció során jelenlévő higany többnyire a leválasztott rétegekből képződő salakban marad. Az ismételt mosás célja pedig többek között az lehet, hogy a higanyszennyeződést maximálisan eltávolítsák. De gondolom, arra nincs garancia, hogy teljesen eltűnik.
Ne érts félre, nem kioktatni akartalak. Csak azokra a fórumozókra gondoltam, akik kíváncsiak a témára. Így több szempont alapján tudnak képet alkotni erről.😊✌️
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Helló köszönöm szépen a válaszát a végtermékem teljesen fehér és a szaga gyógyszerészeti, ez volt a kétségem, mert az összes amfetamin, amit az évek során a BMK olajból származó freebase olajból csináltam, más szaga van. Ma este feltöltök képeket.
Másrészt az alufóliát helyettesíthetem közvetlenül alumínium forgáccsal? Nehéz munka a fóliát apró darabokra vágni egy nagyobb léptékű folyamatban és alumínium forgácsot venni egyszerűbb.
Még egyszer köszönöm.
 

Gérard Gibert

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 13, 2023
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
Szia, btcboss2022. Régi hozzászólás, csak érdekel a válasz. Jellegzetes illatból megérthetjük, hogy a finom, édes, vegyszeres, jellegzetes Speed illatra gondoltál? Vagy valami más?
Mert az előbbit már 8 éve nem szagoltam, de még 20 év múlva is pontosan emlékezni fogok rá.

Azóta sem láttam egy jót sem. Néha belefutok itt valami döglött szarba, amiben az illata nyomokban kimutathatónak tűnik, de nem az. Ma már a mi piacunk is ott tart, hogy nyáron kijött egy nikotinos-sárga valami, az érzésem szerint az elején talán 50%-os hatása van, de itt a 20-30%-os maximumok vannak. 1G az orromba, minden idegszálam rezgett, szippantottam, kapkodtam a levegőt, pörögtem, nagyon elcsesztem.... 2 óra múlva éles józanság, 3 óra múlva otthon feldúltam a hűtőt, halálra ettem magam. Utána 10 órán át olyan mélyen aludtam, mint egy koraszülött csecsemő, akit épp most tettek be az új inkubátorba. Napokig nem tudtam beazonosítani a szagát, de tudtam, hogy ismerem, és ez egy egészen hétköznapi szag volt. Aztán rájöttem. Olyan szaga volt, mint az erős, édes kávélikőrnek. Nem hasonló, csak ugyanolyan.
Nem tudom, mi a fene lehetett az. De az amfetaminnal kapcsolatos tapasztalataim, amivel hasonló indítást produkáltam az elején, nem bohóckodtam vele 3 órán keresztül, hanem szemrebbenés nélkül kattogtattam az állkapcsomat 3-4 napig.
Ezeknek már az aktív idő alatt is vannak olyan mellékhatásaik, amik feszültségérzetet adnak, és amúgy sem fogod jobban érezni magad tőle, sőt... Hülyét csinál belőled. Bármit csinálsz, háromszor annyi időbe telik, mint máskor, mert hiába pörög a tested, az agyad beárnyékolja, és kapkodsz. Ja, és olyan memóriaproblémákat okoz, hogy állandóan keresgélsz mindent, mert amint elraksz valamit, máris elfelejted, hova tetted. A mai napig nem tudom, hogy mi volt az a cucc, de soha többé nem látom. Ezt amfetamin néven árulják, és olyan okos magyarázatokat kapsz, amikor felhozod a témát, hogy "az amfetamint 10féleképpen lehet előállítani." Azt mondod, hogy az amfetamin akkor is amfetamin marad, ha másképp csinálod. Erre már nincs válasz.
Szóval, cserébe azért a helyzetért, amiben találtad magad, amikor ezt írtad... én most azonnal megfojtanám Mos Eisley összes regisztrált lakosát.
 

user123qwe

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 17, 2022
Messages
10
Reaction score
10
Points
3
Lenne egy kérdésem. Ezek a kristályok, amelyek az alapoldat alsó szürke rétegében megjelennek, P2NP, amely nem reagált? Furcsa, éppen akkor jelentek meg, amikor az aktív reakciót körülbelül két órán át tartottam, hosszabb ideig, mint általában. (Általában fél órát hagyok eltelni, mielőtt folytatom a bázisosítást)
Mbe7K4YxDr

A kapott hozam nagyon magas volt (75%, többé-kevésbé), és szerintem a végső megjelenés is elég kielégítő.
GMSGInAfRK
 

Acidosis

Don't buy from me
Resident
Joined
May 31, 2022
Messages
209
Reaction score
143
Points
43
hello barátom... igen, ahogy Gpatton barátunk mondja, azok a kristályok sók, ebben az esetben ezek nátriumsók, amelyek az iszaprétegben képződnek, amikor magas hőmérsékleten volt, majd gyors hőmérsékletcsökkenés következett be, látod, ez normális látni őket, amikor megfelelnek azoknak a feltételeknek, amelyeket elmagyarázol. A többiek számára az eredmény jól néz ki... egészség és öröm testvér!!.
 

user123qwe

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 17, 2022
Messages
10
Reaction score
10
Points
3
Köszönjük a választ! Az utóbbi időben a TEK-emet a hőmérsékletre összpontosítom, és megpróbálom, hogy soha ne érje el a 60-65ºC-ot. És ez megváltoztatta a játékot. A hozamok és a minőség jelentősen javult.
 

Benz88

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Apr 4, 2022
Messages
15
Reaction score
5
Points
3
Hé srácok, ezt a szintézist többször sikeresen elvégeztem, nagyon jó eredményekkel. Sajnos az izopropanol szaga zavar. Mi a helyzet az etil-acetáttal? Lehetséges az izo helyett etil-acetátot használni? Előre is köszönöm kedves közösség.
 

Acidosis

Don't buy from me
Resident
Joined
May 31, 2022
Messages
209
Reaction score
143
Points
43
igen, ez a szintézis tökéletesen működik etil-acetáttal, csak kevesebb ecetsavat használjon, mint izopropanollal, különben minden rendben lesz.
 

Camilo

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 7, 2023
Messages
16
Reaction score
2
Points
3
Működni fog ez az MDfenilaceton esetében? Ha nem, tud valaki ajánlani nekem egy eljárást az MDA Safrolból történő szintézisére? előre is köszönöm.
 

jazzthatguy

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 9, 2023
Messages
2
Reaction score
2
Points
3
Nem volt gondom a szintézissel egészen addig a pontig, hogy a szabadbázist 6 PH értékű kénsav hozzáadásával sóvá alakítsam.
Az IPA, P2NP, GAA, NaHO és Hg / Al keverék felső rétegének levételéből tiszta sárga amfetamin freebase-t kaptam. A freebase amfetamin 9PH körül volt és 20mL aceton mellett kénsav hozzáadásával 6~ PH-ra vittem le, de a freebase amfetamin még nem vált sókká/pasztává, még folyékony.

Úgy tűnik, hogy kb. az 5mL-es töltésvonalig van só, és az amfetamin freebase kb. a 135mL-es töltésvonalig megy. Én 10g p2np-t használtam.

Valakinek van ötlete, hogy mi lehetett itt a hiba? Lehet még amfetamin-szulfátot csinálni a keverékemből, vagy hulladék a termék?

Megjegyzem, hogy deionizált vagy desztillált víz helyett fiji vizet használtam, mert nem találtam desztilláltat. Úgy tűnt, hogy egyáltalán nem befolyásolta a reakciót, de lehet, hogy ez az oka? A freebase-t sem szárítottam magnézium-szulfáttal, mert nem volt nálam.
 
Last edited:

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Üdvözlöm, valószínűleg az amfetamin-szulfátja vízben oldott.

Az amfetaminolaj (szabad bázis) feloldódott valamiben?
Be tudsz tölteni képet a termékedről? Megpróbálok segíteni.
 

jazzthatguy

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 9, 2023
Messages
2
Reaction score
2
Points
3
Azt hiszem, az amph freebase-t IPA-ban oldották fel (Higgs Bosson videója szerint). Hozzáadtam még egy kis acetont, és elkezdett zavaros fehér színűvé válni, ami feltételezem, hogy jó dolog, de a keverék nem sűrűsödik (esetleg a víz jelenléte miatt?)
Ez az én amfetamin-szabadbázis keverékem nagyjából 12 óra után, miután egy éjszakán át hagytam. A színe nagyon világos sárgából ilyen sötétsárgára változott.
QDTQKViszn


Így néz ki, miután még egy kis acetont adtam a keverékhez.
5xPkfXUeBd


Továbbra is adjak acetont a keverékhez? Van valami egyszerű módja annak, hogy a vizet eltávolítsam ezen a ponton?
 

Heartburn

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 10, 2022
Messages
18
Reaction score
13
Points
3
Ha a szabadbázis nem válik zavarossá a sav/aceton hozzáadása után, akkor extrahálhat i valamilyen erősen nem poláros oldószerrel, például hexánnal vagy petróleuméterrel. Ha már semlegesítette az egész oldatot, adjon hozzá még egy kis koncentráltabb NaOH-oldatot és a fent említett oldószerből. Az extrakció után öntse szűk hengerbe, és látnia kell a 3 rétegű folyékony fázist. Felső réteg- tiszta kell tartalmaznia hexán+amph freebase és nagyon kevés aceton, középső réteg- sárga az IPA + maradék freebase keverve az összes poláris szennyeződéssel és acetonnal, alsó természetesen a NaOH lúgos vizes oldata. Vegyük a felső hexán réteget és ismételjük meg az extrakciót többször. A freebase biztosan nem fog egy menetben felmenni a hexánig, hiszen mindkettőben oldódik. Ezután a kapott hexán freebase oldatot acetonnal hígíthatod, és újra megpróbálhatod kicsapni a sót. Egyszer volt valami szar IPA-m, amiről később kiderült, hogy 99,5% helyett nagyjából 82%-os, és nem is szárítottam, mert idk miért. Szintén az én freebase titrálásom úgy nézett ki, mint a tiéd, és ez az eljárás, amit fentebb említettem, segített nekem, hogy visszanyerjem néhány elég jó tisztított sót.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Helyesnek tűnik, @jazzthatguy. Valószínűleg nedves IPA-val rendelkezik, és a nedves a probléma kulcsa.
 

Costa

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 10, 2022
Messages
14
Reaction score
9
Points
3
Szia, 2ml 98%-os szulfátot készítettem 50ml acetonban, de a végterméknek borzalmas szaga van az acetonra.
Gondolod, hogy jó ötlet lehet az IPA használata aceton helyett? Milyen mennyiségeket kellene használni?
Van más termék intead ipa vagy aceton, hogy csökkentsük ezt az erős szagot?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1

Xiaoyan

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 6, 2021
Messages
22
Reaction score
5
Points
3
Mit tehetünk, hogy az IPA-t elválasszuk a szabad alapolajtól?
 

Xiaoyan

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 6, 2021
Messages
22
Reaction score
5
Points
3
Elnézést, de lenne egy kérdésem,
Egy szintézist végeztem, és a redukciós reakció nem indult el, ezért azt gondoltam, hogy rossz. Félretettem, de 2 óra múlva visszatértem, és reagált.
Lehet, hogy a reakció valahogy elromlott, mert nem figyeltem???
 

Xiaoyan

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 6, 2021
Messages
22
Reaction score
5
Points
3
Egy másik kérdés pedig az, hogy mennyi ideig kell reagálnia,
Mert 30 vagy 40 perc után a hőmérséklet 40 fok alá kezd csökkenni, és nem vagyok biztos benne, hogy még mindig csinál valamit.
Köszönöm
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Ellenőrizheti a reakció befejezését TLC-vel, könnyen készíthet lemezeket vagy vásárolhat. ellenőrzi a nyersanyag jelenlétét/koncentrációját.
Vagy reflux, hogy a reakciót folytassa, ha egyszer lehűl a csúcs, amíg az Al el nem tűnik. óvatosan a temp.
 
Top